Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Commodore Vienna 2009 oktober 3-4.
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 10:29


Asszem erdemes lenne hirbe is kitenni, hogy a szomszedban egy Commodore klub ketnapos rendezvenyt szervez!
A helyszin annyira kozel van, hogy nem nagyon latok okot kifogasra, akar egy csoportos latogatas elmulasztasara.

Velemenyek?

Itt egy google forditas:
---------------------------
Mert mi egy teljesen új klubot, mi terveztünk, mint bevezetés a közzététel és a különálló esemény - a "bécsi Commodore" 2009. Ez az esemény kerül megrendezésre évente legalább egyszer egy év múlva, és célja az összes Commodore rajongók és rajongó.
A "bécsi Commodore 2009" id?re lesz szükség a "vezet?i Park Pachfurth 3-án és 4 Október. Start 10:00-kor Óra, óra vége 17:00. Sok közül Commodore számítógépek, szakért?i megbeszéléseket, tippek és trükkök, és el?adások is kínálunk rendkívül vonzó szociális program, mint a quadok, és go-kart, mindkét nap, és még sok más.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 10:45 - Szerkesztve: charlie


Jól hangzik. És ideális feladatnak tűnik a Máig Harcoló Csehszlovák Alakulat számára... :) De majd megkérdem anyut, hogy elenged-e... :P

Addig is, a rendezvény weboldala itt, ha valaki bírja az ékes német nyelvet.

Szerk: leadtam a drótot a C64-es bagázsnak... :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 12:24 - Szerkesztve: sadddam


csarli, ha a mama elenged, akkor en szívesen kitöltenék egy helyet a csodajárgányban:) ugyhogy viselkedj rendesen otthon!
de gondolkoztam vonaton is, 30 euro oda vissza es ezert meg ket napig ingyen van a becsi bkv is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 12:42


Baszhatod a becsi BKV-t, ez 25km-re van Becstol Bruck a.d. Leitha mellett. :) Meg tovabbi problema, hogy a program 10:00-17:00-ig van, ahogy nezem, namost szombat este gondolom nem lehet csak ugy a helyszinen maradva fetrengeni, szoval szallas is problema. Vagy legalabbis ezt meg kene tudni. Lazi? Nekem mondjuk nem gond, mert egy-masfel ora alatt Koszegen vagyok, a nagyanyamnal, de amugy masoknak igen... :)

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 13:00


aha. és addig megtanultok dajcsul? mert ahogy nézem ezek nem hajaznak kelet európaikra angollal 8)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 13:12


10-17-ig? micsoda babazsur. akkor storno reszemrol.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 14:07


Ja wohl, mein Sturmbannführer! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 15:11 - Szerkesztve: charlie


@DeToX: Ich spreche ein bischen österreichish. Was haben sie gezürzavar? :))) Egyebkent meg van angol flyer a lap aljan. Szoval, hatha az jelent valamit. :)

@dh1: Das ist Obersturmbannführer, du jüdische schweinhund! :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 15:37


Heh, jópofa h. ott figyel egy A3000 is a flyerben. Meg az általam készített C= logót használják. Vicces :D

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 07. 21:06 - Szerkesztve: lazi


Saddam: "ket napig ingyen van a becsi bkv is."
Az a ket nap keves lesz a bkv-val odaerni, mert Becstol kb olyan messze van, mint Mosonmagyarovartol :)

Edit: Ok, latom ezt mar megtargyaltatatok...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 08. 14:35


Itt van nemi reszlet egy szervezotol (amigans.net forumbol):

"Nem, nem zarunk be du. 5-kor. Ameddig lesznek latogatok, a helyseg nyitva lesz.
A weboldalra hamarosan felkerul egy lista a bejelentkezett "VIP"-ekrol.

A Westbanhof palyaudvartol napi harom alkalommal lesz a rendezvenyre indulo kulonbusz, valamint estenkent vissza."

Egyenlore ennyi. Esetleg tovabbi kerdesek?

Szerintem, ha helyben nem lehet ejszakara maradni, kereshetnenk valami olcso szallast itthon a hatar mellett. A tavolsag nem szamottevo.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 08. 17:39


Szerintem, ha helyben nem lehet ejszakara maradni, kereshetnenk valami olcso szallast itthon a hatar mellett. A tavolsag nem szamottevo.

Hajra! Ha tudsz konkret arakkal szolgalni, erdekelne. Bar mint irtam, nekem lenne szallasom Koszegen, ha nagyon akarom, de az 100km es legalabb masfel ora autoval. Szoval ar/teljesitmenyben lehet hogy egy panzioval jobban jarok, foleg ha az oda/vissza utat is tekintem. Sopron pl. csak 60km, es egyszer mar ugyis el akartam menni Sopronba ugy, hogy nem jovok/megyek rohanok, hanem egy picit korulnezni is. Mert ugy meg sosem jartam ott. :)

uhu
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 09. 21:38


Pár megjegyzés:
1., Jól hangzik!! :)
2., Én tudok németül. (Russische Panzer von links, Entfernung 900 m - FEUER!) Amúgy a Schweinehund nagybetűvel kezdődik, mert főnév, és azok mindig naggyal irandóak a németben. :P /kezdő német nyelvlecke OFF/
3., Emlékeim szerint a vonat megáll Bruck an der Leita-nál is. Nem az az első megálló a határ után?

uhu
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 09. 21:40


Lazi,

"Esetleg tovabbi kerdesek?"
Igen! Megvan még a 120 megás CF kártyád? Nagyon megvenném, mert eddig több fajtát is próbáltam, de egyik sem megy, viszont azt mondják a népek, hogy a tied volt az a példány az Amicon-on, amit kipróbáltunk, és működött...

Dary/AmigaSYS
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 11. 02:03


Quoting: uhu
Igen! Megvan még a 120 megás CF kártyád? Nagyon megvenném, mert eddig több fajtát is próbáltam, de egyik sem megy, viszont azt mondják a népek, hogy a tied volt az a példány az Amicon-on, amit kipróbáltunk, és működött...


Bocs, az offért, biztos jó lesz ez az összejövetel, de be kell szólnom :D

uhu, még mindig a CF megoldással szenvedsz?:D Amit 1x írtam nem probáltad? (valamelyik topikba). Csak azért mert, írod próbáltál csomó fajtát, de nem mennek... Lehet a CF olvasóval van a baj, vagy a táppal! Leírom az észrevételeket :D

Én jelenleg is használók 2x2 GB CF-et 1-1 1200-esben, Kingston amin a virágocska van... + A600-asba szintén 2 gigás van 1 régebbi fajta kingston. Mind gond nélkül megy.

3 fajta CF adapter van, 2 db amihez 2,5" kábel kell és úgy megy az lapra, és 1 db ami közvetlenül az alaplapra dugható. A kábelesekkel semmi gond nincs, viszont ami közvetlen rámegy a lapra, 10böl 8x nem indul, kidobja a kicket és ennyi, erősebb táppal viszont megy az is (könyebb-nehezebb A500)...Ne kérdezd miért :D lehet mert Made in Csájná van ráírva az adapterre :D

Partíciók: 1. 3 partíció FFS, 2. 2 Partíció FFS, 3. 1 Partíció FFS.

A kábel + adapteres minden táppal megy.... Ugyan úgy vannak formázva particionálva stb ahogy 1x írtam régebben.

3 különálló kártya 3 gépen 1ikkel se volt gond, és már hónapok óta használatban vannak...

Na ennyi :D
Befejeztem az offot, csak már nem bírtam elnézni még mindig ez a gond :)

uhu
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 12. 22:26


Szia Dary!

Köszi, hogy segíteni próbálsz, de nem egészen az a gond, amire gondolsz.
Ez már egy másik, CF-kártya probléma, nem a CF-adapter téma (mármint amit IDE portra kell dugni, és elsődleges winyóként használni).
A téma egy Delock PCMCIA-CF adapter, amihez nem találok olyan CF kártyát, amivel rendesen működne - kivétel azt, amivel az Amicon-on találkoztam. Odáig beindul a cucc, hogy feljön a dekstop, de amint feljött, abban a pillanatban fagy. :( Persze lehet, hogy az adapter szar, de azért jó lenne mindent kipróbálni, pláne, hogy már volt olyan kártya, ami működött benne (igaz, csak egy).

ON

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 22. 13:30 - Szerkesztve: charlie


Na, breaking news, kaptam valaszt a levelre az osztrakoktol! :) Allitolag le volt dogolve a mailszerveruk, azert tartott eddig. Mindenesetre annyira orulnek nekunk, hogy egyutt akarnak szervezkedni. Kuldtek webbannert, azt mindjart kirakom, aztan meg nemtommilesz, de majd valaszolok is! :)

Szerk: Banner kint, repliztem... :) Lazi, mongya' ma' valamit, a te otleted volt az egesz... :P

Szerk 2: Blogpost bazze.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 22. 20:09


Na, itt vagyok! Tovabbra is jo otletnek tartok egy csoportos kiutazast. Ha kell, a kombi matronam is rendelkezesre all, szoval lehet gepeket is vinni.
Ahogy Charlieval beszeltunk rola, szombatra kellene menni, aztan ha ott kiderul, hogy annyira uberfaxakihagyhatatlan a vasarnap akkor meg lehet odaat, vagy akar ideat szallast keresni. Benzin, szalllas kozosen fizetheto.
Mindenesetre a legvaloszinubb az, hogy eleg lesz a szombati nap.

Elso korben jo lenne tudni a letszamot, szoval aki jonne az jelezze mielobb!

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 23. 02:27


mikor lenne az indulás?
ha nem sotet hajnalban, akkor en csak szombatra mennek. ottmaradni +1 napra semmikepp nem tudok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 23. 10:20


Hat ket ora az ut legalabb palyan, ha tudjuk tartani a 130-at. (Ha egy autoval megyunk, mert a Skoda nem tud 130-at huzamosan.) Szoval ha oda akarunk erni 10-re, akkor 8-kor legkesobb... De szerintem a felnyolc, sot tovabbmegyek, ha egy megallast meg a budapesti reggeli dugot is beleszamoljuk, a het ora egeszsegesebb... Ez sotet hajnalnak szamit? Kulonbenis, majd alszol a hatso ulesen baszki! :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 23. 13:10


ja, a 8 orat talan be tudnam vallalni, annal elöbb semmikepp. nem az alvason van a hangsuly - sajnos. de ez off, es persze senkit nem erdekel:)
szal ha 8-nal elöbb nincs indulas es csak szombatrol van szo, akkor ram lehet szamitani. egyeb esetben sajnos nem:(

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 23. 22:24


Koran keles csak a napnak valo :)
Jo lehet a 8 ora, szerintem nem kesunk le semmirol.

Mi lesz a gepekkel? 1-et en viszek...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 24. 13:22


Lazi: Pegasost, vagy A1-et hozol? En vinnem a Pegat, az A2000-t meg az Efikat. Nyilvan bemutato darabnak. Az Efikahoz es a Pegahoz TFT-van, szoval azok elfernek egy-egy nagy szatyorban. Az A2000 a kritikus, mert ahhoz 17" CRT van... Befernenk, vagy vigyek kevesebb szart? :P

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 24. 21:23


Ha harman megyunk, akkor biztos befer.
Asszem en is Pegat vinnem, mert A1 az a melo gep, szal nem kockaztatnek vele.

Saddam, te mit hozol? - Bicikli tartom sajna nincs a kocsin :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 24. 23:33


hat ha 2 pega is lesz, meg efika, akkor lehet semmit. vagy max az ua1-et os4.0-val. az ugyis kicsi (+lcd monitor). honnan lenne az induló/találka?

bicajt meg veszek majd egy sinclair a-bike-ot, azt összehajtom, befer a taskaba:)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 25. 10:03


Kinek mi van kozel? Nekem Pomazrol Szentendrei ut - budai rakpart - Erzsebet hid - Hegyalja ut - M1 az utvonal. Mennyire kell ezt elhajlitani, hogy nektek jo legyen?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 25. 12:41


En a Gyongyosi utcai metronal lakom, sadddam kb. a Nyugatinal... Szoval Arpad v. Megyeri hidon at kene gyere... En ugy szoktam menni ilyenkor, hogy Vaci ut, aztan vegig a Nagykoruton, aztan Petofi hid, Kosztolanyi ter, es akkor onnan mar rajtvagyok az M1 kivezeton.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Sze. 25. 14:26


tamogatom csarlit az utvonalban. igy radasul mindkettonket ossze tudod szedni, mert geppel megrakva azert nem olyan jo szambazni a varosban:)
kb mennyi koltsegre lehet szamitani (benzin, belepo nincs ugye)?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Sze. 27. 22:19


Koltsegbe vegyuk be a matricakat mindket oldalon, meg kb 8 literes fogyasztast. Olyan ritkan veszek autopalyamatricakat, hogy nemtom mennyi, de google biztos megmondja. Utvonal egyebkent ok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Sze. 28. 09:23 - Szerkesztve: charlie


A legkisebb magyar matrica 4 napos, es 1170 Ft-ba kerul. A legkisebb osztrak matrica (10 napos) 7.70 EUR, ami mai arfolyamon 2079 Ft. Osszesen durvan 2500 Ft (ebbe biztos belefer), haromfele osztva ez 833 forint fejenkent.

Az uzemanyagot 300 Ft-os benzinnel szamolom. A Google Maps szerint Bruck a.d. Leitha 203 km Bp-tol, beleszamitva a kavargast meg mindent Pesten szamoljunk 220 km-rel. Oda vissza 440 km. 4.4 * 8 * 300 = 10 560, haromfele osztva 3520 Ft.

Autopalyadij es benzin egyutt: 3520 + 833 = 4353 Ft per fo. Rahagyassal. Kerdes-e van?

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Commodore Vienna 2009 oktober 3-4.
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024