Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 11:21


Quoting: dino
Nohat, ismet egy elegedett ugyfel... :) egyebkent IMHO nem ugyan az a ket szemely.

Háááát... Megboldogult Bithunter fórumán elég sokat beszéltünk róla, 99%, hogy ugyanaz. Ugyanott lakik, hatalmas Retro gyűjteményt számol fel (már 1-2 éve folyamatosan utolsó darabokat árul), én voltam az első vevője. Nem találkoztunk személyesen, de összetéveszthetetlen a stílusa. Érdemes elolvasni egy hirdetését, ahol pontosan beidézi, hogy mikor, mennyiért hirdettek ugyanolyan árut mint az övé, de az övé jobb, mert...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 02:08


Sziasztok! Sajnos nézegettem és a http://www.bithunter.eu oldal le van lőve. Gondolom érthető okokból. Biztos tudjátok mi történt. Jó srác volt. Személyesen is ismertem. Esetleg valakinek nincsenek meg az ott lévő cuccok? cikkek, d64-ek, leírások stb. Jó lenne megőrizni az emlékét, nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni. Köszi előre is!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 02:23


Pont ma neztem ...
Sajna internet archivban csak a szoveg van meg, minden mas nincs ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 07:43


Quoting: csico
Biztos tudjátok mi történt

Mi tortent? Nem hallottam semmit...

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 07:44


Pont tegnapelőtt/tegnap tettem fel a bithunter.siz.hu-ra a mentett állapotot. Még nem teljesen oké, javascriptekkel még küzdeni kell, mert a nagy képek ugyan megvannak, de nem mutatja meg őket kattintásra.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 08:12


Quoting: dino
Mi tortent? Nem hallottam semmit...


Meghalt a srác, még tavaly...

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 08:34


Quoting: adsr
Meghalt a srác, még tavaly...

Sajnos már tavalyelőtt. :( Gyorsan telik az idő. (Itt a "hivatalos" bejelentés)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 09:03


Ja, igen, én még 2011-ben gondolkodtam.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 10:08


Reszvetem, milyen idos volt? Valami betegseg?

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 13:45


Sajnos nem tudom mi történt pontosan. Én is csak a siz által belinkelt fórumon olvastam a hírt még anno. Siz, Te tudod mi történt? Ha publikus az info oszd meg velünk. MotoHackerről kiderült valami? Ő is eltűnt, egy gyertya égett csak a honlapján, de mostmár az sem elérhető. Szomorú dolgok ezek..

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 15:28


siz: Ezer köszönet a linkkért, no meg, hogy feltetted bit honlapját! Nálam is meglesz, biztos ami biztos ;) ui.: mostmár beugrott a nicked.. Anno toltuk a contentet bit fórumjába.. :))

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 15:33


Egy kicsit vidámabb téma: ADSR-rel csináltunk egy podcast különkiadást. Téma: retro gépek gyűjtése. Volt ott minderől szó: c64, +4, amiga, pong, pang! stb. Aki egy kis nosztalgiára vágyik katt ide: http://konnektor.org/78-retro-gyujtemenyes-kulonkiadas

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 15:45


Nem tudom, hogy mi történt vele. Motohacker-t sem tudom, de nála is csak egy gyertya volt sokáig. Már az sem. Még Bithunterrel közösen is próbáltuk elérni, de nem sikerült.
Bithunter lehet, hogy beteg volt, de nem mondta. Pár hónappal a halála előtt feltette a Vaterára a gyűjteményét 800.000-ért, de nem mondta, hogy miért, csak annyit, hogy kíváncsi, hogy van-e rá érdeklődő. Nem volt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 15:56


csico: igen en hallgattam a podcastet. Jo volt, bar voltak benne pontatlansagok, teves dolgok. De remek volt, ADSR az elejen meg volt szeppenve, de a vegere csak belejott :) Grat!

Az Amiga Mania neveben pedig koszonjuk, hogy egy korabbi adasban par percet az Amiga Mania ujsagunknak is szenteltetek! Thx!

Amugy a 76-os sorsolos adasban az elso Steam-os jatekot meg en nyertem :D

A vicces az benne, hogy osszesen egy hozzaszolasom volt a konnektro.org-on :)

Nem, nem volt bunda! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 16:06


Jah igen, podcasthez. Az a DTK monitor nem fog mukodni PAL modban (99,9%). Csomo regi CRT-re rairtak reklamfogaskent.

Atalakitoval csak az osszekotest oldjuk meg. Attol meg a PAL 15 khz marad sajna es olyat nagyon keves monitor tudott ami meg kozben SVGA osztalyu is ...

NEC, Nokia es Mitsubitshi monitorok tudtak altalanban ... biztos van meg par marka / tipus ... de ezekbol lattam is mukodes kozben Amigara kotve.

Illetve bizonyos DELL TFT-k a VGA bemenetukon siman lekezelik a PAL jelet ...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 18:03 - Szerkesztve: csico


dh1: Vigyázz mert lehet, hogy Te leszel a következő! (nem vicc:)

A pontatlanságokat meg kéretik a comment mezőbe bepötyögni a konnektoron, vagy küldj egy mailt és korrigáljuk amit lehet. Amúgy mostmár kíváncsivá tettél, hogy mik azok :) Mi amolyan "szelíd" retrósok vagyunk, itt sokkal hardcore-abb emberek vannak :), Így talán megbocsáthatóak a tévedéseink.

DTK Computer CMD-1411 a monitor becsületes neve.
Itt van két kép róla:
http://csico.uw.hu/multisync1.png
http://csico.uw.hu/multisync2.png

Oh, tehát van 0,1% esélyem! Több mint a semmi :)

Sajna semmilyen manualt nem találtam róla, gondolom abból kiderülne milyen frekiket tud kezelni?!

Nem baj, jó ürügy ez arra, hogy elvigyem adsr-hez és kipróbáljuk az amigáján, közben jól kiretrózzuk magunkat! No meg meglesem a gyűjteményét, ha megengedi.

Ha már itt tartunk, Ti milyen monitort ajánlanátok egy A1200-hez, amiben lenne valamilyen 030-as kártya. Fő használati cél: retro gamez, demók, wb 3.1-ben maszatolás. TFT kizárva:) valami CRT kéne...ötlet? Ja igen és hát valami multi sync-re gondolnék akkor már.

Amiga Mánia: legkirályabb! ;)

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 18:13


Még valami: Nem volt bunda :DD Elmondom miért nem: 1, Az Amiga Mániát teljsen magamtól túrtam és beszéltem róla, fogalmam sem volt, hogy a szerkesztője olvas/hallgat minket :) 2, Aztán mikor írtad a mailt a jól megérdemelt pfff ajándékért, az aláírásodból láttam mi a pálya.. Gyors pdf betölt, impresszum megles és voila..

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 19:50


csico: ADSR-nek van VGA adaptere? Csak mert ugye Amigan 23 polusu RGB van alapbol ... kivetel ez alol az Amiga 3000-es, mert ott van ScanDoubler / FlickerFixer es D-Sub kimenet, amire barmilyen SVGA rakotheto, menni fog.

Szoval a kerdest ugy is feltehetjuk, hogy milyen Amigan menjen az a DTK? Merthogy A3000-en alapbol menni fog, mig a tobbi gepen csak SD / FF-el ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:04


Quoting: csico
Ha már itt tartunk, Ti milyen monitort ajánlanátok egy A1200-hez, amiben lenne valamilyen 030-as kártya. Fő használati cél: retro gamez, demók, wb 3.1-ben maszatolás. TFT kizárva:) valami CRT kéne...ötlet? Ja igen és hát valami multi sync-re gondolnék akkor már.


NEC MULTISYNC 3DS pl ajanlott ... de szerintem egy alap A1200-hoz nem kell multisync monitor ... ha jatekra hasznalod akkor felesleges es nehezen beszerezheto.

Kell egy 1084-es aztan kesz. Vagy valami kisebb 19" lcd tv ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:08 - Szerkesztve: dh1


15 khz-et tudo monitorok listaja:

http://www.msxpro.com/mon15khz.html

http://gona.atw.hu/Commodore/monitor/Commodore_monitors_by_model_number.html

http://www.amiga-hardware.com/showcat.cgi?CATID=26

DTK nincs kozte :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:08


Na, akkor én is hozzászólok, bár tényleg a konnektorra írd meg DH1 a választ, hogy mik voltak a pontatlanságok, téves dolgok. Én is kíváncsi vagyok, ebből tanul az ember.

Quoting: dh1
Szoval a kerdest ugy is feltehetjuk, hogy milyen Amigan menjen az a DTK?


Előtted írta Csico:
Quoting: csico
A1200-hez, amiben lenne valamilyen 030-as kártya. Fő használati cél: retro gamez, demók, wb 3.1-ben maszatolás


dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:10 - Szerkesztve: dh1


Quoting: adsr
Előtted írta Csico


Tudom, nem vagyok hulye, koltoi kerdes volt ... tetszik erteni?! :D
Sot az utso mondatommal meg is valaszoltam! :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:11


Quoting: adsr
Na, akkor én is hozzászólok, bár tényleg a konnektorra írd meg DH1 a választ, hogy mik voltak a pontatlanságok, téves dolgok. Én is kíváncsi vagyok, ebből tanul az ember.


ujra meg kell hallgatnom, nem jegyzeteltem tudniillik :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:11


Quoting: csico
Még valami: Nem volt bunda :DD Elmondom miért nem: 1, Az Amiga Mániát teljsen magamtól túrtam és beszéltem róla, fogalmam sem volt, hogy a szerkesztője olvas/hallgat minket :) 2, Aztán mikor írtad a mailt a jól megérdemelt pfff ajándékért, az aláírásodból láttam mi a pálya.. Gyors pdf betölt, impresszum megles és voila.


Viccbol irtam :)
Bar most mar egyre gyanusabbak vagyunk :)

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:14


dh1: azt nem tudom, hogy neki van-e, de azt igen, hogy nekem van adapterem! :)

A DTK-t egy desktop a1200-höz szeretném használni. Igen főleg játékra használnám, de a wb 3.1-ben is kotorásznék nem keveset. (szeretném megismerni az OS-t hátha majd 1x feljebb ugrok)

Tehát akkor módosítom a dolgot: Olyan monitort szeretnék, amin a gamek csont nélkül elfutnak, de tudja a magas felbontásokat ízléses wb használatra.

Ár nem annyira számít. Ez a NEC lenne a nyerő? Vagy van még valami befutó?

És még egy kértdés: Szerinted egy ACA 1230/42-es legyen vagy egy Blizzard
1230/IV esetleg Blizzard 1260? :) Fontos szepmont a kompatibilitás a WHDLoaddal.

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:19


dh1: A monitorlinkek nagyon jók! Köszi, Az egyik brazil oldal, dobogott a szívem, mert pont brazil portugálul gagyogok néha ;)

Már csak ki kéne választani a nyerőt...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:36 - Szerkesztve: csico


Huhh, lehet irc-n kéne folytatni? Nem akarom teleszemetelni a 8 bites topicot.. Vagy menjek más fórumtémába?

Quoting: dh1
Kell egy 1084-es aztan kesz. Vagy valami kisebb 19" lcd tv ...


Mellékesen van egy 19' HD Ready LCD TV-m. ELFUNK 19HD4. A tv-k alapból megeszik a D-SUBról a 15 khz-et? (azt értem, hogy RCA-n, RF-en keresztül evidens :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 20:55


Folytatas a "Hardver problémák, szervizek, tanácsok" topicban!

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 21:15


OK!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 22:53


Quoting: csico
dh1: Vigyázz mert lehet, hogy Te leszel a következő! (nem vicc:)


Nem vallalom ... vannak nalam kompetensebb szemelyek erre ... pl. ChainQ, Reynolds stb.

En csak a masodik particio vagyok :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024