Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Classic Amiga vs 8 gigánál nagyobb HDD
. 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 13:32


Adott egy 160 gigas HDD.
A4000-be menne ... AOS3.9-el ...
Mar ott elbuktam, hogy az AOS3.9 Emergency Disk nem latja a cd-olvasot.
Feldobtam a lemezre egy IDEFixet ... az meg csak az audio reszet latta a lemeznek. (Eredeti AOS3.9 CD!!!)
Hosszu szivasok utan ugy dontottem UAE alatt fogom megoldani a telepitest.
UAE alol latom is a vinyot. HDToolBox (latest verzio) latja is, minden adatot szepen kiolvas, latja is 149 gigasnak a vinyot. Particionalasnal viszont csak 7,2 gigat enged felosztani ...
Mi az anyjat lehet ezzel kezdeni? Csomo helyen latok 30 vagy afeletti gigas vinyokat Classic rendszerekben ...
NSD, Idefix, minden szar fent van, megsem megy a dolog.
Mi a trukk??? Help ASAP!!!
Koszi!

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 13:49


az úgy nem megy hogy csinálsz egy 4 gigás partíciót arra felmegy os3.9 aztán sfs-el vagy pfs-el particionálod a többi részt ? Milyen vinyó amúgy ?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 13:53


<troll mode>HaageUndPartnerOS helyett talan hasznalj AmigaOS-t (== 3.1) es HDToolBox64-et vagy HDInstTools-t!</troll mode> :)

uaescsi.device-hez semmi nem kell szerintem, annak mennie kene, bar nem tudom h. TD64-es vagy NSD-s a cucc... Egyebkent nem lehet h. a 7,2G az valojaban 149, csak tulcsordul valami hiper szamlalo 128G-nel a remek Reactionnal sulyosbitott HDToolBox kodjaban, es ettol fejreall? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 14:18 - Szerkesztve: dh1


szoval ...

Egyik kiraly progi sem olvassa be rendesen a vinyo adatait ...

Pecen a HDSentinellel megneztem a vinyo parametereit ...

Regebbi HDToolbox: szar adatokat olvas, atirva meg nem akar sehogyse jo ertek kijonni

HDInstTool: nem is akarja latni UAE alatt a vinyot uaehf.device-rol

Uj Reactionos HDToolBox: latja, a meretet jol adja meg, de leokezasnal mar csak 7,2 giga ... viszont attol fuggetlenul, hogy a meretet jol latja, total mas adatokat olvas ki mint a HDSentinel ... manualisan beirva szepen minden egybevag a HDSentinel adataival ... de nem engedi elmenteni, mondvan, hogy valami hibat eszlel az adatokban ...

puff neki ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 14:33


uaehf.device az nem a hardfile-okat tartalmazo device? Az nem ugyanaz, mint az uaescsi.device, szerintem...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 14:37


Nem, a WinUAE az uaehf.device alatt latja a felfuzott vinyokat

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 14:39 - Szerkesztve: dino


En jartam mar ugy, hogy eloszor regi HDTool boxal akartam leformazni, az beirta magat az RDB be aztan mindig hibaskent latta, az ujabb HDTool is. Lusta voltam RDB cleanert keresni, ami teljesen letakarit, igy pumpaval atparticionaltam NTFS re, majd ujra Amiga. Nekem megjavult. Mondjuk aszem az 80GB os volt...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 14:44


Megvolt ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 14. 15:16


Sajnos lehet a HDD nem tetszik neki. Mar ugy is jartam...:(
Akkor viszont megoszthatnad a tipusat.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 16. 17:51


Sikerult megoldani a problemat ?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 16. 21:50


Nem ...

WD 1600JB a tipus ...

Szereztem egy 40 gigasat helyette, remelem azzal nem lesz gond ...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 31. 22:33


na az muxik ?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 08:25


igen

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 08:44 - Szerkesztve: thomassd


nekem is 40gb van .

SFS tegnap b*szta el az egyik particiom ARGHHH egesz ejjel ment a copy (sfssalv deep scan)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 16:04


Szasztok!

Az vajon miért lehet, hogy hetekig (napokig, órákig?) minden rendesen műxik, egyszer csak egy reset vagy bekapcsolás után elpusztul egy vagy több partíció? Van közte FFS, SFS, teljesen véletlenszerű. A drive vadi új, ez a jelenség nálam állandónak mondható. Egy régi 850-es WD Caviar-ral semmi gond, de a nagyobb drive-ok mind elhasalnak előbb-utóbb. Jelenleg egy 6 gigás Seagate microdrive van a gépben. Szóval: vattafakkheppensz?

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 18:33


Nem tudom, de egyszer nekem is megmurdelt egy 6 gigás winyó az 1200-esben. Vagy az van, hogy simám kifogtuk a szarabbakat, vagy az Amiga mégiscsak elkúr valamit, ha nagyobb a winyó, mint 4 GB.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 18:52


Microdrive egy fos ... a napilapnal hetente dobtunk ki egy-egy ilyet ... foleg IBM marka volt szar

Amugy meg rendesen, a gepedhez megfeleloen allitottad be a maxtransfer, meg a mask ertekeit ... mert ugye konfiguraciotol es FS-tol fuggoen mast es mast kell beirni ...

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 19:37


Elvileg rendesen állítottam be mindent. Legalábbis gondolom, mert a FS doksijából vadásztam ki az értékeket.
Másnál egyébként nem volt hasonló? Asszem kellene szereznem egy HDD beépítő keretet az ezerkettesembe...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 19:57


@Zolaash:
Milyen verzioju OS van a gepen? Mert ha nincs Idefix97 vagy rendes scsi.device, vagy ilyesmi, akkor siman lehet, hogyha 4 GB folotti terulet cimzesekor a HDD elejet irja felul, es az pontosan okozhat ilyen tuneteket amiket leirsz (es sokszor csak rebootkor derul ki, hogy felulbaszta). Sajnos a 4GB folotti IDE eszkozok beuzemelese Amigan kisse maceras, de azert nem lehetetlen...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 20:27


Jaja, ez igy van, ezert javasolt - hacsak nem akarsz idefix-el meg a tobbivel szopni a haageundpartneros (3.5, 3.9) hasznalata. Azzal nincsen tul sok szopo, 3.1 sajnos erdekesebb allat, de ott sem lehetetlen a dolog, csak sok trial and error kort kell futni vele. Egyebkent 3.1-en nagy diszknel kell a hdtoolbox64 bites verzioja, es sfs-t kell hasznalni es akkormindenjolesz :)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 20:32


3.1-es OS van. Idefix nincs, a scsi.device-ból melyik verzió tekinthető rendesnek?
Lenne pár láma kérdésem:
1, Úgy rémlik, az Idefix a 4 Ide Adapterhez való progi. Maga a hardware nincs meg, anélkül is használható/kell?
2, Melyik Filesystem-et érdemes használni? SFS, PFS2, PFS3, netán valamelyik újabb FFS? A sebesség nem igazán számít, csak WHDLoad-os játékokat szeretnék futtatni.
3, Valahol nincs esetleg egy összefoglaló táblázat, ahol minden FS-hez fel vannak sorolva az azonosítók, maxtransfer, mask értékek (meg minden hasznos infó)?

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 22:03


Ha csak WHDLoados játékokat akarsz futtatni, akkor én javasolnám, hogy ne szopasd magad mindenféle hákolással, hanem partícionálj meg circa 3.5 giga területet, a többit hagyd partícionálatlanul, akkor garantáltan nem fogja felülírni a winyó elejét és 3.5 giga tárhelyen elfér usque 4000 floppy, azaz 2-3 ezer játék.

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 22:22


Rendben, egy próbát mindenképpen megér. Köszi az ötletet! ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 23:25


@Zolaash:
En egy 40GB-s(!) 2,5" Samsung HDD-t hasznalok A1200-ban, OS3.1-gyel. IDEFix97 es NSDPatch fut (utobbi Aminetrol), es SFS fajlrendszert hasznalok rajta. Tokeletesen mukodik. Az IDEFix97-nek nem kell a 4IDE hardver jelenlete, tudtommal, megy nelkule is. (Legalabb is az a verzio, ami nekem van, az megy.) Bar neked eleg lenne egy sima FFS is, arra figyelj meg, hogy mintha a gyari, 3.1-hez adott FFS-ben szinten nem lenne 64 bit (azaz 4GB feletti) tamogatas, ezert abbol is vagy ujabb kell, vagy SFS/PFS3 ajanlott.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 02. 08:27


Jaja ... nalam is 40 gigas SFS-el, igaz nalam 3.9-rol!

Jo meg Cosmos altal fejlesztett vadiuj SCSI.device is! Minden fixalva van benne!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 02. 12:09 - Szerkesztve: charlie


En nem hiszek a Cosmos fele scsi.device-ban. Azt tudom, hogy a csoka fikazta Piru-t, hogy nem hajlando valamit "megfixelni" a nyilt forrasu PFS3-ban, hogy menjen a Cosmos-fele scsi.device-szal, amit o ugy adott elo, hogy a PFS3 nem tamogatja a nagy HDD-kat. Ami egy szemenszedett faszsag, emberek tobbszazgigas HDD-ken hasznaljak a PFS3-at, raadasul Piru pont nem az az ember, aki elmegy szo nelkul bugos warek mellett, raadasul nala jobban kevesen ismerik az Amiga belvilagat (a 68k-s exec replacement mellett o irta a MorphOS ABox magjanak nagy reszet is), tehat ha valamire o kvazi "nem hajlando" akkor annak oka van. Szoval amig igy all a helyzet, en egy bit adatot nem biznek a Cosmos-fele scsi.device-ra, de ez az en bajom.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 02. 16:40


Nem lehet, hogy Piru csak azért nem csinálja meg, mert kurwára nem akarja már a PFS3-at hekkelni és éppen ezért tette nyílt forrásúvá, hogy azt rakhassanak bele amit akarnak?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 02. 21:33 - Szerkesztve: dh1


Nalam fel eve teszt alatt van az A2000-ben, eddig semmi gond ... kopp kopp ... raadasul PFS3 :)

Szerk: igaz egyik vinyo sem nagyobb benne 4 giganal :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 02. 22:18


Quoting: dh1
Szerk: igaz egyik vinyo sem nagyobb benne 4 giganal :)
Úgy könnyű. :)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 05. 06:20


Mindenkinek köszönöm a segítséget! Felraktam az IDEfixet, az NSDPatch-et, és előtte visszafaragtam 4 giga alá. Remélem jó lesz... :)

. 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Classic Amiga vs 8 gigánál nagyobb HDD
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024