Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
sirszor
Tag
# Elküldve: 2015. Feb. 19. 16:44 - Szerkesztve: gmiki


Sziasztok!
Remélem jó topikba címzem a kérdésem. Bár passzolna a hardver szervíz részhez, de mégsem amigáról lenne szó.
A hétvégén elővettem a fiókból egy már évek óta porosodó, rossznak elkönyvelt C+4 alaplapot. Eldöntöttem csak azért is felélesztem.
A foglalatban lévő alkatrészeket cserélgetős módszerrel könnyedén leellenőriztem. Azok mind jók. RAM-ok nem melegszenek. A C+4 szervízkönyve alapján elindultam egy logikai elemzővel és kerestem a hibákat és az eltéréseket a jóhoz képest. A TED jó. Jó gépben jól működik. De a rossz gépben a LUM láb kimenetén mégsem a megfelelő jel jelenik meg. Vagy semmi, vagy a normálistól meglehetősen eltérő. Arra a következtetésre jutottam, hogy lehet, hogy a modulátor rossz és valahol torzul a jel. A modulátor kiforrasztása után sem jó továbbra sem a TED kimeneti jele. Melyik alkatrész hibája okozhatja a TED hibás működését? A bemeneti feszültségek és frekvenciák mind rendben vannak.
Ettől függetlenül a Modulátort is tovább kell tesztelnem mert szerintem az is rossz.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Feb. 21. 01:20


Húha! Sok sikert! Én hasonlót próbáltam C64-el. De sajnos a VIC hibás volt, és onnan nem tudtam továbblépni. Van itthon +4 is, de azzal anno alig foglalkoztunk (a suliban volt - ilyen számítástechnikai versenyekre)...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 21. 10:39


Quoting: gmiki
Melyik alkatrész hibája okozhatja a TED hibás működését? A bemeneti feszültségek és frekvenciák mind rendben vannak.

Nem találkoztam még ilyennel, általában a TED (/CPU/PLA/RAM) szokta megadni magát. Mivel ezekből egyébként is kevés van, ezért az ilyen alaplapokat én elteszem alkatrészdonornak.

Visszatérve a konkrét lapra (ha már csak a kihívás miatt is meg akarod csinálni), a TED minden jele a modulátoron keresztül megy a video-csatira. Nézd meg a modulátor előtti jeleket is. Ha ott még jó, akkor érdemes kihajítani a modulátort és a helyére megcsinálni az S-Video hacket. Ezzel ugyan az RF kimenetet elveszíted, de lesz egy gyönyörű tiszta S-Video (és kompozit) kimeneted.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 04. 01:59 - Szerkesztve: dh1


Egy csoka arveresen hozzajutott egy C64C ontoformahoz. Az ontoforma meg ugy 1500 EREDETI C64C burkolat legyartasahoz hasznalhato fel. Igy, csak most 3 szinbol lehet rendelni Kickstarter kampany kereteben (királykék, élénkpiros, törtfehér) 35 dollar + 20 dollar szallitas aron ...

https://www.kickstarter.com/projects/1670214687/original-commodore-64c-computer-housi ng-in-new-coo

Hubazzz ... soha vissza nem tero alkalom?!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Már. 04. 08:26


Quoting: dh1
Hubazzz ... soha vissza nem tero alkalom?!


Rajta vagyok, már csak megfelelő bankkártya kell, amiről tudok utalni. Pont jön a szülinapom, meglepem magam egy kékkel :-D.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Már. 04. 09:41


Az milyen orszag mar, ahol egy ekkora vasdarab erintetlen tud maradni ennyi even at? :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Már. 04. 09:46


Quoting: lazi
Az milyen orszag mar, ahol egy ekkora vasdarab erintetlen tud maradni ennyi even at? :-)


Ukrajna?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Már. 04. 10:04


@Dino:

Ezt nem kellett volna emliteni. A peyo utan mar a cia es a kgb is indexelni fogja az oldal tartalmat. :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Már. 04. 10:09


Legalabb ezen a mareknyi emberen kivul meg nezi mas is az oladalt...
Meg az is lehet, hogy estere benne leszunk a fokuszban, mint fo hir. :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 05. 07:48


Ahh, nem elherdalni kene a format ha ennyire ertekes, hanem masolatot csinalni belole... Aztan mar ugy ontogethet belole ahogy akar. Mondjuk ez a haz forma amugy kb erdektelen. Nem volt tul szep.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Már. 05. 08:30


Ket nap alatt elkelt kb 500 db. Annyira megsem erdektelen.
Biztos lesznek tovabbi szinek. Feketet es atlatszot szeretnenek tobben.

Egy A1200 hazzal biztos nagyobbat lehetne kaszalni. Abbol rengeteg szetfaragott van. Vinnenk mint a cukrot.

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 05. 08:59


... esetleg A600 ház, amiből elég nehéz olyat találni, aminek a fülei épek.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 11. 15:46


Ezt ismeritek: https://www.youtube.com/watch?v=0wDtxYeJdzg&t=425

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 11. 17:35 - Szerkesztve: dh1


a stablistat? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 13. 12:33


Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

Ugy nez ki lesz atlatszo is a C64C ujragyartott hazbol ...

C64C remake
C64C remake
C64C remake
C64C remake

sirszor
Tag
# Elküldve: 2015. Már. 13. 13:26


Koszi a tippeket c+4 alaplap javitasaval kapcsolatban.
Idokozben a modulatort leteszteltem egy masik gepben es tokeletesen kiadja a video jeleket.
Most meg megprobalom a 74ls IC-ket is tesztelni. Azok konnyen es olcson potolhatok. Aztan mar tenyleg csak a ram marad.

Jok ezek az uj c64 burkolatok. Nekem az atlatszo bejonne. Bar arnyekolo lemezzel nem sok ertelme van. :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 13. 14:30


En vettem 1 keket. Az feelinges lesz, remelem. Bar meg nem tudom h. effektiv C64-et tegyek bele, vagy pl. valami Raspberry Pi-t egy Keyral-val, vagy ilyesmi... Az biztos h. meglevo szep/jo C64-et nem barmolok szet hozza...

En meg feketet vennek, hozza illo fekete keyboarddal persze, meg valami brutal sotet-lila powerleddel... :P Az ilyen atlatszo nekem eleg technogagyi, de izlesek es pofonok, van akikek meg amit leirtam az elobb az a technogagyi. ;)

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 13. 16:07


Én még nem vettem, de én is kékben gondolkozom. :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 13. 19:11


Új billentyűzet/gombok is kaphatók valahol?

charlie
Ha nagyon szépen megkérlek, veszel nekem egy pirosat? Ha már úgy is benne vagy a dologban... Megmondod mennyit, s utalom a pénztet. PayPal is OK.
Köszi:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 14. 10:12


Kukacmarci, ha van PayPalod miert nem te rendeled meg?
Csarli mar megrendelte, gondolom nem akarja meg 1x vegigcsinalni, talan tarsulj SIZ-el! Sot osztodik a postakoltseg :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Már. 14. 12:34


Az atlatszo az tenyleg nagyon szep.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 12:52


Kukacmarci: nekem meg csak átlátszó ház kellene. De nem lehet csak színessel együtt rendelni. Esetleg társulunk?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 14:51


Az eddigi (1x-es) KickStarter tapasztalatom alapján Amazon.com-mal történt a fizetés, nem PayPal-lel.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 20:44


Quoting: siz
Az eddigi (1x-es) KickStarter tapasztalatom alapján Amazon.com-mal történt a fizetés, nem PayPal-lel.


Jaja, nekem is gyanús hogy a Kicktarteren sehol sem kinálta fel, hogy majd fizessek PayPal-al, de a bankkártya adatokat bekérte. Amúgy meg az amazon sem lenne gond, én is vásároltam ott vagy kétszer.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 21:00


Calhoun
OK. Mond, hova és mennyit utaljak. Én pirosat kérek.
kukacmarci@freestart.hu

Köszi.

edem
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 21:13 - Szerkesztve: edem


Calhoun, Kukacmarci: Sziasztok! Van rá esély, hogy én is betársuljak? Egy átlátszó házat szeretnék. Átutalom a pénzt, ha bevesztek :) Köszönöm.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 21:43


edem
Részemről nincs akadálya..... Calhoun a főnök :-), ahogy olvastam, ő már beleásta magát a történetbe. Meg amazonos dologban nem vagyok otthon. De hárman pont jók lennénk, mert átlátszót csak színes mellé lehet rendelni, nekem meg pont piros lenne OK a piros Easy Flash mellé....

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 22:35


Kukacmarci, edem:

Szeretnék én is egy kéket és egy átlátszót. Betársulhatok?

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 15. 08:29


Annyira azért nem ástam bele magam a történetbe. Egyszerűen csak van bankkártyám és vásároltam már az amazonon. Kukacmarci rendelésével meg jól kiegészítjük egymást, ezért mindkettőnknek megéri ha együtt rendelünk.

De sajnos ez nem jelenti azt, hogy finanszírozni bírom túl sok ház rendelését. Azért ne felejtsük el hogy két ház rendelésnél egy átlátszó ára úgy alakul hogy 40 dodó ház + 15 dodó a szállítási költség + 27% vám.

A mai MNB árfolyamon egy dolár 287 Ft. Azaz egy átlátszó ház ára (55*287)*1,27 = 20.00046 Ft + amiért még szét tudom postázni Magyarországon. Egy színes ház ettől csak 1.100 Ft-al olcsóbb. 5 ház esetén cirka 100.000 amit meg kellene finanszírozni.

Erre pedig képtelen vagyok. A szállítás júniusban lesz és addig sokféleképpen alakulhat mindenki anyagi helyzete. Ha elkötelezem magam egy rakás ház rendelése mellett, majd szépen visszamondják a felét akkor ott ülhetek a szószban. Ha rendeléskor begyűjtöm a pénzt és a posta vagy a a vám hibájából sérülten vagy hiányosan kapom meg a pakkot (ismeritek ti is az ezerszer fénymásolt címkét ("sérülten érkezett"), amit az USA csomagokban turkáló postások biggyesztenek a felbontott dobozokra), akkor meg engem fog mindenki anyázni.

Nem ok nélkül félek. Én már szívtam meg azt hogy kifizettem valamit de aki a közös szállítást intézte, belesz...rt az egészbe és sosem érkezett meg a rendelés. 40e mínusz... Én nem ilyen ember vagyok, de kérem értsétek meg hogy ekkorát kockáztatni nem akarok.

Mivel GiZM0 kéket és átlátszót is vásárolni szeretnél, így szerintem nektek meg edem-el kellene összeállnotok. Az átlátszó házból bármennyit lehet venni, ha legalább 1 db színeset rendeltek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 15. 09:34


A delikvensek elore utalnak neked, amicsi postaval, vammal, es magyar postaval egyutt ...

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024