Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 19:27


A membranos kapcsolok (do'm) csereje pengere jo buli lehet, de normalisabb elektronikai boltban ilyen do'm lemezkeket zsakszamra kapni fillerekert. Eleg sok ipari berendezes nyomogombja is ilyenekbol van, szoval fogyo alkatresz mashol is.

Mar csak az a kerdes, hogy manapsag melyik bolt a normalisabb? Regebben szegeden a RET-nel volt, sok.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Okt. 09. 08:20


Lehet, hogy még most is van, megnézzem? Csak adj egy linket, hogy konkrétan mit is keressek ;-).

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 09. 18:49


Nekem nem kell mar reg, de notorius joy javitasi kenyszerben szenvedoknek segithet picit orientalodni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 11. 22:42


Beszaras ...
Ket srac elkezdte portolni C64-re a nagy Nintendos cimet a Super Metroidot.
Egy korai tesztverziobol kerult fel video a Youtube-ra!
Gyonyoru lesz, mar most latszik!

http://www.youtube.com/watch?v=UgyVGCh-9eI

A poen az egeszben, hogy Hyperion lesz a neve (jogi okokbol is :).

Termeszetesen nincs koze az itt kozkedvelt Hyperion AmigaOS4-et fejleszto ceghez :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 12. 22:50


Vettem ma egy Plus4-et, elég szép állapotban. Viszont a 1541-es floppyval valami nagyon lassan tölt. Van ehhez valami turboooooo ? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 12. 23:35


Asszem van JiffyDos Plus4-hez is ...
Nem hatrany ... :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 09:00


Jól nézem a neten, hogy epromot kell égetni ehhez a 1541-be és a plus4-be is? Ehhez nincs meg a tudásom, esetleg tudsz valakit, akinek igen?

Itt mondjuk van egy floppy rom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 09:12


Huhhh, tuti van itt valaki aki segit ebben ...
Nekem fingom sincs hozza ... :)
En eleve ugy vettem mar a C128-at, hogy benne legyen :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 11:52 - Szerkesztve: lazi


@PeachMan

AmiCon-on elvileg tudunk eprom-ot egetni.

(Azert elvileg, mert van eprom egeto ugyan, de hoznod kell eprom-ot meg anyagot bele.)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 12:41


@Lazi

Csábítóan hangzik.
Utánajárok akkor ennek az eprom dolognak.

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 17. 14:11


JiffyDOS valóban létezik plus/4-re. Kényelmes dolog, de én sokat szívtam vele, mert a Go4Retro-tól vett hivatalos (licenszelt) JiffyDOS ROM átalakítója kicsit elmozog a foglalatban és emiatt random fagyásokat produkált a cucc. :/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 17. 15:40 - Szerkesztve: dino


siz

Te nem josz mostani Amiconra?
Szivesen neznek valami brutalis 8 bites cuccod.

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 17. 17:05


Valószínűleg nem tudok menni. Most költöztünk hétvégén, sajna minden a padláson van még szétszedve és most nem is az az elsődleges prioritás, hogy ezek működjenek. Majd csak karánycsonykor jut ezekre idő szerintem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 17. 17:31


Nagy kar!
Ismerem az erzest, nekem is mas kap prioritast, hosszutavu project, mire tobb idot tolthetek ujra klasszikok elott...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 18. 11:17


Mennyit erhet ma egy szep allapotu Commodore 1581 es floppy meghajto?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 18. 11:30


sokat. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 18. 11:34 - Szerkesztve: dino


kb 30ezer?
mar nagyon regota nem hirdet senki.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 25. 21:53 - Szerkesztve: peachman


Valami fura oknál fogva az újdonsült Plus4-em próbálgatása közben, mintegy véletlenül betöltöttem az Elite nevű gamét. Hát mit ne mondjak... rám törtek a régi átjátszott éjszakák emlékei. Sok csata, rengeteg kereskedés, felfedezés. Csak az nem tört rám, hogy milyen billentyűket lehetett használni és pár info. Esetleg valaki nem tudja hol találnék leírást hozzá? Valamelyik CoV-ban írtak még róla régen, de fene tudja hol van az a szám :)

Közben találtam leírást itt.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Okt. 26. 00:17


De hogyan lehetett ilyesmit elfelejteni? :)

Addig az idoig mindenre emlekszem, de azota nem tudom hol vagyok...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 26. 10:26


Quoting: lazi
De hogyan lehetett ilyesmit elfelejteni? :)

Szégyenlem is magam rendesen, de Frontier után én is megkeveredtem :)
De szerencsére várható a folytatás :D

Soka2
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 19. 15:00


Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék, nagy C64-es rajongó voltam/vagyok, viszont régóta motoszkált a gondolat bennem, hogy beszerzek e Plus 4-est. Ez meg is történt minden nagyon szép minden nagyon jó, viszont van egy kis bibi. A space gomb egyik fehér műanyag távtartója hiányzik (nem én vettem át a gépet, hanem az egyik rokonom) a pici érintőrugóval együtt. Esetleg nincs valakinek elfekvőben? Emiatt egy teljes gépet nem szeretnék megvenni, természetesen nem ingyen gondoltam megegyeznénk egy vételárban.

Segítségeteket előre is köszönöm.

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 19. 16:45


Quoting: Soka2
Esetleg nincs valakinek elfekvőben?

Merrefelé vagy? Van jópár selejtes plus/4-em, egy space billentyűt tudok adni. :) Keress meg a nicknevem@nicknevem.hu-n e-mailben.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Nov. 19. 16:48 - Szerkesztve: charlie


Leírom ide is már, mert továbbra is bassza a csőröm - elvesztettem egy 1571-et. :)

Még Busodore 2011-en vettem, aztán sokáig a volt melóhelyemen volt, az Ustreamben. Később a Klub környékén fordult elő, és úgy emlékszem, hogy valaki elkérte kölcsön, talán valamelyik retro kiállítás alkalmával, vagy utána klubban vitte el a Klub szekrényből. Gyanús, mert ugyanakkor eltűnt a C128 videokábelem is, szintén jó eséllyel a Klub szekrényből, mert ott volt az összes C128-cal kapcsolatos cuccom, és úgy emlékszem a két cuccot egyszerre kérte el valaki. De fogalmam sincs kicsoda.

Különös ismertetőjele, hogy a fedélben a rögzítőcsavar helye törött és-vagy laza, vagy valami ilyesmi, ezért a ház kismértékben szétnyitható ill. felfelé húzva magától szétnyílik egy kicsit az illesztésnél. Amúgy tökéletesen működő drive volt.

Nem volt drága darab, az sem baj, ha valaki elvitte és használja, de legalább ha tudnám mi lett vele, mert még a halálos ágyamon is ezen fogok matekolni.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Nov. 20. 10:13


Kérdezted már tőlem, de biztos ami biztos alapon: nálam nincs egyik sem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 20. 10:18


Nalam nincs.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Nov. 21. 20:28


Én nem is tudom, hogy van klubb szekrény...

mustang74
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 05. 02:33


Online lemezkép szerkesztő :
cbm8bit.com/cloud/disk-image/create-drag-drop

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 09. 00:01


https://pbs.twimg.com/media/Ba-UKP3IAAAjOEw.jpg:large

mustang74
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 09. 04:57


Ez egy állllat zenegép! Király! Múltkor olvastam erről a moddolàsról. Hát nincs is még egy olyan hangzás mint a SID!!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 09. 15:23


Ja, C64-et moddolni hálás dolog, olyan mint kocsiban a Bogár tuning. Mivel a nagy darabszám miatt még mindíg rengeteg perfekt állapotú eredeti példány maradt, ezért az embernek nem fáj annyira a szíve széthenkölni a vasat és extrém tuningot építeni rá. :)

És ha minőségi az a tuning (mint a képen), sokszor még izgalmasabb is mint egy teljesen gyári gép, főleg ha a kiindulási állapot miatt a gyári helyzet elérése túl sokba kerülne vagy lehetetlen.

Long story short: kéne mint állat, pedig nem vagyok zenész. :)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024