| Szerző |
Üzenet |
BSzili
Tag
|
# Elküldve: 2026. Jún. 02. 22:15
Az Alinea szerint nincs készleten, ilyen gyorsan elkapkodták?
|
dh1
Mr. DTP
|
# Elküldve: 2026. Jún. 04. 12:24
Igen, napok alatt mindet elvitték! :(
Természetesen lesz még! ;)
|
dh1
Mr. DTP
|
# Elküldve: 2026. Jún. 04. 19:14
Emlékezik valami a BlizzardVision PPC limitációjára AGA módban? Amelyet nagyrészt a "Boot With No Startup-Sequence" módban használtuk mert csak limitált színeket és módokat vitt át (na meg egy BVision mellett minek is)...
Szal emlékszik valaki erre?
Nekem valami 8 vagy 16 szín ugrik be ... de lehet tévedek ... help :)
|
Chain-Q
Divatamigás
|
# Elküldve: 2026. Jún. 05. 09:42
Igen. Szerintem csak 4 színű mód van, ami a default boot mód. És igen, pont arra jó, hogy a NoStartup shellt, meg az Early Menüt, esetleg egy alap Wörkbencset amíg felteszed a BVision/CVision driverét, látni tudd. Játékok, ilyesmik nem mennek vele, ráadásul böszme lassú is, tényleg csak ilyen "valamit látsz" megoldásnak jó, ha máshogy nem tudsz valami láthatóba bebootolni.
Ahogy az RTG rendszer (ami ugye hosszú ideig kizárólag a CGFX volt) elindul, utána ez a funkció szerintem kikapcsol.
|
dh1
Mr. DTP
|
# Elküldve: 2026. Jún. 05. 19:54
Köszi Chain-Q!
|
dh1
Mr. DTP
|
# Elküldve: 2026. Jún. 11. 13:20
Oliver Achten Mania — Megérkezett a következő generáció: Demon D1260
Oliver Achten jelenleg az Demon D1260 1.0-s revízió fejlesztés dolgozik, amely több alapvető változást is hoz magával.
A SATA támogatást sajnos el kellett hagynia Oliver-nek, mivel a szükséges bridge chip beszerzése rendkívül nehéz, sőt gyakorlatilag lehetetlen lett. Nem szertetett volna emiatt más FPGA-ra váltani és a teljes kártyát újratervezni.
Az eredmény? Véleményé szerint a kártya így még jobb lett. :-)
— A Demon D1260 Revision 1.0 főbb jellemzői — Eddig a leggyorsabb 68060-as gyorsítókártya Amigához ;-) — 256 MB SDRAM — PWM vezérlésű ventilátorszabályozás — 32 bites DemonBus® bővítőcsatlakozó például a készülő DVision számára — Két microSD kártyafoglalat (egy belső és egy külső) (ÚJ) — Beépített 100 Mbit-es Ethernet vezérlő (ÚJ) — Beépített DMA-alrendszer az I/O műveletekhez, akár 50 MB/s adatátviteli sebességgel (ÚJ)
Az új csatlakozók egy külön kivezetőpanel (breakout board) segítségével kerülnek az Amiga 1200 hátlapjára, így kívülről is könnyen hozzáférhetők lesznek.
Előzetesként itt látható a jelenleg körülbelül 85%-os készültségi szinten álló nyomtatott áramköri lap (PCB) látványterve.
Imádom ezt a csókát! ;)
https://files.catbox.moe/d9dtg5.png https://files.catbox.moe/v5rvrb.png https://files.catbox.moe/s9wch2.png
|
Chain-Q
Divatamigás
|
# Elküldve: 2026. Jún. 12. 08:10
Ez mind nagyon jól hangzik, de mi az, amit ebből egy Warp1260 nem tud? A "leggyorsabb" '060 accelerator - mi alapján? Egy 85%-os készültségű PCB alapján?
Oké, ilyen különbségek vannak, hogy a Warp1260-on nem ethernet hanem WiFi vezérlő van, viszont eleve rajta van az RTG, nem bővítés lesz, a két MicroSD helyett az egyik egy CF/IDE port... Viszont pl. van rajta USB is, meg nemtom.
Nyilván, tök jó h. vannak opciók meg a bőség zavara, csak nagy csinnadrattával megint be van jelentve világrengető újdonságként egy "fejlesztés alatt" lévő valami, ami amúgy évek óta elérhető - hát jó, oké.
Az ACA1260-at is a "leggyorsabb" '060-as gyorsítóként jelentette be a Jens, a benchmarkokban van legalább 1 számjegyű differencia, százalékban, a gyakorlatban viszont minimális (érzékelhetetlen) a különbség a szoftverek többségében. Főleg hogy azóta a Warphoz is jött egy FW update, ami az L2 cache fejlesztéseknek köszönhetően lökött rajta egyet.
|