Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Máj. 11. 12:43


Quoting: dh1
6 evig ugy voltunk mint a borso meg a heja


Ez mekkora mondat... Csak kár hogy negatív volt az egész írásnak a felhangja...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Máj. 11. 13:37


Hat sajnos ez bizony igy van, en is tudnek meselni, de minek. Ezert tart itt minden, mert igy mukodik a vilag. Es hogy idevago temat is mondjak, bizony az Amiga is ilyesmiert ment tonkretokre...

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Máj. 11. 16:08


Quoting: dh1
A tudas, a becsulet, a szekertelem nem er semmit, ha nincs ismerosod, haverod, es nem vagy valakinek a seggeben derekig avagy nem szopod valaki faszat vagy nyalod valaki puncijat aki feljebb van mint te ...
S meg egy fontos! Senki ne szamitson senkire sem, nem szabad megbizni senkiben sem ... engem is az lott hatba akivel 6 evig ugy voltunk mint a borso meg a heja ...


OFF:
Teljes mértékben egyet kell veled értenem. Fel is ment bennem a pumpa. :-)
Sajna nálunk is dettó ez van! :-/
ON:

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Máj. 11. 18:24 - Szerkesztve: TCH


Quoting: charlie
Ugyan, minden szinten ez megy. Az egyik elozo melohelyemen vettek fel fejlesztot, aki a CV-je szerint TCP/IP stacket fejlesztett a NASA-nal. Na rola kiderult, hogy egy forciklust nem tud leirni bug nelkul...
Úristen bazmeg.
Quoting: charlie
Olyan szintu eletkeptelen ertelmi fogyatekos vizidisznok dontenek teljes fogalomhianyban dollarmilliok sorsarol, boduletes fizetesekert, hogy azt elkepzelni nem tudjatok. Tenyleg nem.
Sajnos de. :(
Quoting: dh1
en annyit meloztam, hogy tonkrementem idegileg. Erre amikor vegre megkaptam volna a poziciot amiert igen kemenyen megdolgoztam kirugtak.
Hát ehhez pofa kellett...
Quoting: dh1
en meg 350-et netto
Hát vazz, az legalább egy jó fizetés. :P Előző melóhelyemen én úgy dolgoztam 140k-ért, hogy építettem a cégnek egy univerzális keretrendszert (webdevel), amit megvártak, míg úgy-ahogy elkészül, aztán kvázi hagytak éhenhalni. Két-három hetekre elhúztak nyaralni (télen!!!) és addig nuku fizu, nekem meg villanyfűtésre elment havi 70-80k, a végén úgy léptem ki a cégtől, hogy kemény 500 ft maradt a zsebemben.
Slusszpoén, az ottmaradt kollégám, akivel tartom a kapcsolatot, mondta, hogy épülgetnek a rendszeremre a honlapok. Vagyis kiszúrták a szemem a rendszerért némi éhbérrel, aztán mehetek a faszba... Én félig éhenhaltam, ők meg besöprik a plusz hasznot, amit majd a rendszer hoz a konyhára. No comment.

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Máj. 12. 15:39


Még néhány ilyen sztori, és sírva megyek vissza a volt főnökeimhez bocsánatot kérni.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Máj. 12. 17:10


Miért, olyan jófejek voltak?

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Máj. 12. 21:58


Az említettekhez képest? Igen.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Máj. 13. 16:47


Apám mindig azt mondta:
-fiam csak legyen egy biztos munkahelyed....
Elmondok egy nagy titkot. Biztos munkahely nincs.
Van 3-400 ügyfelem. Az biztos. Ja és az amelyik idióta azt én dobom ki. Próbáljatok megállni a saját lábatokon és addig kiépíteni biztos egzisztenciát amíg fiatalok vagytok. Ismerkedni, haverkodni, egymást segíteni...Egyedül sokkal nehezebb megoldani a problémákat.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Máj. 13. 16:49


Ja és a főnökkel ne haverkodj...annak Te csak fizetett ellenség vagy.

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Máj. 13. 21:41


amigarules

Egyet értek a főnök nem cimbora... De még a munkatársak sem! firkálás miatt 2 munkahelyemet is elcsúsztam.... Ami csavar az egészben, hogy a satír fantom volt, magyarul alaptalan...

"-fiam csak legyen egy biztos munkahelyed....
Elmondok egy nagy titkot. Biztos munkahely nincs."

Ez is igaz!

Nekem sem primary school-os Phd-m van mint az eltévedt klub új bálványának "Alekinyo de floresznak". És az egyetem/főiskola rubrikába sem az ÉLET volt/lett nekem beírva.

Ennek ellenére, dolgoztam 70 ezer forintért hétfőtől vasárnapig, és voltak, olyan helyzetek, hogy M6-os autópálya szélességű hát izomzattal felvértezett, "apuka" elindult a minta heverővel kifelé az ajtón. Megállítottam, kaptam a "torrettetorot" meg a "sorvodj elt", csak be nem takart, mint Pétervárt a hó.

De volt ahol (másik helyen), leakartak fényképezni, és az én fotómat vinni a bíróságra, mert a tartozást kell(et) volna rendezniük, ők pedig nem szerették volna, és per indítását fontolgatták az akkor még Pannon ellen.

De gályáztam a "B-körletben" is, amit hivatalosan csak Tesco-nak hívunk. Az messze túlszárnyalt minden eddigi sötétséget...
Ott tombol csak igazán a rabszolgaság modern köntösben. A gyermekem hajnalban született, de reggel már mehettem is dolgozni, mert a "forgalom, a forgalom!, az a fontos... az emberi értékeket, meg elfújta a szél..."

Tettem mindezeket mérnök diplomával, és mivel nem volt gyakorlatom passzoltak, az állásinterjúra bejutottam, ennyi...

Most jelenleg (végre!) a szakmámban vagyok... Óriási dolog 7végén otthon lenni, baromi nagy adrenalin fröccs valamivel 100 fölött keresni, és ennek örülni.

Egzisztencia építés fiatalon... Igen lehet kétféleképpen:

1.Vilmos herceg vagy, vagy hozzá hasonló felső 10 ezerbeli.

2. Eltökéltség, kitartás, fegyelem, szorgalom, végtelen tűrés, reménykedés egy boldogabb és szebb jövő után.

Ami örömhír:

Legalább már a szakmámban vagyok. Újabb tyúklépés a győzelem felé.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Máj. 14. 02:30


amúgy igen... naponta ingázom 80Km-et dolgozni, napi 12 óra utazással együtt...
engem sem a szakmai kihívások széles palettája tart a munkahelyemen (előtte tényleg csak akasztott mber nem voltam) ...
hanem bizony a kő kemény gazdasági kompromisszum ami motivál :-P

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2011. Máj. 16. 16:11 - Szerkesztve: neongod


Atari 2600 tracking solution: http://www.vimeo.com/23589320

Négyszögjelek kedvelőinek, ilyet lehet vele csinálni: https://8bc.org/music/cTrix/Triple+Pump+%28Atari+2600+hand+assembled+cartridge%29/

:)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Máj. 17. 11:39


Zsír. Amiga befigyel a képen. :)

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 13:41


http://szamitastechnika.vatera.hu/retro_szamitogep_kiegeszito/commodore_plus_4_szamit ogep_sosem_hasznalt_1463156688.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 24. 02:20


Tok jo!

http://c64.superdefault.com/

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 24. 07:44


dh1

Egyetértek! :D

Ezzel jól kezdődik a napom!

Thx ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 26. 23:19


Rob Hubbard C64 rulez!

http://plastik.hu/2011/06/26/tokeletes-2/

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 12. 02:15


Hello world on C64
*=$0400
PHP
ORA $0C
NOP $200F
AND $1720
SLO $0C12
NOP $21
forgatni Soci 64tass-ával lehet
64tass --m6502 <filename>


dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 10. 17:48


http://www.youtube.com/watch?v=AKaxGrS_K7k&feature=player_embedded

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Aug. 10. 20:47 - Szerkesztve: dino


dh1
Aze a gondorhaju figura egy vicc. Apple majmolos fos...
http://www.youtube.com/watch?v=AKaxGrS_K7k&feature=player_detailpage#t=27s

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 11. 11:02


dino: Csak szólok, hogy ezt néhány olasz dude csinálta a Codemotion promóciójaként és egy paródia akar lenni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Aug. 11. 11:22


Quoting: neongod
Codemotion promóciójaként és egy paródia akar lenni.

Inkabb sirtam, mikor meglattam. Meg csak nem is jopofa... :(

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 16. 10:08


http://daydream.mentadd.com/c64/index.htm

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 13:40 - Szerkesztve: charlie


Az utóbbi időben nagyon felkapták az Amstrad CPC-t, amit én magam részéről nem értek, mert semmi nem indokolja, de attól még így van. Viszont az imént konkrétan lefostam a bokám, mert olyan CPC emut gyártott 1 csóka MorphOS-re, hogy azóta se értem.

From scratch, vagyis 0-ról készült fejlesztés, nem más emu portja, natív MUI GUI-ja van, hardveres overlay support a megjelenítéshez, olyan memória és regisztereditorral, hogy natív cuccokhoz meg 68k-hoz nincs olyan. Széthaltam teljesen rajta. És picsagyors, összvissz egy 600-as G4 és 8MB RAM (LOL) kell neki. Ízelítő screenshot. Amúgy leszedni Aminetről lehet.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 15:03 - Szerkesztve: charlie


Bazeg, ezen a CPC emun nem tudok napirendre térni. Végtelenül profi a cucc. A Batman Forever c. CPC demót, amitől a fostalicskás CPC emuk vért hánynak, így letolja hibátlanul max. 40% CPU loaddal, az 1.2-es Mac minin. Arcom leszakad, de tényleg. Ez hiányzott már régóta. Hogy azt érezzem, hogy bazmeg, lehet amigás rendszerre olyat írni, amit oktatni lehetne, és hogy most azonnal letörlöm az összes fejlesztőeszközöm és elmegyek Afganisztánba kekszet kapálni. Ráadásul nem tudom mit műveltek vsync címszóval, de a raszteres dolgok is jól néznek ki, "nem vág be a raszter" mint annyi hasonló cuccnál. Istencsászár, egyszerűen.

Szerk: Még screenshot. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 15:50


Quoting: charlie
Az utóbbi időben nagyon felkapták az Amstrad CPC-t, amit én magam részéről nem értek, mert semmi nem indokolja
Az indokolja, hogy rulez, mint az összes többi.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 18:17


Najó, de az utóbbi időben egyesek ilyen kijelentéseket tettek, hogy a CPC elveri az A500-at meg mittomén, ami nyilvánvaló marhaság. :) Mindez többnyire csak azért, mert kijött rá egy fasza demó. Így értettem az indokolatlanul felkapottat.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 18:28


Quoting: charlie
Najó, de az utóbbi időben egyesek ilyen kijelentéseket tettek, hogy a CPC elveri az A500-at meg mittomén, ami nyilvánvaló marhaság. :)
Hát az úgy tényleg hülyeség, de lehet, hogy úgy értették, hogy az a betmenes jobb mint egynémelyik A500-as demó.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 19:23


A betmenes demó? ne izélj már, azért ettől a 89-es budbrain demók is jobbak voltak, pedig ott csak két vektorbob, meg vektorkube volt, esetleg plazmacucc, oszt csókolom.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 20:41 - Szerkesztve: dino


charlie
No, motanaban reg lattalak igy elajulni, mint ettol. Emlekeztetlek egy regi mondasodra: "az emulator olyan mint egy mupina" :D viszont szakmailag lehet nagyszeru, valoban.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024