Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / AliveMOon koncepció :)
Szerző Üzenet
AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 18. 01:02 - Szerkesztve: alivemoon


Eszembe jutott egy koncepció amit szeretnék véleményeztetni egy szűkebb és elég kritikus társasággal, mekkora hülyeség ?:)

Összefoglalva röviden végül is egy kamera, speciel én mondjuk ipari környezetben tudnám elképzelni (használni), rádugom mondjuk az ABB, etc.. robotra és közvetlenül fel tudna venni dolgokat, stb.. , de kis kiegészítőkkel szerves része lehetne digitális távcsőnek, vagy egyszerűen kameraként lehetne használni.
Tudom! Miért nem gondolkodom málnán vagy valamelyik gyümölcsön :)
Szerintem mert nagy linux kaotikus szopás(AOS-hez képest biztosan).
Egyszerűen úgy gondolom, ha egy A500-ast begyömöszölve lenne egy vagy max két chip-be, egy kis szteroiddal elég ütős lenne.

Felépítés alap ötlete az, mi lenne, hogy egy minimig core-et úgy módosítani, hogy a ccd-k és a custom chipek, ne hagyományos kimenetekről, és kimenetekre, dolgoznának, hanem vissza a memóriába, amit processzorral elérhető lenne további feldolgozásra és TCP/IP-n keresztül letölteni.
Tehát a ketyere úgy nézne ki, lényegében elöl egy vagy két c-mount objectív foglalat, oldalt valami kártya hely, hátul egyetlen hálózati csati.
Bár a 2 joy sub-d király lenne triggernek.

Na az ilyen ketyerét biztos vagyok hogy ellehetne adni 400€ felett.
Ennyiért gagyi USB-set sem kapni mármint ipari kamerát.

Spartan3E


Egyébként vettem egy Spartan3E Dev boardot 35e Ft-ért. Jofogásról. Már sikerült egy 64bit-es számlálót csinálnom :)
És a DDR ramot buzerálom vele éppen. Egyenlőre még elég kínai néhány dolog :)

Egyenlőre úgy gondolom ez a 64bites számláló ami az órajelet számlálja alapja lesz a rendszernek :)
És nem lesz kérdés, hogy most a cia-ból vagy honnan szedjem a precíz időt :)
Ki olvasom oszt kész :)
Lehet kap a 68K core egy t0 regisztert :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Júl. 18. 08:34


en ezt ugy ahogy van nem ertem :)

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Júl. 18. 10:03


Ez jó ötlet, hogy a memóriába direkt leképezed a kamera bittérképét! A képfelismerést is ez az eszköz végezné, vagy egy külső? Gondolom ott van a lényegi bonyodalom. Egyébként én is egy olyasmi dev board-ot vettem (csak megszűnt a kickstarter projekt támogatása :-(

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 18. 18:17


Igen az első szopás az volt, megtalálni, melyik cucc működik win7 alatt és támogatja.
ISE 13.1-es fut Win7-en és még támogatja is, úgy hogy azzal lehet dolgozni rajta.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 19. 14:00 - Szerkesztve: charlie


@AliveMOon:
Tudom! Miért nem gondolkodom málnán vagy valamelyik gyümölcsön :)
Szerintem mert nagy linux kaotikus szopás(AOS-hez képest biztosan).

Ha arra gondolsz, Raspberry Pi-re van AROS. Ezenkívül dokumentált, hogy lehet "bare metal" módon programozni, szóval még OS sem kell, ha nagyon akarod... Mellesleg a Linux se egy kaotikus szopás rajta, ha értesz hozzá. Ja és RPi 2-re van Windows 10 IoT edition is (sic!).

Na az ilyen ketyerét biztos vagyok hogy ellehetne adni 400€ felett.
Ennyiért gagyi USB-set sem kapni mármint ipari kamerát.

Német Amazonon 35 EUR-ért van DLink IP kamera, ami tud ethernetet és WiFi-t (a képek/videók letölthetők neten keresztül), sőt még mobil appok is járnak hozzá. Ez az egyik legolcsóbb ami kapható és innen megy felfele kis lépésekben, egyre többet tudó kamerákkal... 90 EUR-ért már olyan is van, ami távolról irányítható hogy merre nézzen, H264-be tömörít, van benne hang és mozgásdetektor, meg mittudomén.

Kb. 4 évvel ezelőtt az Ustreamnél én dolgoztam olyan IP kamerán is, ami közvetlenül Ustreamre tudott adni (RTMP protokollal). Szóval biztos nem értek hozzá, de nem látom, hogy azon kívül hogy te ezt feltétlenül valami Amiga-alapú izére akarod összetákolni, mitől lenne kunszt.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 20. 09:51 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: charlie

Német Amazonon 35 EUR-ért van DLink IP kamera, ami tud ethernetet és WiFi-t (a képek/videók letölthetők neten keresztül), sőt még mobil appok is járnak hozzá. Ez az egyik legolcsóbb ami kapható és innen megy felfele kis lépésekben, egyre többet tudó kamerákkal... 90 EUR-ért már olyan is van, ami távolról irányítható hogy merre nézzen, H264-be tömörít, van benne hang és mozgásdetektor, meg mittudomén.


Pl. amit belinkeltél, hol van a c-mount optika adapter? Múltkor pont azon röhögtünk, az egyik koléga vet valami ilyen autó zoomos, kamera lencse egyben rendszert és mérésre szerette volna használni :)
És nem működött, mert annyira automata, hogy minden mérést elbasz, mert a képtartalomhoz igazítja az értékeket és felület nincs rá, hogy kikapcsolja!

Én egy kicsit más szempontból, mérés szempontjából nézem, hogy lehet e használni és ezek szarok arra!

A mosolygó barátnő és unoka nézegetésére remek, de egy autóalkatrész paramétereinek mérésére inkább hagyjuk!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 20. 10:15 - Szerkesztve: alivemoon


Ipari kamera lényege, hogy 0-24 megy, és ha beszarik pár órán belül, kitudod szerelni és egy másikat vissza tudsz ugyan oda rakni 0.01 mm pontossággal.
Explosuret és erősítéseket pontosan tudod állítani. Optikát tudsz rajta cserélni, stb...

RPI panel dimenziói eleve lehetetlenné teszik a használatát, egy gépben sosem hagynak annyi helyet, hogy egy szemüveg toknyi cuccot beszerelj.

Az emberi szem távolsága 75-80 mm, két RPI-t betokozva rakj ilyen közel egymáshoz. Talán függőlegesen?

Ez a kütyü max. tokozva egy 40x40x40mm kockában el kell férnie, legalább 2db rögzítési ponttal, azaz egyik oldalon 2 inkább 4 6-7 mm mélységű csavar furattal, akor már csak 35x30x35mm.

Szerintem 1 FPGA és egy ram chippel ez sikerülhet!
Linuxot még sosem használtam 64Mbyte rammal, AmigaOS viszont kényelmesen megy!

Szerintem ideális választás.

Egyébként most egy sztereóban látó rendszeren dolgozom és egyenlőre a legnagyobb fejfájásom, két azonos típusú kamera össze kalibrálása.

t = f*e/(xl-xr); képletből kitűnik, t (távolság) f (fókusz) e (szemtávolság) xl és xr (jobb és bal szenzoron egy pont horizontális pozíciója). Tehát ha kicsit is eltér a két kamera beállítása, ami automata beállítások esetén elkerülhetetlen, azt jelenti hogy a két kamera képein különbözőképen hízik vagy fogy egy folt, azaz amikor a t(távolsággal) vissza szorzom az x és y-nt nagy bajokat csinálhat a robot, akár 10-20 mm-errel is arrébb láthatja ami cumi :)

Azaz minden automatikát kikapcsolok és a sztereó algoritmus állítgat minden paramétert, ami az általam eddig használt kameránál azt jelenti, hogy kamera leállít, paraméter beállít, kamera indít, ami szörnyen lassú folyamat.

Alapvetően már ott elvérzik a legtöbb eddig használt kamera, hogy 2-tőt egy gépre dugok. Vagy csak az egyik működik, vagy ha működik több, időnként felcserélik a képeket, azaz ami korábban a jobb szem volt, hirtelen bal oldalról jön.

Kíváncsi lennék LINUXon miket művelhetnek :)
Barátném laptopja egy tök mezei ASUS, a kameráján az istenért nem sikerült még megfordítanom a képet skyp alatt és más is ezért sír már pár éve, csak egy fejlesztönek sem az a típus van így senki nem foglalkozik vele :) Úgy, hogy maradjunk annál, hogy a LINUX szopás!!!

Ha jól értettem azt ajánlják a fórumon, hogy valamelyik csomagban álítsa fejtetőre a skype-ban jó lesz, csak éppen az összes többi alkalmazásban lesz rossz :) A linux szopás!!!

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Júl. 21. 00:00


Alive neked mi a munkád? Annyira benne vagy ebben a képfeldolgozásban, hogy ezt hobbi szinten már nehéz elérni ...


Egyébként találtál olyan ISE-t ami megy win8-on is?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 21. 01:47 - Szerkesztve: alivemoon


Mindenféle autóalkatrész méréséhez készítek mérő alkalmazásokat.

Sosem használtam még Win8-at, ha nem kéne Dx11 és 64 bit szerintem még mindig XP-t használnék, ezért nem tudhatom! Amíg nem lesz Win8-nak valami nélkülözhetetlen új tulajdonsága, nem fogom használni.

ISE 9.x is ment win7-en, talán rosszul fogalmaztam, ami miatt nem tudtam használni, nem volt win7-en megfelelően futó USB kábel driver. Látni látta az eszközt, még a programozásköz is lefutott, csak a ketyerébe nem került semmi.

Sorba próbálgattam a verziókat.

13.1 az a verzió amin először futott le helyesen a programozó, tovább nem próbálkoztam, ezzel megcsinálom, legfeljebb később veszek valami komolyabb friss ketyerét akkor majd kipróbálom az újabb cuccokat is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 21. 02:02


Linuxot még sosem használtam 64Mbyte rammal, AmigaOS viszont kényelmesen megy!

A Linksys WRT54GL-emben 16MB RAM van. Meg 4MB flash tárhely és Linux. Már vagy 5 éve ez a WiFi AP-m itthon. És még 5MB szabad a boot után az userspace rendelkezésére álló 16MB-ből.

Mondjuk nyilván videórögzítéshez ez a hardver kevés, mert nem fér a RAM-ba egy modern méretű (720p vagy full HD) framebuffer rendesen, de ez más kérdés.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 21. 02:36 - Szerkesztve: alivemoon


https://www.youtube.com/watch?v=aBOqOC6URk0

Én valahogy nem így képzelem, hogy elindul egy kamera :)
Azt sem kétlem, hogy lehet gyorsítani, de ha 2x ilyen gyors akkor is lassú?

forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / AliveMOon koncepció :)
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024