Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Sajnos mindenkinek lehet Amigája ...
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 15:07 - Szerkesztve: dh1


Szoval ... nem szoktam privat levelezest kozzetenni, de most megis megteszem.

Mivel tudomasom szerint nem csak az Amiga Mania Magazint talalta meg ez a csokkent ertelmi kepessegu delikvens, igy okulasul megosztom a nagyerdemuvel milyen "kritikanak" szant taho nagykepuseggel is meg kell kuzdeni egy ujsag elkeszitese kozben ...

Elso level:
Tisztelt AmigaMánia!

Olvastam a cikketeket a http://www.amiga.hu oldalon, miszerint valami Petro talált egy nagyrakás Amiga 1200-as gépet és eladja.

Írtam is az általatok megadott amiga1200magic@gmail.com e-mail címre egy érdeklődő levelet...

...bár lehet, hogy én vagyok türelmetlen, meg az is lehet, hogy már tényleg elkapkodták... :-)

Szóval nekem is kéne egy olyan gép, ez a lényeg! :-)

Üdv.:
Amiga500Plus


Teljesen korrekt es illedelmes level a fenti, nincs vele baj, valaszoltunk is.

Valaszunk:
Szia!

Igen, valoban tortent ilyen, de a jelenlegi infonk szerint eddig csak 64 darabot hoztak haza belole es azokat mind egy szalig azonnal el is adtak.

Mivel letezo e-mail cim, nem kamurol van szo ( illetve interneten a www.amigaspirit.hu oldalon ) fotokat is lathatsz rola.

Termeszetesen mi is szeretnenk egy vadiuj A1200-ast de sajnos nekunk sem jutott belole.

Javaslom figyeld a kulfoldi Amigas weboldalakat vagy a fent emlitett Spiritet es ha lesz uj info, akkor ott biztosan megtalalod.

Ugyanakkor nem lehetetlen, hogy a megirt leveledre is kapj valaszt.

Petro nem nagy leveliro...

Szoval turelemre biztatlak, elvileg meg tobb szaz uj A1200 var gazdara ...

Ha megtudunk valamit a Spiriten feltetlenul megirjuk!

Amiga Forever!

Udv,
Dh1
Amiga Mania Magazin


Szerintem ez is korrekt valasz volt egy korrekt megkeresesre.

Masodik level:
Hello!

Még sohasem hallottam erről a Perto-ról, aztán utánnaolvastam és mintha azt írták volna, hogy valami fejes volt a Commodore cégben... ...mindenesetre furcsa, hogy ennyi idő után egyszer csak a semmiből (Indiából) előkerül egy rakat vadiúj Amiga1200... ...nem véletlenül valami zsidó ez a Petró? Azoknak van különlegesen jó érzékük ahhoz, hogyan lehet csinálni jó üzletet: 500*62000 Ft, hmmm... :-)

Bár Petró a nevéből ítélve lehet egy dúsgazdag orosz is, aki nem veti meg a piát (egiyk képen láttam is egy raklap sörös-rekeszt előtte :-)).

Ha 64-et már behoztak(Indiából? vagy Magyarországra?) és Nektek sem sikerült szereznetek egyet sem, akkor van egy olyan érzésem, hogy a maradék 436 darabbal is ez lesz a helyzet... ...megveszik, aztán dupla meg tripla áron eladják... :-)
A röhely, hogy éppen ebben az évben kezdtem el komolyabban érdeklődni az Amigák iránt, még év elején vettem egy Amiga 500-at, a napokban meg kerestem Amiga 1200-at, de végül egy Amiga 500 Plus lett belőle... :-)

Üdv.:
Amiga500Plus


Ez a level mar nem tetszett, ez a dusgazdag orosz zsidozas nem az en stilusom. Nem, egyikonk sem zsido a szerkesztosegben ha valaki erre asszocialna ... igy valsz sem ment mar ra. Igaz en erdemi kerdest nem talaltam benne, illetve kb. copy-paste lehetett volna az elozo valszunk.

Harmadik level:
Hello!

Mondjuk, ami a levelezést illeti Nektek sem olyan nagyon nagy erősségetek... ...akárcsak Petrónak... :-)

Beleolvastam a fórumba, mind a 2 amiga oldalon, bár nem értem miért kell két különböző domain egy oldalnak... :-)

Továbbá beleolvastam az Amiga Mánia újságotokba is, jó ötletnek tartom, és az egyik bevezetőben írtátok is, hogy programozási cikket ne is várjunk, ezt viszont nagy sajnálattal vettem tudomásul... :-)

Ezt csak azért mondom, mert az oldalon írtátok, hogy ne kíméljünk Benneteket kritikával sem! :-)

Amikor még divatos volt a papír alapú újságolvasás, mert nem volt annyira elterjedt a net, akkor is olyan újságokat választottam, amiben volt némi programozási cikk is... ...manapság szinte az összes megmaradt újság semmi másról nem szól, csak annak a leírásáról, hogy ha elindítunk egy programot, akkor mit lehet azzal csinálni, ez mondjuk tényleg jó azoknak akik még mindig rettegnek a számítógéptől, de a szemetek szíkrázna ha látnátok a kis számítógép-buzeráns gyerekeket, akik előbb tanulják meg a Google-t kezelni, mint olvasni és írni, ők előbb fognak használni egy programot, mintsem olvassanak róla... :-)

Najó van pár kivétel ezen a téren is, mert mondjuk egy 3DMax használati útmutató nem volna rossz, de ugye az nem is elsősorban Amigás, meg amint megfigyeltem abból is inkább hírdetnek egy tanfolyamot, amiért nem kevés pénzt kérnek el... ...na igaz egy újság is pénzbe kerülne... ...kivéve a digitálisat, amit elérhetővé tesznek... :-) ...bár az is, mert a netért is fizetni kell... :-)

Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy minden a pénz körül forog, ezért döglött meg minden, ami tartalmazott egy kicsi értéket is... ...manapság Béla bácsinak a tundrán is van internetje, és mindenki olyan okos lett hirtelen, hogy csuhaj! :-)

Szóval programozás! Az kellene! Amiga programozás! Kezdhetnétek Amiga BASIC-el, vagy HiSpeed Pascal-al, aztán jöhetne valami DEVPAC assembler... :-)

Üdv.:
Amiga500Plus


Ez mar ertekesebb level tole. De a stilusa itt is ... khm ... mind1 is.
Valaszt nem kapott, viszont elerte, hogy lesz egy uj rovat a lapban (hogy mi az legyen meg titok). Amiert nem valaszoltam az a stilus, illetve idohiany, ezert megkovetem ot!

Negyedik level:
Hellosztok,

Látom még mindig nem válaszoltatok egyik levelemre sem, na nem mintha zavarna különösebben... :-)

...csak kiváncsi lettem volna, hogy Nektek sikerült-e már Petrótól szerezni Amiga 1200 Magic Pack-et?

...mert nekem igen, sikerült! :-)

Na üdv, és további kellemes "márcsakazértsemválaszolok"-stílusú levélírást! :-)

Amiga500Plus


Erre valaszoltam mar:
Hello!

Ez termeszetesen nem igaz, hiszen az elso leveledre valaszoltunk!
A kovetkezo leveledben pedig nem nagyon volt erdemi ujdonsag avagy sirason kivul - miszerint neked senki sem valaszol - mas.
Ja de, fikazas.
Nem lelkisegelyszolgalat vagyunk, hanem egy Fan ujsag …
Igen, es varjuk az elso programozas cikked toled!
Koszi!

u.i.: Ha olvasnal magyar Amigas forumokat tudnad, hogy itt is nem egy uj A1200-as lett …

"Jot beszelgettunk"

dh1


Lehet kicsit eros volt ... lehet ...

Otodik level:
Hello,

Először is elnézésedet kell kérnem, mert mindig megfeledkezem arról, hogy én is Magyarországon élek... ...ahol az emberek mindent támadásnak fognak fel... :-)

Ha nem haragszol én mégsem süllyedek le erre a szintre, de illendőségből igenis veszem a fáradságot és reagálok a leveledre, mert én egyben egy lelkisegély szolgálat is vagyok, szóval bármi fájdalmad van, szívesen meghallgatom és próbálok segíteni... :-)

Abban igazad van, hogy az első levelemre válaszoltatok, köszönöm is... Azt egy kicsit túlzásnak éreztem, hogy a többiben semmi ujdonság sincs... ...ugyanis máris a második levelemben leírtam, hogy lesznek emberek akik vesznek több Amigát is, hogy aztán tripla-áron eladják... ...errefől a napokban olvastam egy Amiga fórumon (jééé milyen meglepő, hogy szoktam, mi? :-)): http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=1&topic=253 ...hogy van egy DH1 nevű hozzászóló, aki arról ír fenkölten, hogy majd lesznek emberek akik az e-bay-en mocskosdrágán eladják... :-)

...tehát ha az én leveleim semmi újdonságot nem tartalmaznak, akkor a fent említett fórumon történt bármely hozzászólásod kb ugyanennyit ér... :-)

...és ha elolvasod a hozzászólásaidat, kiderül, hogy nem én síránkozom, hanem TE, mégpedig azért, mert nem voltál elég tökös, hogy időben befizess egy Amiga 1200 Magic Pack-re... ...akár a májadat is eladnád? Üres duma! :-) ...milyen az a FAN-újság, aminek az egyik szerkesztője csak irigykedik, ahelyett, hogy vett volna egyet? :-)

Azért sem akartam volna Veled, vagy bármely más Amiga FAN-al összetűzésbe keveredni, mert még szándékomban állt meglátogatni a híres-nevezetes CSOKI Művelődési házat, és bár nekem nem ciki senkinek a szemébe néznem, de a másik oldalról ez még okozhat érdekes szituációkat... :-)

Na és még hátravan, hogy nehezen viseled a kritikákat, olyannyira, hogy egyenessen fikázásnak nevezted, pedig TI írtátok, hogy várjátok a kritikákat, a kritikák pedig nem csak szép és jó dolgok összessége... ...és még nagyon vissza is fogtam magam a "fikázásban"... :-)

Ha már a fikázásnál tartunk, azért eléggé ingerült állapotban lehetsz (Freud szerint ez az elfolytott szexualitással magyarázható), ha még olyan "cinizmusra" volt energiád (hasznos eszmecsere helyett :-)), hogy várjátok a programozási cikkemet... ...igaz én arra gondoltam, hogy lehetnének ilyen cikkek, amiből beleláthatnának az Amiga programozásába... ...és nem arra gondoltam, hogy én olyan okos vagyok, hogy írok..., de ha felkértek, az új Amiga 1200 Magic Pack-emen bármikor leközlök ilyen jellegű cikkeket... :-)

Mellesleg elárulom, hogy le vagytok maradva, nem 64 számítógépet hozott be Petro, hanem jó ha van még 64 az utoljából... :-) ...márcsak azért írom ezt, hogy legyen valami újdonság is a levelemben... :-)

Amiga500Plus

ui.: ...és tényleg nem haragszom, ha nem válaszoltok... :-) ...de azt tudtam, hogy arra ugrani fogtok, ha megtudjátok, hogy nekem is van Amiga 1200 Magic Pack-em! :-)


Hm ... mi sem, en sem haragszunk ... csak tudom mar miert nem akarok levelezni. Termeszetesen varjuk a Csokiba ot is!
Csak szoljon mikor megy le. Ott leszunk szerkesztosegileg igerhetem es korrekt modon valaszolunk minden kerdesere! Vagy akar itt a Forumban is!


Amiga Forever!

sZamu
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 06. 15:44


dh1: végigolvastam, de nem találom hol írt olyat amivel ennyire felhúzott? még az utolsó levelében is normálisan fogalmaz, pedig te adtál neki rendesen:) szerintem jópofa tag lehet

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 15:56


Nekem se szimpatikus a stilusa, de szerintem kar ilyenekkel rontani a forumon a hangulatot.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 16:07


A fojt ige pontos "j". a folytat ellenben valóban "ly"...
A többit nem is értem. Nem akarom érteni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 16:18


Quoting: sZamu
még az utolsó levelében is normálisan fogalmaz, pedig te adtál neki rendesen:) szerintem jópofa tag lehet


Szerintem meg te irtad ... :P

Mohican
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 06. 16:21


mi ezzel a gond ?? ;)))

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 16:39


;)
Csak ahogy megbeszeltuk a klubban :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 17:03


Hm, nem vagyunk egyformak...

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 18:02


A "Lomoson" szocializálódott emberkéknek ezek a levelek igen üdítő olvasmányok! :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 18:11 - Szerkesztve: karesz4613


én nem értem ezt a harmadik levél után egymás torkának esést.. nna mind1.
sztem tipikus flamewar szaga van ahol a felek egy idő után már arra sem emlékeznek hogy miért is vesztek össze. Úgy értem ahelyett hogy egy jót beszélgettek volna, megy a fight és már nem is tudni miért. Az etológusok szerint a kutya meg a macska azért ősellenségek, mert ami "kutyanyelven" az öröm kifejezése (farkcsóválás) az macskanyelven hadüzenet, és több ilyen "félreértésük" is van.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 18:52


Stack J.-nel a pont!
Takkra olyan!

En mar azt sem ertem, hogy egy privat gepbeszerzes okan miert az AM-nek ir valaki?! Merthogy neki is kell egy olyan gep ...

Mi kozunk hozza?!

Tegye fel a kezet aki rajtunk keresztul rendelte a vadiuj A1200-t?

Senki? Jah, senki!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 19:51


Nekem a topic címével van bajom. Szerintem kár, hogy nem lehet mindenkinek Amigája, mert a C= annó elkúrta...

És az is kár, hogy az amigás community kreatívabb fele is ilyenekre pazarolja az idejét. A régi szép időkben bármelyik magnál ment volna a kukába egy ilyen levél, vagy szájbarágás helyett valami atom szétoltás ment volna valami levrovban. :D

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 06. 20:22


Elolvastam többször.. Megfordítanám kicsit a dolgokat, bizalmat érzett a csóka az AM felé, mert talán korrekt információforrásnak érzi - ezért keresett meg. Aztán meg úgyis megtalálja a harc Dh1-et, vagy Dh1 a harcot - ezt már megfigyeltem :)) Meg ne haragudj tesó, tudod, hogy tisztellek, ha nem lennél ilyen, akkor bizony újság sem lenne!
Aki meg kikezd Dh1 testvéremmel, az velem kezd ki! Szóval, én vagyok a legkisebb, de ki ne hagyjatok a Csoki parkolójában a kungfuból! Aztán úgy ahogy vagyunk, szakadtan, véresen, piszkosan bemegyünk sörözne, meg amigázni...azzal az A500plus nevű dudéval egyetemben :))

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 20:50


Hat, erre azt mondanam, hogy kinek mennyi az ingerkuszobe.
A lomosnak sokkal szarabb stilusa volt. Ez a dude nem hulye, csak figura.
A lomos az szimplan egy barom volt.
Esetleg."Tiedlehet"? He?
Az a csavo is meger am egy szentmiset...
Az engem elegge felkurt, mer atkurt es nem csak engem...

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 21:08


Szerintem ez a srác biztosan nem a "Lomos", de "TiedLehet" valószínőleg igen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 22:54


Ok, nekem nincs bajom a sraccal.
Irt, valaszoltam korrekten.
Utana nem irt olyat amivel erdemben foglalkoztam volna, de a gazdag orosz zsidozas, meg buzeransozas nekem nem a stilusom.
Azon felul meg mindig nem ertem mi kozunk nekunk Petrohoz ... mert az elso level nem az AM-rol szolt ...
Mind1.
Szerintem vannak problemai a sracnak ...

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 23:23


dh1 igazad van a stílussal kapcsolatban, de hogy ide minek raktad ki ezt ??

....kevés amigás van manapság, tolerálni kell egymást és figyelemmel lenni egymásra még ha nehéz is, így csak elüldözöl egy "új" (lehet öreg motoros a maga módján...bár tény hogy kissé gyermeteg lélek :)) amigás arcot akit ha nem támadsz be ilyen módon lehet észreveszi magát és moderálja magát.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 23:31


pffffffffffffffff

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 23:36


Nem a ruhat eszi az embert.
Akarom mondani nem az amiga :-)

Mohican
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 06. 23:59 - Szerkesztve: Mohican


Részemről DH1.

miért kéne valakit tolerálni csak mert Amigája van !?!? (Dobjuk össze a baltásnak is ...)
Ez csóka simán primitív és van rá egy fogadásom hogy burkoltan náci. Vett egy A500+-t és egy Zsír A1200-at. Ha meg valaki nem ugrik a nyűgjére és más a világképe akkor az zsidó.

A 150 € kurvára nem sok (nem nekünk, hanem a piaci ár tükrében) egy új gépért. eBay-en simán 200 €+. Nem válaszolt neki ? Másnak is hetekkel hónapokkal később. És ? Ki a tököm ez a csóka hogy neki a kultfigurák is haptákba álljanak ám pöccre. Olyan embereket fikázik aki letettek, le tesznek valamit az asztalra, sokszor ingyé (AM), ja hát ő meg programozni szeretne és raytrace-elni. Azért ez mindjárt fajsúlyosabb ügy.

És mi lenne ha csak 47-et talált volna. 47*62000 már szar üzlet, következésképp Petro mégsem zsidó ? Vagy nem ingyen postázza mindenkinek tehát az ?

Ó apám.

"Megveszik majd dupla meg tripla áron eladják" ..... és mégis kinek adják el 300-450 €-ért ?

Ez a srác az aki ahelyett hogy végiggondolná a hülyeségeit, utánanézne dolgoknak inkább összeesküvés elméleteket gyárt.

A lényeg hogy minden a pénz körül forog ... és ezért ingyenes az AM ?

Abetyárját.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 00:17


Hm ... en azert most itt csalodtam egy-ket emberben ...
Jo tudni!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 07:25 - Szerkesztve: dino


dh1

Szamomra alapveto dolog az emberi tisztelet Lehetoseg szerint probalok ugy beszelni mindenkivel, hogy ne bantsam meg. Viszont, ahogy irtam is. Mindenkinek mas az ingerkuszobe. A velemenyek nem mindig egyformak,(itt az jol le is jon, hogy kinek mi baszta ki a biztositekot) mert ha nem igy lenne, akkor mindenkiek egyforma cuccai lennenek...
Az eloadasmod pedig szemelyes levelben tortent, azt nem latta senki csak kesobb kerult ki ide a nyilvanossagra(amit 'Amiga500Plus' nem hiszem, hogy igy akart volna). Te pedig nem tudtad toleralni es kivancsi voltal, hogy kinek mi a velemenye. Ha csalodtal bennem ezert, akkor en sajnalom, hogy le irtam a (IMHO) velemenyem legkozelebb nem fogom.(bar szerintem nem bantottam meg senkit, de ez megint csak az en velemenyem...) Tudom...nincs rajtam sapka :)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 07. 07:59


Szerintem ennek a srácnak nagyon nehéz gyerekkora volt...VAN :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 08:06


Quoting: dino
Esetleg."Tiedlehet"? He?

A stílusából nekem is egyből Tiedlehet jutott eszembe.

Nincs rendben valami az emberrel, mert egyből rohadtmocskosruszkizsidózik, az meg nem jut eszébe normális embernek csak azért, mert Petro történetesen orosz származású....

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 09:11


"Nem hittem volna, hogy ma még feldobja valami a napomat, de ez a szuper produkció! Eszem f***om megáll!" Jót mulattam a fickó levelein, de DH1-nek igaza van. Nekem is kinyílt volna a bicska a zsebemben....

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 09:42


Ha TiedLehet írta volna, akkor tele lenne Vatera meg eBay linkekkel, hogy hol mennyiért adnak el egy ilyet. Szóval szerintem nem ő az.
Arról nem is beszélve, hogy ő (egyrészt szerintem maga a "Lomos", másrészt meg) nem vásárol, csak elad. (Emiatt is gondolom, hogy a Lomos lehet, mert akkoriban mindent összevásárolt, aztán ráunt és most eladja)
A levelezésről nem alkotok különösebb véleményt, szerintem kölcsönösen felhúztátok egymást, nagyjából ok nélkül. (Bár egy olyan levélre, amiben zsidózás van én sem válaszoltam volna)

sirkope
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 07. 09:59


Nos igen, nyomulós a tag,

DE:

Magánlevelezést kitenni publicba, azzz... necces... még akkor ha igazad is van zsidózás ügyben... ne legyen bajod belőle :) bár abból, hogy face-to-face a Csokiban hajlandó lerendezni a nézeteltéréseket az jön le, hogy talán nem az a feljelentős típus.

joepeter
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 07. 11:44


Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Pár szót szeretnék hozzáfűzni a dologhoz.
Elhiszem, hogy dh1 kiakadt. A levélíró a stílusa alapján egy tajparaszt. Nehéz ám az ilyet tolerálni. Főleg több levélen keresztül.

Lomos azonban orvosi eset, szó szerint értve. Valamilyen mentális zavara van. Sajnos találkoztam vele, mert egyszer személyesen vett át tőlem valamit, azaz vett volna át. Mert csupán csak körül akart nézni a lakásomban, hogy milyen retró cuccaim vannak még. Profizmus, illetve C64Fan néven vásárol, TiedLehet néven elad.

TiedLehet néven annak idején vásároltam is tőle sajnos. Érdekes módon a SID chippek nem nagyon működtek a C64-ekben. A jó SID-eket pedig az Ebay-en próbálta értékesíteni. Már nem emlékszem, hogy ott mi volt a neve.

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 11:54


Ezzel az erőszakos "szétakaroknéznialakásodban"-nal nálam is próbálkozott. Sikertelenül! Azért jókat szoktunk sztorizgatni a dolgairól a klubban... :)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 12:25


Quoting: joepeter
TiedLehet néven annak idején vásároltam is tőle sajnos.

Sajnos én is: én voltam az első vevője. Dobozos A500-at vettem tőle, amiből hiányzik a floppy tartó kerete. Elsőre nem értettem, hogy miért esett be a gomb, amikor beledugtam a lemezt.
Próbáltam neki tanácsokat adni e-mailben, hogy hogyan adjon el (akkor még előadta a kis újoncot), de hamar kiderült, hogy már összefutottunk korábban egy fórumon (Bithunter.eu fórumán, ott Terminator2 és Juhi néven is futott). Ja igen, JuhaszZAntal néven is vásárolt régebben szerintem.

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Sajnos mindenkinek lehet Amigája ...
 
Lezárt téma. Nem küldhet választ.
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024