Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.7
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 03. 11:07 - Szerkesztve: charlie


Megjelent. :) Bugfix release, az ennek megfelelő - jóval rövidebb - releasenotes és a letöltés a szokásos helyen.

szt:
Sajnos a CD írási bugod nincs javítva. Akinek G5-e van a teamben és a teszterek között az nem tapasztal ilyesmit, náluk működik minden. Forszírozom a dolgot, de lassan halad... Valami egyedi basz lesz a te gépeddel, ami felett mindenki elsiklott. Szeptember végén - októberben megyek haza, akkor tervezem, hogy ránézek, ha neked is jó és úgy gondolod.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 03. 21:19


Kar, hogy a ShowGirls-os bug-ok nem javulnak... :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 04. 11:05 - Szerkesztve: charlie


Kierót megette a real life. Azért nincs még shaderes 3D RadeonHD-n se. (És ez most kb. nem vicc. :P Sajnos... :( )

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 05. 08:19


Kar...
Azert, hatha felul kerekedik a problemain!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 05. 09:44


Amennyire tudom az egyetlen problémája, hogy dolgozik mint egy gép. Úgy járt mint a legtöbb tehetséges ember, bedarálta a hobbijának az a része amiért fizetnek is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 05. 11:31


Akkor kezdhetunk a MOS-ra is keresztet vetni?
Ez nem tul jo hir ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 05. 12:26


Szeretnéd! :P

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 09. 10:49


Chain-Q:
Természetesen örömmel venném ha megnéznéd a problémámat. Azonkívül hátha segít a szemmel verés, kézrátétel és egyéb alternatív gyógymód is :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 11. 09:57


Csárli: várható, hogy lesz fejlesztve G5-ön a max. 1GB ram kezelése, illetve azok a videókártyák amiken nincs Warp3D, azokon lesz (persze nem kell időpont, csak hogy igen, vagy nem)?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 11. 14:34


Peti:
G5 RAM, igen, de időpont nincs, csak rajta van a TODO-n.

Warp3D, nem várható, nincs tervben, stb. A meglévő Warp3D wrappert teljesen újra kéne írni az R300 és újabb kártyák támogatásához, mivel a MorphOS R200 és felette teljesen új driver alrendszert használ a kártyák OpenGL-es meghajtásához, így az a réteg amit a Warp3D wrapper használna, itt nem létezik.

A legnagyobb eséllyel akkor lesz Warp3D, ha valaki portolja pl. a Wazp3D-t, ami elvileg tudna OpenGL felett is futni.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 11. 14:45


A Wazp3D már portolva lett, de csak 68k-s programokkal működik. A WarpOS verzió úgy fagy mint annak a rendje. Aki ért a MorphOS belsejéhez és érez magában késztetést az keresse fel Alain Thellier-t. Én először be lettem oltva, aztán kaptam kódot. Átírtam olyanra, de úgy is fagy, szóval.. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 11. 15:03


Hogyan fagy, amikor "úgy" is fagy? :) Az első Warp3DPPC.library hívásnál fexik meg, a .library nyitásnál, vagy mi az ami lefagy?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 11. 15:23


Az első hívásnál döglik meg, pedig benne van a PowerOpen <-> SysV konverzió.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 11. 15:39


Es kell az nekunk?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 15. 13:33


Eszembe jutott egy ket dolog:
- Ambienttel masolasnal jol jonne egy olyan opcio a "Fajl letezik... felul irjam?"-ra, hogy csak ha kulonbozik. Mindjart nem hianyozna annyira egy sync tool.
- Scribble: Az ablak valtas uj billentyu kombinacioja nem tul jol lett kitalalva: OWB, Terminalnal: Ctrl+PgUP/Down... regen a Scribble-nel is az volt. Jo lenne, ha vissza kerulne!

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 20. 00:38


Chain-Q:
Még a CD író probléma: a Pioneer-t odaadtam egy kollégának aki kipróbálta egy PC-ben és elmondása szerint hibátlanul írt vele CD-ket. Közben eszembe jutott, hogy milyen jó is lenne a CD írót kipróbálni egy live linux alatt (a jelenlegi partícióimat nem szívesen semmisíteném meg). A 14.04-es ubuntu habár bebootolt, nem igazán nézett ki úgy, mint ami normálisan akarna működni, de visszamenőleg ráakadtam a 12.04-esre, ami gyönyörűen bootol. Csakhogy mivel CD-ről bootol, ezért a mocsok nem hajlandó kiadni a CD-t, így nem tudom kipróbálni az írást sem... A félsiker után megpróbáltam egy live usb linux valamit összehozni, de ahhoz meg úgy látszik nagyon nem értek és még szerencsém sincs, mert nem akar bootolni semmi pénzért... Esetleg nincs hozzáférésed egy olyan linuxhoz vagy legalább módszerhez amivel bootolni tudnék és még a CD írót is ki tudnám próbálni?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Aug. 20. 04:38


szt
Szereznd kellene akar kolcsonbe is, egy masik HDD t. Mai vilagba ez mar nem nagy problema. Hol alksz, ha 20km re a kornyekemen belul, viszek neked egyet. Satas kellene?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 20. 08:44


@szt:
Vagy egy masik CD olvasot, amirol boot-olsz...

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 20. 13:17 - Szerkesztve: szt


dino, dekanyz: köszönöm az ötleteket és a felajánlást!
Egy nagy lépéssel előrébb kerültem, de ettől egy cseppet sem lettem boldogabb: - USB-s CD meghajtóról sikeresen bebootoltam a 12.04-es ubuntu alá, így hozzá tudtam férni a belső CD-hez. Braseroval próbáltam és DVD-t és CD-t írni, de ugyanúgy az írás megkezdése utáni pillanatban leáll a folyamat. A hibaüzenet nem sokatmondó:
BraseroLibburn Precheck failed MEDIA: no writeable media detected,
BraseroLibisofs stopping
BraseroChecksumImage stopping
BraseroLibburn stopping
BraseroLibburn closing connection for BraseroLibburn
Session error : MEDIA: no writeable media detected, (brasero_burn_record brasero-burn.c:2856)

de volt egy ilyen is:

BraseroLibburn Something went wrong
BraseroLibburn called brasero_job_error
BraseroLibburn finished with an error
BraseroLibburn asked to stop because of an error
error = 15
message = "An error occurred while writing to disc"
BraseroLibburn stopping
Session error : An error occurred while writing to disc (brasero_burn_record brasero-burn.c:2856)

Az első hibára a google talál egy ilyet:
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=48&t=171492
de ettől én nem lettem okosabb.

(Egyébkánt Káposztásmegyeren lakom, ha valaki szeretne csoda hibákat adó PM G5-t látni, szívesen fogadom :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 21. 09:08


@szt:
Ezek elegge random hibanak tunnek.
En nem szivnek vele tovabb! Foleg, hogy manapsag mar nem egy okor ara egy uj iro!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 21. 10:02


Én továbbra is Firmware-et upgrade-elnék abban a meghajtóban, mielőtt másik vételéről beszélgetünk...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 21. 18:05


egy probat meger ... nyersanyagcsere?!

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 21. 22:50


dekanyz: 3 féle optikai meghajtó volt már a gépemben, ezek közül egyikkel sem tudtam megírni egyetlen CD-t, DVD-t sem.

dh1: DVD+R, DVD-R, CD, CD-RW. Amik még működtek a Pega + LG írómmal, azok már a PM + LG íróval sem.

Chain-Q: most firmware upgradet nem tudok csinálni, de mivel még Ubuntu alól a kolléga íróját nem próbáltam még, ezért most megtettem. Az eredmény negatív. Sajnos teljesen véletlenül az is egy Pioneer.

Akinek esetleg van kedve játszani a géppel és hozna OSX-et, tutura működő CD írót, fekete macskát kakassal annak a sörét állom :) . Chain-Q téged mindenképp várlak ősszel.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 21. 23:08


Egyébként valaki hallott már olyan userről aki látott már olyat, hogy MorphOS alól USB-s CD/DVD íróval valaki megírt egy lemezt is?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 21. 23:19


Nalam van egy utolso szerias dual G5, rajta OSX-el ...

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 21. 23:57 - Szerkesztve: szt


dh1: ez reménykeltően hangzik. Összehozhatnánk egy találkát valamikor?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 22. 08:57


Jah, ma elutazom, de a jovo heten megdumalhatjuk

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 22. 09:07


Quoting: szt
MorphOS alól USB-s CD/DVD íróval

Ezzel az lehet a gond, hogy MOS alatt a Mass Storage kezeles nem valami fasza... En nem mernek irkalni alola.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 22. 20:21


dh1: remek :)

Balage
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 25. 10:05


szt: 3 nap mulva kiprobalom az usb cd irast PB-on, ok?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.7
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024