Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 124 . 125 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 09:11


Quoting: promo9
olcson hozzájutni?

Felejtsd el, arany aron megy kb.

edem
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 11:09


Azért az aranyár talán túlzás. A német ebay-en 45 euróért már kapni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 11:17


2MB os gondolom. A 4MB os az joval dragabb es ritkabb.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 11:25


PCMCIA FAST RAM nem létezik!
Mivel 16bites, ezért a neve is SLOW RAM, nem véletlenül... Nekem volt és gyorsan el is passzoltam, nem való semmire.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 12:05


600-asban is? :) Csak mert ott ugye az egesz busz 16 bites...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 12:34


Nem láttam, hogy A600-ba keresnek... illetve nem tudom ott a csatoló felület mennyiben lassíthatja, ha lassítja az írást olvasást. Én egyébként A1200-as esetére reagáltam, nekem az van és ahhoz volt, de egy próbát leszámítva nem használtam így került végül a vatera.hu-ra.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 12:51


Quoting: yellowdog
PCMCIA FAST RAM nem létezik!


dehogyisnem, en a A600 ba ezt a negymegas SRAM kartyat hasznalom, nagy megelegesessel.
kep
Nem, nem elado! :) Meg horror aron sem....

promo9
Tag
# Elküldve: 2018. Máj. 23. 13:32


Cf kártyával lehet helyettesiteni?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 13:38 - Szerkesztve: dino


Quoting: promo9
Cf kártyával lehet helyettesiteni?

sajnos nem
pl. ezen a kartyan van egy kapcsolo, amit ha atvaltasz, akkor irasvedette teszed a tartalmat. vagyis ilyenkor ugy mukodik kb, mint egy sima CF, ha meg a kapcsolo a masik allasban van, akkor meg FASTRAM kent funkcional.
Ezert nem lesz neked a CF bol FASTRAM. Teccikerteni?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 14:41 - Szerkesztve: yellowdog


Ha a memória csak olvasható akkor inkább nevezzük ROM-nak. A CF inkább egy adattároló elnevezése.

Quoting: dino
Quoting: yellowdog
PCMCIA FAST RAM nem létezik!


dehogyisnem,

A600 esetén elfogadom némi fenntartással az elnevezést, bár mivel PCMCIA felületen kapcsolódik nem vagyok benne biztos, hogy nem tartalmaz valamilyen belső elektronikát így a RAM modulok nem közvetlenül kapcsolódnak a processzor buszra aminek eredménye simán lehet sebesség csökkenés. Persze tudom, minden relatív.
A1200 esetén azonban semmiképpen nem nevezhető ez az általános PCMCIA csatolós SRAM kártya FAST RAM-nak, csak SLOW RAM-nak a fentiekben már leírt busz szélessége miatt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 18:38 - Szerkesztve: dino


SRAM=Static RAM kartyak belsejeben van egy pici elem, amely lehetove teszi, hogy a kartya az eltavolitas utan is megorizze tartalmat.

Quoting: yellowdog
A1200 esetén azonban semmiképpen nem nevezhető ez az általános PCMCIA csatolós SRAM kártya FAST RAM-nak, csak SLOW RAM-nak a fentiekben már leírt busz szélessége miatt.



"Kulonfele meretu kartyak vannak forgalomban 64KB-4MB os kapacitasig. A memoriakartyanak mindenkepp iras engedelyezettnek kell lennie, mielott a gepet inditod, vagy ujrainditod, ahoz, hogy a tartalma hozzaadodhasson az Amiga RAM jahoz. A kartya memoriaja FAST RAMKENT funkcional."

Idezet az Amiga 1200 kezikonyvbol (15. oldal, lap alja)
ACOMP Kft
Budapest 1993.

Bocs. Nem en talaltam ki, csak ideztem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 19:20 - Szerkesztve: dino


Az elobb voltam az amigahu aprojan, az i7 es almaspecem felso menujeben van CPU monitor, minden cpu maxon, homerseklet 98C, segiccseeeg, befogtak a gepem banyaszni vazze. Azert Layt megkerdezhetne valaki, hogy legalabb maganak banyaszik e? :D :D :D

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 20:04


Na mindjárt előveszem az időgépből ( (c) by dino) az A600-at és az A1200-at is és megnézem. Az A1200 biztosan slow RAM-nak ismeri fel, de az A600-ra nem emlékszem.

promo9
Tag
# Elküldve: 2018. Máj. 24. 20:07


amiga 600, 2 mb chip ram, érdemes fastramot venni a whdload miatt,vagy azzal nem vagyok előrébb?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 21:52


Quoting: dino
A kartya memoriaja FAST RAMKENT funkcional.

Ez annyiban (lehet csak) igaz, mint A500-nál a chip/fast átkapcsolós megoldás. Ott is megoldható, hogy fast ram-ként lássa a gép az 1MB felét, de attól még a chip buszon ül, így a sebessége nem egyezik meg a közvetlenül a processzor buszra akasztott memóriáéval. A1200-nél a PCMCIA a fast ram tartományban van, de csak 16 bites, tehát a sebessége a fele (jó esetben) csak a real fast ram bővítésnek, nem véletlenül slow ram az elnevezése.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 08:04


Quoting: promo9
amiga 600, 2 mb chip ram, érdemes fastramot venni a whdload miatt,vagy azzal nem vagyok előrébb?

Termeszetesn elorebb vagy, de az AGA cuccok sosem fognak mukodni, na meg azok sem, aminek nem eleg a 68000 CPU. Nem kell elkeseredni, igy is rengeteg jatek fog futni. Viszont en mindig azt mondom, hogy az arany kozeput egy A1200 as, 030 as karytaval, CF kartya a HDD helyere, a PCMCIA csatihoz meg egy CF adapter, ez a leggyorsabb adatcsere. Szal ez egy ezerketesbe kb alom konfig.
Van meg egy remek olcso alternativa, viszont az nem Amiga, ugyhivjak, hogy Raspberry pi, 12ezer es az AGA cuccok is mukodnek. Termeszetesen nincs 100% emulacio, viszont ez a szegeny ember Amigaja, ami eleg jol mukodik.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 08:54


Vagy UAE ha már emuláció, akár PC akár pl. PS3-on ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 10:24


pc az egy szar, ps3 nal meg occobb a pi

Peti
Tag
# Elküldve: 2018. Máj. 25. 10:29


promo9: ha NAGYON sok pénzed van, akkor persze vagyél Fast-Ramot - bár anélkül is fog működni a WHD. Aminek kell a közel 2MB ram, az persze nem, bár ezeket is megpróbálhatod rendszer nélkül, a felesleges partíciók lekapcsolásával elindítani, hátha - de ez (szerintem) csak minimális programot érinthet, közel állhat a 0-hoz. Viszont Fast-Ram esetében nyilván nincs ilyen gond + a WHD be-cacheli a program összes lemezét (ha van elég szabad memória), és úgy indítja el az adott programot - nincs töltési idő! Oké, van egy pici, de sokkal kevesebb mint HDD-ről.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 10:36 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dino
pc az egy szar, ps3 nal meg occobb a pi

PC szar... ez úgy általában igaz, de azért a WinUAE minden csak nem szar ha ki tudsz hozni valahogyan 50Hz-es jelet a gépből akkor (szinte) tökéletes emulációt kaphatunk :-)
PS3 meg addig drágább valóban amíg nincs otthon egy elfekvőben, de ha amúgy is van, márpedig szinte mindenkinek van :-D akkor szintén az ajánlott kategória HDMI-s "Amigázáshoz" ;-)

Nekem is volt ez Zero-m, igaz sikerült már megölnöm a HDMI kimenetét, felkínlódtam rá egy amigás image-et, de nekem nem jött be úgy összességében. Szaggatott és akadozott az egész aztán arra sem jöttem rá hogyan lehet és főként, hogy hová másolni az ADF-eket, a joy kezelés sem ment, stb, szóval kb. fél óra bohóckodás után letöröltem az egészet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 10:45 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
PC szar... ez úgy általában igaz, de azért a WinUAE minden csak nem szar

AZ UAE miatt nekem nincs kedvem tamagocsit etetni minden nap.
Quoting: yellowdog
PS3 meg addig drágább valóban amíg nincs otthon egy elfekvőben, de ha amúgy is van, márpedig szinte mindenkinek van :-D

Biztos en vagyok a sznob, de nekem sincs... de szerintem tegye fel a kezet itt a forumon, akinek van PS3 a... :D
A pit en is HDMI n keresztul hasznalom, egy 15' LCD monitoron.
Persze nem feltetlen kell utanozni engem, csak azt irom, hogy en mit hasznalok.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 10:50 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
Nekem is volt ez Zero-m, igaz sikerült már megölnöm a HDMI kimenetét, felkínlódtam rá egy amigás image-et, de nekem nem jött be úgy összességében. Szaggatott és akadozott az egész aztán arra sem jöttem rá hogyan lehet és főként, hogy hová másolni az ADF-eket, a joy kezelés sem ment, stb, szóval kb. fél óra bohóckodás után letöröltem az egészet.


Jaja, zerot en nem is vennek, nagyon gyengusz, nagyon gyengusz...megertem, hogy megszabadultal tole...:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 11:42


most ne mar, egy ilyen picimacis sram kartya kiba ritka es kiba draga, ennyi penzbol veszel 2 Furaiat vagy 3 db 4/8 megas Fast RAM kartyat - mer ugye az is letezik A600hoz. DE! siman csak a fast RAM az alig erzekelheto sebesseget hoz, a WB kinlodni fog, meg te is... erdemesebb Furiara ramenni, 020 + 8 mega fast RAM + picimaci barat ... mindez 100-110 euro. Nem egy lehetetlen osszeg. Tobbunknek is van Furiaja. Tesztre is volt itt. Nagyon rendben van! Osszekocolja a hajad a szel, ugy szakit :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 11:45


Quoting: dh1
sram kartya kiba ritka es kiba draga,

en mondtam, hogy draga... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 11:47


tudjuk :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 12:21


Tudjuk :-)

Quoting: dino
nagyon gyengusz, nagyon gyengusz...

De olyan aranyos, picike és nagyon olcsó volt, postával vettem 8 fontért.

Quoting: dh1
fast RAM az alig erzekelheto sebesseget hoz, a WB kinlodni fog, meg te is

Ha WHDLoad-hoz kell akkor nem annyira lényeges a sebességnövekedés, a memória mérete a fontos nem?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 12:58


Eladó The Story Of ZX Spectrum In Pixels könyv
Angol nyelvű. Kétszer átlapozott, vadiúj állapotban.
Nagyon szép, nagyon igényes kiadás. Minőségi papírra nyomtatva. Elég nehéz is emiatt.
Személyes átvétel előnyben.
Ár: 8000Ft.
Könyv

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 13:10


Quoting: yellowdog
WHDLoad-hoz kell


De sima 68k alatt a 3.1es WB hasznalataba belebolondulsz...
WHDLoad gyujtemeny S konyvtarat nyisd ki WB alalo es jelezd ha mar vegzett ;) kb ezert

promo9
Tag
# Elküldve: 2018. Máj. 25. 14:27


Nekem így két megával még csak a prince of persia indult el, mindig kíirja hogy cant allocate expmem :)
indy atlantist instaláltam lemezről az meg azt írja ki hogy more then 200 object in room 96 és kilép.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 26. 01:52


Urak! Erdekel valakit egy MacMini G4, latest 1.5, 64 megas ATI-val? 25000-ert?

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 124 . 125 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024