Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 12:39


De ez neketek eddig nem volt meg?
REU-s animok mar miota vannak C64-en! :)
Van ilyen demo is!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 13:13


Quoting: dh1
De ez neketek eddig nem volt meg?


Amiga ezerkettovel keztem, soha nem lattam meg. Ferfiasan bevallom.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 13:15


Crest: Blue REU 3D tehernaplón találtam hozzá linket, "bandzsítós" háromdé, elég nagy fun, ha bírja a szemed.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 13:32


Quoting: dino
Amiga ezerkettovel keztem, soha nem lattam meg. Ferfiasan bevallom.


Akkor te meg REU szuz vagy? :)

five-p
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 13:55


...nekem volt piros betűs REU-m :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 13:58


Akkor te lany vagy? :)

five-p
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 15:32


Igen. De kövér! :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 04. 16:11


Az a jo! :)
Nem kell kajara kolteni :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 05. 15:02


Valaki ismer olyan megoldást, amivel jelenleg beszerezhető joystic/gamepad-ok (pc gameport) használhatóak lennének C64-en?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 05. 19:55


Létezik.
Ehun van-e.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 05. 21:23


A SID harsogjon hangos fanfárt a tiszteletedre :)
Köszi, ez jól jog jönni.
Megpróbálom kicsiny szaktudásommal valami emberi külsőre összehozni.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 10:58


Ratman altal linkelt joystick port atalakitohoz tudna valaki par nyakot gyartani? Beultetes mar menne szerintem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 11:17


Quoting: peachman
pc gameport


Szerinted ez jelenleg beszerezheto? :)
Nemar! :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 11:52


Tudnek mar parat :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 22:07


game port a peceken szerintem az USB ota nincs ... vagyis rohadtregota ... :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 22:52


Nem az a lényeg, hogy van a pöcön vagy nincs, hanem az, hogy lehet venni gamepad-ot és joy-t aminek olyan a csatlakozója. Ezeket a régi commodore-féle din9 dugósakat már nagyon leharcoltan lehet beszerezni és szét is esnek. Arról nem is beszélve, hogy gamepad-ot még nem láttam 1-et sem ami eladó lett volna ilyen csatlakozóval. Úgyhogy marad a gameport. Elméletileg meg is lehet 1-2 héten belül.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 14:23


Hol lehet venni? :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 17:46 - Szerkesztve: peachman


Természetesen csak használtan, de lényegesen jobb állapotban, mint a másikat. Így legalább kifoghatok valami használhatót. Talán :)
Nem baj az, ha van egy ilyen illesztő ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 20:32 - Szerkesztve: charlie


@PeachMan:
Arról nem is beszélve, hogy gamepad-ot még nem láttam 1-et sem ami eladó lett volna ilyen csatlakozóval. Úgyhogy marad a gameport.

Csak a történelmi hűség kedvéért akkor bemutatnálak titeket egymásnak. Kedves CD32 joypad, ez itt PeachMan. PeachMan, ez itt a CD32 joypad! :) (Vagy az nem megy C64-en mert a sok gomb miatt speciális? Akkor is kb. egy minimál kábellel illeszthető szerintem.)

Ezenkívül minimális adapterrel pl. a Sega joypadok is használhatók. Továbbá pl. az AmigaKitnél kapható Boomerang CD32 joypad is, ami szintén a hagyományos 9 tűs csatlakozóval létezik, bár erről több helyen írják, hogy elég szar szegény. De vannak egyéb alternatív CD32 joypadok is, mint a Competition Pro Honeybee. Nem mondom hogy sűrű darab, de létezik.

Szerk: Sőt, van egy 64JPX projekt is, ami direkt konzolok padjainak C64-hez illesztését tűzte ki célul, pl. kapásból vehető tőlük moddolt SNES pad... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 20:45


Quoting: charlie
Kedves CD32 joypad, ez itt PeachMan. PeachMan, ez itt a CD32 joypad


Ezt en mar fel sem mertem hozni ... :)
Es had ne mondjam, hogy a CD32 joypadnak van par klonja is! :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 20:56 - Szerkesztve: peachman


Na de ezek az árak ... Használtan pedig kapok 1-3E-ért padot, a kütyü pedig pár 100Ft. Nem szeretnék többet költeni joy/pad-ra, mint amennyit a gép ér.
Költséghatékony megoldás kell. Másrészt ezeket be is kellene szerezni. Gameport-os vackok pedig vannak a használtcuccos oldalakon.

Csak azért írom, mert úgy látszik nem jött még le: használt terméket kívánok venni.

Spenot
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 23:35


A Sega Master System controller is C64 kompatibilis, és párszáz forintért beszerezhető, de valami minősíthetetlenül rossz. Még az is precízebb irányítást eredményez, ha a joystick portot nyalogatod. Kerüld el messzire.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 06:53


Koszi. Bar meg nem futottam bel ilyenbe, nem lattam eladot belole, de akkor ezt ki is zarnam.
Lattam olyan megoldast a netet turva, h RaspPi-t hasznaltak USB illesztonek. Erdekes megoldas. Nem olcso, de ha tenyleg mukodik, akkor sok lehetoseget kinal.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 09:20


Quoting: spenot
Még az is precízebb irányítást eredményez, ha a joystick portot nyalogatod. Kerüld el messzire.


Spenot baszki bearanyoztad a napomat! Köszi :-D!!!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 10:55


Quoting: adsr
Spenot baszki bearanyoztad a napomat!

Mondjuk kora reggel én is dobtam egy hátast a szövegtől :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 11:53


@PeachMan:
És emiatt akarsz építeni egy konvertert drágán, hogy utána rádughass egy használt pécés joyt olcsón. Hát jó. :)

mustang74
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 11:56


Egy kis kézügyességgel a meglévő c64-es joyok reparálhatóak. Talán az érintkezős könnyebben mint a mikrokapcsolós. Egy cimbi borotvapengével helyettesítette az eltört érintkezőket, és ez már 20 éve lehetett. Még a mai napon is műkődik, azt használta legutóbb is a kétjátékos összeröffenéskor. :-)))

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 12:23 - Szerkesztve: peachman


Quoting: charlie
És emiatt akarsz építeni egy konvertert drágán, hogy utána rádughass egy használt pécés joyt olcsón

Na még 1x :)

GamePort konverter lesz csinálva.
Dezz összedobja nekem cserébe azért, mert kölcsönadtam neki egy alaplap+proci+ram kombót pár hónapra. Ugyanis az övé elromlott és később vesz újat.
Joy is lesz véve, de a legfontosabb, hogy 1-2 gamepad is, ami gameportos verzióból kb. 1-2k.
A normál verziós nehezen beszerezhető. Ezért ez az egész.

Természetesen jó volna, ha olcsón tudnék szerezni jó állapotú QuickJoy-t.
Régen piros-fekete verziósból volt pár darabom, talán QuickJoy II Turbo vagy ilyesmi néven. Na azok jók voltak. Viszont amiket látni, nagyon leharcoltak és nehezen beszerezhetőek. Láttam néhányat vidéki eladónál, de ha hozzáveszem a +1000Ft postaköltséget, akkor már megint nem éri meg.

Most van egy mikrokapcsolós joy itthon, de a jobb oldali kapcsolója vacakol. Beragad. Próbáltam javítani, de kikopott.

Quoting: mustang74

Egy kis kézügyességgel a meglévő c64-es joyok reparálhatóak. Talán az érintkezős könnyebben mint a mikrokapcsolós.

Régen az érintkezős eltört lemezdarabját (import) sörösdobozból formára kivágott darabbal helyettesítettük. Na, az tovább bírta, mint az eredeti :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 12:57


Quoting: peachman
Régen az érintkezős eltört lemezdarabját (import) sörösdobozból formára kivágott darabbal helyettesítettük. Na, az tovább bírta, mint az eredeti :D


Vagy konzervdoboz fedélből.

Egyébként ha eljutsz bolhára, könnyen találhatsz működő, csak tisztítást igénylő joyt. Az én 50-60 db-os joy kollekcióm 90%-as is bolháról származik ;-).

mustang74
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 15:12


Találékony a magyar ember! ;-)))

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024