Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retro pumpák, villanybalalajkák és bináris abakuszok.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 07. 08:24


Quoting: yellowdog
Én meg azt sem tudom, miről megy itt az értekezés ;-)


Ne hogy ne ertsd maa' leforditom, Amiganak vege van, itt mar mindenki atkepezte magat pumpaszerelonek, jobb kesobb, mint soha jeligevel...
Tolom le a padlasrol estere en is a kurvanehezvizgozgeneratoros villanybalalajkat... :)

Eljen bilgeccc: kenyeren es vizen...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 07. 10:06


Ahogy George Mallory mondta, azért akarom megmászni a hegyet, "mert ott van". Arról pedig megnyugtatok mindenkit, hogy Bill Gates nem vett részt a CGA Doom megalkotásában. Ő jelenleg hugyos vizet próbál eladni a kínaiaknak, vagy valami hasonló :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 07. 11:32


Ja, nekem is ez jutott eszembe, mikor olvastam a cikket, hogy "hat Vilikem, te aztan egesz eletedben a szarbol csinalsz aranyat". :D

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 09:58 - Szerkesztve: BSzili


Találtam egy ilyet a Tandy vs PCjr kérdésben:
https://www.brutman.com/forums/viewtopic.php?f=6&t=668
Összefoglalva PCjr-en a B800 csak egy 16KB-os ablak, jrconfig.sys-el lehet 16, 32 vagy 64 KB memóriát rendelni a videóvezérlőhöz, ami 128KB-16KB, 128KB-32KB, vagy 128KB-64KB címeken látszik. Futási időben le sem lehet kérdezni melyiket állította be a júzer, szóval nem hiszem hogy ez túl hasznos lenne. Szerintem csak a Tandy lesz itt a nyerő, ahol B800-tól van 32KB memória, már csak az a kérdés, hogy megvalósítható-e ez a bridgeboard-okon.
Kompromisszumnak ott van a 160x200x16 mód esetleg, amihez csak 16KB memória kell.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 19:01 - Szerkesztve: charlie


Azt kiastam mar, hogy legalabbis az A2386sx-en 32KB CGA RAM van. A korabbiakat nem tudom (de azt most pont leszarom, legfeljebb azokon nem fog menni). A fo problema, hogy a PC oldalra szerintem kell valami mini-TSR-t irni ami megpatkolja a video BIOS-t es nem dob errort ha valami Tandy modba akar valtani, vagy rosszul gondolom? Es most annyira nem erzem h. nekem 16 bites x86 asmot kell irnom, de majd meg atgondolom az elet ertelmet. :D

Szerk: amugy van megegy erdekes Tandy ficsor, az hogy a 320x200 4 szinu modban te valaszthatod ki melyik szineket akarod. Akar az is jelentos elorelepest hozhat bizonyos esetekben. Mondjuk ehhez az kellene hogy a Tandy regiszterek mappingje is mukodjon... Ki kene probalni, de mindenhez x86 oldali kodot kene irni, ami most eleg jaj nemakarom. :)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 00:42


Raadasul manapsag nem is olyan konnyu olyan forditot talalni, ami 16 bites x86 kodot tud gyartani.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 03:10


@siz:
A Free Pascal tud... :P Szoval ez pont nem lenne baj, tehat a tesztkodot lehetne abban irni, bar a BIOS patkolo TSR-t inkabb asm-ban irnam, de ahhoz meg egy nasm, azt' jovan, csak most tenyleg nincs ra agykapacitasom, mert eppen crunchtime van egy kicsit a cegnel...

YADA
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 17:10


humm, ilyen rezidens kodokra volt anno egy C-- nevu nyelvecske, rezidens kod irasara hasznaltam :-) custom keyboard illesztohoz.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 19. 21:03 - Szerkesztve: charlie


BSzili:
https://twitter.com/chainq/status/1064608171245871112

Johet a Quake CGA port! :D

Szerk: Sajnos orajel duplazoval egyutt nem stabil. :( Vicces, volt, elsore bebootolt, ment 10 percet, azota meg hol igen, hol nem, leginkabb csak ha lelovom a duplazot. Kar, pedig jo moka lett volna.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 20. 02:00


lehet huteni kellene eroteljesebben, nem?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 20. 08:36 - Szerkesztve: charlie


99%-ra biztos vagyok benne, hogy nem melegedési probléma. A chip alig kézmeleg. Találtam egy oldalt, miszerint órajelduplázóval az FPU használata nem támogatott ezekkel a 486 bővítményekkel, de egy másik szerint meg simán mennie kéne. De nehéz megbízható infót előásni ezekről ennyi év után... De olyat is olvastam, hogy "esetleges" és még azon is múlik hogy pont melyik revíziót nyerted meg a kártyára forrasztott 386-ból a 486slc-ből meg magából az FPU-ból. Mindegy. Nem volt drága, és majd berakom a GG Vortexbe, aztán kész. :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 20. 13:53


8 MB RAM-al érdekes lett volna a Quake :P Mondjuk ha van játék amihez igazán passzol a fekete, zöld, piros, barna paletta...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 20. 17:10


Szerintem a DOS-os Quakenek kb. 8MB volt a minimum memoriakovetelmenye... (16MB volt a javasolt, es meg lehet hekkelni a PC kartyat h. 16MB RAM legyen rajta, nem akartam, de ez ne legyen akadaly! :D)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 20. 19:11


8MB a minimum heap amit fixen lefoglal, szóval az nem hiszem, hogy elég lenne, de ha már úgyis beletúrok a forrásba akkor le tudom venni kisebbre. Ami inkább inkább gond lesz az a proci sebessége, mert a Quake még a 120+ MHz körüli 486-osokon is eléggé döcög.
https://www.youtube.com/watch?v=KbcFvUOGA44

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 20. 21:15 - Szerkesztve: ratman


Mivel nincsen most kezemben a2386sx, csak egy szki-s 386-os, amit ma este picit overclockoltam (a 12 Mhz-ről, 25 Mhz-re) és megnéztem rajta a 2nd reality-t és nem fagyott szét, meg nem olvadt le, csak ennyit tudok mondani....

https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1064973668336500737

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 21. 07:12


Nekem az Goldengate 486 SX25 olyan, hogy tojast lehetne rajta sutni, szoval az IMHO nemigen birna a huzogatast...menet kozben tapigatni sem ajanlatos :D mindenesetre jo moka.
Vannak ilyen ipari PC kartyak (minden rajta van HDD vezerlo stb) ilyen hibrid szornyek ISA slotba is belemegy,(termeszetesen az Amiga nem tudja vezerelni) ilyen pentijum negyig bezarolagosan. Regebben azt akartam beepiteni Amigaba, termeszetesen kulonallo gepkent funkcionalt volna, de lemondtam rola...

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 21. 08:08


Quoting: dino
Vannak ilyen ipari PC kartyak (minden rajta van HDD vezerlo stb) ilyen hibrid szornyek ISA slotba is belemegy

Vaterán épp van egy eladó.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 21. 08:52


Quoting: siz
Vaterán épp van egy eladó.

Nekem is van aszem 3db, egy P3 es 2db P4 es, viszont nem futenem vele a szobat. Ezekre mar kell akkora hutoborda, hogy 2 vagy 3db slotot is elfoglalna az Amigabol.
Buzipece...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 21. 11:58 - Szerkesztve: charlie


ISA-s ipari pumpat es backplane-eket meg ujan is lehet venni, van az Advantechnek mindenfele, termeszetesen full passzivan hutott is, ez nem ujdonsag.

http://www.advantech.com/products/single-board-computers/sub_871df718-627e-4240-b94a- 30a25c31ce6f

Itt kivalasztod oldalt a Form Factor-nal a Half Size SBC-t az mind ISA-s cucc.

Van amelyiken meg ilyen extra bovitos tusor is van, arra szerintem lehetne valami Zorro bridge-et eszkabalni, de itt mar akkora a teljesitmenykulonbseg, hogy az Amiga jobb esellyel mukodhetne a PC kiegeszitojekent mint forditva, ha oszintek vagyunk...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 21. 12:41


Quoting: charlie
Van amelyiken meg ilyen extra bovitos tusor is van, arra szerintem lehetne valami Zorro bridge-et eszkabalni

Na, igy mar kene a cucc... :D

Quoting: charlie
Amiga jobb esellyel mukodhetne a PC kiegeszitojekent mint forditva, ha oszintek vagyunk...


Had maradjon csak elsoleges gepnek az Amiga az x86 os cpuk ugyis tele vannak bugokkal...
Amugy nem lenne rossz szerintem, amit fentebb irtal...
Nekem kifejezetten tetszene. Amiga felszolitana a budos pecet, hogy dooogozzaaaaaaamaa..
Nem, nem...jozan vagyok :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Dec. 18. 04:13


Most szarok be. Egy nemet Amigas-retro-nerd YouTube csennel egy egesz epizodot szentelt a Viaductnak. A csavo kerdezgetett A1k.org forumban errol-arrol, mondta h. majd csinal valami YouTube videot, de hogy ennyire?! :D

(Amugy jo szarul megy a gepen az enyemhez kepest... Szerintem szoftveres a kartyajan a BltTemplate(), vagy valami... Hiaba na, a PIV odabasz. :) De majd hekkelek valamit meg ezen ugyis.)

https://www.youtube.com/watch?v=tKoRBi33PoM

Ugyanitt - meg csak egy gigahekk erejeig, de csinaltam 160x100-as 16 szinu CGA "grafikus" modot (ami igazabol egy textmode hack). :D

https://twitter.com/chainq/status/1074857686792069120

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 18. 12:03


Ha felteszed a működő CGA Doom forrást valahová, akkor majd bütykölök bele 160x100x16 módot :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 18. 12:54


@Chain-Q:

A kollegán meg a ruha gyulladjon meg, hogy van A1060-a. :P
Amúgy meg gratula! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Dec. 22. 05:55 - Szerkesztve: charlie




Ezt csak úgy itthagynám. :D (Még mindig a hackelt textmode-ok supportját gyúrom, lassan kész, legalábbis amennyire megéri szopni vele... :) )

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 22. 10:07


Állat 4000!!!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Dec. 26. 08:01 - Szerkesztve: charlie


Csinaltam egy parancssori toolt, amivel 32MB-nel nagyobb boot image-eket is lehet generalni a PC kartyadnak mindenfele PCTaskos raolvasas nelkul. Sot, ha pl. VirtualBoxban, QEMU-ban vagy ilyesmiben csinalsz egy "raw" HDD image-t, akkor ha ennek a cuccnak beadagolod ugyanazt a HDD geometriat, akkor general egy "AutoBoot szektort", amit a "raw" image ele fuzve atkonvertalhatod a PC kartyaval valo hasznalathoz!

A neve "ViaMakeImg", leszedheto innet, Amiga, macOS es Windows binaris (utobbi ketto 64 bites) van belecsomagolva:

http://viaduct.amigaspirit.hu/files/viamakeimg-1.0.zip



YADA
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 27. 17:48


Mar csak azt varom, hogy mikor kezdesz gyartani PC kartyat is hozza :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Dec. 27. 19:44 - Szerkesztve: charlie


@YADA:



dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 27. 22:56


Hehe, mokas, epp most nezem ezt a sorozatot...vajon veletlen?

Gizz
Tag
# Elküldve: 2019. Jan. 02. 08:55


Szeretnék kondiztatni egy alaplapot, ha jól számolom kb 7-8 db púpos kondit kellene lecserélni. Van tippetek kit kereshetnék ilyesmivel? Nem Amiga hanem pécé, egy Abit ST6.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retro pumpák, villanybalalajkák és bináris abakuszok.
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024