Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 16. 16:17


Üdv!

A 90'-es évekeben én is egy boldog 1200-es tulaj voltam, de sajnos megváltam tőle.

Örömmel látom, hogy kezd reinkarnálódni az OS Aros formájában.
Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

Miért érdemes ma (a feeling-en kivül) Aros-t használni, összehasonlitva egy modern OP rendszerrel (mint pld. Linux)?

Üdv: Dekanyz

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 16. 18:14


Quoting: dekanyz
Miért érdemes ma (a feeling-en kivül) Aros-t használni, összehasonlitva egy modern OP rendszerrel (mint pld. Linux)?

Arost itt senki nem hasznal, mer szar. Linsuxozni meg megint nem nagyon szoktunk errefele. :) Inkabb vegyel megint egy ezerkettest, aztan dolj hatra a szekben es erezd a bizsergest a talpadtol a tarkodig, mikor ele ulsz. Jobban jarsz, mint barmilyen "guminovel"!!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 16. 19:05


ígyolcsukleaparasztot.hu
:D

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 16. 19:06


csé-vel vazze:)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 16. 19:06


(Kezdek olyan lenni mint a Csárli)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 16. 22:03 - Szerkesztve: dekanyz


Dino!

Azért a világ nem fekete és fehér... Egy 1200-esnek is meg vannak a maga erősségei és gyengéi! Kicsivel több objektivitást vártam volna a válaszban! Esetleg olyan valakitől, aki ismeri és használja is!
Valószínűleg rossz helyen kérdeztem!

Azért, köszi a választ! ;)

Üdv: Dekanyz

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 16. 23:23 - Szerkesztve: dino


dekanyz
Hat legyen. Itt vannak a tapasztalatok:
http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=6&topic=53
http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=6&topic=101
Ezek eleg regi bejegyzesek, itt van egy frissebb:

http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=6&topic=174

Quoting: dekanyz
Azért a világ nem fekete és fehér... Egy 1200-esnek is meg vannak a maga erősségei és gyengéi!


Itt azert eleg fanatikusok vannak :) nyilvan mindenki tisztaban van vele, hogy hova tartozik, en csak azt mondtam, hogy a jegjobb egy igazi gep, nem pedig egy emulator. Itt a zomenek van real Amigaja, igy elsosorban azt hasznalja mindenki. Neha vannak akik kiprobaljak, de bizony hamar le is torlik, mert egy igazi Amiga mellett, nem sok ertelme van hasznalni, pusztan a kivancsisag.

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 16. 23:25


Quoting: dekanyz
Kicsivel több objektivitást vártam volna a válaszban! Esetleg olyan valakitől, aki ismeri és használja is!


:-) Na itt a bökkenő! Azon kívül, hogy feláll a rendszer, és megnyitogatsz egy-két mappát, miegymás, másra nem való! Egyszóval használhatatlan! Nincsenek rá értelmes stuffok, lassan fejlődik, nem érdemes vele foglalkozni.

Quoting: dekanyz
Valószínűleg rossz helyen kérdeztem!


Abszolút jó helyen kérdezted! :-)
Ja! A1200 rulez! ;-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 01:18


Az AROS tényleg használhatatlan. Még egy Linuxxal is jobban jársz. És ezt most nem azért mondom, mert most épp Linux előtt ülök, hanem mert az AROS tényleg használhatatlan.
Kb el lehet indítani, meg mászkálni a könyvtárakban és kész kifújt.
A Haiku előrébb jár nála.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 09:03 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Az AROS jó játékszer, de ennyi, használni, esődleges desktopként a legkevésbé lehet a három nextgen rendszerből. Sajnos technikailag sikeresen egyesíti a nextgen Amiga rendszerek összes hátrányát, megfejelve ezt az x86 és opensource világból érkező problémákkal (pl. a visszafele kompatibilitás hiánya ill. hiányosságai).

Mondok példát is: forrásszintű API kompatibilitás ugyan van AmigaOS-sel, így memóriavédelmet és egyebeket nem lehet csinálni, de a régi programjaid nem futnak, mivel bináris kompatibilitás nincs (a JanusUAE-t bocsánat, de nem számítom ide, akkora hekk). Így kaptál egy öszvért, ami sikeresen egyesíti a két világ hátrányát. :)

Összességében a következő értelmes alternatívák vannak:

1., Ha nosztalgiázni vágysz, fogj egy emulátort és állíts be rajta egy régi Workbenchet. Igen profin fel lehet tupírozni a régi AmigaOS-t, vannak külön erre szakosodott "disztrók", például az AmigaSYS meg az AmiKit, és akkor mennek a régi programok is, meg minden. Ha nem akarsz warezelni (a Kickstart és a Workbench mai napig fizetős cucc), akkor ráadásul a mai napig megveheted legálisan, a Cloanto nevű olasz cég ugyanis árulja legálisan, emulátor packokban.

2., Ha használni is akarod a rendszert érdemben, akkor erre a két next-gen rendszer (OS4 vagy a MorphOS) valamelyikét ajánlom. Ehhez szükséged lesz egy a két rendszer valamelyike által támogatott PowerPC alapú hardverre, ami lehet szégyentelenül és pofátlanul drága (Sam460), drága és használt (Sam440, Pegasos2, AmigaOne) vagy relatív olcsó de agyonhasznált (PowerMac G4, Mac mini G4), ráadásul az OS-t is meg kell venni, mindegy melyiket választod, 100 EUR környéki áron. Itt a legtöbben hosszas szenvedés után csak kilyukadtunk valamelyiknél a kettő közül, hiába van ingyen az AROS ami fut mezei pécén is és ennek nyilván oka van... :)

3., És van az AROS, ami év(tized?)ek óta inkább fejlesztési inkubátorként szolgál, semmint használható rendszerként. Az AROS-ból származó komponensek már a 3.9-s AmigaOS-be is visszakerültek, az OS4-ben is vannak ilyenek, aztán pedig a MorphOS is épített rájuk erősen, most pedig az eredeti 68k-s Kickstart leváltása került kézzelfogható közelségbe az AROS nyílt forrású mivoltának köszönhetően. Sőt, az első pontban említett classic AmigaOS disztribek is vettek át komponenseket. Bizonyos szempontból mostanában igencsak megszaladt a fejlesztése, pl. a Linuxról átvett, amigásított 3D alrendszerét már másolni próbálja másik projekt, de ez nem jelenti azt, hogy maga a rendszer egy végfelhasználói szempontból kiforrott valami, olyan minőségű alkalmazásokkal, amit bátran lehet ajánlani bárkinek. És ez sajnos annak ellenére igaz, hogy az AROS a legrégebbi a 3 nextgen projekt közül, ha jól rémlik 1995-ben(!) indult...

Összességében, az eredeti kérdésedre válaszolva a Linuxot nem lehet összehasonlítani az AROS-sal. Igazából egyik nextgen rendszer sincs ott, hogy egy mai modern OS-sel technológia szempontból össze lehessen mérni, a lemaradás több mint évtizedes...

VISZONT... Ennek ellenére az Amiga UI-ja még mindig a leghasználhatóbbak között van és az amigás rendszerek egy hozzáértő kezében még mindig tudnak olyan trükköket, amivel száguldani lehet vele, egy Linuxos UI-hoz, de akár még egy Windowshoz, vagy Mac OS-hez képest is. De ehhez töviről-hegyire ismerni kell a rendszert, az OS működését.

Én pl. egy MorphOS-t futtató Mac minit használok melóhelyen mint "desktop" gép (idehaza meg egy Pegasos2-t szintén MorphOS-sel), és onnan jelentkezem be a fejlesztői Linuxokra és Windowsra (parancssorba) és úgy dolgozom. Ennek több előnye van, pl. nem kapok hülyét a nyeklő-nyakló, bugzó, félévente háromszor átvariált és átskinnelt X-es desktopoktól, sem pedig a Windows szenzációsan átlátszó és szenzációsan összevissza működő Aero felületétől, ráadásul nem kell a két rendszer különbözőségei között napjában ötször átszokni. Ezenkívül amigás rendszert használok munkára, ami felér a zen állapotával számomra, de hát ez már erősen szubjektív, elismerem. :)

Végül összehasonlításképpen, ha a három nextgen rendszert Linuxokhoz/Unixokhoz kéne hasonlítani akkor:

1., MorphOS - szerintem ő a Mac OS X-ünk, ha szabad ilyen képzavarral élni a három közül. A leguserfriendlybb a három közül, pöcc-röffre települ szines-szagosan egy rakás olcsó hardverre, csilivill UI és sokat tudó desktop van alatta, néhány (amigás világban mindenképpen) kivételes tudású cucc is jár hozzá, pl. amilyen pl. az OWB böngésző.
2., Amiga OS 4.x - ő mondjuk ilyen Ubuntu Linux. Viszonylag userfriendly és enduser szempontból is összerakott rendszer, de elég hamar a hekkelés és patkolgatás terepére tévedsz, ha nem elég az, amit alapból kapsz hozzá, és onnantól viszont muszáj érteni hozzá, nem is kicsit.
3., AROS - na ő meg ilyen félúton van a Linux from Scratch projekt és egy OpenBSD között. Nem adja magát könnyen és a végén is fapad marad, de ha sikerül használnod értelmes dologra is, akkor elmondhatod hogy baromira értesz hozzá. :)

Biztos bele lehet kötni ötven helyen abba amit írtam, de ez talán használhatóbb post mint a T. Kollégák ("Kollega? Mióta vagyok én kurva?") korábbi "az szar nehasználd" hozzászólásai. :) Ennek ellenére, ne hidd el, amit írunk. Tedd fel az AROS-t egy vmWare-ba, próbáld ki, és nézd meg magad, milyen mély a nyúl ürege... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 09:28


Chain-Q:

Köszönöm a kimeritő választ!
Tervezem a kipróbálását a közeljövőben, de nem virtuális gépen, hanem a laptopomon. Úgy nézem nagyjából AROS-os a belvilága.

QEmu-val futottam egy kört, de nem volt az igazi.

Üdv: Dekanyz

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 09:35


@dekanyz:
Egészségedre. Egyébként, ha már Linux, és a Linuxot amúgy ismered, az AROS-nak van "hosted" módja is, vagyis Linux alatt is futtatható és a fontosabb kernelhívásokat "wrappeli" Linuxosakra, valamint X11 vagy framebuffer ablakban is meg tudja jeleníteni a kimenetét. Ekkor még virtuális gép sem kell a kipróbálásához valamint választani sem kell közte és a Linux között... :)

Megjegyzem, ha jutsz vele valamire, és írsz róla cikket vagy valamiféle review-t, annak szerintem mi is (és az AmigaMania újság is haha) örülni fog. Mivel legtöbbünknek az AROS eléggé a perifériára esik, részben az előbb említett, részben egyéb okokból, szóval nincs teljes rálátásunk a kérdésre.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 17. 09:38


Winuae/amigasys4/amiga os 3.9
csodát látsz...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 09:40


Rendben.... beszámolok a tapasztalataimról ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 09:49


dekanyz
Egyebkent erdekelne, hogy miert pont az AROST valasztottad?
Probaltad a UAEt mar?
Mert szereny velemenyem szerint mondjuk egy AmigaSys-el kombinalva,
ez a leghasznalhatobb megoldas. Ha nem probaltad, az AROS utan mindenkepp probald ki, annyit meger...

Utolag elnezest kerek, hogy tŐgyFAgatyÁs pAraSzt vÓÓtam :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 11:16


Quoting: charlie
de ez talán használhatóbb post mint a T. Kollégák korábbi "az szar nehasználd" hozzászólásai.
Ehen, te most leírtad ugyanazt, hogy "az szar nehasználd", csak 10 oldalnyi kockarizsán keresztül. :]

És most nem is baszogatásból, de azért a MOS-nál sem megy minden csak úgy pöcc-röffre, az Amiconon pl. nem tudtál kiírni egy CD-t, mert nem támogatta a CD-író azt a készüléket. Mondtad, hogy meg lehet oldani, csak hekkelni kell, azt meg most nem akarsz. Akkor mesélted el, hogy windózer alatt is beszart a MakeCD, viszont WinUAE alól az emulált MakeCD meg működött, éllyen a winapi. ;)
Vagyis nem csak OS4-en van olyan, hogy valami nem megy és akkor hekkelni kell, meg érteni hozzá, Csárli möstör. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 11:54


Mindent hekkelni kell ha hasznalhatot akarsz ...

Alapvetoen minden OS-t programozok keszitenek es nekik eleg a parancssor is, tovabb nem latnak ...

Ha egy enduser szep, kenyelmes OS-t akar akkor hekkel ... meg OSX alatt is, pedig az meg a seggunket is kinyalja neha ...

En pl SAM440-en szopoik a secondary Radeonnal ... hogy DVI-on is legyen kep ... ACube support annyi mintha tokonrugnanak ... eladnak egy alaplapot es NINCS hozza support ... neha egy egy fixalt flash azt ennyi ... a rendszer leirasa egy 4 oldalas PDF amibol ket oldal a mother leirasa es kepe 1 a cimnek egy meg ures oldal ...

S ne kelljen hekkelni ...

OSX-em is azert kezes mert ugy idomitottam ... alap OS-ek a vegfelhasznalokat nem erdeklo fejlesztok beallitasaival es hulyesegeivel jonnek ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 11:57


Csak egy jo pelda ...

Elore telepitett 3.1-es OS distrib ...
A benne levo texteditor, egy ezereves fos ... de vegul is lehet vele dolgozni, ambar a copy paste nem mukodik vele, mert valami elbaxottul mast hasznal mint az OS ... tehat copy-paste csak sajat magan belul mukodik ... ES EZZZZZZZZZZZ valakinek joooooo volt, mert beletette es evek ota ez van benne ... nem egy CED vagy valami mas ami hasznalhato is ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 12:01


Quoting: charlie
VISZONT... Ennek ellenére az Amiga UI-ja még mindig a leghasználhatóbbak között van és az amigás rendszerek egy hozzáértő kezében még mindig tudnak olyan trükköket, amivel száguldani lehet vele, egy Linuxos UI-hoz, de akár még egy Windowshoz, vagy Mac OS-hez képest is. De ehhez töviről-hegyire ismerni kell a rendszert, az OS működését.


Miféle trükkök ezek?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 12:24


@TCH:
Bár ez durván offtopic itt, de ha már belekötöttél: az általad említett CD író szoftver jelenleg BÉTA állapotban van, csak tesztereknek elérhető, és nincs kiadva. Szerinted miért? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 12:39


@dekanyz:
Hát először is az egész rendszer sokkal gyorsabban reagál bármiféle parancsra, mint a "nagy" mainstream rendszerek felhasználói felülete, sokkal gyorsabb hardveren akár. Másrészt a screeneknek köszönhetően az alkalmazások jól csoportosíthatók, pl. én a browsert, a fejlesztőeszközt és még néhány más alkalmazást is külön, dedikált képernyőn használom. Ez nem ugyanaz mint az X11 desktopok több képernyős megosztása, a vindóz fullméretű ablakaitól pedig fényév távolságban van, ráadásul a közöttük történő váltás is a másodperc töredéke - gyakorlatilag azonnali. Apró különbségnek tűnik, de az egyik egy - számomra - a világfájdalom, a másik meg felüdülés és a munkamódszerem alapja. (De ha volt A1200-ad, akkor ismered a képernyők fogalmát úgyis.)

Azonkívül a parancssor és a GUI kapcsolata sokkal közvetlenebb (pl. mérföldekkel jobb a clipboard kezelés és shellben is natívan létezik nem csak a terminál app hekkeli bele, a Tab-kiegészítés zseniálisan jó és UI-ba integrált, stb), az ARexxnek köszönhetően pedig a GUI-s műveletek is scriptelhetők a legtöbb alkalmazásban.

Ha fejlesztőként nekem nagyjából ezek pont elegendőek ahhoz, hogy ne is akarjak mást használni. A többi apróság (pl. FTPMount-tal a fájlrendszer részéve tudom tenni FTP-n át a vindózos-linuxos gépen lévő forrást és natív editorral szerkeszteni) csak hab a tortán. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 12:44 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Mindent hekkelni kell ha hasznalhatot akarsz ...

Én azért elválasztanám a "testreszabás" és a hekkelés fogalmát... :) A különböző verziójú .so-k cserélgetését a megfelelő alkalmazáshoz, vagy kézzel frissíteni az OS komponenseket, hogy mert az installer nem tud upgrade-elni - na az hekkelés. Az IControlban beállítani a neked tetsző hotkeyeket, vagy lecserélni a default texteditort - na az testreszabás. Szerintem...

És igen, az 1994-es OS 3.1-et de még a 10+ éves 3.9-et is szénné kell hekkelni, ha valami használhatót akarsz. De hát pont erről szólnak a már említett custom OS disztribek. És az OS4-gyel is viszonylag belátható idő után jutsz el erre a pontra (elég ha kijön egy update...). Az OSX-et meg kvázi csak testreszabhatod, mert mást úgysem enged... :)

Ehhez képest én MorphOS bétateszterként is a 2.7 stabil verziót használom az öt gépemből kettőn biztos, egyik a már említett "dolgozós" Mac minim. Mert elég testre szabni és nem kell széthekkelni (De ha akarod, akkor lehet! Csak minek.), hogy menjen.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 18:11


Quoting: charlie
Bár ez durván offtopic itt, de ha már belekötöttél: az általad említett CD író szoftver jelenleg BÉTA állapotban van, csak tesztereknek elérhető, és nincs kiadva. Szerinted miért? :)
Mondtam, hogy nem baszogatásból. De attól még így vót, vagyis van hogy hekkelni kell. :P

BTW, van másik CD író MOS-ra meg OS4-re vagy csak ez a BÉTA?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 17. 23:39


@TCH: Van/volt valami Frying Pan, meg talan keszult valami BurnIt! nevu is regebben, de olyanok nekem sose voltak. Meg persze megy a MakeCD is. Ja es a parancssoros cdrecord is szokott menni. Mar ha eppen olyan kedve van. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 18. 08:38


Quoting: charlie
Én azért elválasztanám a "testreszabás" és a hekkelés fogalmát... :) A különböző verziójú .so-k cserélgetését a megfelelő alkalmazáshoz, vagy kézzel frissíteni az OS komponenseket, hogy mert az installer nem tud upgrade-elni - na az hekkelés. Az IControlban beállítani a neked tetsző hotkeyeket, vagy lecserélni a default texteditort - na az testreszabás. Szerintem...


Nem, pontosan, hogy nem ... mind OSX-et mind a winfost, mind a Linuxot alap allapotban hasznalhatatlannak minositem egy nem kezdo felhasznalo szamara ... tudod azert nem vagyok hulye ... tudom, hogy egy hotkey belovese nem hekkeles ... OSX-et is rendszeresen gyurni kell parancssor alol, vagy az Apple altal szallitott programokat hasznalhatoakkal lecserelni ...

Szamtalanszor van az, hogy logikanak nyoma sincs a fejlesztesekben, a felhasznalobaratsagot meg meg nyomokban sem ismerik ...

Az iOS-et is szarra kell hekkelni, ha hasznalhato rendszert akarsz ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 18. 09:09


Egy G4-es Mac 500 - 1000 MHz körül, 512 Mb RAM-mal mennyire műxik jól egy MorphOS-el? Esetleg az újabb AmigaOS-el?

Dual boot megoldható? (OSX + Amiga)

Letölthetők valahonnan ezek az újabb Amiga OS-ek "feketén"? ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 18. 09:56


Quoting: dekanyz
Letölthetők valahonnan ezek az újabb Amiga OS-ek "feketén"? ;)


MOS letoltheto trialban. 30 percenkent kb. hasznalhatatlan lesz ... amugy gratula a kerdeshez :( nem warez forum, fizess erte mint mindenki mas

Dual megoldhato - gugli a baratod ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 18. 10:37


@dekanyz:
Egy G4-es Mac 500 - 1000 MHz körül, 512 Mb RAM-mal mennyire műxik jól egy MorphOS-el?

Elég jól működik. Van egy 450Mhz-s PowerMac G4 nálam, egy mezei ATi Rage-dzsel pl. még a YouTube is nézhető, HTML5 módban. Csodát azért nem kell várni, de jobban megy mint az OSX, vagy a Linux ugyanazon a gépen. 512MB a használható memória alsó határa, nekem a céges használós Mac minimben is annyi van, a browsert (WebKit alapú) időnként újra kell indítani mert megzabálja a RAM-ot, de ez minden, egyébként nem is érzed, hogy kevés benne a RAM (de az amúgy is viszonylag egyszerűen és olcsón bővíthető). Viszont a régebbi PowerMacek támogatásában azért vannak buktatók, pl. az alaplapi hang nem mindenhol támogatott.

Esetleg az újabb AmigaOS-el?

Az AmigaOS4 nem támogatja a PPC-s Maceket.

Dual boot megoldható? (OSX + Amiga)

Igen (MorphOS-sel), bár az alap telepítő nem tudja automatikusan, ezért némi kézi masszázst igényel. :) De van erről egy igen részletes PDF doksi, hogy mit merre.

Letölthetők valahonnan ezek az újabb Amiga OS-ek "feketén"? ;)

Újjaj, apa kezdődik... :) A MorphOS-nek van egy "demo" változata, ami 30 percig működik Live CD módban, és telepíthető is. Ez letölthető a MorphOS honlapjáról. Gyakorlatilag egy teljes értékű rendszer, az időkorlátot leszámítva. A már telepített rendszert ha regisztrálod (fizetős, névre és hardverre szól!), akkor kapsz egy kulcsot, amit a DEVS:-be bemásolva feloldja az időkorlátot. Mielőtt megkérdezed: a rendszernek ismert crackje nincs.

Az AmigaOS4 is fizetős, dobozos szoftver, amit biztos megtalálsz torrent oldalakon, de hozzá való, meglehetősen ritka hardver híján úgy sem tudsz vele semmit kezdeni, ráadásul minden támogatott géphez egyedi telepítője van, nem pedig közös, mint a MorphOS esetén.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 18. 11:04


Bocs a kérdésért... Nem tudtam hogy mennek ezek a dolgok!

Mondjuk ez szimpatikus, hogy van demo verzió, mert biztos, hogy csak egy alapos próba után venném meg, ha megvenném.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 18. 19:36


Ha már itt tartunk, a Google jól mutatja, mire keresnek az emberek leggyakrabban a MorphOS-sel kapcsolatban... :) Vagyis kéne az, csak fizetni büdös... :P (Ugyanaz AmigaOS-re keresve, ez is no comment...)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024