Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 .
Szerző Üzenet
Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 19. 09:12

Quoting: dino
Hm, ezekszerint nem csak en oregszem...

Ezért adtam el az újságokat. Kicsik a betűk:-).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 19. 10:22

Quoting: Kukacmarci
Ezért adtam el az újságokat. Kicsik a betűk:-).

Szerintem csak rovid a kezed... :D :D :D

YADA
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 19. 21:10

Quoting: ratman
Kell a péz, mert nemsokára vagy elektromos tolószék kell, vagy venni szeretnék egy automata váltós autót. :)

Azt az automata valtos toloszeket majd megneznem :-)
Legrugos vagy hidros lesz?

Szücsi65
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 20. 20:59

Kukacmarci, az eladó A500 repro dobozod megvan még?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 20. 23:38

szucsi65
Megvan, 10000-ért vihető.
Képek Hardveraprón:-).

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 26. 23:39

Végső ár!
A500 repró doboz/A600 komplett ház ledekkel. 9000Ft/darab:-)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 28. 09:57

A 600 ház eladva, a dobozt meg tessék már elvinni:-).

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 03. 18:01

No, megérkezett az A3000 a némettől. Nem szép, működik. 3.1-es kick, rev9-es lap, rev7-es lánykakártya, négy mega ram, floppy. Belülről meg szépen rendbe is van téve. Örülök.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 15. 14:35

Vennék B1260-ba slim vagy egyoldalas 64-128MB EDO-t.

peachman kukucs vipmail pötty hu

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 15. 10:32

Az esélytelenek nyugalmával keresnék értelmes áron eladó Ariadne-II, vagy sima X-Surf ethernet kártyát.

ide írjatok: ratmancj bigyo dzsimel putty kom

thx

Logostino
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 15. 19:38 - Szerkesztve: Logostino

Ratman:
No offense, de amikor múltkor (1-2-3, nem tudom hány éve) vettem az Ariadne-t akkor úgy emlékszem mintha kicsit lefikáztad volna. :)))

Szerk.: Megkerestem:
"Nos, ha mindenképpen sok pénzt akarsz adni egy most már isten tudja milyen állapotú hardverért (21 éves ez is), amivel - vélhetően - stabil hálózati kommunikációt akarsz megvalósítani, akkor hajrá. :D
Van alternatíva, ugyanolyan vacak mint az ariadne volt, cserébe - és ez még egy kazal péz - ad neked USB interfészt is, ha megveszed rá a rapidroadot... ami így pár nap használat után -szerintem- jelentősen egyszerűsíti, valamint kitágítja a felhasználási lehetőségeket. :)"

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 07:04

@Logostino: Jah, csak most eppen az a helyzet van, hogy az x-surf-100 nem fog menni. :) Ami meg van az meg sajnos mar nem jo (a ketto darab jelenleg nalam tartozkodo x-surf-bol egy lelassitja a zorro3-as gepet, de nagyon, a masik nem lassitja le, cserebe viszont 100kb/secnel tobbel nem tud forgalmazni).
A fikazas meg akkor is jogos volt, mert horror arakon merik ezeket az oreg fosokat. :)
Egyebirent az evek soran hasznaltam par ethernet kartyat amigaban, szoval tapasztalat azert ugy gondolom megvan, kb. ezek fordultak meg nalam, illetve vannak meg:
- a2065
- connexion (a2065 klon :D)
- ariadne
- ariadne-II
- lanrover
- x-surf
- x-surf-100 (ami ethernet kartyanak pocsek, usb-vel szerintem tovabbra is igen jo megoldas ha classicon akarod hasznalni nagydobozos gepben).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 09:58

100kb/secnel

100 kbit/s vagy 100 kByte/s ?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 11:28

A500 repro doboz még mindig eladó. Ár 7500Ft. Holnap viszem klubba, ha valakit megmozgatna:-)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 13:59

Ugye tudod, h holnap csak bufe lesz valami rendezveny miatt. Szerintem emiatt a letszam is kisebb lesz majd.

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 16. 14:36 - Szerkesztve: Peti

rati: a nálad tartózkodó x-surfok a tieid, vagy csak kölcsönbe vannak? Mert ha a tieid, akkor nekem így is jó lenne (végre lenne netem a 4K-n, hurrá!!!), szóval lehet hogy megvenném valamelyiket. Amúgy hogy lelassítja az mit jelent? Azt, hogy mást nem lehet a gépen csinálni használat közben? És ilyenkor mennyi a sebesség? És mi foghatja meg: más kártyák, a gép bugos, vagy rendszer hiba? Másik gépben is ezt produkálja?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 19:41

@Peti: Enyim mind. A lassulást meg úgy kell érteni, hogy míg a bootmenüig eljutsz, az 20-30 sec. Utána kb. soha nem bútol be a gép. (10-15 perc). Nem javaslom. :D Kártya lett rotty, sajnos.

@Yellow dog: 100 _kilobyte_, azaz 1 megabit körüli az elérhető átvitel. Régen ha k|m|g|b-t írtunk, az volt a byte, ha a |k|m|g|bit írtunk, az meg a bit. Énkérekelnézést, hogy ilyen vén szar vagyok.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 20:29

Énkérekelnézést, hogy ilyen vén szar vagyok

Hanyas vagy te .... ? :-D Én 70-es úgyhogy én is régen tanultam, talán táviró vagy átviteltechnika szaktantárgyban. Inkább az előzőben, de nekem úgy rémlik pl. a kbps az kilobitpersec, nekem úgy rémlik, hogy nagy "b" volt a bit is "B" volt a bájt, de mindegy, a lényeg, hogy tisztáztuk ;-)
Szóval 1Mbps kevés? Csak azért kérdezem, mert most bütykölök A1200-hoz egy Wi-Fi adaptert és jelenleg (egyelőre) kb. 40kB/s-nál vagyik 400kbit/s-nál tartok, amit még én is kevesellek, de ha meg tudnám közelíteni a 100kbájt/s értéket én már elégedett lennék, szerintem, nekem az az átviteli sebesség megtenné már.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 22:04

75-os :)
Par eve foglalkozom ilyen hulyesegekkel, hogy szamitogephalozatok. :)

Egyebkent, ha 802.11b-s, akkor azon meg kell tekerni, ha lehet, mert,elvi maximum az olyan 5,5 mbit/sec mert a wifi nagyon nem full duplex, plane nem a b. :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 17. 08:51

Sajnos nagyon sok minden lassítja a sebességet. Egy ESP8266 modullal bütykölgetek, ennek serial portja van erre akasztva egy PIC ami tulajdonképpen egy soros-párhuzamos átalakító + buffer. A serial sebessége jelenleg 921600-on van amiből már következik, hogy a max. elméleti sebesség 90kbájt/s... Átnyom 8kb-ot a PIC-be, az ad egy IRQ-t mire az Amiga kiolvassa a memóriacímről a 8kbájtot és kiírja lemezre, egyelőre a RAM DISK-re, aztán újra egy kérés, ha nagyobb a fájl méret, és így tovább. Van mit optimalizálni, tudom, illetve az ESP elméletileg tudja a 3,5Mbit/s-ot, szóval abban a részben még van 4x-es lehetőség, kérdés a PIC bírja-e beolvasni és letárolni... De azért írtam, hogy ha a 100kbájt/s környékét elérném, nekem az már elegendő volna :-)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 17. 14:01

peachman
Köszi, nem tudtam... Akkor majd legközelebb...

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 .
forum.amigaspirit.hu / Általános / Adás-vétel