Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 15. 11:14


Calhoun: Köszi a részletes és kimerítő választ!
Megértem az aggályaidat és teljes mértékben igazad is van!
Megkérhetlek, hogy leírnád, hogy hogyan tud(unk)ok átlátszót is rendelni, mert ezt az összeállítást nem találtam a weboldalon. Köszi előre is!

edem: Akkor társulunk? Ha neked mindkettő kell, akkor lehet hogy csak egy átlátszóra nevezek be...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 15. 12:19 - Szerkesztve: Calhoun


@GizM0met: Köszönöm a megértést!
Mivel nekem nem volt kickstarter accountom, így nálam úgy működött a dolog, hogy felkerestem az oldalt és kiválasztottam a piros házat vásárlásra.
Ekkor szólt, hogy válasszam ki a postázási helyet, így meg is tudta határozni, hogy a 35 dodóhoz még csapódik 20 dodó postaköltség. Következő lépésként kérte a regisztrációs adatokat valamint a bankkártya adatait (itt esett le hogy bizony nem lesz PayPal). Elfogadta a regisztrációt és írta hogy sikeresem befoglaltam a gépházat. (Közben 1 Ft-ot levont a bankszámlámról, majd rá 10 percre kérte a banktól a tranzakció törlését.)

Na ez után lehet hozzálátni az átlátszó ház rendeléséhez.
Amikor a visszaváltasz arra a lapra ahol maga a projekt ismertetve van, akkor jobb oldalon fent, egy zöld mezőben fehér alapon oda van írva, hogy "you are a backer" Alatta pedig ha egy színes gépházat rendeltél az, hogy "You pleged 55$", emelett pedig egy gomb: "Manage"

Nyomd meg a gombot. Akkor láthatod hogy mi az alaprendelésed mekkora összegeben. Ha a rendeléshez szeretnél hozzácsapni egy átlátszó házat, akkor semmit nem szabad módosítani a rendelésen csak legfelül az összeget. Ha egy átlátszó ház kell akkor az $39.93+$10.00 szállítás.

Így az 55 dodós rendelésed értékét 104,93-ra kell módosítanod. Ha végetért a kickstarter kampány akkor látni fogják hogy több pénzt küldenél mint amennyi színes ház van rendelve. Ekkor kérdeznek majd rá hogy akkor most bézs vagy átlátszó legyen. (vagy melyikből mennyi) A színes ház mellé akármennyi bézs vagy átlátszó mehet, de az alap az hogy legalább egy színes legyen.

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 15. 22:10 - Szerkesztve: gizmonet


Calhoun: Köszönöm szépen a leírást!

edem
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 15. 22:21


Quoting: gizmonet
edem: Akkor társulunk? Ha neked mindkettő kell, akkor lehet hogy csak egy átlátszóra nevezek be...


Igazság szerint én egy átlátszót szeretnék. Mindenesetre beszéljük meg: dsherrhund (kukac) gmail.com

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 15. 23:06


Calhoun
Köszönöm még 1-szer. Ment a mail is.

five-p
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 19. 16:04


Tyű! Van még esély hogy én is társuljak egy átlátszó-ra-val-stb ? :)
Elképzeltem ezt a kúlságot és olyat éreztem hogy kell!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 20. 23:17


nagy kedvezmeny
free shipping
gyujtoi allapot

http://www.classiccomputershop.eu/hardware/systems/commodore

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 21. 20:10


XU1541 USB-vel van tapasztalat?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 21. 20:56


Én most ezt építettem meg az új :-) C64-esemhez!

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Már. 22. 18:42


Quoting: yellowdog
Én most ezt építettem meg az új :-) C64-esemhez!


Szerinted ezt lehet más gépekhez is használni? Pl. TI99/4A?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 22. 20:54


Őszintén, nem tudom. Ha hasonló elven működik a kazettás egysége, akkor elméletileg működhet, hiszen ez csak egy jelformáló-illesztő: egy előerősítő fokozat majd egy komparátor a végén pedig egy (nálam három) buffer a digitális illesztéshez.
De mielőtt nekilátsz, annyit elmondok, hogy működik ugyan (én egy telefonról játszom le a "zenét" pontosabban be a játékokat) van amelyik programot mindig beolvassa a gép, van amelyiket többszöri próbálkozásra sem, és van olyan amelyet először nem, de ha mást betöltök akkor utána már azt is. Szóval egy kicsit esetlegesnek tűnik. De lehet PC-ről egy jobb hangkártyával biztosabban működne, illetve a komparátornál szükséges 190mV-os feszültség beállításához precíziós poti kellhet, én "simát" raktam be, nehéz eltalálni, és lehet hogy emiatt az mászkál is közben.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 22. 20:58 - Szerkesztve: yellowdog


Fent leírtak okán, és mert ma kivételesen sok szabadidőm volt :-) megpróbálkoztam a lemezkezeléssel, egészen pontosan kétféle 1541 emulátorral. Az egyikhez (szokás szerint) PC a másik viszont egy Amiga (!!!) szükségeltetik :-)

Amiga verzió (Amineten is elérhető)

1

2

3

4

5

6


PC verzió

1

2

3

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 23. 11:50


Quoting: dh1
XU1541 USB-vel van tapasztalat?

Ez is érdekes lehet:
USBhost-64 is a hardware interface that adds USB host capabilities to the Commodore 64, thus making it possible to access USB flash drives at up to 16.42 kB/s for file read/write purposes. The other good news are that FAT-16 and FAT-32 are both supported.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 23. 18:29


Nem, en nem akarok mindenfele ocsmany panelt kilogni kebeldzsungellel a C64-bol. Van millio lemezem, ezzel a fenti cuccal kiirom es kesz. Es ennel kompatibilisebb pedig nem letezik, mert a 1541 az 1541!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 23. 20:31


Jól van na, én kérek elnézést, hogy bohóckodtam egy kicsit, illetve, hogy megosztottam annak eredményét :-)

Egyébként ha jobban szemügyre veszed, a C64-ből semmi nem lóg ki csak az az egy drót ami a valódi 1541 csatlakoztatásakor is ;-)

Persze a kompatibilitás... azt aláírom.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Már. 24. 00:54


Quoting: yellowdog
megpróbálkoztam a lemezkezeléssel


Húha Yellow nagyon szép munka, gratulálok! Ha egyszer lesz időm rá, megpróbálom a Texas-szal a magnós kapcsolásod.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 24. 10:15


Quoting: yellowdog
Jól van na, én kérek elnézést, hogy bohóckodtam egy kicsit, illetve, hogy megosztottam annak eredményét :-)


En kerek elnezest! Egyaltalan nem a te munkadra ertettem.
Konkretan nem akarok kuzdeni mindenfele IEC2SD, meg 1541Uk, meg Chameleon meg egyeb csoda cuccokkal. En ezekre ertettem!

USB-n pecerol, vagy talan valamikor nextgen Amigarol kiirom floppyra es orom es bodotsag ...

Ha elfogynak a lemezek veszek valami SD-s csodat, de addig nekem csak ez kell ...

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Már. 24. 12:41


Szerintem meg épp az a fantasztikus, amikor a 30 éves gép kapcsolódik a mai modern technikához. Főleg aki ilyet tud építeni, annak ez nagyon jó érzés...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 24. 19:26


Quoting: dh1
1541Uk

BTW 28. vagyok az előrendelési listán, szóval lehet, hogy még tényleg lesz is belőle valami. Azt írta a srác, hogy mindenkivel felveszi a kapcsolatot egyesével. Ez még nem történt meg, de hátha lesz belőle valami.

És ha már itt tartunk: szerintem a 1541U-nál jobb cucc nincs. Azzal, hogy beledugom a pendrive-ot és/vagy SD kártyát, rajta a disk image-dzsel és úgy használom, mintha floppy lemez lenne (ha dugok bele hangszórót, akkor még floppy hangja is van ;)) abszolút kompatibilis és nem kell öregedő/fáradó lemezekkel szórakozni.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 24. 21:15


Quoting: dh1
En kerek elnezest!

Nem-nem, akkor is én! :-D Egyébként értem mire gondolsz, valóban az igaz XP ;-) akarom mondani Xperience az a teljesen eredeti rendszer, az tény.

Engem két dolog vezérel vagy mondjuk úgy motivál, az egyik, hogy elég rossz emlékeim maradtak az Amigás korszakból a floppykat illetően. Természetesen ezért én vagy felelős, a lehető legolcsóbb helyről (Bécsben) szereztem be a lemezeket, és emiatt nem kevés kötött ki nagyon hamar a kukában, vagy bírta csak pár hónapig... Szóval emiatt, a helyigény és könnyebb kezelhetőség, nevezzük lustaságnak miatt vagyok hajlandó ilyen szinten kompromisszumot kötni és half-retro élménnyel beérni :-)
A másik, amire LacaHero nagyon jól rátapintott :-) lévén műszaki beállítottságú ember (?!?) vagyok, illetve annak tartom magam, a készítés öröme az nagyot tud dobni a dolgokon és amikor működni is látod, na az maga a... :-) És ezekhez manapság egyre inkább adott a technikai háttér, persze 30 éve is készült C16-osomhoz ez-az, de ég és föld ami a lehetőségeket illeti. Mondhajuk, hogy szinte a képzelet, persze ezt erős túlzásként tessék venni, nyilván kell hozzáértés is, bizonyos dolgokhoz nem is kevés, és azért az sem árt, ha valóban használható is valamire.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Már. 24. 21:40


Quoting: yellowdog
a készítés öröme az nagyot tud dobni


+1

sirszor
Tag
# Elküldve: 2015. Már. 26. 00:14


Quoting: siz
Quoting: gmiki
Melyik alkatrész hibája okozhatja a TED hibás működését? A bemeneti feszültségek és frekvenciák mind rendben vannak.

Nem találkoztam még ilyennel, általában a TED (/CPU/PLA/RAM) szokta megadni magát. Mivel ezekből egyébként is kevés van, ezért az ilyen alaplapokat én elteszem alkatrészdonornak.

Visszatérve a konkrét lapra (ha már csak a kihívás miatt is meg akarod csinálni), a TED minden jele a modulátoron keresztül megy a video-csatira. Nézd meg a modulátor előtti jeleket is. Ha ott még jó, akkor érdemes kihajítani a modulátort és a helyére megcsinálni az S-Video hacket. Ezzel ugyan az RF kimenetet elveszíted, de lesz egy gyönyörű tiszta S-Video (és kompozit) kimeneted.


Időközben meglett a Plus4 baja. Hátha más is jár így és segíthet neki a probléma megoldásában. Szóval az U3 jelű 8551 ACIA chip volt hibás.
Tényleg, nincs valakinek elfekvőben egy 8501 (vagy 7501) procija?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 30. 20:44


Ultima IV Remastered for C64:

http://www.vintageisthenewold.com/ultima-iv-remastered-for-commodore-64-has-been-rele ased/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 31. 01:11


Gondoltam en is, hogy postolom az uj Ultimat, de mivel alig van rekacio altalaban ...

Amugy durvan szep lett!

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 31. 09:07 - Szerkesztve: siz


Bezzeg a Newcomer Ultimate sosem fog elkészülni. :(

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 11. 07:26


Múlt héten lezáródott a C64 ház projekt a kickstarteren. Ma jött egy felmérő levél, amelyben a címen kívül 2 érdekes dolgot is kérdeztek:
- Értesítsünk, ha új színek lesznek elérhetőek?
- Értesítsünk, ha C128 ház is elérhető lesz?

Ha egy üzlet beindul...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 11. 09:35


Quoting: Calhoun
C64 ház projekt

Már alig várom :-)
Köszi még 1x

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 13:28


SID is love, SID is life:
https://www.youtube.com/watch?v=eI5d6Y0Fzl4

tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 16:01


Quoting: charlie
SID is love, SID is life:
https://www.youtube.com/watch?v=eI5d6Y0Fzl4

Köszi! Landolt is audio file-ba. Most is hihetetlen, milyen jó minőségben van hangszerelve, mit kitudnak hozni a jó öreg SID-ből. Ha 25 éve hallottam volna, el sem hiszem, hogy ez a muzax, C64-ből jön ki. :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 09:34


Quoting: charlie
SID is love, SID is life:

Nem is akarom elhinni, nagyon jó :-)

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024