Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Hollywood hirek
. 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Már. 02. 15:30


Megjelent a Hollywood 4, Videoup alcímet viselõ többplatformos prezentácios- és multimédia alkalmazásfejlesztõ eszköz.
A jelentõs frissítés minden szinten továbbfejleszti és újabb lehetõségekkel egészíti ki az összes Amiga platformon használható rendszert.
A programok és prezentációk az akár Windows és OSX környezetben is futtatható állományain túl már video fájlba is exportálhatóak.

További információ és megrendelési lehetõség: www.airsoftsoftwair.com

-----------------
Kerem, hogy tegyetek ki hirbe.
Bovebben majd egy review kereteben meg mondok rola.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Már. 03. 13:09


Lazi: kivancsi vagyok ra, foleg hogy optimalizalva lett-e, vagy meg mindig olyan tetulassu mint a regi.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Már. 03. 20:05


Nincs ebben semmi optimalizalas. Amikor ezt firtattam az volt a valasz, hogy majd ha mar nem lesz mit hozzarakni, akkor lehet optimalizalni.

Gondolom eleg nagy melo lenne minden platforhoz kulon-kulon hozzaigazitani. Pocen neztem, ott nincs gond a sebesseggel :)

Ha mar itt tartunk, mar nem hasznal render.libraryt es guigfx.libraryt, hanem a rendszer API-t hasznalja.
Vajon a graphics.library, layers.library, picasso96, stb. mar minden optimalizalasi lehetoseget kihasznal? Gondolok itt a minimum R7000 lehetosegeire.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Már. 04. 09:55


Lazi: Nem hiszem hogy minden platformhoz hozza kene igazitani hogy gyors legyen, meg az SDL-es programoknal is a blitter mozgatja a grafikakat minden platformon anelkul hogy barmilyen OS vagy hardverspecifikus dolgot kene irni, az OpenGL-rol meg nem is beszelve. De pl. ha megnezed a WarpView-t, milyen gyorsan zoomolja/forgatja a kepet realtime meg Sam440-en is, pedig a zoom-rot rutin ami benne van is csak egy mezei altalanos C kod, amiben semmi platform-specifikus nincs. Raadasul csak egyszer kellett megirnom, nem optimalizaltam meg en se semmit.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Már. 07. 23:24


@Cobra

Most, hogy sikerult MOS alatt is beizzitani a Hollywood-ot, erdekes dolgokat tapasztaltam! Van ami gyorsabb a pegan (ez ugye ertheto az erosebb hw miatt), de van ami gyorsabb az A1-en!
Majd meg alaposabban letesztelem, hatha kiderul belole valami.

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Már. 08. 10:37


@lazi

Messzemeno kovetkezteteseket azert ne vonjunk le ebbol szerintem. :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2009. Már. 08. 18:36


@Rachy

Szo sincs rola, hogy a ket oprendszerre vonatkozo megallapitast vonnek le belole. Mindossze a Hollywood szempontjabol vagyok kivancsi ra. Hatha ujabb bugokra lehet ralelni. (A Hollywood history-ban szamos fix szerepel mar bugreportjaim eredmenyekeppen.)

De azert ertem, mire gondoltál :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Feb. 23. 07:45 - Szerkesztve: lazi


Tiz ev folyamatos fejlodest valamint platformokon at huzodo terjeszkedest kovetoen megjelent a "Vegtelen" alcimet viselo Hollywood 5.0!

A program az eddigieknek megfeleloen valamennyi Amiga rendszeren hasznalhato, elsosorban multimedia kozpontu alkalmazasok fejlesztesere.
A Lua szkriptnyelvre epulo programok forditasaval szamtalan platformon futtathato alkalmazasunk. Ez a lenyugozo kepesseg ezuttal a PPC Linux-al bovult, am egyes pontokon mar latni lehet a kovetkezo lepes elokesziteset, ami Anroidra is eljuttatja majd Hollywood programjainkat.

A latvanyosabb ujdonsagokat ezuttal a video lejatszas es a vektorgrafika alkalmazasanak lehetosegei jelentik. Amiga oldalon ezek gyakorlatilag az FFMPEG es a Cairo implementalasaval valosultak meg.

A legfontosabb irany az "infinity"-ben a mar regota igert plugin api, ami bovithetove teszi a rendszert kulso fejlesztok szamara is. A szukseges SDK hamarosan megjelenik hozza.

Tovabbi merfoldko a halozatkezeles, ami mind TCP, mind UDP kapcsolatokat biztosit programunknak. Ezzel nemcsak a multiplayer jatekok lehetosege, de mas szerverek eleresen tul akar sajat szerver funkciok keszitese is lehetove valt.

A grafikai hardware kihasznalasa sok szempont miatt lassan halad. Korabban a fade effekt kapott hardware gyorsitast, mig ezuttal a double buffer kezelese oldhato meg kozvetlenul a video memoriaban.
Tovabbi hardware gyorsitast jelent OS3.x-en az FPU kezelese, ami sok teruleten drasztikus eredmenyt nyujthat, mivel a Hollywood legmelyen 64 bites lebegopontos aritmetikaval dolgozik.

Bovebben:

http://www.airsoftsoftwair.com

vagy

http://www.hollywood-mal.com

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 15:31


Rossz elojelek ... :(

http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=6453

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 15:53


Azert nem annyira:

"Some clarifications:
1. Development will go on. Updates and new plugins are already in the pipeline.
2. All Internet sites of Airsoft Softwair and Hollywood will stay online except the store.
3. The store will go down at the end of July for an indefinite time. "Indefinite" may mean temporarily or for good. I honestly can't tell at this time.
4. If you are interested in Hollywood/Hollywood Designer, I strongly recommend you to buy the package now. That's why I made this announcement after all. I don't want to disappoint anyone. That's why I'm telling you straight away that I won't be able to process any more orders after the end of this month. So here's your chance to grab your personal copy.
5. I understand that the lack of information concerning the store closure is unsatisfactory but please understand and respect that I can't tell anything more at this time. I also won't comment on any speculations.
6. Reports of Hollywood's death are greatly exaggerated."

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 15:56


Azert meg ne rohanjunk ruhankat tepve arcunkat karmolva a Dunanak! :)
(Habar ket het utan hazaterve engem is megutott a hir.)

A bejelentes arol szol, hogy augusztustol szemelyes okok miatt bezar az airsoftsoftwair.com oldalon levo webshop, tehat onnantol kezdve a Hollywood es a Designer nem lesz megvasarolhato.

Aztan jott egy "reszletesebb" info:
- a fejlesztes, bugfix nem all le,
- a hollywood-mal.com oldalt es a forumokat nem erinti,
- uj plugin-ek jelenleg is befejezes alatt allnak,
- a halalhir rendkivuli tulzas.

Egyebkent tegnap is kaptam levelet a fejlesztotol egy korabbi hibajelentessel kapcsolatban.

En mindenesetre ma megvettem a Designer 4.0 upgrade-et.

Az biztos, hogy a komolyabb fejlesztesek szempontjabol kockazatosak az ilyen "onemanband" felallasok.

A spekulaciokat tekintve felmerult mar minden, egyet kiveve: az adougyi problemat. Semmi kozvetlen infom nincs, de ugy hallottam a nemet adorendszer nemcsak szigorubb, meg a mienknel is bonyolultabb.

Abban remenykedem, hogy valami vallalkozasi forma atszervezese utan ujra fog mukodnia a dolog. Vagy whatever:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 16:07 - Szerkesztve: dh1


Csokak, az altalam megadott linken ezek nincsenek ott??? :P


Ettol ez meg igen is rossz elojel sajnos

Vagy kurvanagy marketing :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 16:20


Mar az is baj, ha hunul leirtam? :)

Szereti a srac a hosszu egzotikus nyaralasokat. Szal lehet, hogy arra gyujt? Mindenesetre eddig korrektul nyomta. Az igaz, hogy a hir hallatan endorfin helyett adrenalin termelodik a szervezetben, de hany olyan project befejezesere varunk mar megkovulve, amire mindig is azt mondtak, hogy nagyon is elo dolog?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 20:19


Khm, csak egy rovid kozlemeny:

Hollywood ware copy androidos cucc sd kartyajara, Hollywood player indit, oookos telefonon fut amigan keszult jatekom mindennemu valtoztatas nelkul.

Nekem tetszik :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 22:02


Siraly! IOS-re is van?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Sze. 01. 15:58


Asszem ez az (megnezni nem tudom, mert youtube proof os-em van :)

http://www.youtube.com/watch?v=8-I064zDRyM

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 03:05 - Szerkesztve: lazi


Ujabb breking nyuz!

Megjelent az SQLite plug-in Hollywood 5-hoz. Ez egy a LUA-hoz keszult SQLite wrappert integralja a Hollywoodhoz.
Amit igy elso ranezesre lattam, hogy lehet memoriaban is adatbazist kezelni (nem a ram:-ra gondolok). Van rekord szintu callback, vagyis a hosszabb folyamatokat is kezben lehet tartani.

Minden desktop platformon elerheto.

www.hollywood-mal.com/download.html

Egy pelda:


@require "sqlite3"

local db = sqlite3.open_memory()

db:exec([[
CREATE TABLE test (id INTEGER PRIMARY KEY, content);

INSERT INTO test VALUES (NULL, 'Hello World');
INSERT INTO test VALUES (NULL, 'Hello Lua');
INSERT INTO test VALUES (NULL, 'Hello Sqlite3')
]])

for row in db:nrows("SELECT * FROM test")
debugprint(row.id, row.content)
next

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 11:41


Siraly! Szal akkor csak a forgalamzas allt le, a fejlesztes nem ...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Nov. 15. 17:52


Megjelent a Hollywood 5.2!

Forgalmazas tovabbra sincs, de az 5.2 ingyen updae formajaban rendelkezesre all minden 5.0 felhasznalonak. Eleg komoly munka volt benne ismet. Nem csak apro bugfix.

Reszleteket majd kesobb...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Nov. 16. 08:16


Lazi! Ket oldal kivesezes AM06-ba kernek szepen a szokasos siraly minosegben! :) Plzzzzz! :) Szamitok ra! Betervezem!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Jan. 03. 11:03


Az ev vegen petardakent robbant a Hollywood felhasznalok szamara a MUI Royale nevu kiegeszito. Az immar tizedik plug-in segitsegevel MUI felhasznaloi feluletet hozhatunk letre Hollywood programokban.

Jol jelzi ez azon remhirek alaptalansagat, mely szerint a fejleszto elhagyna az Amiga vonalat. A MUI Royale kizarolag Amiga rendszereken hasznalhato, tehat classic Amiga, MorphOS, OS4 es AROS.

Nemcsak dinamikus MUI ablakokat nyithatunk, de egy uj MUI class segitsegevel a megszokott Hollywood kepernyotartalmat is atiranyitjuk az ablakba. Hibatlan, kompromisszum mentes megoldas szuletett.

ShowGeo, az elso MUI Royale alkalmazas hamarosan letoltheto OS4depot-rol, vagy a tobbi platformra az Aminetrol (made by me).

@dh1:
Lesz cikk :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 04:04


Varjuk a cikket!
Ugy 1-2 heten belul! :)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 09:24


Quoting: dh1
Varjuk a cikket!
Ugy 1-2 heten belul! :)

Ajjaj, akkor nekem is bele kell húzni az ACA-620 cikkbe. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 11:07


Ezt mar mondani sem mertem! :) :P

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 07. 12:15


Megjelent a Hollywood 5.3

Elsosorban az Android platformot erinto valtozasokkal es sok bugfix-el.
Egy idei tesztelem a betat es csak jo tapasztalataim vannak.

Hamarosan ujra megvasarolhato lesz a regi honlaprol!

www.hollywood-mal.com

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 08. 12:24


Jól tévedek, hogy ez a Hollywood nevű stuff fut winfoson, Linuxon, Amiga(szerű) OS-en, vagy csak vindózon fut a fejlesztő?
(Azt vágom, hogy mindenféle platformon futó mindenfélét lehet vele fejleszteni...) Előre is bocs, ha hülyeséget kérdeztem... :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 08. 12:33


Elsosorban Amigakon fut, de igen van winfos verzio is.
Linux-on nem probaltam, lehet hogy az csak target platform, mint az osx es az Android.

Ami biztos, hogy az osszes Amiga (Aros68k kivetelevel) rendszeren nativan fut a fejlesztoeszkoze.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 24. 19:20


Keszult egy ilyen ungarise wikipedia cim:

Hollywood (programozási nyelv)

Kritikákat ide nyomjátok.
Köszi

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 24. 20:58


@Lázi: Szerintem, tök jó. :)
Most már csak meg kéne venni, mert vicces cuccnak tűnik. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 24. 21:12


"Hollywood Designer fut Amiga OS4-en"

Meg ugyanez felette a Windows XP-vel, fura, magyartalan. Szerintem inkább "Hollywood Designer Amiga OS4-en futva". De nem találtam hasonlót más Wikipédia oldalon, szóval nem tudom melyik lenne a helyesebb. Viszont a beugatás mellett kijavítottam két apróságot.

Amúgy jó cikk.

. 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Hírek / Hollywood hirek
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024