Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Képszerkesztés, zeneszerzés + Retró játék-ötletek
Szerző Üzenet
AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2017. Jan. 21. 11:44


Most egy általánosabb fórumtémával probálkozom. Két ok miatt teszem ezt.

1.: Aki belenézett a honlapomon a "Work:My Programs" menüpontba, az láthatta, hogy sokszor elővettem régi játékötleteket (főleg az "Aranykorszakból"), azt is észrevehette, hogy a grafikai megoldások nem tükrözik minden esetben a makulátlan design-érzetet, de ezt már a nővérem is megmondta, hogy a design (grafikai) érzékem NULLA... :-) ...ami persze rosszul esett, de általában mindig mindent egyedül csináltam, és csak ritkán találtam olyan embereket, akik esetleg egy-egy grafikát vagy animációt megcsinálnának helyettem (és ezt ugye elvárni sem lehet)... ...olyan emberekre gondolok, akiknek kb. olyan szórakozás egy grafika, vagy zene készítése, mint számomra maga a programozás.

2.: A másik ok-ot pedig "Kék Troll (dino)" szolgáltatta, ugyanis Ő mondta a másik fórumtémában (MUI és a HTML), hogy "...ahogy a társaságot ismeri, mindenki más területen jó". ...és ahogy bele-beleolvasgattam különböző fórumokba itt, én is azt vettem észre, hogy valamelyik ember lazán összedob akár egy 3D-s elképzelést is... ...persze az "Aranykorszak" retró-ötleteihez nem szükséges pl. Shrek-színvonalú alkotási készség... :-) ...másik ember meg zenét szeret csinálni.

Tehát szeretném egy kicsit megtudni azt, hogy ki melyik területen érzi magát otthon (esetleg van-e valamilyen konkrét munkája, amit meg lehet nézni?) ...és ki az aki egy kis érdeklődést is mutatna aziránt, hogy készüljön egy-két játék Amigára, amelyben az Ő grafikája, animációja, hangeffektje vagy zenéje is megjelenne?

Ha ilyen nem lesz, akkor sajnos maradnom kell a régi módszernél, miszerint megrajzolok mindent, úgy ahogy sikerül... ...és keresek neten hangeffekteket és zenéket.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Jan. 23. 13:37


Nos, én sokáig azt hittem magamról, és tehetséges vagyok zeneszerzés terén, de rá kellett jöjjek, annyira nem :D.
Van egy rakás zeném, de sajnos nem az Amigás trackeres időszakból. Ha érdekel, adok linket és meghallgathatod őket. Ha nem baj, hogy nem tracker zene, akkor a régiek közül azt használod, amelyik tetszik.
ide írj: mari pont zsolti kukac gmail pont com

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2017. Jan. 23. 20:04


Először is köszönöm, hogy válaszoltál (adsr - Kukabúvár), ugyanis már-már kezdtem attól tartani, hogy egy ennyire egyszerű fórum sem lesz életképes. Egy kicsit Yellow Dog kedvében is akartam járni, aki valami olyasmit mondott, hogy Ő csak akkor szól hozzá egy fórumhoz, ha érdemben előre tudja mozdítani. Ezekszerint ez sem olyan... :-)

Quoting: adsr
Nos, én sokáig azt hittem magamról, és tehetséges vagyok zeneszerzés terén,


Hááát az önbizalom nem árt. ...és általában mások döntik el helyettünk, hogy milyenek vagyunk... :-) ...néha jóindulatból, néha rosszból.

Quoting: adsr
Van egy rakás zeném,


Most már értem miért az a nicked, hogy ADSR, találó!

Quoting: adsr
Ha érdekel, adok linket és meghallgathatod őket.


Természetesen érdekel, nameg az is, hogy egy adott témára tudnál-e zenét komponálni?

Quoting: adsr
a régiek közül azt használod, amelyik tetszik.


Örülök, hogy léteznek ilyen emberek is, Magyarországon ez különössen ritka! :-)

Quoting: adsr
mari pont zsolti kukac gmail pont com


Már egy másik fórumban is olvastam az e-mail címed, és ott is ismerős volt. Nem véletlenül az a jópofa ember vagy, aki a Szeged Agórában szokta rendezni a Retró Számítógép Kiállítást és aki megengedte, hogy tegezzem? :-) (ha az vagy, akkor értem a "Kukabúvár"-jelzőt is)

A linket ide is kirakhatnád, legalább mások is láthatnák (hallgathatnák), hogy azért van pár ember aki szereti is, amit csinál! :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 08:11


Na, aki érez elég erőt magában, az ide kukkantson ;-)

Quoting: AmigaOne500
Már egy másik fórumban is olvastam az e-mail címed, és ott is ismerős volt. Nem véletlenül az a jópofa ember vagy, aki a Szeged Agórában szokta rendezni a Retró Számítógép Kiállítást és aki megengedte, hogy tegezzem? :-) (ha az vagy, akkor értem a "Kukabúvár"-jelzőt is)


Én vagyok ;-).

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2017. Jan. 27. 08:53


Na úgy látom nem nagy a mozgás. Most már csak az a kérdés, hogy a "nagy" Amigások mire használják az Amigájukat? :-)

Volt aki azt mondta: "...en nem neztem ki vagy mit irtal, csak az Amigas kerdesedre koncentraltam,..." Nyílván azóta már arra sem koncentrál! :-)

Quoting: adsr
Na, aki érez elég erőt magában, az ide kukkantson;-)


Na a héten bele-belekukkantottam a zenéidbe, némelyiket elejétől-végéig meghallgattam. Közben azon gondolkoztam mivel csinálhattad őket. Zeneileg véleményt nem akarok róla mondani, mert nekem botfülem van ehhez... :-) ...de ha témábavágó zenét találok és felhasználom, akkor a programban a neved is megemlítem! ...én egy egyszerű MIDI billentyűzeten (CME-M-Key V2, 49 billentyűs) próbálkoztam, de csak amolyan GuitarHero-stílusban, tehát NULLA zenei előképzettséggel... :-)

Quoting: adsr
Én vagyok ;-).


A héten a tanulók kérdeztek rá: "Tanár úr az idén is lesz Retró-Számítógép Kiállítás?", mondom: "Gondolom... ...május környékén szokott lenni..."

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 09:08 - Szerkesztve: dino


Quoting: AmigaOne500
Na úgy látom nem nagy a mozgás.

Na, azert van valami lathatod, mindenki kinlodik valamivel, feliratszerkezto, doboz, ujsagkiadas, kulonbozo hirek esatobbi.
Jomagam meg latod mivel.. mar amikor a 2gyerek mellett van ido egyatalan.
Amiga mellett van meg egy hobbim, az pedig a zeneles, de inkabb zenekarban. Amigan trackeren meg soha nem zeneltem, nem is all szandekomban, ha lenne is idom inkabb a zenekari notakat pofozgatnam a hazistudiomban. Az Amigakon is lenne meg mit csinalni, foleg rendszer, jatek szinten.
Na most gondolom jol megkapom, hogy milyen Amigas vagyok en?
Na majd ha nyugdijas leszek...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 09:54


Quoting: AmigaOne500
Na a héten bele-belekukkantottam a zenéidbe, némelyiket elejétől-végéig meghallgattam. Közben azon gondolkoztam mivel csinálhattad őket. Zeneileg véleményt nem akarok róla mondani, mert nekem botfülem van ehhez... :-) ...de ha témábavágó zenét találok és felhasználom, akkor a programban a neved is megemlítem! ...én egy egyszerű MIDI billentyűzeten (CME-M-Key V2, 49 billentyűs) próbálkoztam, de csak amolyan GuitarHero-stílusban, tehát NULLA zenei előképzettséggel... :-)

Ezek a zenék mind szotfszintivel készültek pc-n. Reason, Fruityloops+vst, Cubase+vst. Van egy pár tracker modul, de az is valami soksávos, pc-s zene volt. Fastracker talán.

Lesz kiállítás, április-május környékén!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:14 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: AmigaOne500
Ezekszerint ez sem olyan...

De, talán, érintőlegesen, illetve, hogy előttem szólót idézzem, majd nyugdíjas koromban, talán lesz rá időm. Szóva la lényeg, 90 körül még A500-on nekiláttam egy "kígyós" programnak BlitzBasic-ben, a kígyók működnek, a score táblát is megrajzoltam, akkor még PC híján pixelről pixelre ;-) de aztán úgy alakult, hogy másra (csajokra) kellett az időm nagyobbik részét fordítanom, más "dolgok" érdekeltek és vették el az energiám :-D A dolog feledésbe is merült, de szerencsére pár éve a 96-os "Lementek mindent, hátha egyszer 50 év múlva kell majd" című első írott CD-m előkerült és örömmel vettem észre egy kis elbúvó LHA-ban a projektet, szóval megvan... lehetne folytatni ;-)

Eddig jutottam:





dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:43


Ilyesmi jatekkal jatszottam legeloszor szamitogepen: (Primo) 1985ben...nem most voot :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:55


Bizony, régi szép idők... meg "Csak az a szép zöld gyep, az fog hiányozni…" :-D

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2017. Jan. 27. 21:37


Quoting: dino
lathatod, mindenki kinlodik valamivel,

Tehát csak kínlódnak? :-) Azt hittem szórakoztatja őket!

Quoting: dino
Jomagam meg latod mivel.. mar amikor a 2gyerek mellett van ido egyatalan.

Nem szép dolog mindent a gyerekekre fogni... :-), hiszen az apjuk döntött úgy, hogy ezen az úton jár!

Quoting: dino
Amiga mellett van meg egy hobbim, az pedig a zeneles, de inkabb zenekarban. Amigan trackeren meg soha nem zeneltem, nem is all szandekomban, ha lenne is idom inkabb a zenekari notakat pofozgatnam a hazistudiomban.

Jééé, hogy mik derülnek ki! Sokan emlegettétek a tracker-es zenét, mintha én csak azt várnék. Pl szívesen megnézném a zenekarodat egy YouTube-os videón... Arra van ideje az embernek, amire akarja! :-)

Quoting: dino
Na majd ha nyugdijas leszek...

Az ember mindig azzal áltatja magát, hogy majd lesz ideje... :-) ...én talán meg sem fogom érni a nyugdíjas éveket, mert az élet nem habostorta!

Quoting: adsr
Ezek a zenék mind szotfszintivel készültek pc-n.

Csak sejtettem, hogy nem igazi hangszerekkel dolgozol. Igyekeztem figyelni az ismétlődéseket és arra gondoltam, hogy akár egy Amiga MODule-al is meg lehetne csinálni, napersze sokkal helytakarékosabban, mint MP3-ban.

A DOS-os időszakomban a Whacker Tracker-t ismertem (persze zenét nem csináltam benne, csak MOD-okat játszottam le, amíg ki nem derült, hogy vírusos :-))

Quoting: adsr
Lesz kiállítás, április-május környékén!

Remélem az idén is (ha megyünk) kapunk valamilyen belépési kedvezményt... :-)

Quoting: yellowdog
...90 körül még A500-on nekiláttam egy "kígyós" programnak BlitzBasic-ben, a kígyók működnek, a score táblát is megrajzoltam, akkor még PC híján pixelről pixelre ;-)

WoW, na ez már valami! :-) Másik fórumtémákban is láttam, hogy a BlitzBasic nagy benyomást tett Rád. A BASIC nyelvet én is nagyon szerettem (Work:TV4B). Tehát Amigásoknak is van PC-jük(?), ...akik évente egy PC-t feláldoznak a Csokonai udvarán? Ez nem szentségtörés??? :-)

Quoting: yellowdog
de aztán úgy alakult, hogy másra (csajokra) kellett az időm nagyobbik részét fordítanom, más "dolgok" érdekeltek és vették el az energiám :-D

Kellett? Vagyis nem akartad? ...tehát élted a normális emberek normális életét... :-) ...én "sajnos" nem vagyok ennyire normális... (de ennek ellenére is sok időt másra pazaroltam)

Quoting: yellowdog
de szerencsére pár éve a 96-os "Lementek mindent, hátha egyszer 50 év múlva kell majd" című első írott CD-m előkerült

Szerencsére??? Na mi történt, rádöbbentél hogy "a más dolgok" nem érték meg az energiabefektetést? :-) Gyorsan eljött a nosztalgia-időszaka... :-)

Quoting: dino
Ilyesmi jatekkal jatszottam legeloszor szamitogepen: (Primo) 1985ben...nem most voot :)

Én (meg a haverok) akkor a Tutti Frutti-val Commodore Plus/4-en... ...mára a Tutti Frutti-ról is "más" jut az emberek eszébe... :-) Jaaa és a Hollywood Poker-rel (amit Amigáról konvertáltak át) megtanultunk (én+keresztesóm) pókerezni... :-) Na meg a Digital Ball (amit Kosir Attilának köszönhettünk, aki Amiga 500-ról hozta a hangokat), sorolhatnám: Super Cobra, Timeslip, Squirm, Rig Attack, Treasure Island, ...

Jut is eszembe (mivel van itt pár nagy zenész), ma délután megint fejlesztettem az Amiga Motoromat, most már ismeri a (Creative Labs) VOC hangállományokat is: 16 bites signed, 8 bites unsigned, A-Law és U-Law-os kódolást (ez utóbbi kettőt érdekesmód a VLC sem tudja lejátszani)... ...szóval nem találtam olyan converter-t, ami egy WAV-ból (vagy másból) "Creative ADPCM"-kódolású VOC-ot állítana elő! Esetleg nem tudtok olyan játékot az ősidőkből, amiben ilyen hangok találhatóak? (de talán én meg előkotrom a Sound Blaster 16 MultiCD driver floppy-jait, hátha azon van)

(az Audacity is csak olyanokba konvertál, amiket fent felsoroltam)

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2017. Jan. 28. 22:04


Ma (a hatalmas névnapi buli közepedte) is szántam időt a fejlesztésre...

Implementáltam a Sun Microsystems (NeXT) .AU hangállományát is (8, 16, 24, 32 bites, A-Law, U-Law), amelyet a SimonSays-ben a VOC-al együtt ki is lehet próbálni.

...jaaa és javítottam az MP3-file-felismerő algoritmust!

További jó Amigázást! :-)

forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Képszerkesztés, zeneszerzés + Retró játék-ötletek
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024