Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Amberstar
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 18. 14:28 - Szerkesztve: uhu


Nem tudom, kiben milyen emlékeket ébreszt ez a játék, amely sokak szerint a klasszikus szerepjátékok (RPG) egyik legjobb darabja.
Nálam már az előtörténet is érdekes, hiszen Atari 1040 STE tulajként (Pfúj! Elhatárolódom magamtól!! :), bár jártuk a Csoki Atari klubjába, de mondjuk úgy, a gámák nem özönlöttek minden héten a nyakunkba... Aztán egyik alkalommal egy ismeretlen arc bejött és hozott egy doboznyi stuffot. Mind rárepültünk persze, otthon meg nézegettük a lemásolt zsákmányt.
Elsőre nem voltam elájulva a grafikájától - éppen az Ishar-t nyomtam - a rengeteg angol hablattyal meg végképp nem tudtam mit kezdeni. Aztán elővettem a szótárat és belekezdtem... Emlékszem, gimnazistaként mindez úgy zajlott, hogy suli után Uhu hazament, Atarit beröffentett, késő estig kalandozott, másnap meg zombiként kelt. Mindezt hosszú hetekig. Jó volt a klub is, hiszen más bátor kalandozókkal oszthattuk meg az új infókat és esetlegesen válaszokat kaphattunk a megoldhatatlannak látszó küldetések körüli kérdéseinkre. A zenéje már akkor is elvarázsolt és persze azóta is - még szerencse, hogy megvannak a számok PC-n is. :)
Végül egy nap sikerült legyőzni a főgonoszt, így ismét béke köszöntött a tájra.

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 18. 14:41 - Szerkesztve: uhu


Miután pár éve megvettem életem első Amigáját (1200 + CF + Fastram), illetve megvettem a rég áhított Ishar 1 és 2 dobozokat - a 3-at anno megvettem eredetiben az Atarihoz -, rájöttem, hogy szép emléknek jó lenne az Amberstar-t is beszerezni dobozostul, térképestül, kézikönyv-regényestül. Nézegettem is a német ebay-t, no'de vagy méregdrágán árulták, vagy sehogy. Végül a hosszas vadászat meghozta jutalmát és egy elfogadható áron sikerült leütni.
Mikor kicsomagoltam, teljesen elámultam, hiszen sajnos már régóta leszoktattak minket arról a játékfejlesztők, hogy egy gáma megvásárlásakor ilyenekkel kényeztessenek.

https://picasaweb.google.com/110423746335649126873/Amberstar#

A képeket megnézve ti is láthatjátok, de fel is sorolom, mi mindent adtak hozzá:
- természetesen a 3 disket, rajta a játékkal
- díszes, mintázott dobozt
- rúnatáblázatot
- kis segítő-füzetet a kasztok, fajok képességeivel, fejlődési szintjeivel
- posztert
- egy hatalmas, minőségi papírból készült térképet
- vaskos, igényesen kötött, jó minőségű papírból készült kézikönyvet, benne a tudnivalók mellett egy kisregénnyel, amely a játék előtörténetét meséli el

Úgyhogy nem rossz! :)
Azóta végig is toltam a játékot, persze jelentős részben leírással, tekintve, hogy azért több mint 10 éve toltam végig elsőre anno. Most is élvezetes volt, bár kicsit csalódtam, mert túl könnyű lett a játékmenet. Nem az volt a nehézség, hogy miként győzöm le az ellenfeleket, hanem hová rakom azt a rengeteg pénzt, meg felszerelést, amit a szörnyek pottyantottak le. A végén már úgy éreztem magam, mint egy ékkő-befektető, mert a rengeteg felesleges pénzből ékköveket vettem, gondolván, hogy majd a végső harchoz csak kell majd ezt-azt venni. Hát nem: a főgonoszt is könnyedén legyőztem. Jó, persze lehet azt mondani, hogy leírással könnyű, de azért ettől függetlenül beleépíthettek volna olyan "gátakat", szűrőket, amellyel az ilyen szituációkat is kezelik (Merthogy a leírás miatt nem kellett szötyörögni a kezdeti gyenguska karakterekkel, hanem céltudatosan el lehetett menni azokra a helyekre, ahol táposabb karakterek éldegéltek.)
Ettől függetlenül öröm volt ismét barangolni Lyramion tájain.

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 18. 14:48 - Szerkesztve: uhu


Epilógus:

Gondoltam, miután befejezem, nekiállok az Ambermoon-nal is kalandozni - erre azóta vágytam, mióta elolvastam a Guru-s leírását (persze csak amigásoknak jelent meg, brühühü). Neki is kezdtem, de a grafikája sajnos nekem már emészthetetlen. Ha meghagyták volna az Amberstar nem túl látványos, de hasznáható látványvilágát, semmi gond nem lett volna, de ez a fél-3D-s, fél-pixeles, mászós-szenvedős megoldás valahogy nagyon nem jött be, úgyhogy legnagyobb sajnálattal, de nem toltam végig az Ambermoont. (Ja, persze hiányzott az Amberstar csodálatos zenei világa is, amelyhez az Ambermoon igencsak kevés volt.)

Nektek milyen élményeitek vannak a játékkal kapcsolatban (már, ha vannak?)


***
Végül slusszpoénként: REKLÁM! :)
Végül is úgy döntöttem, hogy nem tartom meg a dobozt + tartalmát, mert az élményt újra átéltem, elég nekem a 3 Ishar doboz. Szóval, ha valaki szeretné gyűjteményébe illeszteni, beszerzési áron (5600.- Ft) szívesen odaadom neki. Figyelem! Ez a német változat, tehát minden német nyelvű!
(Érdeklődni daniel.uhle *cucc* gmail.com-os címen lehet.)

További végszó: ez a topik nem az eladás miatt született, hanem tényleg meg akartam mutatni, egykor mennyi mindent pakoltak némely játék mellé. Illetve egy kicsit nosztalgiázni más Amberstar rajongókkal (ha vannak) :).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Ápr. 19. 21:43


Jo kis tortenet! Szivesen olvasom irasodat!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Ápr. 20. 09:51


@uhu: Nem akarlak elkeseriteni, de szerintem e-bay-en talan jobban eladod a fenti arban a stuffot ... idehaza bajos lesz ... foleg, hogy ennel nepszerubb CD-s amiga jatekok fele ennyiert mennek el pl. vateran ...

Szimplan joindulatbol mondom ... s ebben nincs benne az, hogy meg nemetnyelvu is a jatek :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Ápr. 20. 18:59 - Szerkesztve: dino


Ehyebkent az Ambermoon egy nagyon osszetett kituno RPG, csak szokni kell. A gyuruk urat nem tolta meg valaki? Szivesen olvasnek valamit errol a gamerol is.

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 21. 13:18


dh1,

Köszi a javaslatatot, nem kizárt, hogy az lesz, ha itthon nem lesz rá érdeklődő. A "pillanatnyi' gazdasági - vagy mondjam, hogy szegénységi...? - helyzetben pedig valóban nem garantált, hogy két kézzel rohannának a játékért. Csak az ebay feltöltési és jutalék díjai elég magasak, illetve kérdés, hogy a méregdrága külföldre küldési díjjal együtt is megérné-e a németeknek a biznisz.
Meglátjuk, csak gondoltam felajánlom az itteni amigás közösségnek az "elővételi jogot" :).

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 21. 13:19


dino,

Köszi a dicséretet, erről jut eszembe, hogy nem tettem még le örökre az Ishar leírás regényes formában való elkészítéséről, csak egyelőre nem csinálom. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 21. 13:28


Ishar regény az jó lenne, I2-vel anno sokat nyomtam.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Ápr. 21. 13:38 - Szerkesztve: dino


Amugy az Ishar (gamat) nem lehetne magyarositani valahogy? Aszem mar free. Az lenne a kiraly. Mondjuk a regeny is szep munka lenne, csak arra is kivancsi lennek, ha regeny formajaban irnad meg, hogy melyik szereplokkel irnad, mert amilyen szereploid vannak annak fuggvenyeben szovodik,valtozik a tortenet is. :)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 04:49


uhu ezt ismered ?
DragonFlight
Hasonló az Amberstar-hoz, ezt is a Thalion csinálta, én anno azt hittem hogy az AmberStar ennek a második része. Aztán ha jól emlékszem a Walhalla Páholy kiadta az Amber hercegei c. könyvet és rájöttem hogy mégse.
Thalion mai napig kedvenc cég, nagyon igényes játékokat csináltak, TrexWarrior-t mai napig végig játszom néha, bár az más stílus.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 08:17


@uhu: csak azert batorkodtam ezt mondani, mert most vettem idehaza 1000 Ft-ert, szep dobozos, jo allapotu verziot ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 08:19


Quoting: smokey2k
Walhalla Páholy


az nem Valhalla Páholy?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 08:56


Quoting: dh1
@uhu: csak azert batorkodtam ezt mondani, mert most vettem idehaza 1000 Ft-ert, szep dobozos, jo allapotu verziot ...

Azt meg te vitted el az orrom elol :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 10:16


Quoting: smokey2k
TrexWarrior-t mai napig végig játszom néha, bár az más stílus.
Hú, az mekkora játék. :)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 17:01


Igazad van, emlékezetből írtam azt úgy emlékeztem hogy walhalla :D


Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 19:15


Má' micsodát? Amberstar-t?? Mert akkor a pofám leszakad. :))

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 19:18


smokey2k ,
köszi a tippet, nem ismer(t)em. Mondjuk nem egy über grafikájú darab, de majd emlékezetben tartom, hogy egyszer megnézzem.
Az Amber trilógiát ugyebár sajna nem fejezték be, viszont szerintem ugyanaz a csapat csinálta, csak már más fejlesztői név alatt az Albion-t (mondjuk már PC-re). No, az viszont szintén nagyon ütős lett, mind grafika, mind történet, mind kidolgozottság szempontjából! Bár már azt is több mint egy évtizede játszottam - te jó ég, milyen vénség lettem már én is! :D

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 22. 19:21


A FATE-et emlegetik még, mint etalont, de szerintem annak a végigjátszásához valamilyen celebként, vagy nagkutyaként kéne valamilyen bűntényt elkövetni, hogy berakjanak az egyik hazai luxus-börtönbe (vannak ilyenek...) Ott lehet géped, a kulturáltabb társaság miatt nem teszik be a kukit sem, van kaja, szállás (csak arra kell figyelni, nehogy egy váratlan valódi forradalom után esetleg egy valódi börtönben találd magad :).
No, ott lenne elég idő végigjátszani. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Ápr. 26. 18:03


Quoting: Névtelen
Má' micsodát? Amberstar-t?? Mert akkor a pofám leszakad. :))


Ambermoon-t, ma hozom el ... 1000 penz :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Ápr. 26. 19:28


Quoting: dh1
Ambermoon-t, ma hozom el ... 1000 penz :)

Ha eladod megveszem 1500 ert :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Ápr. 27. 00:40


Nem adom el!

Ocsem ez egy teljesen ujszeru peldany ... gyonyoru!

Mintha most jott volna ki a nyomdabol!

A srac aki eladta az mondta, hogy egy idosebb Amigase volt aki nemreg halt meg. Nyugodjon bekeben! Commodore es Amiga rajongo volt. Nagy becsben tartotta a jatekot is, s ez meg is latszik ...

Ritka kincs!

A4000T-re elcserelem!

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 27. 00:50


Brutál!! Ebay.de-n szerintem min 30 Euroért lehetne eladni. Nem sokszor láttam Ambermoon-t. Az még az Amberstar-nál is ritkább.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Ápr. 27. 01:23


Holnap napfenynel lefotozom!

uhu
Tag

# Elküldve: 2011. Ápr. 28. 13:15


Most néztem az ebay.de-n: 40 Euro a legolcsóbb ajánlat Ambermoon-ra.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Máj. 06. 13:45


Quoting: dh1
Ritka kincs!

Az!
Quoting: dh1
A4000T-re elcserelem!

Meg alszok ra egyet :)
Quoting: dh1
Holnap napfenynel lefotozom!

Hol a foto?
Had irigykedjek :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Máj. 10. 10:46


A kepek:

http://indafoto.hu/dh1/ambermoon_commodore_amiga

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Máj. 10. 11:06


Quoting: dh1
A kepek:

Asztaqrva! MAZLISTA!! :) Bazz, nekem meg nem is valaszolt a csavo a levelemre, hogy megvennem...ehh. Otezret adnek erte kapasbol. Jol latom, hogy german? Mondjuk az angol verzio meg ritkabb...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Máj. 10. 11:47


German ... de hat ennyiert meg ilyen allapotban ... :)
Most mar ne irogass a csokanak, nalam van a cucc ... ide irj :) otezer keves :P :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Máj. 10. 11:48


Van fent egy Wing Commander is ... de sajnos a lekert kepeken a doboz eleg viseltes ...

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Amberstar
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024