Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / A-EON
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Szerző Üzenet
rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Dec. 31. 20:02


Csak annyit emlitenek meg, hogy:

http://www.a-eon.com

Travis
Tag
# Elküldve: 2009. Dec. 31. 22:30


Ha nem nézem meg az oldal forrását, nem jövök rá, hogy rá kell klikkelni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2009. Dec. 31. 23:38 - Szerkesztve: dh1


meg 22 perc es kiderul mi is ez? :)
Szerintem valami uj aramszolgaltato! :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 11:40 - Szerkesztve: Cobra


Aki meg nem jott volna ra, a 'What is X'-re click-elve megjelenik egy guru meditation #00000008.4E454D4F, az utolso 8 szamjegy hex-bol ASCII-re konvertalva 'NEMO'. Az oldal kozepere nyomva megjelenik egy 'OM' felirat, par masodperccel kesobb megjelenik ez.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 11:52


@dh1:

Hat ja, a HYPErion mindig is ertett a feszultsegkelteshez. :P De legalabb jol szorakozunk (Entertainment, eerted!). ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 12:42


de mar 12 oraja es 42 perce januar 1 van ... es nem derult ki semmi ...

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 15:42


@dh1

Nezd meg ujra most. Persze azt nem irtak ott, hogy kiderul jan 1-en valami, csak arra utaltak, hogy a puzzle kovetkezo darabja varhato. ;)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 16:27


http://a-eon.com/2.html

nyomj a kerdojelre is.

az ablakhatterben ez a kodolt uzenet olvashato:

what is x if not a letter
maybe an omen or even better.

de izgi.

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 16:40


hihi

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 17:34


*ÁSIT* ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 19:47


Hat igen ... nem tul erdekfeszito ... mert eddigi Amigas ismereteim alapjan valami pofaraeses jon ... :) remelem azert nem igy lesz ... avagy az EON Amigakkal fog szamlazni :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 20:02


@dh1

Igazan orulok, hogy mar jo elore foldbe dongolitek, elvegre ez csak szar lehet. Pedig meg azt se tudjatok mirol van szo.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jan. 01. 21:38


Tipp: sztem uj hardver(ek) lesznek.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 00:00 - Szerkesztve: neongod


Mi más lehetne, mint a várva-várt Firefox (TimberWolf) pre-pre-alpha? :)
Vagy esetleg az X = X86? Nagyon izgi. Végre egy kis marketing :)
www.hyperion-entertainment.com -on is ez van kint amúgy.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 08:26 - Szerkesztve: reynolds


Nem a Firefox lesz. amiatt ugyanis nincs semmi értelme ennyire titkolózni. Valamint a Timberwolf nem Hyperion projekt, hanem Frieden Bros Ltd., ha jól tudom.

Amúgy én két dolgot fűznék hozzá. A legkevésbé sem tetszik az ilyen beharangozás. Ez kb. olyan mint elmenni az IKEA-ba, amit én pld elvből nem teszek. Mert egy normális áruházban ÉN a vásárló döntöm el, hogy mit akarok venni, nem terelnek végig egy labirintuson mint egy marhát 10x akkora utat megtéve, hogy aztán a kedves eladó benyögje, nem is jó helyen keresgélek. A másik dolog, hogy tavaly év végére volt ígérve a bejelentés. A január a totális uborkaszezon, főleg h. "válság" van. Emellett: Amiga vonalon, bármilyen bejelentést megtenni a tökhagyományos ezt csináltuk, örüljetek! stílusban lenne szabad. A 94-es Commy-csőd óta az a pár user, aki megmaradt, kapott épp elég lehetetlen infot az arcába, úgyhogy (Rachy) ebből a szempontból sem meglepő ha nem ugrálnak az emberek az égig. Sztem ez is teljesen érthető.
Emellett marketingszempontból teljesen nyilvánvaló kell legyen, hogy ha vmit tavaly nyáron tudják, hogy fel fognak mutatni mint sorsfordító eredményt, akkor az elérhető kellene h. legyen legkésőbb december elsején. Ha valamivel akarsz eladási eredményeket produkálni, akkor a karácsonyi bevásárlások idején tudsz valóban értékelhető számokat hozni. Én November közepe-vége táján vártam hogy jön a csoda, csalódtam. most meg majd nézegessem naponta a fenti oldalt? Inkább látogatom a szokásos fórumokat és majd elolvasom, mik a hírek, minek lehet örülni. Ez a fajta hírverés IMO nem vicces, ennek az userbase-nek az esetében legalábbis. Szerintem.

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 08:43


Szerintem meg ez az egesz felhajtas nem nekunk, oskovulet Amiga usereknek szol, hanem egy virus marketing-szeru probalkozas (ahogy mar mondtam neked Reynolds) a kulvilag fele.

Amit nem tartok benne jo otletnek: az X. Mert ehhez a jelhez mar nagyon erosen hozzakotodnek berogzodesek, ahogy azt az AW.com-os poll is mutatja. Mindenki arra asszocial, hogy unixhoz, x86-hoz vagy OSX-hez lesz valami koze, pedig szerintem nem nehez kitalalni a Hyperion eddigi reakcioibol, hogy azokba az iranyokba nem akarnak lepni. Egy kivulallo meg sokkal inkabb ezekre asszocial az X-rol.

Na mind1, ugy is a vege a lenyeg, amikor vegre lehull a lepel. ;)

@Reynolds

Azt a Hyperion mar sokszor eljatszotta, hogy elkeszitett valamit es amikor mar hozzaferheto volt (tehat nem igergetett) akkor egyszeruen bejelentette, hogy tessek, itt van. Most legalabb egy kis teasing van a dologban, meg ha elegge esetlen is.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 09:58


Igen, tudom, valoban mondtad. Nekem amugy csak az okoz zárlatot, hogy nem jó az időzítés.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 13:48


Reynolds: A "Most Ambitous Project"-rol nem volt megigerve, hogy meg 2009-ben be lesz harangozva. Az uj OS4 update volt ev vegere varhato, de hivatalos bejelentes tudtommal arrol se volt. Novemberben vartal csodat? Konkretan mifele csodat vartal akkor? De most komolyan, mire szamitottal Novemberben?

Ami meg ezt a jatekot illeti, szerintem tok jopofa, "fun", nem a szokasos unalmas bejelnetes, hogy "no akkor tessek egy ilyet venni mert az jo neked". Sajnalom hogy sokak eleg negativan allnak hozza a dologhoz ami persze nem csoda azok utan amik az Amiga vilagban tortentek, mindenesetre a 'NEMO' visszafele 'OMEN' szoval lehet hogy ez annak a jele, hogy vege azoknak a keseru eveknek? :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 13:54


persze, hogy uj hw. mondjuk ez eddig is eleg nyilvanvalo volt a kerdes, hogy milyen lesz a korites, mert biztos, hogy nem csak egy uj alaplapot akarnak kiadni, hanem valami utosebb hw+sw kombot marketinggel meg minden.
kulonben nevetsges lenne ez a hype. szal sztem ez lesz, ahogy mar honapok ota sejtem.

http://a-eon.com/gfx/justadot.png

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 22:01 - Szerkesztve: dh1


Hat ... engem mar nem nagyon erint valszeg, vettem egy letezo es hasznalhato vasat ... nem vartam tovabb ... sajnalom :(
Szerintem egy Amigas idegeivel jatszani hm ... manapsag nem szerencses ...

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 22:19


Cobra: leírom másképp.
Ha kereskedelmi forgalomban akarsz valaivel érvényesülni, főleg egy szűk réteget érintő piacon, akkor a november elejére időzített bejelentés a legésszerűbb. Azért, mert: van alkalmad felkészülni a gyártással addigra, hogy a hirdetett termék rendelkezésre is álljon a vásárlók számára, nem úgy mint a microA1 esetében, ahol ne firtassuk, mennyi idő telt el két adag legyártása között. Van alkalmad kampányszerű hirdetésre a karácsonyi hurrábevásárolunkjól őrület meglovagolására, ami megintcsak húzóerő egy számtek/szórakoztatóelektronikai területre szánt termék esetén.
Harmadszor, de nem utolsósorban, Amigás vonatkozású cuccról van szó, ami azt jelenti, hogy egy olyan célközönség mindenképpen érintve van/lesz, amelyik másfél évtizede reméli, hogy van értelme várni. Igen, tudom, ha másfél évtizedet kibírtam, akkor ezt a pár napot is ki fogom, de akkor is. Nem egészséges húzás. Ez az én véleményem. Ettől függetlenül (vagy épp ezek miatt (mármint a másfél évtized)) szerintem az egyik első leszek, aki bevásárol az új cuccból, ha végre épeszű időn belül kiderül, mi lesz az.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 22:20


Jah, és szeretném látni, h. lesz pártízezer darab legyártva ebből az akármiből. Mert a mA1 elérhetőségén is láttam, hogy sokakat mennyire kiábrándított.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 22:21


DH1: Amiga 3000D ;)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 23:12


Reynolds: karacsony elott csak akkor van ertelme marketingkampanyba fogni, ha meg karacsony elott el is eri a felhasznalokat a termek amit marketingelsz, ha ez nem tortenik meg, akkor a legrosszabb strategia beharangozni karacsony elott amikor majd csak a kovetkezo evben keszul el valamikor.

Egyebkent komolyan hihetetlenek vagytok basszus, a Hyperion nemreg tudhatott le egy 2+ evig tarto birosagi ugyet az Amiga Inc-el, ami igen koltseges dolog, szerintem csoda, hogy egyaltalan meg nem csodoltek be, sot az OS4 fejlesztese is folyamatosan halad elore, plussz emelett meg arra is talaltak valahogy eroforrast hogy egy teljesen uj termeket fejlesszenek ki. Ahelyett hogy itt rinyaltok, tegyetek ossze a ket kezeteket, hogy vannak meg Amigas fejlesztesek, es nem csuktak be az ajtot. Mar akit erdekel persze. Ha nekem lenne ennyi penzem, hogy ilyen fejlesztesekbe fogjak, tuti hogy nem arra koltenek, hogy egy olyan "community"-nek probaljak a kedvere tenni, aki aztan csak panaszkodik folyamatosan, hogy de en korabban akartam, bocsanat, elkestel, miert nem karacsony elott adtad ki, miert ennyibe kerul, mert en tudok venni egy regi hasznaltat olcsobban, es meg sorolhatnam... Szerintem az itt megjegyzeseket iro embereknek a 95%-a nem fog uj Amigas termeket venni, csak rinyalni, hogy ez tul keson jott, miert nem 5 eve, mar happy MacOSX user vagyok, vagy inkabb olcso hasznalt MacPPC hw-t akarok hasznalni, vagy inkabb az x86-os PC-men akarok OS4-et, stb.

Ami pedig azt a kerdest illeti, miert nem jelentik be azonnal a szokasos modon? Azert, mert probalnak egy kis marketinget, es szeretnek ha a vilag felfigyelne rajuk. Probaljak az Amigat ujra ismertte tenni a kulvilag szamara is. Nem tudom mennyire fog bejonni, mindenesetre az AW.net-en kifejezetten tetszik a nep nagy reszenek, az OSNews is felfigyelt ra es dicserik is a probalkozast "In any case, I have to hand it to Hyperion - this is class A hype generation right here. We'll keep you updated.". Az AW.net-en mar tobben eszrevettek, hogy januar 5-en lesz az utolso darabja a "kirakonak", szoval nem kell mar sokat varni :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 23:16


Szerintema célját beváltaotta, ismét felbolydult a nép :)
Amiga piacának, meg semmi köze a marketinghez,
nem a péz tartya életben.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 02. 23:55


Cobra: "karacsony elott csak akkor van ertelme marketingkampanyba fogni, ha meg karacsony elott el is eri a felhasznalokat a termek amit marketingelsz," Ezt én is tudom. Azonban ha megnézed az AW.net-et, tavaly nyáron már mindenki tűkön ült, h. milyen bejelentés jön a Hyperiontól az év végéig. Tehát sokan már akkor "tudni vélték", hogy mi következik.
Egyébként én az 5 %-ba tartozom, mivel eddig is igyekeztem megvenni mindent. Ha emléxünk, volt mA1-em is.
Sőt vettem volna másodszor is, most épp SAM-en gondolkodtam a napokban.
Van egy Mac-em itthon, de nem használom. Nem is igen fogom, pedig gondolkodtam a váltáson, de túl régóta vagyok már Amigás. Bár ez a kérdés nem tartozik ide.
Nem rinyálok, ha elmondom, hogy az átlagfelhasználókat akkor lehetne megfogni szerintem, ha dömpingszerű megjelenése van egy új terméknek. Egyrészt épp elég régóta várom a csodát, másrészt véleményem szerint így logikusabb. kicsit ugrok a hasonlattal, de tél közepén nem megyek fürdőruhát venni. Nagyjából ennyiről van szó. Januárban, év elején nem költekeznek annyira az emberek, főleg mivel "válság van és mindenki spórol a kiköltekezések után. Ez nem hitetlenkedés, csak szeretném látni, hogy sikeres lesz a projekt. Nem értem, ezzel mi a baj. Ami még egy dologban az AW.net-et illeti, ott sem mindenki osztja a lelkesedést a beharangozó jellegét illetően.
Szóval az "itt rinyáltok" miatt én kérek elnézést. Eddig is próbáltam beúszni a dolgok sűrűjébe. Egyébként pedig valóban, nem 5, de 15 éve kellett volna jönnie újabb fejlesztéseknek. Nagyjából mikor be lett ígérve az AAA chip set, közvetlenül a Commodore csődje előtt.
Amúgy meg ha egy Community jól van megtámogatva, az nagyobb reklámerővel bírhat bármilyen hivatalos kampánynál. Nem azért vettem ¤¤¤ hangszórókat a kocsiba, mert tetszettek a technikai adatai, hanem mert hallottam szólni egy rendszert egy másik kocsiban. Nagyjából ennyi. És ezzel a felhasználók nagy többsége is így van/volt/lesz. Csak gondolj bele, egy fullpécés fórumon beirsz egy szót, mondjuk h. Superfrog, és mindenki eldobja magát h. annakidején neki megvolt, a gép amin futott, egy A¤¤¤¤ 500, de tuti vas is az, esatöbbi, ésatöbbi. EZ az, ami húzóerő lehet, ha meggyőződésből tudsz javasolni valamit. A megmaradt Amigásoknak viszont túl sok mindenért kellett rajonganiuk, úgyhogy ne csodálkozz, ha nem ájul el mindenki a lehetőségtől.
Ami egyébként engem illet, már dolgozom az ügyön, hogy a családi költségvetésből kihozzak egy esetleges gépvásárlást. Szóval az én elégedetlenkedésemről ennyit.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 00:10 - Szerkesztve: Cobra


Reynolds: En megertem, hogy sokat vartal valami "csodara" es hogy turelmetlen vagy meg minden, azt viszont nem ertem hogy miert vartad/varod el a Hyperiontol, hogy mondjuk tavaly Novemberre kijott volna ezzel a "csodaval"? Soha nem igertek hogy addigra kesz lesznek, es attol hogy most valami bejelentes keszul meg nem jelenti azt, hogy el is keszult a termek, csupan azt jelenti, hogy mostanra sikerult mindent lebulizni es mar biztosak benne hogy meg tudjak csinalni. Az se kizart, hogy csak 2010 Novemberre lesz kiadhato termek belole. Elvegre az elso mukodo Sam alaplapok bemutatasa utan is eltelt majdnem egy ev, mire az OS4-et sikerult beta formaban atportolni ra, nem igaz? Megcsak par honapja sikerult lezarniuk a birosagi ugyet, szerintem adni kene nekik egy kis idot, hogy az uj szabadsagot kihasznalva eloalljanak az uj terveikkel, termekeikkel. Elvegre az Apple-nek se 2 honap egy uj termeket kifejleszteni, raadasul nekik a koltsegvetesuk tobbszazszorosa vagy ezerszerese a Hyperionenal. Elnezest hogy az elobb beszoltam, csak eleg szomoru latni, hogy amig az AW.net-en a tobbseg lelkesen fejtegeti a kodolt uzeneteket, izgul es orul, addig itt a magyar Amigasok meg csak panaszkodnak. Pedig egy csomo minden kiderult mar, lathato hogy a Hyperion egy A-EON nevu ceggel tarsult akik egy uj AmigaOne alaplapot terveztek, ami azt jelenti hogy mar nem egy, hanem ket ceg van az Amigas vilagban akik alaplapokat gyartanak. Miert nem lehet orulni a kozelgo jo hireknek es orulni annak hogy ezuttal nagyobb dobra verik amit csinalnak? Elvegre ha fel akarjak eleszteni az Amigas platformot, akkor ilyen-olyan trukkokkel kell felhivni magukra a figyelmet, mint pl. ez a rejtvenyes jatek.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 01:09 - Szerkesztve: reynolds


Cobra: teljesen félreértesz. ÉN nem vagyok türelmetlen. És örülök. Csak aggályaim vannak, hogy nem fog jól sikerülni, mert valahogy nem alakulnak (mindig) annyira jól a dolgok, mint szeretnénk hinni bennük.
Én hittem abban is, hogy az EyeTech féle A1200-ra tolható lap működni fog. A mA1-emet kimondottan szerettem, igazi A500 hangulatot adott, bár sok mindent nem tudtam úgy kihasználni benne, ahogy lehetett volna és szerettem volna. A NatAmit kíváncsian várom. A MiniMig-re sztem idén sort kerítek. És vagyok annyira optimista, hogy bízzak benne, nem csak egy CD-t és egy alaplapot kapok majd az új ko-produkciótól, de egy teljes számítógépet, házzal, HDD-vel, DVD-vel, billentyűzettel és egérrel. Mert nekem az Amiga érzéshez az is kell. Ebben is különleges volt anno minden Amiga amit megvehettünk. A mai napig fantasztikus dolognak tartom ha előveszem az Amiga 600-amat. Wild Weird and Wicked pack, benne az összes 2.0-ás WB lemez, gyári kézikönyv, minden. hol érhet ennek nyomába egy olyan rencer amit ma (urambocsá') egy teszkó vagy kora tud felmutatni "számítógép" címszó alatt? mindegy nekem, hogy hánykóros cépéuja van és milyen szuper a Vista rajta (aminek a sorsát felesleges is itt kibontani). És mondom, én csak attól félek, hogy túl hamar elcsendesül a hátszele az esetleges új vasnak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 01:40 - Szerkesztve: dh1


Cobra hany uj vasat vettel? :)

Igen en vettem Mac-et, igaz nekem munkahoz kell ...
Ennyi ... elment ra sok penz mert nem vartam vele meg ket hetet ...
Arrol nem en tehetek, hogy nincs tajekoztatva a nagykozonseg csak a rajtnal ... errol a marketing tehet ... nem ezt tanitjak marketing cimszo alatt szerintem. A titkolozas nem jo dolog ... de lehet en latom csak igy ...

Jah es itt szeretnem megjegyezni, hogy az Amigaba beletett penzem 1988 ota boven tobb mint amit valaha is pecere vagy macre koltottem osszesen es boven millio forint felett van! Szoval igy dobalozzunk a ki mit vasarolt dolgokkal! :) ;)

Ez nem rinyalas! A Hyperion nagyon ert az Amigahoz, az AmigaOS-hez es a hw-kehez, de a marketinghez nem ... van ilyen, en beleszaladtam ebbe mert a 25 eves Amiga letezese ota a legtobb idot varakozassal toltottem aztan most valahogy meguntam :)

Termeszetesen van real Amigam pl CD32, nemreg vettem turbinat a felelesztett, A3000-be, zsir uj 1084-es monitort, egy zsir uj A500-ast! :) Szal fektetek en penzt most is az Amigaba, csak nem az ujabbakba :)

De lelkem latja es lelkem rajta, ha tudom, hogy jon valamu uj lehet nem csapkodom el a penzt ...

Hajra Hyp! Majd sporolok!

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 02:04 - Szerkesztve: neongod


Quoting: dh1
A titkolozas nem jo dolog ... de lehet en latom csak igy ...

Ezt mond el az Apple-nek is. Ők a hypekeltés és titkolózás legnagyobb mesterei ezen a bolygón.. :)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / A-EON
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024