Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Sírás(ás)
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Már. 09. 10:47 - Szerkesztve: reynolds


Mindenkinek világvége hangulata van. Ide lehet óbégatni a fájdalmakat, aztán ha nem teccik, majd jól törölve lesz az egész.

Ami Dino felvetését illeti az Ajánlóban, a következő a véleményem. Nagy ívben teszek a GHz-ekre, ha nem tud normális scrollt a Desert Strike intróban összehozni egy mai "bemegyekatecsóbaésleakasztomapolcrólmertújésdrágatehátbiztosanezkellnekem" vas. Már mondtam párszor, de még fogom is. Célhardvert a célfeladatra. Pld a CD32 is arra van kitalálva, hogy beteszem a lemezt, oszt' lejátssza. Ennyi, nem több, nem kevesebb. Ezért pld az SX32 és tsai sztem értelmetlen. Amíg nincs olyan ma kapható HW, ami az Amigás programjaimat hibátlanul futtatja, addig nekem nincs alternatíva bizonyos dolgokra. És még egy dolog, ami ehhez tartozik: sok júzer hajlamos elfelejteni egy alapvető dolgot. Nem a felhasználó kell megfeleljen a gép igényeinek, hanem fordítva. nekem azok a programok kellenek abban a környezetben, amit egy OS3.x (4.x) tud. Sokunk emlékszik a "fut rajta a Ced?" c. klasszikussá vált kérdésre.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 09. 11:18


@Rey8:
fut rajta a Ced?

M****OS-re 2001 ota van nativ PowerPC-s Ced. Az er? :)

Egyebkent meg vilagvege, mind meghalunk, x86 fogja jatszani a 96kbites MP3-at a temetesunkon, AC97 alaplapi audioba. Csak arra vigyazzatok, legyen aki az utanunk marado, meg futo Amigakat megkaparinthatja es HASZNALHATJA TOVABB.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Már. 09. 11:33


X86 fogja a 96kbites MP3-at... hacsak FLAC-ként nem rendeled ;)
Amúgy néha az az érzésem, h. utánam pld. nemigen marad más Amigás. sok újhullámos lendületet láttam megtörni időről-időre, nincsenek illúzióim az eljövendő userbase-t illetően.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Már. 09. 13:33 - Szerkesztve: neongod


Ha már "világvége mindmeghalunk", eljövendő userbase szerintem sem lesz.
Ettől még a CD32-m működik faszán, teszi a dolgát. Berakom a CD-t és megy a SuperFrog. Elégedett vagyok :)

Az ajánló topichoz meg csak annyit, hogy Csárli jól látja. Attól még itt vagyok, szoktam olvasgatni a fórumot. Viszont szerintem már a rinyálás és világvégézés ideje is lejárt. Legalábbis részemről mindenképp, de szerintem ezzel senki sem veszt semmit :)
Az Amiga jövőjében egy ideje nem hiszek már és a siránkozásnak se látom értelmét. Mondhatnék ilyen kliséket, hogy az idő múlik, a világ (és mi is) változunk, de minek. Attól még a Classic Amigák megmaradnak szép emléknek, nosztalgiának, az életünk egy jelentős szakaszának.
A "next-gen" meg már a legkevésbé sem érdekel.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 09. 15:58


Sokan vannak, akik soha sem fogják feladni és Amigások maradnak.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 09. 16:33


azért vannak uj usrek is, idonkent latni olyan elso uzeneteket aw-, vagy mz-n, amiben olyan uj amiga/mos userek irnak, akik soha nem hasznaltak amigat ezelott. plusz van idonkent egy-ket visszatero oreg amigas is, ok mostanaban mintha egyre tobben lennenek. meg itthon is van egy-ketto.

Levi
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 10. 23:16


sadddam: khm... szóval na, hogy is mondjam... egyetértek :))

Mivel én is újonc vagyok, anno volt egy viharvert 500-asom, de visszatértem egy 1200-essel.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Már. 11. 08:40


Quoting: Levi
visszatértem egy 1200-essel.

En meg lattam, mikor megvetted 20e ert ;)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Már. 11. 10:35


Ahha. meg kezet fogtunk olyanokkal, akiknek mások ezt mondták. :D

GK
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 12. 00:40


Most világ szinten 10-15 emberről beszélünk? Az aztán az userbase. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Már. 12. 16:51


Nem mindenkinek fussa Macintoshra ... :)

GK
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 12. 23:28


Az Amiga sem sokkal olcsóbb használtan, mint azt láttuk :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 13. 10:14


Viszont többet ér.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Már. 13. 12:32


Anno, amikor eladtam a 4K-mat (MK3 060-al és CV-vel) az árából vettem egy A1200-t, egy iMac G3-at és az asszonnyal elmentünk nyaralni Afrikába az árkülönbözetből.. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Már. 13. 13:20


Ezt most is megcsinalod egy Mac arabol :P

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Már. 13. 15:19


dh1: ez elképzelhető, ezért nincs is Mac-em, többek közt :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 13. 21:49


Quoting: sadddam
azért vannak uj usrek is, idonkent latni olyan elso uzeneteket aw-, vagy mz-n, amiben olyan uj amiga/mos userek irnak, akik soha nem hasznaltak amigat ezelott. plusz van idonkent egy-ket visszatero oreg amigas is, ok mostanaban mintha egyre tobben lennenek. meg itthon is van egy-ketto.


Ez igaz, van par, annak ellenere hogy jelenleg nem igazan vagyunk felkeszulve uj felhasznalok befogadasara akik meg soha nem Amigaztak. Amint lattuk par review-ban, eleg nehez az AmigaOS-t megszokni valakinek aki vilageleteben fostomlot hasznalt, masreszt szoftvar alig van, szoval szerintem szamottevo bovules nem lesz abba az iranyba. Persze azert vannak ilyenek, meg lattam egy Mac usert irogatni aki elkezdett hobbybol classic Amigakat gyujteni es var az X1000-re.

De hazai viszonylatban egeszen mas a helyzet. Vannak paran akik karbantartjak a regi gepeiket es neha megneznek egy mar rongyosra nezett demot vagy szorakoznak kicsit egy regi kedvenc jatekkal. Paran WinUAE-vel bohockodnak neha. Van kb. egy tucat next-gen felhasznalo (MOS+OS4), es ennyi (arrol nem tudok hogy valaki rendszeresen hasznalna AROS-t). A next-gen rendszerek irant vannak erdeklodok de valahogy megse jutnak el odaig. Pedig pl. egesz olcson ki lehet fogni eBay-en mar hasznalt next-gen gepeket.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 13. 22:25


Na meg vannak olyanok, akik megcsömörlvén a pöcés windózos világtól, visszatérnek a gyökerekhez és felidézik, miért is akartak ők számítógéppel dolgozni és elkezdenek komolyan Amigázni. :)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Már. 16. 10:17


Szvsz ez az igazi "pünkösdi Amigás". Ha nem vagy benne a fénykorból, akkor nyilvánvalóan nem fogja ugyanazt jelenteni. Miért? Mert Amigán (meg minden más platformon) ugyanúgy megvannak a buktatók. Azok is, amiket meg tudsz oldani, és azok is, amiket nem. És amikor vki jön nagy elánnal h. dejó lesz Amigát használni, kapja az arcraesést, h. itt sem minden műxik úgy mint kéne. És akkor rájön, h. jobb neki visszaállni a sorba. Magyar viszonylatban is tudok ilyen esetről, nem egyről. Nem hibáztatom az ilyen alanyokat sem.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 16. 10:49 - Szerkesztve: TCH


A vissza a gyökerek alatt azt értettem, hogy régen neki is az Amiga volt az elsődleges platform, csak a mainstream szarhullám térhódításával kicsit ő is elsodródott és most jön vissza.

Emeric SH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 23. 23:51


Tisztelet a jelenlevő kivételnek, nekem valahogy mindig úgy tűnt, a kocajúzereket követően rögtön a legvéresebbszájúbb fostömlőzősök és pöcézősök távoznak második hullámban.

Az ugye szemmel látszik, hogy nem kell nekünk nagy userbase, egész kevesen is tudjuk ölni egymást :)

Fura dolgot fogok mondani.

Legutóbbi (hozzá kell tennem, nem csekély) kiadásom ebben a témában dino Mac Minije volt, ami a MorphOS regisztrációjával együtt egész kerek kis summára rúg.

És amikor az indokokat keresem miért is tettem (Dino tudja :D) rá kell jönnöm, van még egy dolog ami hiányzik ha Amigáról van szó. A szokásos torokharapdálós, teológiai szintű szoftver vagy hardver kérdésen túl.

A csend - az hogy a gépnek nincs vagy alig van hangja :)

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 24. 17:22


a csend és a teljesítmény nem a pécések kiváltsága :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 25. 15:07


A pécétől az is teljesítmény, ha kikapcsolva csendes. :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 25. 15:22


Emeric: én 4000 forintért/db vettem két bazi passzív hűtést a két G4-emre, a Pegákban. Most kuss van. Legalábbis nem hangosabb mint a minim, ami padlógázon azért elég rendesen porszívóhangra tud felpörögni. (Bár egy borda-takarítás már több mint ráférne...)

Emeric SH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 26. 21:41


Lehet valami bovebbet tudni azokrol a passziv hutokrol? Es hogy oldottad meg hogy ne terheljek a procit tarto cuccokat?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Már. 26. 21:51


Parancsolj: http://charlie.amigaspirit.hu/hardware/pegasos/cooling/
Es meg parancsolj: :) http://charlie.amigaspirit.hu/hardware/pegasos/cooling2/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 26. 21:54 - Szerkesztve: charlie


Emeric: Sehogy sem. A cooler csavaros hutessel all a kartyaban, de nagyon konnyu, igy nem okoz lenyeges terhelest. Mivel pedig passziv, ezert rezonancia sincs, hogy "kirazza" a kartyat a helyerol. A huto tipusa egyebkent AeroCool VM-103, pl. az eBolt.hu-n lehet kapni, szallitassal egyutt kb. egy otezresert.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Jún. 03. 11:31


COV 95-ös különszám, a Commodore jövője. Hogy örültünk, hogy lesz folytatás, aztán meg mi lett belőle...

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 03. 12:17


amúgy a DELL-nél mi volt a probléma ? Nem akarták tovább vinni az amigát ?

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 29. 23:38


Nem találtam más topicot, ezért ide írom ezzel is biztatva magamat :D


Remélem idén ismét lesz lehetőségem (anyagiakban persze :), egy 1200-eshez hozzájutni... Mert azért bevallom hiányzik, csak hát akkor úgy alakult hogy... de egyszer fent, másszor meg lent vagy hogyan mondják :D

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Sírás(ás)
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024