Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 03. 11:27


Quoting: Yada
fpga implementacio, de ha az, akkor is emulator fut rajta

A proci fpga a többi hardver meg emuláció? Nem teljesen értem.

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 03. 11:28


Én arra tippelnék, hogy ugyanúgy valami ARM alapú cucc, mint a mini.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 03. 17:17 - Szerkesztve: yellowdog


Akkor magyarul, ha jól értem, a csomagolást és az új és egyébként tetszetős házat kell megfizetni. 125EUR, hát nem tudom, azért pár eredetit lehet vásárolni.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2020. Jan. 05. 12:41


Ezt megépíti valaki?

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2020. Jan. 05. 12:41


Ezt megépíti valaki?

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2020. Jan. 05. 12:42


Ezt megépíti valaki?

Quoting: yellowdog
És igeeen!!!
Amiről beszéltem, amit 30 éve várok, megérkezett! :-)

https://github.com/c0pperdragon/C64-Video-Enhancement/blob/master/README.md


Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 15:47


Quoting: LacaHero
Ezt megépíti valaki?

A képek alapján megépítették és működik :-)

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2020. Jan. 07. 13:21


Quoting: yellowdog
A képek alapján megépítették és működik :-)


Jó, jó, de úgy értettem valaki a fórumról :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 07. 18:57


Ja, az más :-) Szerintem fel kellene venni a kapcsolatot a sráccal, engem is érdekel a dolog, de jelenleg van pár más dolog ami leköti minden szabadidőm, szóval egyelőre nem tudok vele foglalkozni. Az összerakás okés, ha van alkatrész és nyák(ok), de fpga programozóm sincs. Esetleg Viktort (mc68k) lehet még zargatni, hátha...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jan. 13. 11:45


EBHC64

Aragon
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 13. 16:14


Mekkora mar!! Es a zenei hangzas az csucs!!!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 14. 16:05


Dino ez nagyon durva!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 17. 18:37


Vettem egy C64 Mini-t:-)
Nagyon tetszik. Tapasztalat valakinek?

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 18. 05:04


Mivel nekünk (legalábbis nekem) nincs, inkább mi várjuk a te tapasztalataidat. Szerintem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Feb. 18. 05:27


Mi jo egy ilyen gepbe, aminek meg a billentyuzetet sem lehet nyomkoraszni?
Meselj...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 18. 07:50


dino
Marha jól néz ki, s a polcon is jól mutat:-)
Pici, aranyos, szinte kabát zsebben elfér.
15 ezerért meg nem tudtam otthagyni. Van hivatalos oldala, ahonnan letölthető frissítés után pendrive-ről lejátszik szinte mindent.
C64 Mini
Na ezt majd kipróbálom, s elmondom. Ha műxik, nem kell drága kütyű bele. Persze, most a kemény magos userek felszisszennek, de minden napi játszásra jó lehet.
Amúgy megjelent, itthon is kapható a C64 Maxi, ahol már a billentyűzet is működik. Itt már nem lehet kifogás... Max az ára, 45 000.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Feb. 18. 11:45


A minivel az a bajom, h. a nemmukodo keyboardot olcso gagyi gegnek tartom, ami nagy kar mert szerintem olyan picben is tokjol hasznalhato lenne ha a keyboard valodi lenne. Most elnezest, a LOAD"*",8-t bepotyogni siman jo lenne, ahhoz nem kell full size keyboard foleg h. az userek tobbsege ugyis ugy gepel mint a sas! (Lassan koroz, majd neha lecsap.)

A Maxi meg draga, ja, es raadasul nagyobb is mint egy atlag breadbox, ami nem tul praktikus a mai mobilitasra toro vilagban (foleg h. az egesz haz kb. tokures).

Szoval ertem h. "gamezni jo", es en is vennek pl. ceghez oltani a kulturat a nepbe, de megis van bennem egy kicsi "meh" mert ebbol sokkal tobbet is ki lehetett volna hozni, amit a poverjuzerek is jobban ertekeltek volna. Es itt most nem kell Ultimate64-i magassagokban gondolkodni, de attol meg ez van.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Feb. 18. 19:55


Amúgy egész jó a mini, nekem is van már. :D

Két bajom van vele:
- kevés USB port, tehát ha billzet, pöcsdrájv, a saját joy-a is kellene, akkor kell egy hub
- nincs benne classic mód

Amúgy tökjó. Cartridge image-ek is mennek vele, meg az utántöltős gamék, is ha a doksi alapján össze tudod rakni. Meg ilyenek. Nem annyira rossz.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 06:26


Quoting: ratman
Két bajom van vele:


Nekem több :)
Drága k*rvara

Ebböl siman kijon a legujabb legfullosabb Rpi4 házzal táppal kártyával mindennel.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 10:53


Es a piiiin megy kurvasok retro cucc, nem csak a c64.
Az Amiga emu is egesz jol megy rajta...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 11:31 - Szerkesztve: dh1


... törölve

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 11:32 - Szerkesztve: dh1


hehe

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 12:29


Na, próbálgattam egy kicsit a masinát, megosztanám a tapasztalatokat. Akinek van, gondolom annak sok újdonságot nem fogok mondani. Mindig is szerettem volna ilyet, de a megjelenéskori 36000 forintot túlzásnak tartottam. Aztán lement 20 körülire az ár, de mire észbe kaptam, elfogyott. Most szembejött velem egy vadiúj, csak kipróbált darab 15 pénzért. Ennyiért akkor is megéri, ha csak a beépített játékok mennek. S még házhoz is hozták, szóval patent.
Minőségi a külső doboz, tökéletes vastag karton a belső doboz, s igényes a csomagolás bent is. Gép nagyon aranyos, könnyű, mint az eredeti, csak kicsiben, enyhén megsárgulva. Joyt szokni kell, nem rossz, de van nála jobb. hiányzik a tapadókorong az aljáról, asztalon fogni kell. Ennyiért belefér.
Bekapcsolás után sec perc alatt feláll a rendszer, s már játszhatunk is. Mindent gyorsan, gond nélkül betölt. Az már más kérdés, hogy néhány játékot nem értek, mit keres itt. Gondolom így lett költséghatékony a dolog. Virtuális billentyűzet teszi rendesen a dolgát, de ha élvezni is akarjuk a játékokat, kössünk rá USB-s billentyűzetet. Azzal tökéletes. Hang jó, kép patent, szuper. Ennyit simán megér. Lehetne frissíteni, de értelmetlen, megy pendrive-ról minden. Legalábbis, amit egyszerre betölt. A .D64 cuccokat át kell nevezni, de ezzel sincs gond, külön könyvtárakba rakhatjuk őket, így nem csak egy lehet a pendrive-on. Egy dolgot viszont nem értek. Hogyan tudom futtatni a több lemezoldalas játékokat? Mit csináljak, ha kéri, fordítsd meg a lemezt? És a több lemezes játékok? YouTube-on láttam, egy fazonnak egy .D64 file-ból állt a Defender Of The Crown… Ez hogyan? Össze lehet ezeket fűzni egy file-ba? Na ehhez kellene egy kis help. Köszi.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 13:00


Esetleg valakinek C64 játékok letöltve amit át tudna küldeni?
Nincs kedvem egyesével leszedegetni mindet.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 13:02


van egy 5000 darabos gyujtemenyem, majd feltolom valahova es szolok

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 19. 13:06


dh1
Köszi:-)
.D64 fájlokról esetleg?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 21. 09:09


Lehet, "ámátőr" kérdés, de lehet/van rá mód, hogy két .d64 fáljból egyet csináljak? S most nem arra gondolok, hogy töröljem az egyiket, s máris csak egy lesz:-) Lehet ezeket egyesíteni?

edem
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 21. 09:25


Az sd2iec-nél is probléma a többlemezes játékok futtatása. Azt írják egy fórumon:

My solution has been to find D81 images of the games I really want to play.

That way there is no disk swapping needed.

Couple of popular titles here.

http://members.optusnet.com.au/spacetaxi64/MAIN/1581-GAMES.htm

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 21. 12:09


edem
Köszi, rálesek:-)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 21. 21:55


Na tisztelettel. Éjjel nappal a C64 Minit nyomom, s nekem nagyon bejött. Kicsi, aranyos, s elég patent a tudása. D64 fájlok futtatása macerás, de a crt/prg játékokat szépen viszi. Easy Flash cuccok is mennek rendesen, így olyan játékok is, mint a Defender Of The Crown, Zak McCracken, Manic Mansion… Joy-t már említettem, de ezt kiváltottam egy PS3 kontrollerrel. Ezzel is szuper minden.Meg kényelmesebb is. Szóval nekem bejött. Vennék Maxit is, csak ne lenne annyira drága. S ha minden igaz, ott már támogatott a disk swap is...

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024