Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Jupiter Lander
Szerző Üzenet
sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Aug. 01. 15:28 - Szerkesztve: sadddam


Lázi új remekműve!
big respec' for Lázi:)

nagyon élveztem a gamét, meg a readme olvasását is:)
viszont a readme-vel kapcsolatban: ezt írod (mos verzió):

"There is a known issue on MOS 2.2. that you can not select manually screenmode.
Maybe a next version of MOS will be solve this."

nos én erről nem tudtam, és egyes MOS team tagok sem, de aztán kiderült, hogy volt vmi ASL bug, ami bezavarhatott. de azóta már régen javítva lett, nálam is megy fullscreenben , manuális választással is (és 640*480-ban, merthogy az van nekem legkisebb, és így a kép közepén egy szép nagy keret nélküli ablakban játszhatok, tök jó:).
szal nem teljesen igaz, amit írsz, hogy nem lehet screenmode-ot választani, mert igen, csak bugos és a probléma fixed a 2.3-ban.

amugy gyönyörűen fut morphos alatt, os4 alatt még nem próbáltam (4.0-n is megy, gondolom:)

szóval hajrá Lázi, csak így tovább! várom a sequelt:D

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Aug. 01. 21:42


Hi Saddam!

Koszi a hirt, meg az elismero szavakat! Mar kezdem magam kellemetlenul erezni, akkora publicitast kapott ez a cucc. Meg Amiga Future-ban is lesz egy "mini interju".
Igazan nagyra ertekelem mindenkinek a lelkesito szavait, de latszik, hogy komoly gond van a szoftver felhozatallal mifelenk, ha mar egy ilyen ... izenek is ennyire orulunk.

A MOS verzioval kapcsolatban az a helyzet, hogy nalam MOS2.2 (15.12.2008) - unregistered - van (bocsi, ezen meg majd dolgozom) es barmely meglevo screenmod-ot valasztom, a Hollywood beszol, hogy csak high/true color modban mukodik.
Hollywood fejleszto egyebkent egy MOS user, aki azt mondta ez egy MOS bug, ami majd 2.3-ban ki lesz javitva. Ugy erzem ezt irtam en is.

Ha azt mondod, hogy nalam hianyzik valami public update, ami javit ezen, akkor javitom tevedesemet.

Udv!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Aug. 01. 21:44


Egyebkent csinalj 320x200-as screenmode-ot, aztan - Full Screen (best fit) - ugy az igazi!

Jupiter Lander is low-res ready!

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Aug. 02. 13:20 - Szerkesztve: sadddam


"a Hollywood beszol, hogy csak high/true color modban mukodik." - igen, állítólag a bug miatt rossz színmélységet közöl néhány esetben, így ebben is valszeg. hollywood meg nem megy 8 bites screennel, ez tény. mind1, fixed:)

majd kipróbálom a 320*200-t, pojénból:) csak akkorrá kéne kötni a pegát egy tv-re is a teljes hatásért :)))

egyébként tény,hogy egy amigás szinte minden uj programnak örül, de azért ez a kis szösszenet tőled tényleg nagyon poén és igényesen van megcsinálva (intro meg minden), plusz telitalálat a téma, meg retroláz, szal talán ezért a "nagy ováció" neki. pl. a templario nevú arc aquario meg mindenféle screenblankerei vhogy nem találkoztak ekora érdeklődéssel:)))

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Aug. 02. 13:29


Ideznek a 2.3-as M****OS changelogjabol:

Libs/ASL
o Compatibility fixes in the ScreenMode requester

Tehat a 2.2-ben tenyleg szar. sadddamnak meg mar 2.3 betaja van persze, es ezert beszel osszevissza. :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Aug. 06. 13:07 - Szerkesztve: sadddam


miert beszélek össze vissza? nem ugyanezt mondtam en is (hogy a 2.3-ban mar javítva de a publikus 2.2 meg bugos)???

hehe, de mindig be kell szolni, nem birod ki szelkakaska:)

upg: lazi, most mar te is kipróbálhatod:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Aug. 06. 18:05


Az megvan, hogy ezt a reszt "mert igen, csak bugos és a probléma fixed a 2.3-ban." azutan editaltad bele a hozzaszolasodba, hogy leugattalak? :P Ne akard, hogy amiga.hu stilusban (JBKA felemlegetese) intezzuk el a kerdest.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Aug. 06. 21:10


he?

a legutolsó hozzászolásomban az "upg:" részt szerkesztettem bele, az előzőekhez meg hozzá se nyúltam azóta. in fact azután szerkesztettem, és akkor került be az általad citált bejegyzés, hogy jaca elárulta, hogy van ez a bug, és ez az első post után kb félórával történt. trollmód on, my dear? vagy időkiesésed volt?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Aug. 06. 22:50


Nekem van igazam, mert en vagyok a siteadmin. Pont. :P

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Aug. 07. 03:24


ja ertem. hülye vagy, de legalabb tudsz rola:)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Aug. 14. 08:55


Ha mar a MOS update-rol van szo, akinek regisztralt 2.2-es van (pl. nekem) annak a 2.3 ingyenes update, vagy valami upgrade fee-t kell fizetni, vagy meg kell venni a 2.3-ast?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Aug. 14. 13:13 - Szerkesztve: charlie


Ideznem az amiga.hu-n altalam irt hirt:
Quoting: amiga.hu
A MorphOS-t fejlesztő csapat bejelentette a MorphOS 2.3 megjelenését, amely egy ingyenes frissítés a MorphOS 2.0, 2.1 és 2.2 felhasználói számára.

Idezet vege. A 2.x nevu frissitesek ingyenesek lesznek, ha barmelyik 2.x-et megvetted. Es igen, lesz meg 2.4 is. (Es igen valoszinu, hogy meg tovabbi 2.x-ek is, de errol meg nincs dontes.)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Aug. 14. 15:57


cobra: fura kéréds, mindegyik hírben benne van, hogy ingyenes. (amelett mennyiből áll letölteni és kideríteni magad?:)

lazi, kipróbáltad már a játékot amugy 2.3 alatt?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Aug. 14. 19:07


saddam:
Meg nem, de akkor en is kerdeznek "furat" :)
Az ISO-t letoltottem. Lehet esetleg OF-ben iso-bol bootolni?

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Aug. 14. 20:57


nem.
kiirhatod cd-re es bootolsz onnan (boot cd boot.img)
vagy
ambientben duplakilkk az ido-ra, tools/iwizard, kivalasztod a morphos 2.x particiod + az iso elersi utjat, ranyomsz hogy frissites (mert ugye magyarul hasznalod:), varsz kb 3-4 percet, majd reboot es hasznal:)
ill. ha esetleg a boot.img nem a morphos particion, hanem egy masikon talalhato, akkor azt kezzel atnyomod a bootparticiora.

egy max 5 perces muvelet. abszolute safe.
ja meg annyi, hogy a bootparameterekbol kiszedheto a "3d" argumentum, mert mar elavult (ha emlekszel meg csinaltam neked bootmenut, bootcreatorral, aminek baxtatasahoz egy "ed" nevu parancsra van szukseg mindossze:)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Aug. 15. 00:18


saddam:
Koszi! Ez a tools/iwizard maradt ki. Mivel a root-ban semmit nem talaltam, azt hittem csak a lemezt boot-olva telepit. Olvasni nem tudok, ne is kerdezd ;)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Aug. 19. 18:34


Lazi: szep munka! Egy bugot talaltam: A screenen ahol az instructionst irja ha bal egergombot nyomok akkor becsukja az ablakot es kiirja requesterben hogy:

Could not find sample 10!
File: JL.hws (current line: 1173 - In function: GetAttribute)

Egyebk javaslat: ha olyan screen van ahol meg kell nyomni az egergombot hogy tovabbmenjen (pl. az elejen van par ilyen) akkor jobb odairni a usernek ezt az informaciot kulonben var hogy valami tortenjen. Mondjuk en inkabb csak par masodperc utan atvaltanek a kovetkezore az intro grafikaknal.

forum.amigaspirit.hu / Játékok / Jupiter Lander
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024