Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / A Commodore USA ügy, avagy McEwen strikes back
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 13:25 - Szerkesztve: neongod


Ez a Commodore USA már eddig is bőven kimerítette a hullagyalázás kategóriát, de ez most már mindennek a teteje.

Állítólag McEwen eladta az Amiga jogait a Commodore USA LLC-nek, akik ezután nagy csinnadrattával bejelentették a Commodore és az Amiga újraegyesülését, és hogy ezentúl Commodore Amiga néven fognak forgalmazni billentyűzet alá épített Intel PC-ket, AROS-al előtelepítve.
A Hyperion ezt természetesen az Amiga Inc.-vel kötött megállapodásának megsértéseként értelmezte és fontolgatja, hogy beperelje őket.

McEwen nyilván védve a saját seggét a korábban Hyperion megállapodásban odaadott "AmigaOS", "Amiga OS", "AmigaOne" és "Amiga One" trademarkokat nem adta oda a Commodore USA-nak.

Az OSNews hírt adott a dologról, kifejezve (enyhén negatív) álláspontját az egész ügyről és mellékesen megemlítve, hogy mennyire igénytelen a Commodore USA weboldala. A Commodore USA erre perrel fenyegette meg az OSNews-t hitelrontásért.

Hát itt tartunk most. Úgy látom a szappanopera a várakozásokkal ellentétben még koránt sem ért véget.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 13:48


Amugy en teljesen erre szamitottam, miutan megtudtam, hogy az Amiga nev az bizony maradt Bill McEwen nel. Ez teljesen varhato volt, ha nem tud mit kezdeni az Amigaval, legalabb a nevbol meg egy jot akaszt. Meghat felfoghatjuk ugy is, mint Bill McEwen bosszuja.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 14:25 - Szerkesztve: charlie


Már pár hete megírtam ezzel a C= USA üggyel kapcsolatban, hogy az egészről annyi a véleményem, hogy a valláskárosult name followerek durván beszopták, és innentől a M****OS elsőszámú major selling pointja (jajdeszépmagyarszó), legnagyobb értéke, hogy semmi köze - névleg - az Amigához.

Visszanéztem a forum.amiga.hu-t, 2004-ben már bőven ez a műsor ment, hogy mi az Amiga, és a Pegasos miért nem az, bezzeg az AmigaOne, meg ilyen marhaságok (külön LOL, hogy a Pegasos azóta Amiga lett mint tudjuk, de csak a kettes) sőt még ilyet is találtam, hogy a M****OS-t futtató classic Amiga az miért nem Amiga, de ez már tényleg a legalja.

Az OS4 egész történelme, a fél évtizedes késés, a hardware lockok és azok kijátszása, az ACube mögé bújás pl. a classic és a Pegasos2 verzió kiadásakor, stb. mind mind arra szolgált, hogy a jogi csűrés-csavarás végén Ben Hermans és a Hyperion lehessen "az Amiga". Amikor az Amiga Inc-et (akik persze legalább akkora faszok, sőt nagyobbak) ellapátolták az útból jogi úton, Ben Hermans azt hitte, győzött. Nem véletlenül bújt ki az ACube mögül és ment bele az egész A-Eon bizniszbe, pózolt boldogan az X1000-rel a különböző bemutatókon, Amiga (szó nem volt "OS"-ről meg "One"-ről) bannerek alatt.

(Apróbetűs kiegészítés: Külön emlékezetes a per kapcsán lévő pálfordulás, az éveken át tartó "ez az igazi, mert az OS3-ra épül" szöveg után a "nem épül az OS3-ra, mert teljesen újra kellett írni, ezért teljes joggal a Hyperioné!" szövegelés, főleg, hogy korábban többen meggyőződéssel terjeszették a FUD-ot, miszerint a M****OS csak úgy lehet AmigaOS kompatibilis, ha lopja a 3.x forrásokat.)

De McEwen kijátszotta az utolsó ütőkártyáját, eladta az önmagában, OS és HW nélkül kb. használhatatlan nevet valaki másnak, lehetőleg egy még szánalmasabb bagázsnak mint Ő maga, meg a Hyperion együttvéve. Nyilván kizárólag azért, mert gondolom csurrant-cseppent érte valami, meg hát gondolom édes a bosszú. Én durván röhögök az egészen.

Az egyetlen bosszantó dolog, hogy eddig a "Commodore Amiga" névösszetétel mentes volt ettől a bullshittől. Ennek most vége, éljen. Jay Miner forog a sírjában...

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 14:35


Quoting: charlie
Az egyetlen bosszantó dolog, hogy eddig a "Commodore Amiga" névösszetétel mentes volt ettől a bullshittől. Ennek most vége, éljen. Jay Miner forog a sírjában...

Hát igen. Nézzétek meg ezt a corporate lapot. Rettenet. És ennek a Barry Altmannak még kutyája is van (ott alul) "Moochie" néven. Szegény Jay tényleg foroghat a sírjában.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 14:44


Ugyvan vele: Amigasok mar ugysem lazadnak ellene, mert ami nincs, az nem lazad. A legjobbkor vetette be. Azert kivancsi lennek az anyagi hatterere is, marmint mennyit akaszt le a nevbol?

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 14:48


Azért valahol még most is elszomorít, hogy ide jutott az egész...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 15:34


Commodore atok: itt a vege,fuss el vele. Ennel lentebb mar csak a szenbanya van. Commodore Amiga X86 os CPU val. Csokolom, ezen megy az amiga Os? Hat persze, beteszed az UAE t meg az Arost aztan orujje bammeg.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 15:36


Hja, nem tudom mit sirtok amugy? Ezen az Commodore Amigan nativan megy a vindoz :DD:DD:DD

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 17:45 - Szerkesztve: charlie


Annyi az egyetlen jó az egészben, hogy valószínűleg ez a bagázs sem fog sehova sem jutni, mert aki ahhoz is tehetségtelen, hogy egy közepesen használható és ne "12 éves Pistike rászabadult a Frontpage-re" szintű honlapja legyen, az valószínűleg maradandót nem fog alkotni és 1-2 botrány után bedőlnek és eltűnnek majd. Ennél sokkal komolyabb és nagyobb cégek sem mentek semmire a Commodore névvel vagy név alatt Tulip, anyone? Vagy ott a Commodore Gaming, amelyik megpróbálkozott custom PC-k eladásával C= név alatt, pár éve még a Breakpointot is támogatták, de aztán ez kvázi bedőlt, most már csak régi játékokról húznak le lóbőröket, emulátorokkal való összecsomagolással... Pedig ők legalább egy közepesen átlagos honlapot össze bírtak tolni.

Nekem még az tetszik, hogy mindíg van egypár nagyonhülye, aki ezeknek a cégeknek tapsol. Anno az Amiga Inc-nek is volt saját fanclubja, most is sokan tapsolnak, hogy végre hivatalosan x86 Amiga!. Hogy mi a különbség aközött, mintha venne egy BÁRMILYEN tuskópécét és csináltatna rá 3 fillérből "AMIGA" matricát, azt persze nem tudja, de megy az örvendés. Olyan sötétek az emberek, hogy én kérek elnézést.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2010. Sze. 27. 19:24


:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 19:51 - Szerkesztve: dh1


A Commodore USA nyitolapjanak aljan lathato Commodore monitor ...

Hm ... baromi ismerosnek tunt ... aztan tenyleg ...
Ennyit a sajat termekekrol ...

http://i43.tinypic.com/34yb6ef.jpg

http://amiga.org/forums/blog.php?b=177

Egyebkent egy 19" BrokSonic LCD TV-rol van szo ... ami mar annyira regi, hogy a BrokSonic sem forgalmazza ezen sajat termeket ... :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 27. 21:22


Quoting: neongod
ezentúl Commodore Amiga néven fognak forgalmazni billentyűzet alá épített Intel PC-ket
A rühes kurva anyjuk rézfaszbaszta, lapostetvektől hemzsegő, szarszeplős picsáját, bazdmeg, azt. (Gyengébb gyomrúaktól elnézést.)
Quoting: dino
Ennel lentebb mar csak a szenbanya van. Commodore Amiga X86 os CPU val.
A szénbánya ehhez képest a felhőkarcoló teteje.
Quoting: dino
Ezen az Commodore Amigan nativan megy a vindoz
És ez már nem is hullagyalázás, ez már istenkáromlás számba megy. :P
Quoting: charlie
Az egyetlen bosszantó dolog, hogy eddig a "Commodore Amiga" névösszetétel mentes volt ettől a bullshittől. Ennek most vége, éljen. Jay Miner forog a sírjában...
Ezt még megkeserüli. Mekkmester bilit felvettem a halállistám élére a druszája mellé.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 02:48


Van valami uj info ez ugyben (topic cime)?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Dec. 09. 11:00


"Érdemes" ránézni az oldalra
Konkrétan van kapcsolata az Amigával a dalnak, vagy a tartalma miatt tették be ezt ide?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 11. 11:46


Szerintem semmi ...
A Queen gitarosanak (Brian May) zeneje szol a Rise of the Robots Amigas jatekban ... mas nem hinnem, de szerintem nem is ezert tettek ki azt a videot.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 12:23 - Szerkesztve: adsr


Vazze, siessetek, minnyá valami NAGY, valami FANTASZTIKUS lészen!



neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 13:04 - Szerkesztve: neongod


adsr: az idő lejárt.. és... és... nem történt semmi. :D

külön pluszpont jár nekik a www.webgamedesign.com-ról származó Free Counter-ért :D

five-p
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 13:27 - Szerkesztve: five-p


Történnek már a dolgok...

...szépek :|

Workbench 5.0?? uhh
Hát igen. Nem szaroznak ők ilyen OS 4.1-ekkel ;)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 14:23


Hát, ez a szerencsétlen C64, értem én, hogy kellenek a pöce billentyűk pluszba, de az F gomboknál minek 5 billentyű?



És az a böhöm ventillátor :-)



Annak idején ugye az ergonómiáját elég keményen bírálták ennek a háznak, ugye? Azért is tervezték a C64C-t, hogy kényelmesebb legyen gépelni, igaz? Na, most ezt elgondolva, nem lesz leányálom a gépelés ezen a billentyűzeten...

Ha az AmigaOne X1000 házán nagy témázás volt, akkor ezen mekkora lesz?



adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 14:29


Még egy érdekesség a commodore-amiga.org-ról

"Hi

I'm sure interested, is this emulation stuff?
Is it something on top of windows or Linux, or is it a new operating system on its own ?

Kamel


Hi Kamel!

In this very short time since they got the trademark it is obviously impossible to build an entirely new OS. And not just because of that. Workbench 5.0 will (probably) be a custom linux distribution.
That's only the beginning though. It will also probably be open-source, which means the community could be one of the major sources of future development. It might start it's life as a bog standard linux distro, but that doesn't mean it has to stay like that"

Azt nem értem, hogy fel sem merült bennük a gondolat, hogy összefogjanak a Hyperionnal, és vigyék tovább az eredeti vonalhoz (talán) legközelebb eső irányt? Így is százcsilliárd felé szakadt az egész, mi értelme van egy linux alapú rendszernek? Csak pusztán a névre hagyatkozni, hogy Commodore, meg Amiga... Ugyan, nevetséges bagázs.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 14:32


Wazzzz mi tortenik itt?

Hyperion meg csak nezi?

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 14:49


Ezt nem hiszem el. Ezek komolyan gondolják ezt?

"Workbench 5.0 will also be 100% Commodore compatible, able to run classic 8-bit, 16-bit and 32-bit era software via emulation. A beautiful user interface allows you to easily peruse games for the Commodore PET, Vic20, C16, C64, C128 and AMIGA. No need to bother with floppy disks, as practically every game you ever owned is now available for free on the internet as abandonware."

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 14:59


...es igy lett hivatalosan is a Commodore Amiga X86 os...Ammen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 15:01 - Szerkesztve: dino


Quoting: neongod
"Workbench 5.0 will also be 100% Commodore compatible, able to run classic 8-bit, 16-bit and 32-bit era software via emulation. A beautiful user interface allows you to easily peruse games for the Commodore PET, Vic20, C16, C64, C128 and AMIGA. No need to bother with floppy disks, as practically every game you ever owned is now available for free on the internet as abandonware."

Jaja, ez nekem is tetszett...rohadt hullagyalazok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 15:14


Pánikra semmi ok, ez bizony még messze nem a legalja. Mondhatni ezek még csak a próbafúrások. Mindenesetre ismét elmondanám, hogy roppantul örülök, hogy az általam választott nextgen rendszernek semmi köze névleg az Amigához...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 15:46 - Szerkesztve: charlie


Amúgy én a múltkor tök véletlenül találkoztam ezekkel az "A1000", "A2000" stb. házakkal valami tajvani hulladékgyártónak a honlapján, valami mást keresve, de most nem találom...

Szerk: Ééééés megvan! :)

Szerk 2: Egész pontosan itt láttam korábban.

A méret és egyéb specifikáció a CUSA site-on természetese 1:1-ben copy innét, rágooglezva kapásból meglett... :) Amúgy nekem tetszenek ezek a házak, akartam valami hasonlót venni, bár gondolom így képen sokkal kevésbé van gagyifröccsöntött, sorjásműanyag-szaga mint élőben...

Szerk 3: És persze azért láttam korábban, mert a CUSA honlapján már régebben is szerepelt ez a ház, és a gonosz kék trollok rögvest meg is találták az eredetit.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Dec. 14. 20:06


Quoting: charlie
Szerk 3: És persze azért láttam korábban, mert a CUSA honlapján már régebben is szerepelt ez a ház, és a gonosz kék trollok rögvest meg is találták az eredetit.


Azért ez poénnak nem rossz, igaz pöcce.
"Maybe they can steal this as a new Walker case design



TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 01:44


Tehát, amennyiben jól értelmeztem azt a Himalája méretű rizsahegyet az oldalon, kapunk egy "Commodore Amiga" névvel ellátott sux86 procis, winfost futtató, ízléstelen házba begyömöszölt fostömlőt, rajta emulátorok tömegével és ez az új Amiga.
Oké, Amigók kinél van atom? (Véletlenül sem intel atom! Az vagy fagy, vagy füstöl, de nem robban.)

Előttem már jópáran kifejtették a nemtetszésüket, mind szakmai, mind érzelmi oldalról, úgyhogy én ezt nem teszem, helyette írnék két oldal tömény káromkodást, de az úgyis moderálásra kerülne, szóval képzeljétek ide.

Úgyhogy a legközelebbi összejövetelen itassátok le Detoxot, adjatok neki gépfegyvert, napalmot, láncfűrészt, meg egy repülőjegyet, aztán mehet a Crim$on Jihad, majd megnézem a hiradóban a komodorusa maradványait...

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 03:40


"This is something I just thought about ... what's the chances the janus-uae concept could be used on a linux based next gen AOS to create a more seemless backwards compatibility?"

a gyönyörű új világ. a c=amiga szerint az lesz:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 10:23


Quoting: TCH
Oké, Amigók kinél van atom?

A heten vettem egy par urancentrifugat, en keszulok...

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / A Commodore USA ügy, avagy McEwen strikes back
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024