Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Hollywood hirek
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 24. 22:36


@rachy:
Szerintem hamarosan megveheted :-)
MOS-on megy a legjobban es akarhany "Amigara" telepitheted.

@charlie: Koszonom!

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 25. 09:07


Quoting: lazi
@rachy

Hogy került a képbe Rachy? :D

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jan. 03. 15:26


A Hollywood shop újra megnyílt és várja a vásárlókat.

Lehet kapni Hollywood 5.3-at Amiga és windoz kiszerelésben. Korlátozott ideig mindkettőt együtt, egy áráért!

Valamint kapható a Hollywood Designer 4.0, kizárólag amígóknak.

Megjegyezném itt is, hogy a Designer csak a Hollywooddal együtt használható, míg ez utóbbi önállóan is élvezhető.

A cím: http://hollywood-mal.com/purchase.html
Nyitvatartás: non-stop

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jan. 03. 15:31


Akinek az Amiga Mánia cikkei után még mindig nem tiszta mi is ez:

wikipedia

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jan. 06. 01:17


Kellett egy PowerPacker kicsomagolo egy Hollywood-os cuccomhoz.
Nekialltam es egy c forrasbol "portoltam" Hollywoodra, ami persze #?!&a lassu lett.

Megneztem hat a Hollywood pluginek lelki vilagat, ami C-bol fordithato bovitmenyt illeszt az interpreterbe.

Egy csendes este alatt ossze is allt a dolog, ami igy 1000!-szer gyorsabb, mint a hollywoodos kod.

Mivel a Hollywoodban minden 64-bites float es nincs direkt memoria hozzaferes ertheto is a dolog. A sebessegkritikus reszeket C-ben tolva viszont meg lehet oldani a problemakat. Legkozelebb a kigyos ware A* utvonalkeresojet csinalom meg pluginkent es akkor mar vallalhato lesz a cucc :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Feb. 22. 23:06


Hollywood 6.0 - Epiphany megjelent!

Dióhéjban:
- átdolgozott képernyõkezelés, ami lehetõséget biztosít a hamarosan érkezõ OpenGL pluginnek,
- háromszor gyorsabb script futtatás Amigán,
- ARM linux támogatás (RaspberryPi)
- hálózati I/O alkalmas streamingre
- az új RadeonHD driver használata video hw gyorsításra OS4-en
- Amidock támogatása OS4-en
- Linux és OSX platform támogatása nemcsak fordítási célként.

Több érdekes plugin is várható a következõ hetekben.

Ára: 99EUR, upgrade 59EUR

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 13. 22:16


Hollywood APK Compiler

Nemrég megjelent egy windows-on futó compiler Hollywood-hoz, amivel arm/android rendszerekre lehet Play Store-ba is feltölthetõ APK-t készíteni.

Segítségével bármely Hollywood scriptbõl néhány kattintással önállóan futtatható Android alkalmazás készíthetõ. Korábban egy külön telepített Hollywood Player segítségével lehetett megoldani a script-ek futtatását.

A program többek között Android és Java SDK-t igényel, ezért jelenleg Amigán nem elérhetõ.

További info: www.hollywood-mal.com

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 13. 22:17


Itt a Hollywood 6.1!

Rengeteg hibajavítás, rakás apró új feature.
A legnagyobb változás a plugin interface területét érintette, ami szükséges volt egy hamarosan megjelenõ kiegészítéshez.
Az új plugin mibenléte egyenlõre titok, de három évi fejlesztés van benne és a szerény "Titkos Fegyver III" fedõnévvel rendelkezik. :-)

Mivel már van TCP/IP, 3D, Android, video, fogalmam sincs mirõl lehet szó.
A tippem egy közös forrásból mûködõ több platformon natív gui, de csak azért mert nincs jobb ötletem.

A 6.1 update ára 29 EUR.
A teljes ár új felhasználóknak 99 EUR.
Mindkét esetben az összes támogatott platformhoz megkapjuk a programot.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 14. 17:52


Wowie, akkor lehet venni ismét?! :)

Állat4000!!!! :)

(Jövő honapban erre is kiszórok egy kis pézt, érzem :D)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 14. 19:26


@Ratman:

Khm, akkor két éve nem figyeltél egy pillanatra :)

Most számoltam, hogy már több mint 150KHUF-ot költöttem rá folyamatos update-ekkel. Az utolsó fillérig megérte.

Most beszállni 99EUR az alap.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 15. 16:31


Quoting: lazi
Nemrég megjelent egy windows-on futó compiler Hollywood-hoz, amivel arm/android rendszerekre lehet Play Store-ba is feltölthetõ APK-t készíteni.

A feltöltés nem ezen múlik, én is készítettem Android programot b4A segítségével, de a feltöltése bizony pénzbe került volna, így nem került fel. B.sszák meg, még én fizessek, hogy ingyen letölthessék? Így maradt a fiókban, illetve a Hobbielektronika.hu-n elérhető...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 15. 21:16


Meg nem probaltam, de ugy gondoltam ingyen lehet feltolteni

Hat akkor ez van, a Play Store sem egy Aminet :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Már. 16. 07:31 - Szerkesztve: charlie


@Yellow Dog:
B.sszák meg, még én fizessek, hogy ingyen letölthessék?

A Google Playen egyszeri, 25 dolláros regisztrációt kell fizetni a fejlesztőknek, mielőtt feltölthetnek alkalmazást. De ezt csak _EGYSZER_ kell kifizetni, nem feltöltésenként.

Összehasonlításként, az Apple _ÉVI_ 99 dollárt szed az App Store-ért, a fejlesztőktől... És a Microsoftnál is éves díj van az alkalmazásbolthoz...

Miért is? Hát mert gondolkodjunk béláim:

Az ok tök egyszerű - ha fizettél valamiért abból általában pénzt akarsz viszontlátni, ergó fizetős alkalmazást fejlesztesz, ami a Google-nek/Apple-nek is jó. Valamint így akarják elkerülni, hogy valaki ötvenezer accountot és ingyenes appot gyártva automatikusan gyártva telespammelje a boltot, kitilthatatlanul... Ha minden új regisztrációért fizetni kell, nem gyártasz 50000 developer accountot ész nélkül...

Egyébként meg az a nagy büdös helyzet, hogy ha szoftverfejlesztő óradíjban számolsz, az a 25 dollár lófasz. Egy közepesen szarul fizetett magyar szoftverfejlesztő kevesebb mint 1 óra alatt többe kerül a cégének (bruttó) mint 25 dollár. A jobban fizetettek nettóban is többe kerülnek. És ezek magyar fizetések! Nyugaton szorozd be minimum másfél-kettővel. És egy alkalmazáson nem 1 órát dolgozol, hanem többségében heteket-hónapokat, kemény pénzekért. Ez a célközönség, nem a hobbiból otthon Hollywoodban akármit barkácsoló amigások.

Szóval ja, jó helyen van az ott a fiókban (és a Hobbielektronika.hu-n), ha a befektetett időd nem érte meg azt a 25 dollárt. Főleg, hogy legrosszabb esetben csinálsz belőle egy 1 dolláros letöltést, hátha valaki megveszi, és visszahozza az árát...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 16. 08:09


Na ja, nyilvan Aminet sincs ingyen. Valakinek penzebe, eroforrasaba kerul. A google viszont nem hobbibol tolja, az a userbase/tarhelymeret nem menne Amineten sem ingyen.

Koszi Charlie az erdemi infot!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 16. 09:50


@yellowdog
Megkerdezhetem, hogy mit fejlesztettel?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 16. 20:33 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: charlie
A Google Playen egyszeri, 25 dolláros regisztrációt kell fizetni a fejlesztőknek, mielőtt feltölthetnek alkalmazást. De ezt csak _EGYSZER_ kell kifizetni, nem feltöltésenként.

Igen, ez valóban igaz, de én egy ingyenes progit szerettem volna csak felrakni egy olyan helyre, ahol könnyen elérheti, akinek szüksége van rá. Ettől függetlenül és is úgy gondolom, ez a díj egyfajta fék szerepét is betölti.

Quoting: charlie
Szóval ja, jó helyen van az ott a fiókban (és a Hobbielektronika.hu-n), ha a befektetett időd nem érte meg azt a 25 dollárt. Főleg, hogy legrosszabb esetben csinálsz belőle egy 1 dolláros letöltést, hátha valaki megveszi, és visszahozza az árát...

Én elvből ne adok és ezen okból természetesen nem is kérek pénzt szoftverért ;-) Szerintem a szoftvernek illetve a programozásnak meg kellett volna maradni a Hobbi kategóriában ;-) Lehet 30 évvel hátrébb lennénk még (és egy csomó ügyeskedő nem lenne ma milliomos) de én mondjuk nem bánnám :-) Képzeljük csak el, ha már Amiga fórumban vagyunk, 30 év alatt mi mindent ki lehetett hozni abból a hardverből, mi lenne, ha csak a programozók foglalkoznának a szoftverekkel és nem lihegne a nyakukban a sok ingyenélő befektető a határidőkre mutogatva... de szép is volna :-)

Quoting: dekanyz
Megkerdezhetem, hogy mit fejlesztettel?

Ezt a cikket írtam és az ebben bemutatott programot szerettem volna feltenni publikus ismert helyre.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 16. 20:46


Quoting: Yellow Dog
Szerintem a szoftvernek illetve a programozásnak meg kellett volna maradni a Hobbi kategóriában ;-)

Ja, meg a foldmuvelesnek es a vaskohaszatnak is. Mindenki hobbibol nyomna amit csinal. Aha, szocializmus rulez! :-)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 16. 22:14


Quoting: yellowdog
mi lenne, ha csak a programozók foglalkoznának a szoftverekkel és nem lihegne a nyakukban a sok ingyenélő befektető a határidőkre mutogatva...


Hát pedig az Amiga, mint hardware is ilyen munkamorál mellett készült. Lehet még most is csinálnák :). Persze a kapitalicskát meg folyton tolni kell, nincs megállás.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Már. 16. 22:59


ha csak a programozók foglalkoznának a szoftverekkel és nem lihegne a nyakukban a sok ingyenélő befektető a határidőkre mutogatva...

Sose készülne el semmi. Szerintem itt a fórumban is van olyan topic, amiben hasonló tempóban készül szoftver és hardver...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 17. 00:07


Amúgy a szocializmusnak egy ókori tévedés adott tápot (power supply:), miszerint az apokalipszis hamarosan eljön, így pedig felesleges a vagyonra koncentrálni, sőt, egyáltalán bármi tevőlegeset csinálni, ami túlmutat a jelen generáción. Jelen kultúránk pont az ellenkezőjét csinálja. Ezért jó, hogy az amigás kötődésű Hollywood fejleszt szeretett masinánkra, vagyis gondol a jövőre!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 17. 09:16


off...

Quoting: yellowdog
Ezt a cikket írtam és az ebben bemutatott programot szerettem volna feltenni publikus ismert helyre.

Kafa... ;)
Mivel elegge specifikus, hogy kik azok, akik erintettek lehetnek, kb jo helyen is van a Hobbi Elektronikan! Amugy, a program mivel keszult? Lehet belole krealni WinPhone-os verziot egyszeruen?

on...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 17. 18:29


Quoting: dekanyz
program mivel keszult?

Basic4Android

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 21. 08:04 - Szerkesztve: lazi


Android vonatkozású Hollywood hírek:

- Megjelent a Hollywood Player 6.1, ami letölthetõ a Google Play áruházból.
A program Hollywood script-ek futtatására alkalmas ARM/Android rendszereken.

- Az APK Compiler is frissült, A windows-on futó program önálló APK csomagot készít Hollywood programunkból. A 6.1-nek köszönhetõ új lehetõség a plugin-ek linkelése. További változás, hogy mûködik a legfrisebb Android NDK-val.

A killer plugin talán majd a jövõ héten...

Balage
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 25. 08:27


Killer Hollywood plugin: szemely szerint a planar tamogatas utan valami compiler feature-t varok Classic-ra, vagy akar mas platformokra is ;)
Vagy valami interface-t: "ird meg a sajat forditodat", a'la MonkeyX.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 25. 09:46


Azert az a planar tamogatas az nem ugy van, hogy akkor most kerek egy screen-t 3 bitplannel es custom copperlistaval. A Hollywood belul ugyanugy 24/32 bit kepernyotartalmat kezel, mint a "planar tamogatas" elott, aztan ez van kitolva egy planar kepernyore.

A Hollywood elsosorban NG Amiga es mainstream rendszerekre van kitalalva es egy kulon elony, hogy classicon is megy.

Mint mar emlitettem szerintem egy multiplatform nativ GUI-t letrehozo kiegeszitorol lehet szo, Amigan MUI, linuxon KDE v. mittumen, windozon meg az a takony ami ott van.

Nekem az boven eleg nagy szam lenne. Ellenben sokakkal en betegesen eroltetem az "Amiga"-t, tul a hobby szinten, es a Hollywood ehhez nagy segitseg.

Jopar eve megbizasra egy egyszerubb programot Rebol-ban csinaltam, meg classic Amigan, csak azert, hogy Amigan keszuljon es menjen pc-n.
Most Hollywood alatt akkora lehosegek vannak, amivel nem gyoz elni az ember.

Persze Hollywood ide vagy oda, attol meg egy mukedvelo, kontar lamer programozo vagyok (fejlodesre valo igennyel). Ugyhogy meg sem mutatom senkinek miket csinaltam, eleg ha annak megfelel aki fizet erte :-)
Szerencsere a windows szoftverek java eleg alacsony mercevel keszul, nem nehez azt a szintet hozni.

Balage
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 26. 18:18


Ofkoz a GUI dolognak is orulnek.
Hollywood 5-ben (?) meg a demok kozott volt egy nem nativ GUI framework, ami minden platformon ugyanugy nezne ki. Azzal is kibekultem volna, de a 6-bol ez a demo es a forrasa is eltunt. Asszem egy olasz srac dolgozott rajta, es valahol a forumokbol ugy vettem ki, hogy fizetos modult csinal majd belole.
Az altalad leirt megoldas persze meg jobb lenne, es ismet a hihetetlen kategoriajat surolna, mint jo par dolog Hollywood-ban.
...de a compiler plugin hajszalnyival jobban izgalomba hozna :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 26. 18:22


Ez a program mire is jó? Elnézést a tudatlanságomért ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Már. 26. 21:24 - Szerkesztve: charlie


Ez van BlitzBasic meg AMOS helyett nem-classic gepeken... Kb. :) Meg kicsit Scala helyett is.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 27. 13:11 - Szerkesztve: lazi


@Yellow Dog:

Wikipedia
Szolj ha nem vilagos valami az oldalon, majd kiegeszitjuk.

Balage
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 27. 13:17


Az elnevezes kicsit gaz szerintem, sokaig azt hittem valami filmbuzarator, divx enkoder csoda, igy ra sem klikkeltem, illetve guglizni is eleg korulmenyes ra ha elakadsz valamivel. Viszont a mellekelt doksi nagyon alapos... nem is tudom hogy lehet ennyit irni + meg kodolni is :)

Kerdesedre valaszolva a Hollywood egy programnyelv, ahogy Charlie irta, a fenti programok (nyelvek) helyett es azokon tul :)

<< . 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Hollywood hirek
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024