Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 07. 09:56


Kukacmarci: tudom, hogy te nem rendeltél átlátszót. Én viszont igen. (Eredetileg fehéret akartam másodiknak, de féltem, hogy az esetleg ugyanúgy besárgul, mint az eredeti bézs, akkor meg nem éri meg az árát)
charlie: gombokat én sem vettem hozzá. Azt már (még jobban) lehúzásnak éreztem. Főleg úgy, hogy a C64 nekem inkább mellékvágány.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 07. 10:37


siz
Nekem is csak egy hobby, de ezek a gombok kihagyhatatlan vételnek tűntek. Most vagy soha alapon....
Azt hiszem, abbahagyom a netezést, túl sok mostanában a kihagyhatatlan dolog...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Aug. 03. 01:59 - Szerkesztve: charlie


A hétvégén volt az Evoke 2015 party Kölnben, ahol Picard of Exceed (igen, az a Picard, aki pl. a Heaven Seven-t kódolta) ilyen csomagokkal lepte meg a C64 hívőket:



És összerakva:



Életem legjobb váratlan meglepetése és ajándéka. De a top 3-ban van az biztos. Köszi Picard.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 03. 02:58


charlie
Ilyen van a Jófogáson is, ezért nem kell Kölnbe menni...

YADA
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 03. 09:38


de a jofogason ketlem hogy ajandek lenne es party is jarna hozza

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 06. 00:31


Wowwwwww

https://youtu.be/R4P60l_Myo4

YADA
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 06. 01:43


jo a zeneje :-) tecc

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 11. 08:13


VGA adapter C128-hoz

http://blog.retro-link.com/2015/08/commodore-128-video-dac-vs-commodore.html

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 20:35 - Szerkesztve: charlie


Nyugatra sem minden fenékig wurst és schnitzel:

Miután az USPS oldala 4 heten át változatlanul azt mondta h. a vámon van a dobozom, utánajártam, hogy WTF. Kiderült, hogy a DHL (ami itt a helyi postaként működik és a nemzetközi küldeményeket ők viszik ki általában) nagy tehetséggel elhagyta a kék Kickstarteres C64 házamat. Szimplán rossz címre vitték ki, tőlem kb. 100km-re, és egy bizonyos "Herr May" vette át, július végén. Állat mi? Persze még nem adtam fel a reményt, most nyomozzunk h. vajon ki a faszom kapta meg a dobozt, ami nekem jött...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 21:25


Hát ez fasza. Én megkaptam az enyémet a múlt héten, de az sem volt egyszerű történet. Nekem is azt írták 2-3 hétig, hogy a VÁMon van, aztán véletlenül vettük észre, hogy a Posta hagyott egy értesítést, hogy adjak már le VÁM-nyilatkozatot róla. Persze amikor rendeltem még máshogy hívták a céget (illetve konkrétan a mi csapatunkat eladták egy másiknak, ezért a régi is létezik, de a küldeményeit nem vehetjük át), de a recepción otthagyta az értesítőt a postás. Mondjuk innentől már sima volt.
Azért drukkolok neked, a DHL meg kapja be. :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 20. 06:35


http://c64preservation.com/dp.php?pg=registry

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 20. 11:22


Az én gépeim (egy része) is benne van :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 20. 22:12 - Szerkesztve: peachman


Esetleg van köztetek valaki, aki C64-hez megcsinálta ezt az elektronikát a gyári modulátor helyett?

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Aug. 21. 23:10


Sajnos nem, de tetszetős. Valami leírást nem találtál hozzá?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 22. 07:16


Sajnos nem. De nagyon remélem, hogy megoldja a C64, Plus4 gyári modulátorok chroma luma-ba történő szivárgását.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Aug. 22. 22:11


Ezek szerint Te antennakábelen keresztül használod?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 23. 06:50


Ha nem antennakábellel használod, akkor is láthatsz jellegzetes függőleges csíkokat a képen. Ez a módosítás ezeket küszöböli ki.
Eredetileg a videojelek mindenképpen átmennek a modulátoron, úgy mennek a videoportra, ezért egy minimális áramkör kell a modulátor helyére.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 23. 09:54


Elég régóta nézegetem a C64 Reloaded-et, de sosem elérhető. Érdemes megnézni, mit írtak az ismertetőbe az oldal üzemeltetői. Az első 5 és fél sor. Nagyon tanulságos, sajnos pont ez jellemző a mai retro társadalomra...
C64Reloaded

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 23. 15:27 - Szerkesztve: peachman


Quoting: LacaHero
Ezek szerint Te antennakábelen keresztül használod?


Ugyan, dehogy. Composite és svideo módokon használom. Viszont egyikben sem olyan a kép bizonyos TV-ken, mint amilyen lehetne. Ennek az oka a modulátor. Ez a kapcsolás elméletileg nem a függőleges csíkokat tüntetné el, hanem szivárgásmentes kimenetet adna. Az összes Commodore modulátornak van egy olyan hibája, hogy a luminance jelre rászivárog a crominance jel is kicsit. Ezért, csak luma-t használva nem fekete-fehér jel továbbítódik a TV felé, hanem gyenge szín is. Ha olyan TV-re dugom, amin nem lehet külön kiválasztani az svideo módot, hanem a scart 20-as lábára érkező jelből dönti el automatikusan a módot (composite/svideo-luma) akkor folyton azt hiszik, hogy ez egy composite jel és gyenge a színjel amit a tv-k felerősítenek. Ezért színösszemosódások jönnek létre. Így bár pixelesen jobb lesz a kép, színben mégis rosszabb. Erre szolgálna a kapcsolás. Gyakorlatilag egy új modulátor RF rész nélkül. Sőt, a kompozit rész is lehagyható és csak svideo lesz.


forrás: link
By the way, an S-Video SCART cable can actually work with receiver that supports only composite video in the SCART input. This is because the composite video is ‘backwards compatible’ with black and white video signal. If the luma signal is fed to composite input, the result should be black and white picture, and that’s how it’s supposed to be. The interesting thing with C64 is that the picture will most likely not be black and white, but a colour picture! This happens because the rather poor video circuitry leaks the color information to the luminance signal. The TV picks up the more or less weak colour signal, and thinks it’s composite video after all. What happens then is up to the TV/monitor. Some TVs can amplify the colour signal way too much resulting in complete colour chaos. Other TVs may show perfectly fine colour picture.

So in a way, the C64 S-Video SCART cable can be “auto sensing” and work in composite TV set anyway, as seen pictures further down. The picture quality will somewhat suffer of course.


LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Aug. 24. 03:41


@PeachMan

Nagyon szépen köszönöm az alapos leírást! Megpróbálom majd megépíteni. Ha nekem a scart szép képet ad most is akkor lehet, hogy a TV-m "szerencsésen" kezeli a 20-as lábat?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 24. 06:22


A probléma csak akkor jön elő, ha svideo-ként viszed a jelet. A kompozít jellel nincs gond.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 00:25


Azokat kérdezném, akik rendeltek új billentyű gombokat az Indiegogo-ról, hogy mikor lesz a szín kiválasztása? Nem maradtam le semmiről még, ugye?
Mert a mail-ben mindenről ködösít, csak a lényeg maradt le...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 06:14


Én ugyan nem rendeltem, de egy cimbora igen, és még ő sem kapott semmit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 12. 18:46


http://commodore.ninja/commodore-64-acrylic-housing/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 16. 16:12


http://c64sets.com/boxed_sets.html

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 17. 23:04 - Szerkesztve: charlie


Kaptam egy C64C alapgépet, aminek az alaplapját a Kickstarter házamba szántam. De sajnos úgy tűnik vízkáros volt valamikor. Az árnyékolót minimum rozsdamentesíteni kéne, de sajnos az alaplap is kapott rendesen... Ellenben fullra működik. Valahol valaki még egész kultúrált kis userportos reset hackot is applikált rá valamikor...

Kérdés a HW gurukhoz, hogy javítható-tisztítható az ilyen alaplap valahogy, vagy keressek egy szép alaplapot valahol a Kickstarter házamba, ezt meg tartsam meg "ütömvágomhasználom" gépnek?

Képek:






adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 04:21


Én nem kinlódnék vele, van ezekből elég szerencsére.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 08:58


Biztos hogy vesződni kellene vele, de szerintem éppen az lenne a szép ha sikerülni megmenteni. Nekem egy A500 árnyékolása ilyen csúnya és szemezgetek régóta egy ilyen készülékkel, mert már sokszor lett volna rá szükség:
http://www.edigital.hu/Koszorugepek/Extol-Premium-mini-koszoru-es-furogep-%288892201% 29-p416346.html?bid=&partner=11016

Ha van egy ilyen, onnan már csak türelem kérdése. Sietni meg nem kell. Ha van félóra tévé nézés közben, valamit máris fel lehet rajta pucolni. Legfeljebb hónapok alatt lesz kész. Persze festeni mindenképpen kell majd, mert a nikkelezés házilag nem megoldható. De ha ingyen vágnának hozzám egy ilyet, én biztos nem hagynám veszni.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 09:16


Én is megmenteném. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 10:42


Erdemes megmenteni, de nem ezt tennem az atlatszo hazba. Miert? Mert soha nem lesz makulatlan. Ez meg ott is rozsdas ahova a koszoruvel nem fersz be. Illetve nem lathato, csak a koszorules, tisztitas soran, hogy milyen mely a rozsda, csak felszini, vagy melysegeben is beleette magat az arnyekolokba. Nexus 6 csinalt egy ilyen gepet, o is hasonlo allapotbol mentette meg es szinten akril hazba kerult, de neki a tisztitas utan volt amit le kellett festenie.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024