Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / amigaspirit és pegasos.hu összevonás?
Szerző Üzenet
neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 16:16 - Szerkesztve: neongod


Charlie indított egy szavazást a témában. Ide jöhetnek a pro és kontra vélemények, részletesebben kifejtve.

Ha csak a napi látogatottsági statisztikákból indulok ki:
spirit főoldal: 92.84 Visits / Day
spirit fórum: 55.35 Visits / Day
pega.hu főoldal: 55.23 Visits / Day
pega.hu fórum: 15.16 Visits / Day

Lehet, hogy érdemes lenne összevonni őket. Bár a spirit sem szárnyal manapság, a pegasos.hu látogatottsága különösen gyér.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 16:24


Na, akkor leírom, hogy mire gondoltam. Természetesen mindkét hostnév megmaradna, és továbbra is két fejléc lenne, attól függően, hogy melyik hostról akarod elérni az oldalt. Viszont a fórum és a hír adatbázis közös lenne, csakúgy mint a wikié. A M****OS kapna egy külön topic kategóriát, a híreknél pedig megcsinálnánk a kategorizálást, hasonlóan mint amiga.hu-n van.

Én arra szavaztam, hogy mindkettőt vonjuk össze, mármint a fórumot és a híroldalt is, de igazából úgy gondolom, hogy a fórum összevonása értelmesebb lépés lenne, míg a híroldalak különhagyása akár a kategorizálást is kiválthatná, ez megfontolást igényel. Ja és mégegy fontos: a közösítéssel a loginolást is egységesítenénk, akinek mindkét helyre van loginja, az az amigaspiritest használhatná tovább, akinek csak a pegasos.hu-ra (van ilyen?) az meg innentől ide léphet be azzal a kóddal.

Ilyesmi. Persze részletes megfontolást kíván a hadművelet, csak a szavazás mögötti elméletet írtam le. Ja és nem ragaszkodom hozzá, csak minap felmerült IRC-n, sőt még az is, hogy rinyáljuk el Lay-tól az amiga.hu domaint, de erre ugye nagyon-nagyon kicsi az esély...

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 17:57


Tietek a portal, tietek a dontes.

Annak viszont igen nagyon orulnek, ha az amiga.hu domain ala kerulne az egesz, mert ami ott van az most nem sokat er sajnos.

Dary/AmigaSYS
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 18:43


Én is kezdeményezném Rachy által beadott indítványt :)

Szerintem az egészet össze kellene vonni + amiga.hu-t is, és oda felrakni.

Teljesen felesleges külön pegasos.hu vagy amigaspirit, hisz mindegyik oldalnak köze van valamelyest az amigához. Aminetből sincs pegasos.aminet.net vagy classic68k.aminet.net, minden 1 helyen. Szerintem amúgy is luxus külön domainek, külön oldalak, 92 meg 55 visits/day statisztika mellett. Aki foglalkozik a témával, odatalál az amiga.hu-ra is, és nem 3 oldallal kellene foglalkozni 1 időben, teljesen feleslegesen, hanem 1 kellene ami igazán POWER :D

Nekem ez a véleményem :D Bocs, ha olyat mondtam volna :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 18:55


@Dary: Rohogni fogsz, de van kulon MorphOS aminet, meg OS4 aminet, meg classic aminet... (Mas kerdes, hogy kozos adatbazisbol dolgozik, hasonloan ahhoz, amit ide birtunk javasolni volt...)

Dary/AmigaSYS
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 18:58 - Szerkesztve: Dary


Akkor az aminet rossz példa volt :D Akkor... azt mondom, hogy :D

Szerintem felesleges 3 oldal fejlesztése/fenntartása ilyen látogatás arányok mellett :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 19:02


En azert tartanam fontosnak az amiga.hu domaint, mert egy kivulallo ha esetleg odakeveredik akkor kapjon mar valami normalisabb kepet az Amigarol. Ami ott folyik (folyt?) az minden, csak nem normalis kep.

Es itt most nem akarom Lay vagy akarki munkajat, erzeseit vagy akarmilyet leszolni, egyszeruen csak arrafele uralkodik egy hangulat es az szerintem nem egyezik azzal, amit peldaul en szemely szerint szivesen megmutatnek egy kivuallonak. Ez a portal sokkal kozelebb all az altalam idealisnak gondolt allapothoz.

Dary/AmigaSYS
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 19:05 - Szerkesztve: Dary


Nekem is jobban bejön a spirit.hu vagy pegasos.hu, nem csak külsőre, de a normális és összeszedett tartalomra, wikire, vagy a rendes összerakott értelmes forumra gondolok, amiben el is lehet igazodni, és a témával foglalkozik, nem pedig a kurva anyázással :D

Én csak azt mondom szerintem 1 helyen jobb lenne minden, mert ezek mind Amiga kapcsolatos témák már, maga meg az amiga.hu azpedig a kuriozum, mindenki ismeri aki ilyen témával nyomul :) De miattam lehet külön ez az meg amaz is :D Csak legyen ilyen mint ez, átlátható, és értelmes.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 19:06 - Szerkesztve: charlie


@Rachy: Az amiga.hu domain Lay-e, es nem hinnem, hogy lemond rola a ket szep szemunkert. En sem tennem a helyeben. De amugy ne legyen igazam. Egyebkent meg egyetertek, azert is jott letre ez a hely.

(Szerk: egyebkent ironikus, hogy az Amigaspirit.hu jelen fejlece es a hiroldal ablakkeretei az valaha az Amiga.hu uj kulsejenek keszult, de mar nemtudom miert, sosem kerult ki vegul...)

Lay^CJ
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 21:29


De azért csak van egy hír meg szavazás modul jelenleg is mindhárom site-on, nem is tudom ki csinálta és bocsájtotta rendelkezésre szó nélkül.

Egyébként szívesen átirányítom a www.amiga.hu host-ot más IP-re, ha valami értelmeset akar valaki kezdeni vele. Azért a fal jó lenne ha megmaradna, meg a fórum. Megbeszélés tárgya, nem áll tőlem távol.

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 22:54


@Lay

Es ezert szerintem mindenki halas is neked.

GK
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 23:26


Én a fórum és wiki összevonást nagyonis támogatom, viszont a híroldal sztem jó így, ahogy van. (Persze nem ellenkezem, csak így nem kell kategóriákat gyártani.)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 11. 23:51 - Szerkesztve: neongod


GK: a wiki eddig is közös adatbázisból ment, csak a híroldal és a fórum összevonásáról van szó.

Szerintem is kezdetnek jó az, ha csak a fórumot vonnánk össze. A híroldal része a kék look-al maradhatna így ahogy van, max könnyen átjárhatóvá tennénk (mint ahogy most a fórumban is van link az egyikből a másikba), illetve megoldanánk a közös login-t. Így megspóroljuk a kategorizálást és megmarad mindenkinek a megszokott logója, színvilága.
Az über alles persze az lenne, ha mindez az amiga.hu domain-en lenne elérhető. A jelenlegi amiga.hu fórumot és wall-t, vagy akár az egész régi site-ot át lehetne tenni pl. egy aldomainre, hogy a régi kemény mag, vagy aki a régi dizájnnal akar "nosztalgiázni" továbbra is használhassa.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Feb. 12. 16:08


Konkretan mi elonye lenne a forumok osszevonasanak? En ertelmet csak akkor latom az egesz hercehurcanak, ha egy next-gen amiga.hu-szeruseget akarsz ugy hogy egy oldal van es kesz, de forumosszevonassal szerintem csak annyit ernenk el, hogy tobb lenne a flame. Meg mi van azokkal akiknek mindket oldalon van accountjuk? En mindenesetre jobban orulnek egy olyan feature-nek, hogy ne kelljen kulon admin account a forumhoz, hanem sajat accounttal tudjanak a moderatorok forumot moderalni.

Emeric SH
Tag

# Elküldve: 2009. Feb. 12. 20:22 - Szerkesztve: emeric


Lay for president. Szep lenne megint amiga.hu lenni :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 16:13 - Szerkesztve: neongod


Ebből a projektből végül miért is nem lett semmi?

Részemről az oldalak összevonását továbbra is jó ötletnek tartom, no meg főleg azt, hogy menjen ki az egész amiga.hu domain alá. Az ottani Fal meg Forum, vagy akár az egész régi site elérhető lehetne egy hardcore.amiga.hu vagy regi.amiga.hu és /wall /forum aldomain-en. Így aki a keménymag világára kiváncsi, vagy nosztalgiázna a régi look'n'feel-el az is megtalálja ott a számítását, aki meg valamennyire 'normális' képet akar az amigáról, az is.

A fórum összevonásról továbbra is az a véleményem, hogy semmivel se lenne több flame. Valamennyire már most is átjárható a két fórum, szinte ugyan azok az arcok látogatják mindkettőt és a fórum moderált, tehát az anyázásnak elejét lehet venni. Most, hogy már ugyan azon a hw-en (pega) is fut a két OS és vannak akik dualbootban is használják, semmi értelmét nem látom a kétfelé osztódásnak. Főleg, hogy a kék tábor is arra szavazott nagytöbbségben, hogy vonjuk össze az oldalakat.

Részemről én a híreket is egybe tenném, a két host (amiga.hu és pegasos.hu) csak a fejléclogóban és színvilágban különbözne, a tartalom ugyan az lenne.
Komolyan és őszintén: maradtak még olyanok, akiket semmi más amigás világban történt hír nem érdekel, csak a saját platformjuk? 3 havonta van 1-1 hír ma már... és annyira kevesen maradtunk..

Megjegyzem, a lengyelek ppa.pl site-ja, az amiga.org de még az aw.net is egybe ömleszti a híreket manapság.

Vélemény?

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 16:55 - Szerkesztve: TCH


Az amiga.hu-n amikor utóljára jártam, akkor masszív Amiga-fikázda és politikai vitafórum volt. Köszi, nem kérek belőle.
Nem az egyes emberekkel van rajta bajom, hanem azzal ami ott zajlik. Lehet engem utálni, de én akkor sem kérek belőle. :P

---

A spirit és a pegasos összevonása engem mint classic usert nem érint, viszont azt láttam, hogy az usque közös felhasználótábor és az állítólagos moderálás ellenére itt ordenáré anyázások voltak a MOS/OS4 userek között.

Lehet forszírozni, hogy ki kezdte, ki folytatta, meg kinek van "igaza", én ezt nem tudom, mert egyik platformot sem ismerem; kívülállóként csak a marakodást láttam.

Ami rohadtul idegesítő, hiszen itt nem két ősellenségnek számító csapat van, (mint pl win/OSX) hanem Amigások vannak. Nem vagyok képes felfogni agyilag, hogy mi a halál náthás faszának kell "versengeni".
Nekem egyik platformra sincs pénzem, de ha hozzámvágnák valamelyiket, örülnék neki, hogy legalább ennyi maradt az Amigából mára és nem kezdenék el ugatni a másik táborra, hogy "mekkora bloatware láma fosadék az aox1k/os4, csak a miénk a jó", vagy "a pg2/mos nem is amiga, csak a miénk a jó".

Valamelyik topicban ezen kesergett dino, hogy a két tábor közti faszkodás miatt megpattannak az userek. Teljesen igaza van.

Szóval részemről mindegy a spirit/pegasos összevonás, de lehet, hogy mások részéről nem lesz az. (Fenti vélemény szubjektív, nem flamebait. :P )

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 18:02 - Szerkesztve: neongod


@TCH: Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy bár igazad van, a viták és a vitatkozás elkerülhetetlen. Mindig van valami amin csámcsoghatnak az emberek. A moderálás eddig nagyon nem volt szigorú, de azzá is tehető, ha úgy gondoljuk és igényeljük. Megsúgom, amióta az eszemet tudom amigásként, mindig volt két vagy több tábor akik fikázták egymást. Classic-on belül is. A1200 userek fikázták A4000-eseket és fordítva. 68k-sok a PPC-seket. Mediator-osok a G-Rex-eseket. CyberGraphX userek a Picasso96-osokat és akkor a vinyoflamekről, PowerUP-ról és WarpOS-ról még nem is szóltam :) Szóval e tekintetben semmi se változott :)

Az amiga.hu-val meg pont az lenne a lényeg, hogy ez a site kerüljön oda. Egy normális amiga.hu legyen végre. És a keménymag játszótere is megmaradhasson, elkülönítve, a külvilág felé csak egy link lenne a főoldalról, mint "Régi amiga.hu site" vagy valami hasonló.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 18:02


Olyan kevesen vagyunk, hogy szerintem nem jelentene mar gondot!
Nyugodtan!
Mutassuk meg, hogy lehet egyutt is ... legalabb mi ...

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 18:05 - Szerkesztve: neongod


@Csárli, @Lay: ha úgy gondoljátok, hogy mehetne a dolog, szerintem vágjunk bele. Valamelyik hétvégén pl. vagy akár klubban el lehetne kezdeni. Vagy amikor ráértek. Ha tudok segíteni valamiben, szóljatok. Egy-két estémet rá tudom szánni. Most szombaton ha már úgy is többen ígérték, hogy lesznek IRC-en, akár neki is lehetne állni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 21:54


Klubban megbeszélhetjük. Egyébként egy Pezia nevű user, aki egy darabig bent lógott #amigaspiriten elkezdte megcsinálni a közös új engine-et, ami közös database-ból is dolgozik és közös admin felületen lehet felvinni mindent, beállítva hogy melyik subdomain-en jelenjen meg. De aztán nekem nem volt időm foglalkozni az egésszel, a srácot meg egy ideje nem láttam...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 22:12


Nohat! Neongod, mukodik a telepatia delutan pont erre gondoltam en is. Tamogatom az egyesitest. Azok akik a kulonvalas mellett voksoltak, mar mind leleptek.Szamomra az Amiga, Classic, MorphOS, Os4x egyet jelent=Amiga Rulez Forever.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Sze. 28. 22:45


Quoting: neongod
A moderálás eddig nagyon nem volt szigorú, de azzá is tehető, ha úgy gondoljuk és igényeljük.
Eddig valszeg azért nem volt moderálás, mert az OS4 vs MOS flameba Csárli is benne volt és gondolom nem akart visszaélni az admin jogkörrel. (fixme)
Quoting: neongod
Megsúgom, amióta az eszemet tudom amigásként, mindig volt két vagy több tábor akik fikázták egymást. Classic-on belül is.
Hát ez elég szomorú. Én már az Amiga vs Atari vagy az Amiga vs Apple "háborút" sem értettem soha, közös proci, közös ellenség (mikrofos), mi a szarnak marni a másikat...
Quoting: neongod
Egy normális amiga.hu legyen végre.
Ezt én is támogatom.
Quoting: dino
Azok akik a kulonvalas mellett voksoltak, mar mind leleptek.
Azaz usque a teljes OS4 tábor. :( Próbáljuk meg elhívni őket is IRC-re vagy AmiCON-ra, hátha meggyőzhetőek, hogy jöjjenek vissza.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 02:46


Szal lesz osszevonas? Szerintem legyen!

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 10:17


dh1: én úgy látom, hogy nagyrészt megegyeztünk az összevonásban, csak a kivitelezésében nem, mivel ahhoz érdemes lenne átírni a site egyes részeit és migrálni a fórumokat, stb. Vagyis valaki hozzáértőnek és ráérőnek melót kéne belefektetnie. Remélhetőleg Csárli két FPC release között egy szabad éjszakáján nekiáll.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 11:18


Quoting: neongod
Remélhetőleg Csárli két FPC release között egy szabad éjszakáján nekiáll.

BRUHAHA! Nem. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 11:24


De de! :)

forum.amigaspirit.hu / Általános / amigaspirit és pegasos.hu összevonás?
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024