Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 58 . 59 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 18:50 - Szerkesztve: dino


Tessek, lehet kezdeni. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 20:08


Commorore rulez! 8-bit rulez! :)
(A 8-b szmájlinak néz ki. :P)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 22:20 - Szerkesztve: neongod


Jó, akkor kezdésnek:

Paulko64 és Matt Gray dolgoznak a Terry Cavanagh által AIR-ben készített (Windows + Mac) roppant sikeres, VVVVVV névre keresztelt retró platform játék C64-es portján. A portolás olyan jól halad, hogy nemrég adtak ki egy játszható demót: http://noname.c64.org/csdb/release/?id=94672

Egyedül a zenéjével nem vagyok még kibékülve, az eredetinek a zenéje sokkal nagyobbat üt. De hátha még dolgoznak azon is.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 22:24 - Szerkesztve: neongod


Következő ajánlat, a blogomban már részletezett Comet64 internet modem és CommodoreServer szolgáltatás. Érdemes vetni rá egy pillantást. A srác Twitteren folyamatosan postolja, hogy hol tart az új warek fejlesztésében, már majdnem kész a netről direktbe floppy-ra író és floppyról online tárhelyre mentő cucc.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 22:30 - Szerkesztve: neongod


Knight 'n' Grail. Érdemes megnézni a következő videót. Lenyűgöző grafikájú kereskedelmi! platformjáték, mely 2009-ben jött ki C64-re. Több, mint 200 kézzel rajzolt helyszín! 1.99$-ért vásárolható meg online, de van floppy-s és díszdobozos verzió is drágábban.
Amúgy a Psytronik kiadónál további új játékok is vannak és készülnek 64-re és más retró platformokra is.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 22:34 - Szerkesztve: neongod


A legegyszerűbb fájlátvitel C64-re: WAV-PRG és AudioTap. A ware fogja a PRG fájlt és átfütyüli WAV-ba! A WAV-ot felveszed kazettára és már mehet is a C64 magnójába :D Zseniális. Mint amikor anno a rádióban adtak le spektrumos programokat. Na az is mekkora ötlet volt már :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 22:47


@neongod:
Erről a WAV-PRG/AudioTap kombóról volt egy prezentáció Árok Partyn, idén nyáron, de ugye jönni kellett volna, nem fotelscenerkedni. :P

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 23:21 - Szerkesztve: neongod


@Chain-Q:
Nem beszól szarul. Megsúgom, azért nem tudtam jönni, mert nyáron külföldön melóztam. De egyébként tudtam róla, hogy ott bemutatták, ráadásul egy moddolt magnóval így kazetta se kellett, direktbe kapta a jelet a magnó.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 10:48


Ez a V6 vagy 6V ez inkább Atari 2600 stílusú, nem?

Kereskedelmi játék C64-re? Mondom, hogy egyre inkább visszafordulnak az emberek a régi cuccokhoz. Szarok az újak. :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 12:47


Fuh, miert nem csinalnak Amigara meg ilyeneket? Nagyon szep!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 07:25 - Szerkesztve: adsr


Ha már 8 bit infók.

A szegedi retro számítógép kiállításra jelentkezett egy szegedi srác, mondván hogy van neki egy ZX Spectrumja 60 megás vincseszterrel... El is hozta a kiállításra, ott beszélgettem vele. Ő építette a hardvert, illesztőt, mindent ami kell. Saját fájlrendszert talált ki, lévén Speccyn nem volt ilyesmi. Megírta a vezérlőszoftot, lemezkezelőszoftot, stb. Sajnos a szétbontott állapotról nem készítettem fotót (annyira bele voltunk mélyülve a tanulmányozásba), de ha ezt láttátok volna :-) Igazi zseni kategóriájú építés: össze-vissza kábelek, ic lábról lógó toldások, stb.

Nem mai építése a srácnak, de érdemes megnéznetek:
Speccy csináld magad



A gépet dk tronic's házba építettte át a srác, egyéb nyalánkságokkal kibővítve. (Ja a fotón nem a tulaj látható, ő csak egy vendég, meg Sakman :-))

tassika
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 14:29


No ennek örömére előkotortam a C64-em! :-)
Kipróbálom ezt a PC-n keresztüli hátértárolást (64HDD). ;-)
Személy szerint engem a 64 DTV-vel kapcsolatos dolgok is érdekelnek, mert nagyon jó hack-ek, és demók leledzenek rá!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 16:02


tassika
Arra figyelj, hogy milyen kábeled van, (vagy lesz), én azon szívtam, hogy nem állítottam be megfelelően :-) Ha multitask kompatibilis, akkor nincs sok gondod, mehet winfos vagy linux alól, ha "sima" (mittomén mi a neve), akkor nyomj fel pendrive-ra egy freedost, és mehet a téma :-).

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 16:15


ilyen prg2wav szintu cucc spectrumra mar idotlen idok ota letezik, wav2tap, meg hasonlok, meg kulon winamp plugin is van, szal winamp-ba betoltod a .tap (vagy mas formatumu) kazettafájlt, pc bedug a spectrumba aztan mar toltodik is a proggi:) visszafele is mukszik persze.

es hat ugye hogy spectrum rulez!!!:)

tassika
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 19:26


Quoting: adsr
Arra figyelj, hogy milyen kábeled van, (vagy lesz)


Jah!
Van egy régi AMD procis alaplapom P-I 100mhz-nak megfelelő teljesítménnyel.
A sima X1541 reményeim szerint elég lesz. Csak DOS lesz a gépen, meg a C64-es progik. A terv ez. :-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 22:45


Quoting: adsr
Speccy csináld magad
Ez de király egy anyag. :) Rulez!

sadddam: Sőt. Nem csak wavval és pécével, hanem mp3-al és mp3 lejátszóval is megy. kemi haverom Speccyn kezdte annakidején és mivel ő is nagy retrós, ma is előveszegeti.
Oszt egyszercsak nézte a neten a leírásokat, hogy simán wavként megy pécéről, vagy akár kiírva, nem kell neki saját magnó, mint a 64-esnek és kipróbálta, hogy az mp3 lejátszójáról is megy-e. Ment. :)
Úgyhogy, igen, Speccy rulez.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 01:57


tch: ja persze, mp3-al is megy, akar telefont is hasznalhatod magnonak:)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 10:52


tassika
X1541 nem lesz jó! XE1541 kell! Ez biztos, szívtam én is az x1541-tel!

TCH
A speccynél pedig ott a szívás, hogy monó hangkábel kell neki, hogy működjön.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 11:36


A Tristar és Red Sector Incorporated kiadott egy új játékot, a Minestorm-ot. A Minestorm az 1982-es híres Vectrex, egy Asteroids típusú játék C64-es portja.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 11:47 - Szerkesztve: neongod


Tomi Malinen készített egy dual SID "kártyát" C64-hez. A PCB-k megvásárolhatók és összeszerelhetjük magunknak. A kártya nagyon kicsi (40mm x 50mm) és a 2. SID lehet 6581 vagy 8580, kiválasztható címen (D400, D420, D500, DE00, DF00). Bővebben a Lemon64 fórumban.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 11:53 - Szerkesztve: neongod


Luigi Di Fraia, aki a datasette helyettesítőjéről (DC2N) lett ismert, egy új projekten dolgozik. Ezúttal USB-t ácsol C64-re. A prototípus már működik, jelenleg 2 device-t használ. A cartridge portot, hogy szoftveres támogatást nyújtson és parancsokat az USB device működtetéséhez és a user-portot, ahol maga az USB-64 device csücsül és fogadja a pendrive-ot. Az átviteli sebesség 1.2 kB/s (serial) vagy 9.5 kB/s (parallel).

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 11:58 - Szerkesztve: neongod


Talán érdemes megemlíteni, hogy nemrég megjelent a Contiki 2.4. Van online configurálható image download. A 2.4 a dhcp kliens, web szerver, web browser, wget, smtp kliens és irc kliens mellett már tartalmazza a Johan Van den Brande által fejlesztett Breadbox64 twitter klienst is, bár miután a Twitter beszüntette a basic auth támogatást, ez a verzió már nem működik. Johan azóta már kifixelte a Breadbox64-et a SuperTweet API-ra, így újra megy. Publikus binary release-re még nem volt, de a forrásból már buildelhet magának aki akar.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 12:09 - Szerkesztve: TCH


Quoting: adsr
TCHA speccynél pedig ott a szívás, hogy monó hangkábel kell neki, hogy működjön.
Elég, ha a hangfájl mono. A lényeg, hogy azon a csatornán, ahol várja, az menjen, amit vár.

neongod: A Contiki 2.4 kimehetne hírbe is, nem?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 13:01


Quoting: TCH
Elég, ha a hangfájl mono. A lényeg, hogy azon a csatornán, ahol várja, az menjen, amit vár.


Ej de szép mondat :-) Nem tudom, én próbáltam a mono hangfájlt is, és nem működött...

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 16:47


Igen, ezt jól megaszontam. XD
Lényeg, hogy a stereoba azért pusztul bele, mert a jelet szétosztja kétfelé a Speccy meg úgy nem eszi meg. Ha úgy van a hangfájl konvertálva, hogy azon a csatornán, amin az adat megy a Speccybe, a teljes tartalom megvan, akkor mindegy, hogy mi megy a másikon.
Elvileg a teljes mono is jó, mert akkor mind a két csatornán ugyanaz megy.

tassika
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 17:49


Quoting: adsr
X1541 nem lesz jó! XE1541 kell! Ez biztos, szívtam én is az x1541-tel!


Rendben! Köszönöm az infót!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 21:16


Van itt nekem egy elado dobozos VIC-20, A doboza kicsit viseltes, de maga a gep ujszeru allapotban van, tapegysege is megvan. Mennyit er most egy ilyen?

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 18. 21:52 - Szerkesztve: neongod


dino: http://retrocomputers.hu/retro-webshop/commodore/vic-20.html
Gondolom ehhez nem jár doboz. Azzal együtt, állapottól függően talán 10-12e-et el lehet érte kérni.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Okt. 19. 09:19


Quoting: dino
Van itt nekem egy elado dobozos VIC-20, A doboza kicsit viseltes, de maga a gep ujszeru allapotban van, tapegysege is megvan. Mennyit er most egy ilyen?


Vagy add nekem ajándékba, és amikor kiállítás lesz, odaírom, hogy kitől kaptam :-)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 19. 10:38 - Szerkesztve: neongod


Ha már Speccy, ma jelent meg a Teodoro c. platformjáték 48K/128K-ra: http://retroworks.es/php/game_en.php?id=6

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 58 . 59 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Nagy 8 bites topic (ide jöhet minden ami aktuális)
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024