Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . >>
Szerző Üzenet
GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 11. 11:52


A4000 – valaki 800.000 Ft-ért rakott ki egy Amiga 4000-et...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 11. 12:07


Es milyen rosdas szegeny.
Azert kivancsi lennek, megveszik e?
Itthol nem igen.

@G.K. irnek neked mailt, de nem tok cimet.
Lenne nem idevalo kerdesem OsX ugyben, ha segitenel...
Mivel mar a beszmac is megdoglot mar...:( te meg ertesz hozza..:)
Koszi.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 11. 12:49


Itt is lehet am kerdezni, van Offtopic, meg miegymas. :) Hatha mas is tanul belole.

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 11. 15:54


dino

Amúgy a címem a régi: https://gk.lka.hu/about/

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 15. 11:17


Quoting: gk
A4000 – valaki 800.000 Ft-ért rakott ki egy Amiga 4000-et...


Már csak 500kFt :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 15. 12:53


Na megy ez lefele.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 15. 13:30


nem is er tobbet egy fillerrel se... :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 15. 16:40


Amúgy Unreal árulja. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 15. 21:17 - Szerkesztve: dino


Hm, mikor nyoccaze arulta, meg egy Retina kartya is benne volt, most mar azt irja, hogy VGA nelkul...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 16. 08:06


Amugy en+ az elso A4000D met meg "Darktol" vettem. (Nagykanizsa)
CPU kartya nalkul 65k Ft ert...:)
Ismeri itt valaki "Darkot"? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 16. 08:09


Dark^CDi.
Ismerem, ezer éve nem hallottam felőle. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 16. 08:55


Quoting: ratman
Dark^CDi.
Ismerem, ezer éve nem hallottam felőle. :D


YESSSS!!!
Na, kb 1000 eve annak is mar, hogy en +vettem...:D :D
Lehet mar arra sem emlekszik, hogy valaha volt egy negyezrese...olyan regen volt, tan igaz se voot... :)
„Long time ago in a galaxy far, far away” :D

grass
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 16. 21:33


Darknak van még 4000-se mind a mai napig. :) (Bár úgy emlékszem gyengélkedik a masina.) Szerintem arra is emlékszik, hogy eladta Neked.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 17. 12:47 - Szerkesztve: charlie


@grass:
Hali! Orulok h. te is elofordulsz erre neha. Dark gepet meg fel kene ujitani, pl. ujrakondizas ha meg nem volt, aztan megy az. :) Mondjuk ritka az ember aki igazan jo munkat tud vegezni, es esetleg mas problemakat is diagnosztizal ha kell.

grass
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 17. 14:42


@Chain-Q
Szoktam én olvasni erősen a fórumot, csak még közvetve nem lettünk megszólítva. Gondoltam reagálok. :)
Dark 4000-esének konkrét bajára nem emlékszem. Ha jól tudom többször volt már javítva, és valahogy mindig előjött valami új "bug". De azért vigyáz rá, nekem se akarja odaadni. :) Én meg nézegethetem az 500-ast (gotek), 1200-est (020/8 mega, semmi extra sajnos), G4 meki laptop morphOS. (ez mondjuk menő).

grass
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 27. 22:50


Karácsony előtt lett az 1200-esbe egy TF1260. Erre vártam lassan 30 éve. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 29. 17:33


@grass:
Faszasag. Mar az "uj" beta firmware-rel dormog? :) Amit nemreg adtak ki. Nekem egy regebbi beta van, amiben nem kurbli a RAM eleres mar, de pl. a chipram meg igen, szoval frissiteni akarok ujabbra, mindentol fuggetlenul.

grass
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 29. 19:10 - Szerkesztve: grass


@Chain-Q
Nem tudom, ez nem lett megbolygatva. 3.X kick alatt látja a ramot. Kukáztam mellé egy Philips 15PF4121/01 TV/Monitort. Tudja a 15 khz-et kezelni. (Nincs bennt a "szokott" listában, de tettem egy próbát és lőn csoda.) Egy VGAtoDVI átalkító kellett de nagyon szépen muzsikál. HiGFX en keresztül lehetett egész jó felbontást faragni az alapgépre is. Elégedett vagyok. :)

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 09:38 - Szerkesztve: nzo


Ha Chuckytól rendelnék (feltételes mód, mert rev6 060-al 570EUR) TF1260-at, akkor arra bármiféle vám/áfa/köfa rárakódik vagy pici pakk és senki sem piszkálja? :) Avagy hogyan lehet "sallangmentesen" rendelni?
Szerk.: postát felhívtam, EU-n belül nincs plusz fizetnivaló (Chucky ugye EU-n belül küld). Viszont a TF nyákján fel van tüntetve, hogy Western Isles (Skócia) és ha kukacoskodni akarnak, akkor származási helynek ez utóbbit veszik figyelembe, ami mivel nem EU, ezért jön rá nem kevés költség.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 12:25 - Szerkesztve: charlie


Miert lenne baj, hogy ra van irva h. Skocia? Marmint, barmit kuldhetsz EU-n belul, ra van irva "Made in China" azzal sem foglalkoznak. Es mi a kulonbseg, ugye -> semmi. Csak az aktualis kuldemeny indulasi es erkezesi helye szamit, ami mindketto EU.

Nekem 4db Tf1260 kartya jott Chucky-tol, amibol ketto aztan tovabbment Mo-ra, ott feladta, 4 nap mulva megjott, senki nem kerdezett semmit. Igaz ez Svedorszag->Nemetorszag, de mivel EU-EU, ezert nem szabadna h. kulonbseg legyen.

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 13:04


A postás/vámos hölgy azt mondta, hogy NEM a feladás helye számít, mert pl. a Hollandiából érkező kínai pakkokat is megvámolják. Ez Magyarország, szóval én nem csodálkoznék, ha ez tényleg előfordulna :(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 13:52


Quoting: nzo
Ez Magyarország

Hollandia csak a kínai cuccok átrakását hivatott lebonyolítani, az ÁFA EU-s találmány, és a vámolás sem magyar sajátosság.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 15:24 - Szerkesztve: charlie


Ahogy Yellow Dog írja, ott Kína a feladó, és ezeknek a tranzit-csomagoknak az átrakása ún. vámszabadterületeken működik, szóval a címzett országba belépéskor vámolják meg. Ez korábban, az EU előtt is így működött. Pl. mondjuk Franciaországban feladtak neked egy csomagot, akkor az keresztüljött 2-3 másik országon mondjuk pl. vonattal, de nyilván nem mindenhol vámolják meg, csak a célországban, ahol az eredeti származási helyet veszik alapul a vám számításához.

Az is előfordulhat, hogy a kínaiaknak van az EU-n belül raktárja, ami vámszabadterület, lehetőleg a kikötőhöz közel, így onnan szolgálják ki az EU-s piacot, és minden esetben a célországba belépéskor fizettetik ki a vámot és az ÁFÁ-t. De technikailag és vámolási szempontból ez továbbra is Kína-Magyarország, azaz nem-EU-EU transzfer. Nyilván Hollandiának ez azért éri meg, mert lehet h. a vámolásért nem szedhet pénzt, de a rajta keresztülfolyó kereskedelem egyéb kapcsolódó költségeit megadóztathatja (helybérlet, ingatlanadó, iparűzési adó, személyzet munkabére, stb.). Ez elég standard gyakorlat a világ minden táján.

De ez esetünkben nem érvényes a TF1260-ra, mert konkrétan ott csak a kártya tervei készültek Skóciában, a fizikai tárgyak, a PCB és az alkatrészek nyilván Kínában készültek, de arra Chucky már kifizette a vámot hogy ő átvehesse őket Svédországban, az EU-ba belépéskor, mielőtt összeszerelte a kártyát. Nyilván Chucky kis otthoni műhelye nem vámszabadterület, innentől ez már le van vámolva, mert ott Svédország volt a célállomás. Te a kész kártyát kapod, ami egy teljesen más tétel, és amúgy is, innentől ez sima EU-n belüli transzfer, szóval vámmentes.

(Lazán kapcsolódó sztori: Nagy gyártók esetében előfordul, egyébként, hogy maga a gyár is vámszabadterület, így történt, hogy kb. húsz éve, a zalaegerszegi Flextronics-ban, az amerikai piacra készült Palmokon pl. "Made in Mexico" matrica díszelgett, mert a Flextronics gyár területe vámszabadterület volt, ergó az alkatrészek vámmentesen érkeztek oda, majd a késztermék is vámmentesen hagyta el a helyet - Mexikóba, ahol csomagolták, majd az USA-ban eladták, az ottani vámszabályokkal. Matricát gyártani olcsó, Palmot drága, szóval minek csinálják két helyen. Eddig jó. Persze mivel magyar módiról beszélgetünk, azért az tudni kell, hogy fél Zalaegerszeg akkoriban "Made in Mexico" feliratú, szériaszám nélküli Palmokkal mászkált, miközben a gyár papíron valami csillagászati hibaszázalékkal dolgozott... És persze él a "FLEXTRONICS" feliratú targonca legendája, ami EU-s raklapnyi PALM logós dobozzal csattogott végig a Kossuth utcán. De ez lehet hogy csak urban legend, és nem is láttam a saját szememmel, meg ilyen Palmot se. Rég volt, tán igaz se volt. :P)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 16:27


Fasze nem tudtak mar erre a TF. 1260 ra ratenni egy RTC t?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 16:37 - Szerkesztve: charlie


A hivatalos allaspont az, hogy az "óraport"-ot nem veletlenul hivjak annak... Egy óraportos óra modul pl. 14 EUR az AmigaStore.eu-n. Azert az nem a vilag vege. De vannak nyilt forrasuak is, ha valaki maga akarna epiteni, fillerekbol. (Es ha valami mar log a clockporton, vannak multiport adapterek.)

Szoval szerintem is jo lenne ha lenne rajta, de vegulis nekem annyira nem faj, igy legalabb vettem 1 oramodult ami alapgephez is jo, vagy fastramos gephez amin nincs ora.

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 17:32 - Szerkesztve: nzo


Köszi Chain-Q a részletes választ.
TF1260-nak - a korábban említett RTC module hiányon kívül (ami amúgy óccssóért kapható itthon is) - milyen gyermekbetegségei vannak még? Gondolom a NYÁKon már nem fognak módosítgatni és ahogy olvasgatom, a firmware upgrade-del egyre több minden javul (pl. stabilabb magasabb órajelen a proci)
Egy Blizzard 1260-hoz képest milyen hátránnyal indul?
A Warp 1260-al kapcsolatban tudtok valami fejleményről? Az lett volna a kiszemelt, de nagyon leállt a projekt (gondolom a chiphiány miatt)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 17:58 - Szerkesztve: charlie


A legutolsó béta Firmware-rel egyértelműen gyorsabb mint a Blizzard, főleg a memóriasebesség terén, hiszen modern SDRAM-ot használ, sőt még a Warp1260-at is lehagyja, és most már a chip RAM sebesség miatt sem kell szégyenkeznie. És állítólag még gyorsabb lesz, mert mintha íráskor még nem használná a burst módot. Amúgy általánosságban annyi kell neki mint a Blizzardnak, berakod, kell valami hatvanas lib (akár a p5 libekkel is simán megy), kész.

Ami két hátrány: 1., a dino által is felvetett óra hiány, erre ugye ez clock modul a megoldás 2., nem támogat MapROM-ot, legalábbis nem a hagyományos értelemben, vagyis MMU-val tudsz ROM-ot mappolni, pl. a MuFastROM progival ami az mmulib csomag része. Ez amúgy erősen ajánlott, legalábbis a korábbi Firmware-rel nagyon lassú volt ROM remap nélkül, nyilván az alaplapi interfészt dolgozták át ami a chip RAM sebességén segített, ezzel meg a ROM is gyorsult, de azért a MuFastROM (vagy hasonló progi, van pár) továbbra is erősen ajánlott. 3., a rajta lévő IDE-nek saját driver kell, de ROM nincs a kártyán sajnos, ezért vagy a Kickstart-ban kell helyet csinálni neki, vagy utólag kell betölteni, értelemszerűen ez esetben nem bútolhatsz róla.

Nyilván a Blizzard örökre AZ etalon marad, dehát 25 éves tech, mi bármikor behalhat, pótolhatatlanul, és hát utóbbi időben nem is sűrűn jön szembe egy és hát annyiba is kerül...

A Warp1260-am is van, az nyilván fullos megoldás, RTG-vel meg mindennel, ami tök jól működik (bár a HDMI porthoz nem árt egy jelerősítő) és 224MB Fast RAM-mal, ami azért elég fincsi. De kicsit BlizzardPPC feeling abból a szempontból, hogy ugye két különböző "likon" jön ki az AGA és az RTG, és én azt a big box PicassoII+scandoubler ill. PicassoIV ill. ZZ9000 után annyira valahogy nem érzem... Oda is ígértek fli-fi modult, amit vennék kilóra, de egy ideje szó sincs róla. Tudom, hisztis ribanc vagyok, akinek semmi se jó. A másik bajom a Warp1260-nal, hogy a rajta lévő IDE portot én használhatatlannak minősítettem, mert ha engedélyezed, akkor a komplett alaplapi IDE port megszűnik létezni, valamint ezzel együtt a PCMCIA is. Ami a nagyobb baj. Hiszen a kártya a komplett Budgie-t átirányítja magára. Nem is értem ezt miért csinálták, hiszen ráadásul a Warpon van saját ROM is, ahova simán elfért volna egy driver, mint ahogy azóta pl. a rajta lévő SD kártya foglalathoz lett is driver (az amúgy nagyon jól megy és gyors, a SysInfóban a B2060-am SCSI-je, SCSI2SD v6-tal megy kb. 6MB/sec-t, ugyanott a W1260 SD slotja 14MB/sec, szóval az fasza). De simán lehetne, hogy odébbteszik az IDE portot a címtartományban, és akkor ahhoz is be lehet tölteni valami device-ot, aztán kész. De így csak simán dísz, és ami idegesítőbb, hogy a default az az, hogy ENGEDÉLYEZVE van, ergó ha valami miatt a kártya elfelejti a beállításokat (pl. mert szerelés közben lehúztad róla az elemet), akkor utána szophatsz azzal h. újra beállítasz mindent. És ehhez korábban dughattad át a diszket az alaplapról, vagy bútolhattál floppyról, most legalább ha már az SD kártyát használod, akkor ez nincs, legalább dugdosni nem kell csak szoftveres beállítást kér. Szóval ott is van baj. És akkor még ilyen hülyeségekről nem is beszéltünk, hogy a rajta lévő ESP WiFi chip használatához SANA-II driver helyett saját TCP/IP stacket akarnak írni (elnézést, ön normális?), valamint hogy az órát nem lehet az Amiga oldalról beállítani, hanem csak úgy lehet, hogy felmész vele WiFi-re, és a netről beállítja magát... Aztán meg kikapcsolod a WiFi-t mert amúgy semmire se jó, csak ha valami miatt mégsem tud felmenni rá, akkor néha igy blokkolja a bootot. Remek dolgok ezek.

Egyébként írtam a Warp1260-as dolgokról korábban itt, szóval ha nem olvastad, van kereső. ;)

Szóval ha valami fullos halálcsillagot, esetleg elsődleges gépet akarsz építeni, akkor Warp, egyébként ha csak AGA-s gamékhoz meg demókhoz kell, akkor nyugodtan TF. Most már, hogy van normális RAM sebességű firmware. Szerintem. És jövőre még jön a PiStorm32, amin szintén lesz RTG, meg toronyóra lánccal, ráadásul jóval olcsóbb lesz mint a fizikai hatvanas kártyák közül bármelyik, és gyorsabb is, de még a Vampire-oknál is, szóval ebből a szempontból is ki tudja h. meg fogja-e érni várni a Warpra, ha RTG meg miegymás kell. Én megvárnám azt, mielőtt döntést hozok, hacsak nem döntötted el, hogy feltétlenül a fizikai hatvanas proci kell. De PiStorm32-t is veszek majd, szóval majd arról is beszámolok, ha van rá igény, de az tényleg az a szint lesz árban, hogy kb. bárki megveheti majd magának...

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 18:17 - Szerkesztve: nzo


Beszéltem Chuckyval. Rev 1D.1-em van KS 3.0-val. KS 3.1 kell minimum, különben nincs fastRAM. Jól kezdődik :)
Amúgy 060 demók gondolom ugyanúgy szaladnak, mint Blizzardon, ugyeeee? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 18:23 - Szerkesztve: charlie


Jaigen. Hát azért egy KS3.1 ne legyen már probléma... De KS3.0-t nem támogat a TF igen, azt el is felejtettem. Ami amúgy egy érdekes probléma... máshova rakja a Fast RAM-ját mint pl. a Blizzard, szerintem ha oda tenné akkor meglenne az boot ROM nélkül is KS3.0-n is, de hát mit értek én hozzá.

Demók, gamék, minden szoftver (Mac emu, mittomén) ugyanúgy mennek, én nem találtam semmilyen hatvanas cuccot ami ne menne, feltéve ha a full hatvanas verzióról beszélünk nem az itt-ott elérhető LC060-ról, abból hiányzik az FPU és egy csomó minden nem fog menni, aminek kell, de ez proci függő, a kártya alatta teljesen ugyanaz. Mint mondtam még phase5 hatvanas libekkel is megy simán.

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 30. 18:31


Most látom, hogy írsz a PiStorm32-ről, amiről eddig nem tudtam (azt hittem A500-ba van, gondolom az a "nem 32-es"). Ez tudni fog full 060-at? Leginkább 060 demó (meg alkalmazás kompatibilitás ahova kell a power) bugmentes futtatás.

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024