Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / HC508 Turbokartya es HDD vezerlo topic
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 10:27 - Szerkesztve: dino


Ez a nap is eljott, eme nagyszeru cuccnak szeretnek egy kulon topikot nyitni, ahol osszefoglalva lehet beszelni errol a csodas szerkezetrol. Jocskan megerdemli, nemsokara elindul a sorozatgyartas en a vegszerelt meg kezzel keszitett, sorozatgyartas elotti peldanybol kaparintottam meg egyet, megigerven, hogy en is tesztelem kicsit, mint sima atlag juzer.

Kivulrol:

A kartya szenzaciosan precizen van elkesztitve, nyoma sincs semmi amator kivitelezesi formanak, forrasztasoknak. Soot, a bovitosot csatlakozonal szemmel lathatolag jo eros forrasztas megvalositasat latom, keszulven, hogy (dugdosasnak) a komolyabb igenybeveteleknek is zokkenomentesen ellenall.
turbo
Szoval, ranezesre orok elet+1 nap :)

Bekapcs:
kickstart

Ezen a kartyan tudomasom szerint egy 16Mhz s 68000Cpu dolgozik 50Mhz n. Technikai reszleteket nem tudok, hogy oldotta meg, de olyan huvos, hogy meg nyalogathatom is. A fedelzeten egy nagyon gyors ide csati, es egy CF kartyaslot van, ezenkivul 8MB FAST RAM, meg egy FlashRom amiben a 3.1Kickstart lakik, eppen ezert soha nem latott sebessegre kepes egy oreg A500 as. Soha nem latott magassagba emeli ezt az oreg gepet a hasznalhatosagaval.
sysinfo
Sysinfo szerint kb 030/25 A3000 felel meg a sebesseg, noha a gyors HDD kezeles miatt, iszonyu gyors a reagalasi sebesseg. Illetve barmi amit a rendszerben piszkalunk, ablakokat, ikonokat, villam modjara paklolja, van par Amigam, de dobbenet ez a reagalasi sebesseg egy otszazason. Nem beszelve, amiert keszult igazan ez a kartya, megorizve az eredeti 68000 kompatibilitast. A kartya BIOS a, merthogy ilyen is van neki, teljesen egyertelmu mindenki szamara. Bekapcsolasnal, vagy resetnel az eger bal gombjat nyomvatartva egy menu fogad, ahol lehet kapcsolgatni, ki es be az extrakat a kartyan, RAM, TURBO, Kickstart, lehetosegek tarhaza vegtelen. Jut eszeme, ez mekkora allat talalmany? Nem kell kickstart kapcsolo, +draga fizikai hardver, ez ezt is megoldja egy kattintassal. Vagyis barmikor pakolhatunk a 3.1 rendszer melle parhuzamosan egy 1.3Wb t, mert legtobb A500 ban ilyen van.

Teszt:
Elovettem egy fellelt A500 at, vagyis ki sem volt takaritva, meg anno cserebereltem valakivel tizen eve...
Ebbe tettem a HC508 at, fel mega ChipRAM van benne, meg fel mega Fast.
Majd eloastam a 90es evekbeli 1.3GB os pupos Quantum HDD met, ami korabban ezerkettesben szolgalt 3.0WB vel es hibatlanul teljesitett, addig, mig a CF kartya ki nem szoritotta. Szoval radugtam es lass csodat, bebutolt az ezerkettes rendszer, elso szora fel mega csipprammal medzsikvorkbrencsel :D
wb

wb

Bootolasnal, ha hadjuk a kartyat tovabb, nem nyomjuk le rogton a bal gombot ugyanugy megjelenik az Early Startup, ha ket egergombot egyszerre megnyomjuk utanna.
Eraly

Vegszo:
Semmi rosszat nem tudok elmondani idaig a kartyarol, csak jokat.
Ez egy ALOM CUCC!!
Azota is azon gondolkozom, hogy mennyire okos ember, aki egy ilyent tud tervezni es ki is vitelezi. Nem egy sima kartya, roppantmod esszeruen van megcsinalva minden opcio rajta. Egyszeruen nem hiszem el.
Az aukcios oldalakat nezve, magasba szoktek az A600 arak, szerintem ezek utan az A500 arak is meg fognak lodulni...

Erossen ajanlott a cucc.

Szerk:
Azota a CF re is felment termeszetesen egy szuz 3.1WB minden gond nelkul floppy rol telepitve.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 11:04


Én is egy sorozatgyártás előtti példánnyal rendelkezem. Meg kell erősítenem, hogy iszonyat fürge lett az A500 a bővítőtől. Az egy dolog, hogy a Sysinfo milyen CPU értéket ír, de érezni kell a FastRam és a gyors IDE reakcióidejét.
Pillanatok alatt boot-ol a rendszer, az ablaknyitások villámgyorsak.

A Gary adapteres bővítőkkel (2 fajtát néztem, Mtec 2MB és 3-State 2MB) ahogy néztem egy idő után összeakad, aminek nagy valószínűséggel maga a Gary adapter az oka, mivel címzési trükköt használ. Mondjuk 8MB reral FastRam esetén nincs is értelme igazán a SlowRam-nak. Eltávolítva tökéletesen üzemel a kártya.

Jelenleg egy A500+ gépben 2MB ChipRam és 40GB notebook HDD társaságában üzemel hiba nélkül. Whdload cuccok tökéletesen mennek vele, WB3.1 rohan rajta. Sysinfo 5.5MB/s HDD sebességet mér, PFS3 rendszerrel használom LoadModule-al betöltve a scsi.device A600-hoz készült 46.1 (Cosmos-féle) verzióját a nagy HDD és partíciók miatt.

Ajánlani tudom csak én is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 11:11


Quoting: peachman
Mondjuk 8MB reral FastRam esetén nincs is értelme igazán a SlowRam-nak.

Teljesen igaz, en is kivettem kesobb a trapdoor alol a bovitot.
Quoting: peachman
Whdload cuccok tökéletesen mennek vele, WB3.1 rohan rajta.

Aszthiszem en a WhdLoad ot, ahol tudom kikerulom, felteszek mindent, aminek van installja, igy nem lesz emulacio, mert tulkepp a WhdLoad is emu, csak Amigan belul. Meg egy perticiora teszek 1.3WB is, mert csak ez a korhu, ezzel jott ki az A500, es az osi cuccok akkor ezen mennek majd soha nem latott sebesseggel...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 11:28 - Szerkesztve: mc68k


Ha rev. 6a vagy újabb az alaplap, akkor a JP7A-val be lehet map-pelni a trapdoor-os bővítőt mint CHIP RAM, $80000-ra.

A default állás a két alsó pad ($c00000), azt kell átvágni és összeforrasztani a felső két pad-ot. Így lesz RTC is a rendszerben, akkuval (ha még ki nem folyt :) ).

Ez a módszer véleményem szerint előnyösebb, mint a 4 darab IC-vel történő alaplapi bővítés.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 11:39


Quoting: dino
Meg egy perticiora teszek 1.3WB is, mert csak ez a korhu, ezzel jott ki az A500, es az osi cuccok akkor ezen mennek majd soha nem latott sebesseggel...


Vicces lesz 3.1 KS-el az 1.3 WB.
Mert ugyebár 3.1 KS lesz vagy nem lesz IDE port.

Amúgy ezt a korhű dolgot sem értem igazán. Akkor a vas nem baj ha fejlesztett (nem korhűen), de a SW rész az marad? Nekem pont fordítva volna még talán értelme, ha törekednék a teljes autentikus megoldásra. Azaz eredeti vas + elérhető legújabb cuccok hozzá amik futnak rajta.

Én a kényelmet favorizálom. Whdload-al minden elérhető game/demo, mod-ok, sample-k, adf gyűjtemény későbbi kiírás céljára a hdd-re és gooooo ... :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 11:50


Whdload mindent megold, alig kell már floppyzni manapság. Amúgy a floppy is a retro feeling része. :) Kár lecserélni Gotek-re.

1.3-as Kick-be is be lehet tenni a scsi.device-ot (csak nincs sok értelme...).

-o-

Őrízzétek meg ezeket az első kártyapéldányokat, 30 év múlva mehetnek az ebay-re, mint az Apple prototípusai. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 11:59


Quoting: mc68k
Őrízzétek meg ezeket az első kártyapéldányokat, 30 év múlva mehetnek az ebay-re, mint az Apple prototípusai. :)


:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 12:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: peachman
Vicces lesz 3.1 KS-el az 1.3 WB.
Mert ugyebár 3.1 KS lesz vagy nem lesz IDE port.

Ezt nem tudtam, hogy 1.3 alatt nem lesz ide.
Sebaj, tudok ilyen gepet osszehozni, csak scsi val, van itthol hardver boven, csak ido nincs...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 12:44


Quoting: mc68k
Őrízzétek meg ezeket az első kártyapéldányokat, 30 év múlva mehetnek az ebay-re, mint az Apple prototípusai. :)


Meglesz :) Legalább nem kell aggódnom a nyugdíj miatt, majd megélek ebből :)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 12:53


1.3-as Kick-be is be lehet tenni a scsi.device-ot (csak nincs sok értelme...).

Ezt mivel lehet kényelmesen megoldani? Pont erre lenne szükségem a FastRAM nélküli A600-hoz. Az ECS üzemmódok elvesztése nem érdekel, de ha a carddisk.device is beletolható büntetlenül, az kellemes bónusz lenne.

A Remus csak 3.1-es KS-t támogat, más univerzális tool-t pedig nem találtam a feladathoz.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 12:53


A tegnapi 200 000-es 060-as utan en nyugodt vagyok :)

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 13:59


És még nem is ment el ördögtől valóan drágán...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 21:12 - Szerkesztve: dh1


mc68k mester, please, keszul az ujsagba a HC508 bemutato, esetlegesen van mod arra, hogy a menujerol (egeres es "jumper"-es kep), nem fotozott hanem real bitmap kepet kapjak (PNG, IFF)? Ujsagba fotozott kep nem nagyon kene :) A nalunk levo protoban ez meg nincs (Ratman kolcsonadata, hala neki orokkon orokke! :)

dh1 at amigaspirit dot hu

nagy koszi!

jah igen, sorozatt gyartottbol (vagy latest rev) ha van, egy-ket jobb kepet lonel plz, ne csak a protorol legyen kep, thx

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 08:15


Viktor előtt le a kalappal!

Remélem a sorozatgyártás során nem lesznek olyan anomáliák, mint a Vampire600-nál, a sok hülye beszólás miatti harag Majstáék részéről.

Én is gondolkoztam egy kártya megvételén, de rájöttem, hogy nincs rá szükségem. Van egy turbina nélküli változatom, egy 500+-al tök elég whdloaddal, meg classicwb68k rendszerrel.
Így is van még éleszteni való 2000-esem, abba jó lesz az a kis pénz :-D.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 09:05


@adsr: Pedig, javaslom nagyon. :) _ANNYIRA_ jó lesz tőle egy "mezei" A500, hogy nem hiszed el. :D
Van pár "csajom" de ezen a hardveren még én is meglepődtem. Letépi a fejem és nem köszön. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 09:26


Quoting: ratman
Van pár "csajom" de ezen a hardveren még én is meglepődtem. Letépi a fejem és nem köszön. :)

+1 nemtom, hogy csinalta, de kibagyors.
Ha mar itt tartunk.
Kene nekem Dopus ami megy 68000+3.1Wb alatt.
Tegnap feltettem a CF ala a PFS3 is.
MorphOs alatt tudok a kartyara tolteni barmit, nem kell mar szakarodni floppyval, meg CD vel sem. A MorphOs en egy particiora ki van mentve a Classic cuccaim. Nem kell buveszkedni az UAE vel sem. Csak franya Dopust nem talalkok hirtelen sehol, ha tudna valaki adni, akkor megkoszonnem.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 09:31 - Szerkesztve: ratman


Az "eredeti" szólal meg, csak.
Ehun van-e.

Tisztán másold csak fel, csináld meg assignokat és jó lesz. :)

Ja, meg a MUI is használható, de ott is clean install javasolt - és (!) sajnos a közkézen forgó keyfile-okat nem szereti, de szerencsére lehet ismét regisztrálni key-t, 25 usd-ért. :)

Onnantól kezdve meg már kb. bármire alkalmas, AmiTCP megyen rajta, Miami is megszólal (nem a DX, csak a sima), a legtöbb toolból is van 68k-s verzió, kivéve ibrowse.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 09:35


Köszi a konstruktív hozzászólásokat. Jelenleg ott tartunk, hogy szükségem lenne egy A500+ra. Az se baj, ha nem működik, vagy darabokban van, vagy csak csak egy síma rev 8a alaplap. Ami a lényeg, hogy 8375-ös (esetleg 8372B) Agnus legyen rajta. Csak egy ilyen gép birtokában tudok az A500+-nál tapasztalható anomáliák végére járni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 09:39


Quoting: ratman
Ehun van-e.

Hat ez is kurva gyors volt :) koszi.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 09:40


Quoting: dino
A kartya BIOS a, merthogy ilyen is van neki, teljesen egyertelmu mindenki szamara.

Szerintem ezt a sz.r PC-s elnevezést hanyagoljuk ;-)
A legjobb az lenne, ha Viktor adna neki valami (amigás) elnevezést.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 10:20


Bootmenu. :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 10:35


Helyreigazítás Sze. 26. 11:28 - Szerkesztve: mc68k:

"JP7A-val be lehet map-pelni "

A helyes: JP2. A 7A-t nem kell bántani egyáltalán.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 11:19


Az enyém vihető, csak valahogyan dh1-től kéne eljuttatni hozzád :)

mondjuk nálam nem jött elő semmilyen anomália, persze lehet, hogy nem is tudom úgy használni, hogy előjöjjön, mert nem elég erős hozzá a kung-fu-m. :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 12:06


2 MB chip RAM van benne? Milyen Agnus?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 13:05


Ha arra gondolsz, amit en szívtam az 500+ gépemmel, annak forrasztási oka volt. Azt fixálva nem jön elő a probléma. Megy minden variációban.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 14:28


@mc68k csak másfél mega és most nem tudom megmondani :) sőt, van számodra egy A1000 is, mert ahhoz is jó lenne egy HC508 :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 14:30 - Szerkesztve: charlie


Quoting: "mc68k"
Bootmenu. :)

Amigan az ilyet ugye Early Startup menunek/kepernyonek hivjak... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 14:54


Quoting: charlie
Amigan az ilyet ugye Early Startup menunek/kepernyonek hivjak... ;)

Nade olyan mar van nekunk :) ez akkor a szekond Early S.? Vagy a förszt? Merthogy ez jon be eloszor... :)

nzo
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 15:00


Ha segítség - és mc68k jár esetleg Pécsett -, akkor BP-ről Pécsre le tudom szállítani október 13-ra a hardware-ket. Okt. 10-12-ig BP-n leszek.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 28. 18:23 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Picasso IV Early Startup
CyberstormPPC/BlizzardPPC Early Startup
HC508 Early Startup...

Nem olyan bonyolult ez. ;)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / HC508 Turbokartya es HDD vezerlo topic
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024