Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftveres KickStart csere
Szerző Üzenet
TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 10. 22:00 - Szerkesztve: TCH


Na, Amigók, bárki aki tud segíteni nekem, annak nagyon megköszönném.
Kipróbáltam már egy tucat kickremap programot, de nem hajlandó egyik sem tisztességesen működni.

A rendszer egy A500+, 2 MB Chip RAM, 8 MB Fast RAM, 68030, 68882.
A jelenlegi hw ROM 2.05 (39.375), amire szoftveresen cserélni szeretném 3.1 (40.10). A ROM image nem tudom, hogy valid-e, de valódi chipből mentettem le TransROM-mal, elvileg jónak kéne lennie, főleg mivel a chippel futott, csak nem úgy ahogy szerettem volna... (Már leírtam egy másik topicban.)

Szóval akinek van valami ötlete, azt nagyon kérem ossza meg velem. :)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 11. 08:30


Milyen gép KS ROM tartalmát mentetted le?

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 11. 12:10


Vettem a Vesaliaról egy A500/A600/A2000-be való 3.1-es ROM-ot. (40.10) Azt pakoltam be az alaplapra, aztán lementettem.
Eredetileg bele akartam rakni a gépbe, de sajna úgy néz ki, nem szereti a chip-selectoros megoldást. Működni működik, de csak önmagában, viszont az 1.3-as ROM-ra szükségem van.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 11. 16:18


Hát, ha a helyedben lennék, keresztbe próbálnám más vasakkal, hogy mi a helyzet. más-más alaplap-váltó-romchip kombináció mit mutathat.
Egyébként van vhol otthon egy lemezem, ami 1.3-as kicket csinál, illletve elvileg az SKick (Amineten elvileg van) működik ilyen feladatokra.

tassika
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 11. 16:37 - Szerkesztve: tassika


Én is az SKick-et javaslom. http://aminet.net/package/util/boot/skick346
Bár ennek is van hátulütője, mert, ha nincs meg a ROM-hoz tartozó .RTB file, (az SKick lha-ban van, a kickstarts fiókban) akkor nem tudja betölteni.
Erre az lenne a megoldás, hogy belerakod az A500+-ba a 3.1 ROM-ot, és, ha másik rom kell 1.3 vagy 2.05, akkor ezeket betudod szoftveresen tölteni.
Ezeknek az .RTB file-jait tartalmazza az SKick csomag.
Én is SKick-et használok az A500+-omhoz.
Nekem csak egy A590-es van az oldalába tolva, 2mb fastrammal!
Neked egy kicsit menőbb a vasad! ;-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 11. 22:52 - Szerkesztve: TCH


Rey8:
Sajna nem tudom más vasakkal kipróbálni, mert idehaza 1200-asból van a kerítés (vagy 5-6 db), de 500+ az csak ez az egy van. SKicket ki fogom próbálni.

tassi:
A 2.05-höz nem ragaszkodnék, viszont az 1.3 muszáj, hogy hardwaresen legyen benne, mert a régi hw banger játékok nem vágják az ilyen újramappeléseket, az 1.3 meg csak a játékok miatt kell.
SKick talán jó lesz, az RTB-t hogy tudom megszerezni a 3.1-hez? Frissen vásároltam a Vesaliarol.
Amúgy köszi, ez tényleg elég extrém 500+ :)
Egyedül a proci lassab mint kéne. :P 030 létére csak 14 MHz, mert a Harms Pro 030 ennyit tud. Nem tudom oszcicsere segít-e majd rajta, de ez már off. :)

Kösz a tippeket Amigók, majd mondom ha sikerült, vagyse. :P

Sz*rk: Utóbbi, vagyse. :P Az SKick nemigazán akar működni. Már a ROM imaget is roszul ismeri fel, mert 40.063-nak nézi, holott ez 40.010. És amikor mondom, hogy töltse be, akkor semmi sem történik. Ötlet?

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 12. 22:26


DM javaslatára kipróbáltam még egy pár ilyen remappert, de egyik sem vált be. Valaki tud mondani egyet, ami működik?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 12. 23:43


Most en lehet, hogy regen mappolgattam kicket Amigan, de nem fugg valamelyest a procitol es a turbokartyatol a mappolas lehetosege? ...
Nemely kartyan meg mintha kulon maprom jumper is lett volna ... bar a fent emlitett A500 kareszt nem ismerem. Bar lehet rosszul emlekszem ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jan. 13. 11:44


Ha már 1.3, akkor viszont mkick! Szigorúan!
Aztán a paraméterezése sem mindegy, én anno sokat szoptam vele A2000+Blizzard2040-el (és igen, nem volt más csak 1.3-as kick a gépben).
Ami a lényeg, tudni kell, hogy a FAST-ram címtartománya hol van, azt is meg kell neki adni hogy hova tegye.... a resetallosag is már egy más tészta.

Ja, mkick meg egy olyan állat, hogy ha még egyszer ráindítod, akkor visszaállít mindent, tehát kell egy kis trükk a startup-sequence elejére, ami pl. csekkeli az exec verziószámát....

Na, mkick-et innen lehet lehúzni pölö:
http://aminet.net/util/boot/MKick19.lha

Nem túl friss ware (1995-ös :DDD), de működik. :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 13. 13:04


dh1:
De függ, kell neki pl MMU, de az van a 030-ban. A Blizzardokon volt maprom jumper, de nekem egy Harms 030 van, nem blizzard. Ettől függetlenül támogatnia kéne a dolgot, mert a hozzá adott utilitydisken ott van egy SetCPU nevű progam aminek van kickrom opciója, de ha berántom vele az imaget, akkor beGURUl. :P
A ROM-ból a FastRAM-ba viszont gyönyörűen átrántja a kicket a SetCPU FastROM opcióval. Gyorsabb a gép és látszik, hogy 512k-val kevesebb FastRAM van.

ratman:
Ami azt illeti ugyanaz van mint az SKicknél. Nem ismeri fel az imaget és nem is tudja betölteni. Tud GUI üzemet, mint a SKick és a DEVS:Kickstarts-ban keresi az imageket, de az enyémet nem találja.
Az SKick meg 40.063-nak listázza ki, holott ez 40.010. De betölteni nem tudja. :(

Pseudokicket, ZKicket már próbáltam, van valami még?
Vagy esetleg ha elmondjátok, hogy történik a remappolás, akkor végszükség esetén összegányolok én valamit, ami megpróbálja berántani.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jan. 13. 15:17


Háló!

Ezt a harms 030-at ki gyártotta? A setcpu rémlik, mintha lett volna szerencsém ilyesmihez...

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 13. 17:38


A Harms Computertechnik gyártotta.
http://amiga.resource.cx/exp/professional530plus
Jó kis kártya, csak nem tudom, hogy jött ki itt nekik ez a 28,5 MHz, amikor ez a kártya 14,21 MHz-en jár.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 14. 10:40


Az amiga-hardware.com azt irja, hogy a kartyan nem autoconfigos a memoria, hanem hozza kell adni AddMem-mel. Ez nem kizaro ok egy SoftKickhez? En sose hasznaltam A500-at, foleg nem bovitettet, szoval passz, de figyelembe veve, hogy egy softkickeleshez mi magia kell, meg utana reboot, meg a joegtudja, hat legalabbis netzes, ha meg csak nem is autokonfigos a RAM... Bar a franc se tudja. En inkabb kideritenem, hogy miert nem megy a hardveres valtoval a ROM... :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 14. 12:57 - Szerkesztve: TCH


A Harmson lévő 4 MB Fast RAM valóban nem autoconfigos, az AddMem program illeszti be a címtartományba ($00600000-tól).
De nekem van egy ilyenem is: http://amiga.resource.cx/exp/rochard.
Ebben pedig szintén van 4 MB Fast RAM, ami közvetlenül a ChipRAM után fűződik be ($00200000-tól).
Oda nem lehet betölteni?
Egyébként a Harms 030 diskjén volt a SetCPU progam, ami be tudna elvileg tölteni kickromot, de ez csak kifagy. :(
Viszont a FastROM opcióval, gyönyörűen berántja a ROM-ból a cuccot a Fast RAM-ba. Egyszóval lehetne itt a Fast RAM-ba is pakolni a kickstartot, csak imageből az istenért nem akar menni. :(

A hw switcherre meg faterom azt mondta, hogy az összes láb nagyimpedanciás, akkor amikor nem kéne, vagy pont akkor nem az, amikor kéne (nem emlékszem, bocsi) és a demultiplexeres módszer ezért nem megy. Egyszóval szerinte gagyi a chip.
Valami hw mágusnak van erre valami reakciója? Stimmel, nem stimmel, teendő?

Esetleg az a módszer működne, hogy mind a switchernek mind a 3.1-es romnak a 40 lábát rákötöm az alaplapi rom foglalatára és csak a tápfeszültség lábat váltogatom, hogy melyik kapjon áramot? Vagy ettől minden csak leégne?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 21. 12:58


Quoting: TCH
Rey8:
Sajna nem tudom más vasakkal kipróbálni, mert idehaza 1200-asból van a kerítés (vagy 5-6 db), de 500+ az csak ez az egy van. SKicket ki fogom próbálni.


Ha már ilyen jól állsz 1200-esekkel, véletlenül nem tudsz kölcsönözni nekem egyet? ;-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 21. 23:21


Elvileg igen. Van itt egy, amit nem használunk, de elvileg jó (a többi használaton kívüli az vagy halott, vagy majdnem), holnap összedugom és megnézem, hogy ok-e.

Lehet, hogy már leírtad, de sajna nem emlékszem; hova valósi vagy? Nagy szívás lenne, ha feljössz érte Pestre?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 23. 07:18


Szegedi vagyok, de úgy néz ki, hogy június első hétvégéjén megyünk rokonlátogatásra BP-re. Akkor megpróbálom úgy kerekíteni, hogy a klubba is eljussak.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Júl. 03. 18:38


TCH
Ha olvasod, dobj egy emilt, ha még él az ajánlatod! Éppen Pesten vagyok.
mari pont zsolt kukac freemail pont hu

Köszi!

forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftveres KickStart csere
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024