Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / webszerver több célra
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Nov. 06. 22:55


Egy egyszerû adatkezelõ programmal szemben támasztott igényem annyi volt, hogy Hollywoodban készüljön és multiplatform legyen. A Hollywooddal egyenlõre nem lehet nativ gui-t kezelni, ezért az az ötlet merült fel, hogy legyen a gui egy böngészõ.
Ehhez írtam egy egyszerû webszervert, ami a kért fájlokkal kiszolgálja a böngészõt.
Az adatok beviteléhez szükséges form-okat és a kimenti táblázatokat szintén ez a szerver generálja.

A dolog tehát úgy néz ki, hogy a localhost-ot megnyitva megjelenik egy css/js/html oldal amelynek tartalmi részét a Hollywood program készíti el.

Tudom, hogy a php-t is föltalálták már, de én látok ebben további lehetõségeket is. Számos funkcióval fel lehetne ruházni egy ilyen kis webszervert, amit mind a böngészõn keresztül lehetne elérni.
Az egész teljesen kompakt és gyors. Nem igényel semmilyen egyéb szoftvert.

Pl.:
- fotóalbum helyi fájlokból, a kiválasztott képen arexx script futtatása
- emulátor játék lista a játék adataival, képével és a böngészõbõl indítva
- egyszerû hozzáférés az Amigán lévõ fájlokhoz.
- media stream (persze ilyet még userként sem használtam, de miért ne lehetne Amigáról streamelni a zenét valami eszköznek)
- ...

A lényeg, hogy Amiga/MOS/AROS specifikus funkciókat kapna a böngészõ.

Mi a véleményetek? Esetleg további ötletek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Nov. 07. 05:16


Like!

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 08. 08:36


+1

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Nov. 08. 09:05


A böngésző nem lenne hátráltató tényező? Nem lenne egyszerűbb valami Tcl/Tk féle scriptnyelvet készíteni?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Nov. 08. 13:12


A böngésző nem lenne hátráltató tényező? Nem lenne egyszerűbb valami Tcl/Tk féle scriptnyelvet készíteni?


Nem ertem, mire gondolsz a bongeszovel? Mukodik jol.
Sajnos Tcl/Tk fele dolgokrol semmit sem tudok, bar az sqlite peldakban lattam olyan scripteket.

A dolog lenyege, hogy olyan feladatokra lehetne hasznalni a bongeszot, amire szervereken keresztul biztonsagi/egyeb okok miatt nem lehet.

Tovabbi otlet egy remote shell. Ennek nyilvan helyben nincs ertelme, de tavolrol barmilyen rendszerrol jopofa lehet.

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Nov. 08. 23:06


Arra gondoltam, hogy többféle böngésző van, eltérő megjelenítési tulajdonságokkal. Feltételezem, nem akarsz IBrowser vagy OWB specifikus tartalmaz előállítani. De ha működik, akkor nem szóltam.

forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / webszerver több célra
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024