Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Commodore pet
Szerző Üzenet
Scifi
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 16. 18:19 - Szerkesztve: Scifi


Új Commodore!

Ki fog venni ilyet?

http://hvg.hu/tudomany/20150716_commodore64_androidos_telefon_c64_pet

Balage
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 16. 19:19


Ha lenne 16 magos, azon elgondolkodnek ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 16. 20:12


A készülék különlegességét az előtelepített C64- és Amiga-emulátorprogramok jelentik, melyekkel rengeteg korabéli retrójáték elérhető.

Csak nem játszható, joystick nélkül max 5 perc mint érdekesség, szerintem ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 16. 22:20


A magam részéről itt már összefoglaltam. Vagyis:

"Nem. Nincs új Androidos Commodore telefon. A C= 1994-ben meghalt. Mindössze egy új sírgyalázás van. Hagyjuk is. #marmegintitttartunk"

Balage
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 16. 23:15


De hat a logo is rajta van! Meg mar windozos Commodore gep is van! Szerintem jol kiegeszithetik egymast.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Júl. 17. 13:38


/o\

anchor
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 17. 16:04


ha éppen vennék okostelót, lehet ilyet vennék a logo miatt. de nem veszek okostelót. és nem is fogok, amíg egy nap alatt lemerülnek. emulátort bárki tud rárakni akármelyik droidos eszközére. nulla innováció. ennyi a véleményem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Júl. 17. 16:36


nem merulnek le egy nap alatt

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Júl. 18. 19:18


Bizony, hogy nem. :D Átlagos használat mellett egy mai ócsó okostelefon 2-3 napig elvan. Mármint, ha tényleg csak telefonként használod, meg akkor amikor kell, nem azon éled az életed. Mert akkor 1 nap se. Még mindig. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 19. 13:24 - Szerkesztve: charlie


Én vennék Commodore okostelefont, ha lenne. De nem vennék egy Orgtec WaPhone-t, illegálisan használt C= logóval (és egyéb C=-vel kapcsolatos tartalommal) egy pár hónapos cégtől.

Ja és mellesleg egy Orgtec WaPhone 144 dollárba, a C= logós megfelelője meg 300-ba kerül. Oké, az OrgTech WaPhone-hoz nem jár gyárilag az ingyenes VICE és UAE, jópár (kitudja honnét warezolt) programmal.

(Szerk: egyébként nem túl meglepő a dolog, Kínában százszámra vannak cégek, akik piackész termékeket terveznek és ha megrendeled a terméket legyártják a logóddal és már árulhatod is. Ilyen mindenhol van, így lehet pl. céges logós egérpadot meg tollat gyártatni fillérekért, a különbség annyi, hogy Kínában ugyanígy laptopot, autót és - mint a mellékelt ábra mutatja - okostelefont is lehet gyártatni, a kívánt logóval. Csak aztán ne lepődj meg, ha a szomszédnak is ugyanaz van, más logóval.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Júl. 19. 19:29


Quoting: charlie
De nem vennék egy Orgtec WaPhone-t, illegálisan használt C= logóval


az kb. adott volt, hogy valami dzsunka kinai cuccra nyomjak a C= logot es nem uj design lesz, nem is vartam tobbet, de a C= logot nem hasznaljak illegalisan. Kerestem minap, hogy ki es mi ez a C= Holdings B.V. es talaltam egy par evvel ezelotti birosagi vegzest ahol nekik itelik a Commodore Trademarkot egy masik ceggel szemben akik jog nelkul hasznaltak azt addig ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 19. 20:40 - Szerkesztve: charlie


Ja. Csak hogy ezt a telefont nem az a Commodore Holdings B.V. (ami egy holland cég, mármint papíron) adta ki, hanem a Wired cikke szerint két olasz idén márciusban(!) az Egyesült Királyságban bejegyeztette a Commodore Business Machines Limitedet, és azt állítja, hogy a ***mobil iparban*** joguk van használni a márkanevet 38 országban.

Mivel olaszokról van szó, kérdéses, hogy a Cloanto, aki az Amiga jogok mellett korábban szintén megszerzett egy rakás Commodore jogot is, mi szerepet játszik (játszhat) a történetben.

De nekem ez az egész messziről bűzlik. Főleg ha tényleg arról van szó, hogy a mobil iparban használhatják csak, akkor gyakorlatilag nem szól az egész másról, minthogy megint széthordják a jogokat...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Júl. 19. 21:31 - Szerkesztve: dh1


Az jo mert en meg azt olvastam, hogy a Commodore International B.V. akik mar C= Holdings B.V. neven futnak a trademark tulajdonosok.

De trademarkia.com szerint is igy van ... korabban a Commodore International B.V., 2014-tol pedig a C= Holdings B.V. a nev es a logo tulajdonosa ...

De lehet benezek vmit ...

Szerk.: Washington (december 17, 2013, 09:00 ET) - A New York-i szövetségi bíró hétfőn megítélt 1 millió $ kártérítést C = Holdings BV-nek, a legendás Commodore számítógép márkáért, szemben az Asiarim Corp.-al, mely hamisan állította tulajdonjogát a Commodore védjegyekről és gyártott Commodore-márkás termékeket érvényes engedély nélkül.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 19. 21:46 - Szerkesztve: charlie


Azt értem, csak a telefont kiadó (kiadni tervező) cég ezek közül egyik sem, hanem egy Commodore Business Machines Ltd nevű cég. Lásd a http://www.commodoresmart.com-on.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Júl. 21. 00:08


Pedig nem is olyan csúnya telefon. Egyébként nekem egy régi iPhone4-em van, és egyetlen hibája, hogy az alma letiltotta az összes emulátort róla. Bár őszintén ... azon a kis képernyőn úgysem lehetne élvezni, szóval csak azért hiányzik mert most épp nincs ...
Egyébként csak levlistára lehet feliratkozni az érdeklődőknek a fenti linken. Az árát honnan tudjátok?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Júl. 21. 08:27


Quoting: LacaHero
iPhone4-em van, és egyetlen hibája, hogy az alma letiltotta az összes emulátort róla.


jailbreak ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Aug. 14. 12:20


Éssss itt a per, ami borítékolható volt:

Mint kiderült, a "Commodore pet" smartphone "gyártója" nem rendelkezett semmiféle C= jogokkal, egyszerűen megpróbált egy új C=-t bejegyeztetni a saját nevére. A fentebb említett holland C= holding most megy ellene:

http://www.amiga-news.de/en/news/AN-2015-08-00032-EN.html

Én meg már csak egy kávét kérek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 14. 15:09


Akkor jol irtam, hogy a C=Holdings B.V. a trademark tulajdonos ...

idiotak ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 26. 01:50


Nah annyira beszartak a csokak, hogy most kerult fel ez a kep FB-re:



es uj logo is:



forum.amigaspirit.hu / Hírek / Commodore pet
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024