Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Szoftverproblémák MorphOS-en
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 09:42


xpk library problémám van MOS alatt.
Van egy Absolone című MOS demó, de hiába tettem be a lib könyvtárban az xpk libeket, nem találja. Betettem közvetlen a demo lib mappába és a file mellé, de úgysem megy. Mi lehet a problem?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 15:26 - Szerkesztve: charlie


Ha valami nem fut a MorphOS-es gépeden és szerinted kéne neki, itt kérdezd meg! :) Szóval át is mozgattam ide Brutal kérdését a classic-os "nemműködik" topicból!

A válasz:
A Venus Art / Absolon egy nagyon régi SW renderes WarpOS demo, szóval az a csoda, hogy megy, de nekem működik, ha leszedem az Aminetről ezt az XPK compressort, aztán az xpkRAKE.library-ból a 68020-as verziót a SYS:Libs/compressors-ba másolom (Figyelem MOSSYS:-be nem nyúlunk, ha nincs a SYS:Libs-ben compressors könyvtár, hozd létre!), majd a VA3D_Prefs-ben 320x240-es felbontást állítok be. Ezekután a demó elindul és végigmegy. De pl. bármi más felbontásban nekem kifagyott, vagy szétbugzott. Pegasos 2/G4, Radeon 9200, MorphOS 2.7.

Más XPK-val kapcsolatos library-t, pl. másik, vagy 68k-s xpkmaster.library-t NE tegyél fel, mert a MorphOS alapból tartalmaz XPK alrendszert és pl. az Ambient is használja, szóval szép trutymó tud lenni belőle, ha random felhánysz mindent. :)

Szerk: ha esetleg Mac-en neked mindenhogy kifagy, a 3.0-ban lesz egypár Mac-kel kapcsolatos olyan kernel bugfix és WarpOS-sel kapcsolatos bugfix, ami segíthet. Szóval ha így se nem megy, akkor türelem! :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 15:48 - Szerkesztve: brutal


Áhh... Thx!

Nekem is gyanus volt a cím, mintha már találkoztam volna vele. Abból feltételeztem, hogy fut MOS-on, hogy egy weboldalon, ahonnan ezt letöltöttem azt állították róla.

A MOS mindegyik (legalábbis pár garantáltan ppc-s demónál ezt vettem észre) régi ppc-s demót 68k-ként érzékeli. /jobb klikk az indítófájlra/
Egy demóról miként lehet azt megállapítani, hogy powerup/wos/68k verzió e, ha lehet egyáltalán? (tudom, keressek rá neten... :))

Tudnátok mondani nekem HW 3D-t használó demókat? Van ilyen kifejezetten MOS alá?
Amúgy nagy segítség lenne számomra (de gondolom sokan másoknak is), ha felsorolásra kerülne az összes demó, ami futtatható MOS ill. AOS4 alatt AOS4/MOS/PPC/68k megjelöléssel. Ez talán egy újabb topicot érdemelne. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 16:48 - Szerkesztve: charlie


@BrutalDT:
A MOS mindegyik (legalábbis pár garantáltan ppc-s demónál ezt vettem észre) régi ppc-s demót 68k-ként érzékeli. /jobb klikk az indítófájlra/

A WarpOS egy kiterjesztett 68k-s exe formátumot használ, amiben MINDIG keverten van 68k és PPC kód, és az Ambient csak az alapján állapítja meg, hogy milyen exe-vel találkozott, hogy milyen az exe formátuma, nem keresi meg benne, hogy van-e PPC kód is. A PowerUP executable-ek máshogy működnek, azokról meg is tudja mondani, hogy PPC-sek.

Abból feltételeztem, hogy fut MOS-on, hogy egy weboldalon, ahonnan ezt letöltöttem azt állították róla.

Fut MorphOS-en, mivel a MorphOS-ben WarpOS támogatás, szóval az nem probléma. :) Csak mivel régi a cucc, ezért nem kell várni, hogy minden zökkenőmentes lesz. Nekem működik, az előbb kétszer is végignéztem.

Itt vannak MorphOS-en futó demók, ezek közül a Madwizards és az Encode demók W3D-sek.

MorphOS-re sajnos nem nagyon vannak "saját" natív 3D-s cuccok, de pl. az egyik ilyen az általam (is) írt BX-GL1, de ez alatt befosott a szerver, szóval most nem lehet éppen letölteni... :) De majd felrakom újra.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 08:30 - Szerkesztve: brutal


Találtam OS4-re egy Universe című 3D demót, ami az OS4emu készítője szerint fut is MOSon.
Odáig jutottam vele, hogy kellene egy v51-es warp3d.library amit elég nehéznek bizonyul levadászni vhonnan. Hol találom meg? Neked van ilyen?

Próbáltam kiszedni a torrenten található Mini-s OS4 installból, de az is egy korábbi verzió sajna. Gondolom egy OS4 frissítésben lehet a lib, amit külön nem lehet letölteni sehonnan...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 09:02 - Szerkesztve: dino


Quoting: brutal
v51-es warp3d.library amit elég nehéznek bizonyul levadászni vhonnan.

Szerintem nekem odahaza megvan. Mi a mailcimed?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 12:37


@dino, @BrutalDT:
A v51-es Warp3D az OS4 része, és ***NEM*** működik MorphOS alatt. Az OS4emu megfelelően feltelepítve v51-nek fogja hazudni az OS4-es alkalmazások felé a MorphOS saját Warp3D.library-ját, mivel van benne egy. Az Universe amúgy a csapat neve, két demójuk van, a Zero es az One. Nekem csak a Zero-t sikerült elindítanom MorphOS alatt, az One (ami Warp3D-s) ha ment is, összevissza bugzott, aztán kifagyott.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 13:12


Quoting: charlie
A v51-es Warp3D az OS4 része

Hehe, akkor mar majdnem elkeztem itt warezolni, bocs...

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 14:48


Hm... ezek szerint mégsem sikerült rendesen telepítenem a cuccost, vagy... :)

Chain-Q: lehetséges, hogy a library mappában lévő warp3d.library-val próbálkozik, és nem pedig a MOS saját lib mappájából? Nem egészen értem még ennek a működését.
A MOS saját rendszerinstallkor tárolt lib mappáján kívül van egy másik külső, amibe szabadon lehet másolni libeket, igaz? Amennyiben, ha ebben a mappában van azonos nevű lib, mint a rendszer lib-ben, akkor azt próbálja használni?

Dino: Utaltam én is rá, hogy valszeg ezt csak warezosan lehet kibányászni az OS4-ből, különben megtaláltam volna a neten is. :) De ha úgysincs értelme, akkor mindegy is.
Quoting: brutal
Próbáltam kiszedni a torrenten található Mini-s OS4 installból, de az is egy korábbi verzió sajna. Gondolom egy OS4 frissítésben lehet a lib, amit külön nem lehet letölteni sehonnan...


Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 22:23


@BrutalDT:
Először a MOSSYS:Libs-ben lévő .library-t próbálja használni a rendszer, csak aztán a SYS:Libs-ben lévőt. Ha explicit le akarsz tiltani MorphOS komponenseket, akkor át kell nevezned a MOSSYS:-ben lévőt.

De egyébként a SYS:Tools/Snoopium, ami az amigás SnoopDos MUI GUI-s megfelelője, meg fogja neked mondani, hogy mit és milyen sorrendben, és honnan próbál meg betölteni.

Az OS4emut hivatalosan nem supportáljuk, de az "One" című demó futtatásához a megfelelően felrakott OS4emu esetén futtatni kell a "PatchLoadsegOS4" parancsot, amely megpatcheli a .library-k betöltését is, OS4-es cuccok számára, így megy a Zero és mint mondtam az One is elindul, de bugzik. Külső Warp3D-t nem kell és nem is szabad feltenni, mert úgysem fog működni. Ha van ilyened, tedd olyan helyre ahol a rendszer nem találhatja meg.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 17. 18:16


Ki milyen mod playert használ?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 18. 21:37


ízlés szerint. :)
Én HippoPlayer-t, de az néha totál széthullik, ez van, én nem félek a rebúttol. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 18. 23:15


Én momentán semmit, de a legutolsó MPlayerben mintha lenne MODPlug support, szóval elvileg egy rakás MOD formátumot le tud tolni.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 19. 21:38


aminetradio - dbm player is vanik hozza

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 20. 10:44


TCH weboldaláról próbált már valaki letölteni valamit MOS-al? Valami nem stimmel ezzel az OWB-vel?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 12:44 - Szerkesztve: charlie


@amigarules:
Valami nem stimmel ezzel az OWB-vel?

Ez nem értékelhető kérdés. Ami hiányzik:

1., mi TCH weboldala?
2., mit próbálsz onnan letölteni? (Konkrét URL-ra gondolok.)
3., milyen hardveren, milyen OWB verzióval teszed ezt?
4., mi a tényleges hiba, amit tapasztalsz?

A fentiek alapján (értékelhető kérdés teljes hiánya) PEBKAC klasszikus esetének minősítem a dolgot.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 13:55


http://www.tchweb.com/tchstore/home.do
http://www.tchs.net/
http://twin-calibur-hitmen.com/
http://www.tch-az.com/
http://www.tch.com/

ez?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 14:25


Szerintem erre gondolt: http://oscomp.hu/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 15:06


Quoting: adsr
http://www.tch.com/


LOL! :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 15:08


Quoting: adsr
http://twin-calibur-hitmen.com/

Ez meg szép :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 15:32 - Szerkesztve: dino


amigarules tomondatokba valaszol, igy allando rejtvenyt biztosit az amigaspirit kedves olvasoinak :DD:DD

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 20. 22:03


oscomp

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 20. 22:08


Quoting: charlie
milyen hardveren, milyen OWB verzióval teszed ezt?

quicksilver
legújabb (micsoda kérdés ez?)
Quoting: dino
amigarules tomondatokba valaszol, igy allando rejtvenyt biztosit az amigaspirit kedves olvasoinak :D

legalább nem unatkozunk
Néha egy-két kérdésemen én is meglepődök:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 22:35


Quoting: amigarules
Néha egy-két kérdésemen én is meglepődök:-)


Mi plane! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 00:10 - Szerkesztve: charlie


@amigarules:
Ja látom már mi a hiba (bár ezt továbbra sem sikerült ide leírnod), üzenem a TCH-nak, hogy mihelyst megjavítja az oscomp.hu letöltés kezelő PHP scriptjét, hogy normális MIME típust adjon meg a letöltendő állományhoz (application/octet-stream pl.), abban a pillanatban működni fog az oscomp.hu letöltő link OWB-vel.

Addig meg "tudlak sajnálni Ford".

Szerk: ha a fenti nem tetszik, akkor a "B" válasz, hogy ha már Content-Disposition: headert küld, akkor azt hibátlanul tegye. Most ezt küldi:
Content-Disposition: atachement; Filename="filename.zip"

Ehelyett:
Content-Disposition: attachment; filename=filename.zip

(gy.k.: atachement vs. attachment, filename kisbetűs, idézőjel nem kell)

Ezen felül a Content-Type: headernek meg kellene előznie a Content-Disposition headert (infó innen), most nem ez a helyzet, mögötte van, ráadásul mint írtam, üres/hiányos, ezért nincs MIME típus.

Soroljam még? :P Egyébként az OWB támogatja a Content-Disposition: headert még hibás MIME type esetén is, amennyiben legalább a disposition header HIBÁTLAN. Szóval javítsátok ki az oscomp.hu-t, kthxbye.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 11:50


egyebkent TCH ki lett tiltva a Spiritrol?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 13:07


Quoting: dh1
egyebkent TCH ki lett tiltva a Spiritrol?

Semmi kitiltas nem volt, probaltuk neki megmagyarazni, hogy egy picit valtoztasson a modoran, aztan elkoszont, hogy o nem ide valo ebbe a tarsasagba stb.. kb ennyi...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 18:49 - Szerkesztve: charlie


@dino:

Amiben az a szép egyébként, hogy e-mailben velem levelezget néha amigás kérdésekről, de nem fogja fel, hogy nem vagyok személyes support. Főleg, hogy múltkor 500-as HDD-zéssel kapcsolatban kérdezett valamit, amivel nem vagyok képben, ezért saját magát fosztja meg egy rakás értelmes választól, amit itt kaphatna.

Nem tudok vele mit kezdeni. :) A legjobb ötletem eddig, hogy vezessük be: mostantól az amigás önfejűség mértékegysége 1 TCH, képlete: (makacsság + csakazértis) * windowssuxx per perc.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 20:29


Quoting: charlie
de nem fogja fel, hogy nem vagyok személyes support.

Ujjujj... nekem is van egy hasonló ismerősöm. Egyszer már pár éve mondtam neki, hogy plíz, hagyjál már a vindózos nyűgjeiddel, van gúgel, használd. Azóta binugzra váltott... jézuskrisztus. Atya. Úr. Isten.
... és nem e-mailezik, hanem felhív! Persze mindig akkor, amikor qrvára nem érek rá, vezetek, vagy éppen fel vagyok baszódva idegileg.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 21. 22:01


:-)

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Szoftverproblémák MorphOS-en
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024