Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Commodore Vienna 2009 oktober 3-4.
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 30. 15:19


csarli: kosz az infot. 4,5k az teljesen jo.
nekem elvileg ok lesz, nalatok is valtozatlan a helyzet?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 30. 17:46


Reszemrol valtozatlan.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Okt. 01. 12:43


Remeltem, hogy lesz esetleg idom penteken klubban megbeszelni a reszleteket, de ez leo.
Ugyhogy Charlie maradjunk abban, hogy szombat reggel 7- 1/2 8-kozott a Gyongyosi utcanal vagyok es felhivlak. Bepakolunk aztan megyunk Saddam-ert. A tobbi majd alakul menet kozben :)

@Saddam: Dobj egy telefonszamot e-mailben, vagy sms-ben.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 02. 13:36


lazi: nem tudom a telszamod, hogy sms-ezzek?:)
level ment szabadmail-re.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 02. 16:09


Breaking news: a Spenot is jon. A magyar csapat tehat 4 fovel, M****OS-t futtato Mac minivel, Efikaval, OS4-es Pegasos2-vel, valamint IDE64 es 1541U bovitesekkel rendelkezo C64-el fogja magat kepviselni.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 02. 18:31 - Szerkesztve: sadddam


az ua1-et kihagytad:) de beférérünk igy ennyien?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 02. 18:35


Be. Majd teged a tetore gumipokozunk.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2009. Okt. 03. 09:12


Sadddam: told le magad a ház elé, Láziék már tűkön ülnek.
Srácok, kéne telefonszámot cserélni, nem? lol :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 02:39


ltr: kösz meglettem.

partyképek:

http://sadddam.amigaspirit.hu/cvienna2009/index.html

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 07:35


10 voltatok a germanokkal egyutt? Latom tettel fel Csarlirol is "ilyen az elet kepet" :) Az a Macmini a Csarli gepe volt amin a MOS futott? Meseljetek, meggyoztetek sogorekat a next gen gepekkel? Ugylatom a fotokrol, hogy nekik csak AROS meg UAE x86 gepuk volt a klasszik cuccok mellett. Vazze, meseljen mar valaki!!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 10:33 - Szerkesztve: charlie


dino: Hja. Nagyon nemzetkozire sikeredett ez, mert kb. a szlovak csavo meg mi 4-en kiadtuk a fel partyt. :) A quadozas jo volt, meg elvoltunk mint a befott, szoval vegulis nem volt unalom, de mint Lazi megjegyezte, ha ez volt nemzetkozi esemenykent hirdetve, akkor az AmiCon-t kb. galaktikus meretekben kellene hirdetni. :D A Mac mini az enyem volt ja. Gondolom meggyoztuk oket, nem tudom. Mindenre csodalkoztak, az UAE-re meg a pece alapu protokra vagy az IDE64-re meg a 1541U-ra eppugy mint a Mac minire. Most vagy udvariasak voltak, vagy tenyleg semmit nem tudtak semmirol. :D

Reynolds: Csereltek ezek telefonszamot, csak a sadddam nevu foluzer nem tudja hibatlanul leirni a sajat telefonszamat... Aztan kozben meg nem tudott felhivni minket, mert mindig foglaltak voltunk, mert hivogattuk a fel Amiga scenet, hogy ki tudja a sadddam telefonszamat. Szoval fasza. :D De legalabb megvolt a kaland is...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 11:28


/* Charlie megelozott, mig irtam */

Commodore Vienna 2009

A hangzatos elnevezesu esemeny hire bennem a World of Commodore '92 Wien emlekeit porolta le, termeszetesen tudvan tudva, hogy ma mar semmi nem tortenhet ami egy napon emlitheto az A4000 europai premierjet korulvevo legkorrel. Egyikunk sem keszult valami nagy esemenyre ugyhogy a lehetosegekhez merten mindannyian vittuk magunkkal azt, aminek helye van egy ilyen rendezvenyen:
- C64, Plus4
- 1541 Ultimate
- ScanJuggler
- Amiga1
- Pegasos2
- Mac mini
- MOS, OS4
- CBM kalkulator - ezuttal elem is volt benne :)
- stb...

Az indulas szabotalasa (azaz Sadddamolasa) ellenere sikerult kiernunk a helyszinre ugy, hogy nem maradtunk le a nap fenypontjanak szamito quad versenyrol sem.
A hely valoszinuleg a kipufogofust megszallottainak kis paradicsoma egy rakas kulonbozo celu versenypalyaval, valamint egy nagy, tobb csarnokot magaba foglalo femboritasu epulettel. Ennek egyik igazan alkalmas csarnokaban leltuk meg a plakatmeretu commy logokat.

Jol jellemzi a rendezvenyt, hogy a jelenlevok szamat 100%-al, a latnivalokat pedig minden bizonnyal meg ennel is nagyobb mertekben dobta meg erkezesunk. Napkozben persze meg erkeztek nehanyan am a latogatottsag meg igy sem multa felul egy zsufoltabb AmiCon delutanjat.
Mielott azonban mindezen toprenghettunk volna, meginvitaltak mindenkit egy quad versenyre. A nemetul es angolul ertokre bontott csapatok porfelhobe burkolt adaz kuzdelmenek eredmenye Sadddam korabban postolt kepein lathato. Charlie ugyan bizonyitotta, hogy a Virtual Grand Prix2 elott toltott orak nem voltak hasztalanok, am ezzel a nap hatralevo reszere az eger hasznalata is gondot okozott lezsibbadt karjanak. Csapatunk osszesitett eredmenyet jelentosen visszahuzta 9. helyezesem, am a kulonitmeny hazajuttatasaert erzett felelosseg tudataban nem engedhettem meg olyan gazfroccsoket, amivel nem kevesen rovid ido alatt megismerkedhettek a teljes 360-as panoramaval. :)

Ezutan vissza a csarnokba, ahol tovabbra is optikai kapcsolat volt a terem sarkai kozott.

Azert a beigert "VIP" sem maradt el, igy megismertuk szemelyesen Amikit-et, aki egy notebook-on prezentalta UAE-s classic OS installjanak legujabb valtozatat. Lathattunk felelmetesen osszereszelt Walker-re emlekezteto es egyeb billentyuzet ala epitett pc alaplapokat a jo eg tudja mi celbol, valamint Commandoval es Space Taxi-val nyomulo labancokat.

Vegul de nem utolsosorban a nap legnagyobb (egyetlen?) ujdonsagakent Charlie a haromhetes felkeszulessel es projektorra szant ketoras prezentacioval felvertezve a szeket korulvevo harom sracnak es egy csajnak bemutatta a MorphOS-t futtato Mac minit. A tomeg mogul fel-fel ugralva annyit sikerult kivennem, hogy valoban mukodik. :)

Az erdeklodok emellett megnezhettek, kiprobalhattak az OS4-et is A1-en, Pegan, csak a teljesseg kedveert.

A rengeteg erdekesseg utan megkonnyebuleskent hatva erkezett a bejelentes, hogy akkor fel hatkor bezarnak a kapukat, ugyhogy leszunk szives visszahuzni Europa keleti felebe. Ezt meg is tettuk, itt a vege fuss el vele. Eljes a becsi PURE-CBM klub!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 11:28 - Szerkesztve: charlie


Enyim kepeim. Meg mennek fel, de mingya' vegez. (Szerk: felert az osszes)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 11:35 - Szerkesztve: charlie


Ja. Nincs hozzafuznivalom a Lazi mondandojahoz. Talan annyi, hogy valoszinuleg a latogatok masik felet kepezo, gyujtemenyukre hot buszke osztrak szamitogepgyujtok valoszinuleg harakirit kezdenenek fontolgatni, ha kinyitnam itthon a beepitett szekrenyt es lefenykepeznem a tartalmat... :) Pedig en nem hivom magam gyujtonek, es tenyleg a fasorban sem vagyok az itthoni gyujtemeny-nagyagyukhoz kepest. (Meg a gepek fele nem is az enyem, szia Rati! :) Mondtam is Lazinak, hogy ezek nem tudom mit szolnanak a Papirbolt korfolyoson elhelyezett eszkozok lattan, valoszinuleg kb. sirva fakadnanak, vagy nemtom. :)

(Mondjuk jellemzo a kinti allapotokra, hogy egy mezitlabas Plus/4-rol 10 percet tudtam, tudtunk meselni erolkodes nelkul...)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 19:04


Te Csarli, meselj mar errol a Macmini MOS parosrol? Mennyire van mar kesz ala a "renccer"?
Halozat,USB, firewire mukodik mar rajta rendesen? Koszi mindenkinek a fotokat meg a beszamolot. Hm, milyen tisztasag volt...A "beepitett szekreny" tartalmarol is szivesen neznek fotot... ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 20:40 - Szerkesztve: charlie


A Mac mini M****OS ezen a siteon offtopic, de hogy valaszoljak: minden "hardverkategoria" ami a Pegasoson tamogatott, tamogatott lesz minin is. Mivel Pegasoson pl. firewire csak 3rd party szoftverrel van, hasonlo lesz a helyzet minin is. A keszenleti allapotrol nem nyilatkozhatok, sorry. Mindig lehet min jobbitani, mindig vannak javitando bugok, hogy mikor huzzak meg a "release" vonalat, jo kerdes...

Szerintem meg iden lesz release, de ez csak szerintem van, es nem en dontom el. :)

Szerk: legkesobb AmiConon ugyis mindenki megnezheti meg megtapogatja a rendszert idehaza is. Szoval tessek jonni. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 04. 23:58


Árja barátaink felrakták az első saját képeiket a fészbúkra.

Mint a képekből kiderült, vasárnap azért kitévedt néhány érdekesebb gép, pl. egy Draco és SX-64 is, többek között. Azért a Dracot megnéztem volna, ezt kénytelen vagyok elismerni. :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 05. 04:56


baxxak meg ezek gokartoztak is. na szep . nekunk meg kiszurtak a szemunk a kvadddal. rohaggyon meg az osszes savanyu muszajretros labanc.... es persze 1 db kepet nem pazarolt az angol nyelvu csapatra a kedves szervezo.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Okt. 05. 07:20 - Szerkesztve: dino


A german amugy sem az a vendegszereto fajta, meg ha sogorok akkor sem...
Quoting: charlie
Szerk: legkesobb AmiConon ugyis mindenki megnezheti meg megtapogatja a rendszert idehaza is. Szoval tessek jonni. :)

Megprobalok ott lenni. Vigyek valami erdekesseget megint? Mondjuk SX32 Pro CD 32 be beagyazva? Ha erdekel valakit elviszem...felteve mondom, ha tudok menni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 06. 22:11


Engem érdekel, mert olyan állatot még nem láttam.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 05. 15:39


Az osztrakoknal megint lesz 2010. januar 16-17-en (jovo het vegen) ilyen wurstli. Meghivtak, hogy tartsak nekik MorphOS eloadast (jaj nekem). Nincs kedvem egyedul menni, valaki nem tartana velem? :) Ja es csak egy napra mennek megint. Es ezuttal oda kene erni 10-re, szoval ha Skodaval megyunk, akkor reggel 7-kor start. :P

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 05. 16:36


Ha le tudom szervezni, én mennék. Még Skodát is tudok hozni hogy ne éjjel kelljen kelni... ;P

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 05. 18:02


csarli: lehet. szombat lenne megint?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 14. 10:51


Na, mondom ideirom ha mar szoba hoztam: sajnos egyeb elfoglaltsag miatt a Commodore Vienna nekem ezuttal ugrott. Konkretan az amigaspirit.hu-t is hostolo szervert fogom szombaton Zalaegerszegrol Pecsre, az uj hosting helyre levinni, szoval laza 620km-es ut var ram es a Skodara aznap... Vasarnap meg ezutan nem lesz kedvem meg Becsbe is lemenni, talan ertheto modon. Bocsi sracok.

(A szervermozgatas muveletrol bovebb info hamarosan hirben.)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 14. 12:51 - Szerkesztve: sadddam


a hirekben meg mar ott van, hogy lesz morphos prezentacio:) igy jartak.
akkor szombaton nem lesz spirit egy ideig gondolom. vagy rakotod a skoda akkujara azt majd megy menet kozben is jol?:)

upd: na most akkor mi is lesz, nem lesz?:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 14. 12:53


Na, megis lesz spirit szombaton, mint azt megirtam a Forum tesztuzem topicba. De en valoszinuleg megsem tudok Becsbe menni... Reynolds, teged meg mindig erdekelne a dolog? Megprobalom osszehozni, de nem igerek semmit. Eljen a szervezes, tenyleg. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 14. 20:03


Na az iment beszeltem Reynoldssal, aki vegulis nemjon. Ketten meg kicsit draga lenne, sadddammal. Meg valaki csatlakozna esetleg? Utolso esely, bar az osztrakoknal mar lemondtam a francba az egeszet...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2010. Jan. 14. 21:55


Sorry, nekem most nem jo. Nomegaztan az egyetlen ok amiert erdemes lenne az a ti tarsasagotok, amiben talan meg ugyis lesz reszem :)
(Semmi negativ gondolat, tenyleg!)

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Commodore Vienna 2009 oktober 3-4.
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024