Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 10. 00:50


Szobornak sem utolso.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 10. 01:55


Amúgy nemtom kinek tűnik fel, de a keyboard nagy része és valszeg a ház nagyobbik fele amúgy egy C16-ból származik... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 10. 12:08


Amugy ez a cucc mire jo? Van valami video/mp3- ahol demonstraljak?

mustang74
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 10. 13:33


Már nem tudom hol olvastam, de commodore 64-eket kerestem. Talán moddolás címszóval érdemes keresni. Most dolgozom.

mustang74
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 10. 13:44


Ez nem ugyanaz, de én ezt olvastam:

www.bigmech.com/misc/c64mods/

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Dec. 10. 13:48


Ez is fasza cucc, de nekem a legjobban a C64 laptop tetszik. Baromi!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 15. 10:27


Van rengeteg SID zeném amiket szeretnék C64-en lejátszani. Playlist-el vagy akár megszakítás nélkül egymás után. Milyen megoldás van erre?

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 15. 14:58


Hirtelen ezt találtam: http://csdb.dk/release/?id=101736
Én nem próbáltam, de biztos műxik. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 18:35 - Szerkesztve: charlie


Remek cikk egy Commodore SFD 1001-ről: http://hup.hu/node/128884

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 20:51


Ööööööö. Ez mar tenyleg megszallott fanatizmus :-) Nosztalgia letudva arrol, amikor meg a bitekkel is sporolni kellett. Elmegyogyintezet lazan befogadna :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 20:59


Quoting: charlie
Remek cikk egy Commodore SFD 1001-ről

Ja, hát BSz-nek vannak elborult dolgai. Árokon frissítette a SID-kártyámban a firmware-t (a réginek az volt a baja, hogy Amiga egérrel használva felcserélte a függőleges irányokat - egy olyan feature, amit a büdös életben senki sem fog használni) és még kis öntapadós címkével is készült, amivel a kártyán levő eredeti verziószámot leragasztotta és frissítette az aktuálisra.
Meg már ott mondta, hogy kész a plus/4-es IEEE-488 interfész és hogy megírta rá az első gyorstöltőt is. :D

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 19. 11:11


Mert minket nem, mi?! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 21. 09:47


hehe

https://www.youtube.com/watch?v=AKaxGrS_K7k

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 22. 18:09


Uj C64 game, magyar!

http://blog.krissz.hu/2013/12/22/crazy-dog-racing/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 29. 21:44 - Szerkesztve: charlie


Leírom ide is már, mert továbbra is bassza a csőröm - elvesztettem egy 1571-et. :)

Fejlemény! Megvan a drive. A "tettest" úgy hívják, hogy Ratman. :) De most itt vagyok nagyrabecsült testvérünknél és a drive az enyém, leellenőriztük Busodore 2011 képeken a ház egyik jellegzteses kismértékű sérülését és biztos, hogy ez az én 1571-em, amit ott a partyn vettem. Továbbá az övén volt egy Novotrade 8ker szervíz garimatrica, ami ezen hiányzik.

Rati viszont azt hitte hogy az övé, mert neki is volt/van egy 1571-e. És még meg is említette korábban egyszer nekem, mikor beírtam a drive elvesztése hozzászólást, hogy érdekes a hibajelenség amit leírtam, mert az ő drivejának is szétjár a teteje. De mindenesetre ez nem az ő driveja, az biztos, hanem az enyém.

Kérdés viszont, hogy akkor hol az övé? Egy rejtéllyel kevesebb, egy újabb rejtéllyel több...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 30. 00:23


Azt kell, hogy mondjam, hogy lassan már a hazai hardverek helyzete sci-fi-be illik. :)

Nekem is van "kint" számtalan olyan cucc, amiről még tudom, hogy mi az, de hogy kinél van az invalid, sőt nálam is vannak olyan cuccok, amik évek óta itt állnak nálam és tudom, hogy kié. :D

Szerintem kéne csinálni egy "nagy community hardware listát", ahol fel lehet ajánlani kihasználatlan hardvereket, azokat kölcsön lehet venni, de legalább az ki derülne belőle, hogy most éppen kinél, kinek a hardvere van. :)

Remélem sokan ismerik a Merlin nevű Amigához való grafikus kártya legendáját.... ha felbukkan valahol, az első kérdés azzal kapcsolatban, hogy az, az, _A_ Merlin? :) A válasz eddig általában igen volt. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 30. 01:33


Nincs 1571-em csak ami a C128D-ben van fixen :)

Ratmantol egy Pega 2 van az Amiga Manianal az ujsaghoz, kolcsonbe!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 19:43 - Szerkesztve: charlie


Mivel az Amiga Klub szekrényében január 3-án történt turkálás során (korábban még csak 23x néztem meg ugyanott, tehát NYILVÁN ott volt, most, hogy nem azt kerestem) meglett a VDC kábelem is, végre összedugtam a C128D-t az egyéb jóságokkal.

Recept. The Ultimate 8bit Workstation! Hozzávalók:
- Commodore 128D
- Commodore 1571 FDD
- Commodore 1351 egér
- 2x Competition Pro (vagy egyéb) joystick
- VDC kompatibilis monitor

Elkészítés módja: Kötözd az egészet össze dróttal és nézzél rajta Risen from Obliviont orrvérzésig! :)



Ezen felül a C64 üzemmódhoz izlés szerint egyéb kiegészítők, esetemben:
- IDE64 v4.1
- RRNet
- Füvesi-féle 4 player adapter + két további Joy



Fincsi mi? :)

Szerk: elnézést, hogy itt publicban örülök magamnak a konfigomra, de ezt a cuccot én lassan kb. egy évtizede össze akartam rakni, csak vagy hely vagy idő nem volt rá 1-2 rövidebb alkalmat leszámítva különféle kiállításokon és partykon, ha éppen úgy jött ki a lépés...

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 20:07 - Szerkesztve: stackj


Igen, én is így vagyok vele. A cucc megvan hozzá, az idő és a hely még nincs. Meg az egeret meg kellene javítani valami hozzáértőnek.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 21:13


Én meg átvettem StackJ-től a Chameleon 64-et. :D Ez is üt, mint az ipari áram, egészen vállalható, csak helye nem nagyon van. :D
Tényleg, ilyen bus expander elérhető még c64-hez? Tökjó lenne, ha az ide64 meg a chameleon is mehetne egyszerre. :D

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 21:40


Quoting: ratman
Tényleg, ilyen bus expander elérhető még c64-hez? Tökjó lenne, ha az ide64 meg a chameleon is mehetne egyszerre. :D

Nekem ilyen van. Fasza cucc, én az IDE64 mellé még egy 1541Ultimate2-t szoktam beletolni. (Meg egy EasyFlash-t is, de az összeveszik az IDE64-el, szóval valamelyiket mindig le kell kapcsolni).

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 21:43


Quoting: charlie
The Ultimate 8bit Workstation!

Ha már ultimate, akkor bizony a külső 1571-et cserélném 1581-re és az IDE64 mellé pedig a fent említett expander-be még bedugnám a 1541Ultimate-et is, hogy legyen 1541-em is, de mégis SD kártyán legyenek a cuccok.
Mondjuk a beépített 1571 mellett erre nem sok szükség van, amit meg az SD kártya tud, azt az IDE64 is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 22:03 - Szerkesztve: charlie


@siz:
Ja, 1581... Ezt a 1571-et egy ötösért vettem, ehhez képest az egyetlen 1581 eBayen jelenleg úgy majdnem 110 EUR, hogy még 6 nap hátra van... Ezen kívül leginkább minek? Ötven tonna tökéletesen működő nagylemezem van, miközben Amigához is gond, hogy honnét szedek működő kisfloppyt. :)

Na most ne értsd félre, azért ha valaki hozzámbaszna egyet, nem pattanna vissza... :)

Egyébként hosszú távon a 1571 majd a sima C128-am mellé kerülne, ha esetleg sikerülne meggyógyítani (black screen)... Ezen kívül van még egy C64G + fehér 1541/I konfigom, meg persze van egy Plus/4 + Sid kártya combó is, ami be lesz üzemelve, ahhoz meg egy 1541/II-n gondolkodom...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 22:12 - Szerkesztve: charlie


Ja és ha már itt tartunk, kérdés!

A Commodore floppy meghajtók karbantartásáról tud valaki valamit? A 1541/I-emnek régóta olyan hangja van, mintha kávédaráló lenne, és saját maga mellett a lemezt is ledarálná, de újabban a C128D-ben lévő 1571 is elkezdett nyekeregni olvasás közben... Amúgy olvasnak-írnak mindent tökéletesen, szóval csak meg kéne kenni valami mechanikát gondolom én, de valami 8bit guru megmondhatná mik a szabvány pontok amiken nyalogatni kell és pontosan milyen matériát kell beléjük kenni.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 22:21


Ilyennel még nem foglalkoztam, mert anno csóró voltam, hogy floppy meghajtót vegyek (illetve amit meg vettem végül az új volt, annál ez nem volt gond), amik meg azóta vannak, azok meg tökéletesen működnek.
Ha jól tudom, akkor a fej alatt levő sín szokott kiszáradni, azt nem szereti nagyon. Ezt kell bekenni valami finom zsírral, azt szereti.
De ezt majd azért inkább nálam tapasztaltabbak megerősítik.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 22:24


Egybéként plus/4-hez ugye 1551 illene, de azzal két baj van:
1) annyiba kerül, mint a 1581
2) régen is ritka és drága volt, ezért aztán sok ware csak 1541-el megy. :(
+1) ha meghal, akkor kuka, mert olyan alkatrészeket tettek bele, amit sehol máshol nem használt a Commodore, így nincs alkatrész utánpótlás (kivétel a mechanika és a táp, ami a 1541C-ből van) és a háza is iszonyatosan törékeny. Nekem mákom van vele, hogy mindkettő ép és működik.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 22:41


Quoting: charlie
Ja, 1581... Ezt a 1571-et egy ötösért vettem, ehhez képest az egyetlen 1581 eBayen jelenleg úgy majdnem 110 EUR, hogy még 6 nap hátra van...

Ehhez még: nekem 1581-em pont van, azt is tudom, hogy a 1571-ed nem volt drága. Csak álmodoztam, hogy ha már ultimate konfig, akkor... Pl. nekem ebből nincs C128D, RRNet és 4Player sem. Még. :) (Bár ez utóbbi kettőre nem is vágyom, főleg, ha elkészül valaha a 1541U2 firmware-be az USB NIC támogatás :D)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 12. 22:46


@siz:
Még kevésbé vagyok 264 series arc, mint C64 arc, de azért a 1551 viselt dolgairól tudtam. :) Igen, nyilván az dukálna hozzá, de mivel én használni szeretném a vasat, nem gyűjtögetni ezért felesleges szopórollernek éreztem már a gondolatát is - az általad is vázolt okok miatt. :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jan. 13. 08:09


Quoting: charlie
Még kevésbé vagyok 264 series arc, mint C64 arc, de azért a 1551 viselt dolgairól tudtam. :) Igen, nyilván az dukálna hozzá, de mivel én használni szeretném a vasat, nem gyűjtögetni ezért felesleges szopórollernek éreztem már a gondolatát is - az általad is vázolt okok miatt. :)

Olyannyira ritka cucc a 1551, hogy még nekünk sincs a múzeumban ;-). Ígért egyet egy srác, aki a planetáriumban dolgozik, de még nem ért ide vele. Igaz, csak 2 hónapja járt itt legutóbb.

1581-el kapcsolatban kérdezzétek Gyöngyössy Petit, hogyan jutott hozzá zsírpöppec dobozos cucchoz ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 13. 08:39


Quoting: adsr
Olyannyira ritka cucc a 1551, hogy még nekünk sincs a múzeumban ;-).

Nekem van :) kilencvenes evek vegen egy A2000 amigaval egyutt kaptam, ketto uveg olcso sort vittem az embernek erte :)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024