Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 54 . 55 . 56 .
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2022. Júl. 27. 09:29 - Szerkesztve: siz

Újabb plus/4 játékmegjelenés (nem is tudom, hogy eddig miért nem írtam be): TCFS portolta plus/4-re az Impossible Mission-t. Én még nem néztem meg, de állítólag nagyon jó lett, majdnem pont olyan, mint az eredeti.

kszgd
Tag
# Elküldve: 2022. Aug. 24. 20:52

Chain-Q: Te ugye 3x voltál a fix.tv-ben? Az A2000-es és az A1200-as/Pegasosos videót megtaláltam, de az egyikben a műsorvezető említést tesz arról, hogy már kétszer voltál ott és az egyikben C64 is volt. Az megvan?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Aug. 27. 18:37

Mar nem emlexem. Kar hogy masok meg igen. :) De ja, egyszer voltam a C128D-mmel is, ami ugye 3 gep egyben, es az lett volna a tema. Nincs meg, legalabbis nekem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Sze. 03. 16:23

Wowww

https://youtu.be/8JXexrEIY-s

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Sze. 04. 07:58 - Szerkesztve: charlie

Az Elite-t nyilvan mindenki ismeri, korszakalkoto remekmu, de az tudjuk, hogy a vektorgrafika pl. C64-en mindig is villogott mint a rosseb. Ez azert van, mert a rajzolo algoritmus elobb torolte az objektum elozo allapotat, a teljes wireframe-et, majd masodik lepesben az egeszet ujrarajzolja.

Ehhez kepest mar 1986-ban is kijott egy fejlesztett verzio, BBC Master-re es Apple II-re, ami ugy mukodik, hogy csak 1 vonalat torol az elozo mesh-bol, majd ujrarajzolja az uj pozicioban. Es igy tovabb. Emiatt joval kevesbe villog, hiszen a teljes 3D objektum sosem torlodik a kepernyorol.

Most ezeket a rutinokat vegre, ennyi ev utan portoltak a C64 verzioba is, es kiadtak egy patchet, szoval barki csiinalhat maganak 90%-ban villogasmentes Elite-et:
https://github.com/markmoxon/c64-elite-flicker-free

Sajnos nem 100%-os a fix, mert pl. a bolygok tovabbra is villognak - azok kirajzolasaert egy masik rutin felelos, amihez nem lehet hasonlo patchet kesziteni - vagy legalabbis eddig nem csinalt senki.

A Github oldalon osszehasonlito videok is vannak, eleg fasza, siz mikor lesz portolva a cucc a Pigmy-fele (asszem o csinalta, nem?) Plus/4 verzioba? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Sze. 22. 20:29 - Szerkesztve: dh1

Wowwwww 2 :)

https://youtu.be/MVeW2ZlV2WU

siz
Tag

# Elküldve: 2022. Sze. 23. 08:26

Quoting: charlie
A Github oldalon osszehasonlito videok is vannak, eleg fasza, siz mikor lesz portolva a cucc a Pigmy-fele (asszem o csinalta, nem?) Plus/4 verzioba? :)

Elkezdtünk róla beszélgetni, hogy kinek van energiája/ideje megcsinálni. De aztán másnapra a C64 verzió alkotója a Pigmy féle plus/4 verziót is megpatchelte, szóval megúsztuk munka nélkül. :)

siz
Tag

# Elküldve: 2022. Sze. 23. 08:30

Quoting: dh1
Wowwwww 2 :)

Ennek követtem a fejlesztését Twitteren. Nem tudom, hogy van-e ennek értelme 2022-ben, de igazából az egész retro számítástechnika ilyen. Mindenesetre valóban profi munka lett.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Sze. 23. 11:47 - Szerkesztve: charlie

Én is követtem a fejlesztését. Lenyűgöző munka. Csak azt sajnálom, hogy teljesen C64-re, és teljesen assemblyben van írva.

Persze mindkettő érthető is. De a C64-en szerintem csak egy "futottak még" (GEOS meg mittomén mi) mellett rendszer lesz belőle, hiszen minden csoda 3 napig tart, a retró community jelentős részét meg leginkább a játékok érdeklik, amihez ennek kevés köze van, miközben más gépen, főleg ha valami homebrew fejlesztésről beszélünk, meg lehet hogy elsődleges GUI tudna lenni.

Persze így is valószínű, hogy a C64 community mérete miatt anyagilag sikeresebb vállalkozás, mint ugyanezt valami "egzotikus" vagy homebrew gépre tolni.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2022. Sze. 23. 12:35

Offtopic, de Charlie, írtam mailt és kerestelek telefonon... Kéne beszéljünk.

Thx.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Sze. 28. 18:36

OFF: Reynolds, bocsi rámszakadt a minden is, jövő héten küldök valami vackot és beszélünk.

<< 1 ... 54 . 55 . 56 .
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)