Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 124 . 125 . >>
Szerző Üzenet
Morkath
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 07:42


Akkor mégiscsak ez a kártya kell neked, csak nem a 3D, hanem az épkézláb Win7 támogatás miatt. Létezik FX5200 is S-Video kimenettel, de ott barkácsolni kell a drivert Win7 alatt, és a normális működés több, mint kérdéses.

Ha érdekel ez a kártya, ma kipróbálom (S-Video szempontjából is) és visszajelzek. Csere lehetséges, Amiga-PS2 joypad adapterre. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 12:43 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Morkath
ez a kártya kell neked

Kezdem én is így érezni... ;-) Ha kipróbálod, megköszönöm, a lényeg, hogy működjön a video kimenet is, sajnos szaladtam már bele hibás Chrontel chip-esbe, igaz az eladó zokszó nélkül visszavette, ez persze 2000 körüli történet.

Mondjuk Amiga-PS2 adapterem nekem nincs... ;-) Na jó, csak pillanatnyilag, mert folyamatban van, csak éppen lakásvásárlás közepén vagyok és mióta elkezdődött, november óta nincs nagyon kedvem a bütyköléshez, a hivatalok minden trükköt bevetnek, hogy ne mehessen valami simán és az ember lehetőleg minél többet idegeskedjen és bizonytalankodjon, a lényeg, lassan a vége felé járok (remélem) már csak az OTP-n múlik, hogy mikor kaphatom a kezembe a kulcsokat, azt követően nekilátok a dolgoknak, az adapternek is :-)
Szóval, ha nem sürgős számodra az eladása, vedd úgy, hogy megegyeztünk, egy kis türelmet kérek csak :-)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 14:11


Megtörtént a tesztelés, a kártya kifogástalanul működik. Win7 64bit alatt a 300.x driver verziókkal nincs hagyományos TV-támogatásra vonatkozó opció, valószínűleg ezt időközben megszüntették. 177-es driverrel viszont kifogástalan az S-Video kimenet is.

Bonus feature: ez a kártya nemcsak S-Video-t tud az RGB kimenetén, hanem már komponens videó támogatás is van benne. Tűéles kép, ragyogó színek, 50Hz super-smooth scroll LCD-n, ez lenne a cél? Kezdem sejteni, hogy igen! A francba, mingyá' elbizonytalanodom, hogy tényleg el akarom-e adni. :)

Vicc volt, természetesen félreteszem neked.
Így néz ki az RGB kábele a kártyának:

RGB kábel

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 16:58 - Szerkesztve: dino


A win hetet milyen idokozonkent kell ujratelepiteni, ha napi hasznalatban van? :)
A mikrofos mit javasol? Ket, harom ev?
Gusztustalan egy joszag, az mar biztos... :)
Na de a mostani fosiksz sem jobb, ott meg bejon a fereg, mert azokat sem erdekli mar a juzer, csak az extra profit...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 17:22


Quoting: Morkath
50Hz super-smooth scroll LCD-n, ez lenne a cél? Kezdem sejteni, hogy igen! A francba, mingyá' elbizonytalanodom, hogy tényleg el akarom-e adni. :)


Igen! Ugye el akarod?!... ;-)

Köszönöm szépen!!! :-)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 17:46


dino: Az én Win7 telepítésem 5+ éves. Mindenre használom: zene, filmek, játék, szoftverfejlesztés, kap hideget-meleget. Lassulás, újraindulás, kék halál nem volt még soha. Vírusirtó nincs, a security a MalwareBytes + Comodo kombóban merül ki. Ésszel kell netezni, szutykot nem kell letölteni / elindítani, ennyi a titok. :)

Nyilván ha lenne olyan, mature Amiga-like rendszer, ami "main rig" szerepkörre is alkalmas (nekem), azt használnám, mert ezerszer jobb lenne.

A fentiekkel arra akartam rávilágítani, hogy bár tényleg úgy kényszer-trágyadomb az egész, ahogy van, a szűk keresztmetszet 95%-ban mégiscsak az ember.

Yellow Dog: Megbeszéltük. Igazából már jövő héten elküldeném a kártyát, csak tartok tőle, hogy akkor idejekorán elillanna a motivációd a PS2 joypad adapterek legyártására. :D Pedig az nagyon kéne, mert wireless PS2 kontrollerrel akarok Golden Axe-t játszani Amigán, és ahogy elnézem a másik topicot, vannak még érdeklődők rajtam kívül is. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 28. 10:20 - Szerkesztve: yellowdog


Bár a kettő nem függ össze ilyen mértékig, én is úgy gondoltam/gondolom, hogy várjuk meg amíg elkészül a cserealap ;-)
Az úgynevezett előre történő fizetésre már láttunk itt nem egy példát, és mi lett a végük? Én nem szeretnék beleesni ugyanebbe a hibába, hiszen a motiváció hiányán kívül jöhet más előre nem látható probléma is és akkor ugye mi van...? Készítettem jó pár Gotek-et (a WiFi-s verzióból) és volt olyan esetem, hogy a vevőnek több is kellett volna mint a pillanatnyilag rendelkezésemre álló készlet, ő ennek ellenére egyben előre fizetett volna, de én mondtam, hogy csak azért fogadok el pénzt, amit el is tudok küldeni, szerintem így tiszta, tisztességes az üzlet :-)

Szóval amint túl vagyok a lakás dolgon, jönni fog az a fránya motiváció, kis türelmet :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 28. 16:10


Win7 64 bit, ez is kb 5+ eves. Szornyu kiejteni de legjobb win szerintem, sem elotte sem utana ami kijott az ertekelhetetlen. Ez az i5 3770K-val es 16 giga RAM-mal a mai napig meloban kivalo (ceges i7 laptop nem hozza a szintjet). Szal buta userkent nekem kivalo. Melora nem is szeretnek mast! De egy Amigat csakhat ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 28. 16:45


Pontosan így van! Amit meg nem szeret, az megy VirtualXP-n, szóval így párban gyakorlatilag mindenre képesek :-)
Izé... majdnem elfelejtettem a WinUAE, VICE és társaikat... ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 31. 21:08


Elado cuccok:

V-Lab ZII/ZIII video digitalizalo 25000 Ft
Hardframe SCSI ZII/ZIII SCSI vezérlő, dobozos 30000 Ft
FrameMachine ZII/ZIII video digitalizalo és genlock 30000 Ft
Commodore MK-10 MIDI billentyű 8000 Ft
MIDI interface Minden Amigához 5000 Ft
Parallel port digitalizáló Minden Amigához, mono 8 bit 6000 Ft
Commodore A590 SCSI vezérlő A500-hoz, táp nélkül működik, felső borítás hiányzik 25000 Ft
Fényceruza minden Amigához 7000 Ft
Commodore XT card ZII/ZIII-as PC emulator és bridgeboard, 5,25" floppy drive-val 25000 Ft
joystick-ek több darab, Ft/db 1000 Ft
slim IDE DVDRW 3000 Ft
Újságok Ft/db magyar, külföldi 200 Ft
SD2SCSI MicroSD adapter SCSI portra 25000 Ft
CF SD adapter CF kártyafoglalatos SD/MicroSD adapter 3000 Ft

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Feb. 01. 14:39


Quoting: dh1
CF SD adapter CF kártyafoglalatos SD/MicroSD adapter

Erdeklodnek, ez mekkora meretet lat, kezel az Amigaban?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Feb. 01. 23:37


SDXC UDMA Type I.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Feb. 02. 21:59


Keves? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Feb. 03. 21:39


Amigas cuccok egyben elkeltek! Targytalan!

nzo
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 04. 22:23


Ezeket az újságokat keresem. dh1 Ha lenne valamelyik, akkor érdekel:
Computer Mánia: 1,2
Commodore újság: 89/7-8 (a 10. és 59. oldalon hiányzik a fekete szín) 92/6,12, 93/2,3 (hátsó borító hiány),12, 94/1 (a 45. oldal nagy része ki van vágva) 2,3,5,6,9,10,11,12
CoV: CoV 1993/nyár különszám (45-48. oldalak hiányoznak), CoV 1995/nyár különszám, CoV füzetek 1/2(vagy csak a borítója),3/4
Amiga Fan: a 97/1 szám van meg. Ezen kívül talán 1-2 száma jelent meg. Azokat keresem.
576 Kbyte: 93/1, ill. a 93/3-tól amíg van Amigás tartalom
Mikro Magazin: 84/1,2,5,6, 85/2,5,6, 86/(1-nem létezik januári),2,3,4,11-12(duplaszám), 87/10, 88/8(megvan, de ragacsos, levált borítóval)
Bitvadász (vagy csak a borítója)
Spectrum Világ: 25 (a középső 2 lap hiányzik)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 10. 00:26


Quoting: nemazoty
Computer Mánia: 1,2

http://pcvilag.muskatli.hu/irodalom/cm/cm.html

Esetleg meg ez:
http://retroujsag.uw.hu/

neunoid
Tag
# Elküldve: 2018. Már. 27. 06:16


Amiga 500 rev6-hoz vennék Mitsumi bill. elektronikát, esetleg komplett billentyűzetet.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 31. 21:37


Quoting: thomassd
http://pcvilag.muskatli.hu/irodalom/cm/cm.html

Elismerésem a belefektetett energia miatt, de mi a f.szért kell minden oldalt külön felrakni, miért nem lehet egy pdf-be, kezelhető formátumban megjelentetni, letölthetővé tenni? És akkor még a lapozgatás színvonalát nem is említem...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 01:02


hat amikor 10x eve keszult es nem volt 1000 mbit net, akkor orultel neki :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 11:41


Persze, de valaki, úgy értem rajtam kívül, vehetné már a fáradságot és betolhatná a képeket egy pdf-be :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 13:16


Szólj neki, hogy csinálja meg. Az oldalon változtatna ő, de kb. ennyire futja a tudásából. (Nem bántani akarom, ismerem, ez a tény). Meg ahhoz, hogy az egész oldalt átdolgozza rohadt sok munka kellene. Most (=pár éve, amikor elromlott) is inkább keresett ugyanolyan scanner-t, mint amivel elkezdte, hogy ugyanolyan minőség legyen minden, mint az első scan-ek.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 13:56


Nemreg irtam neki levelet, hogy szuksegem lenne a konzol kezdeti szamaira, le vetettek vele,
de nem merte ideadni, azthitte lehet valami genya ellenor vagyok...kar, nagy kar..

Awe
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 16:51


Már elnézést, de a PDF formátum nem JPG konténer, annak ellenére, hogy sokan annak használják. Van sok okos képmegjelenítő, ami alkalmas erre a célra. Sosem értettem, hogy miért kell több száz mega képet beletolni egy PDF fájlba. Akkor inkább legyen minden oldal külön képként lementve.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 22:42


igazandibol szarul vannak szkennelve, feldolgozva... de nem szolok bele, en csak tobb szaz tankonyvet kontaktoltam mar DTP-s melom soran...

eleve kepkent szkennelni egy ujsagoldalt hulyeseg, karatkerfelismeres meg mar kibaregota ismert es hasznalt dolog ... szal engem senki nem venne ra arra, hogy ezeket a formedveny JPG-ket nezegessem vagy netalantan olvassam is oket ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 02. 11:39


A pdf ilyen esetben a szükséges rossz, azért csak könnyebb egyben kezelni, mint egy mappában és pl. Windóz képmegjelenítővel bohóckodni. A pdf megjelenítő kép esetén is kényelmesebb kezelést biztosít. Persze a legjobb az OCR lenne, esetleg még DjVu, bár én annyira nem szeretem...

nzo
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 02. 23:09


Khm... Kattide

szt
Tag
# Elküldve: 2018. Ápr. 03. 19:35 - Szerkesztve: szt


Eladó a következő konfiguráció

PowerMac 7,3, 1,8GHz,
Radeon 9600
300 GB SeagateHDD
MorphOS 3..10 key
A MorphOS installálva van a HDD-re.
A gép bő egy éve van nálam, tökéletesen működik MorphOS alatt.

Ára: 44 000 HUF

szakacst gmx com
Budapest

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 04. 09:03


szt
Miert adodik el?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 04. 21:15


Quoting: nemazoty
Khm... Kattide

Köszönöm :-)

szt
Tag
# Elküldve: 2018. Ápr. 05. 10:15


dino: nem hardveres baj miatt

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 124 . 125 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024