Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retro pumpák, villanybalalajkák és bináris abakuszok.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Szerző Üzenet
BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 20:20


Akkor ez nem jött be. Sebaj, legalább már tudjuk, hogy fut-e rajta a Doom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 20:57


Pffff... :( Azert en tovabbra is kivancsi lennek, mi baja... Biztos valami minimal faszsag, csak hat tesztelni szivas. Amugy megprobalok bele majd egy FPU-t loni, csak az is lutri, hogy eppen melyik megy a 2x-esen clockolt TI CPU-val... :) Corner-corner-corner-cornercase :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 21:29


Valami más FPU emus cuccot kellene kipróbálni hogy az elindul-e, kilép azonnal a startup kódban, vagy mi a fene. Ezért felesleges koprocit lőni, olyan sok FP cucc nincs a Boom-ban.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 04. 00:42


Forditottam egy barmilyen kodot FPC-vel, ami FPU-val szamol, kaptam egy jo kis Nan-t vegeredmenynek, de ezen kivul lefutott a cucc, ami eleg vicces. Bar nem az ajanlott wmemu387.dxe-t hanem a sima emu387.dxe-t hasznaltam.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 04. 10:07 - Szerkesztve: BSzili


Mindjárt kivakarom az FPU kódot a Boom-ból. Nincs sok benne, a Doom 100%-ban fixpontos matekot használt, csak itt bekerült pár új features.
szerk: Kiszedtem, most már elvileg nem maradt benne semmi.
Egyébként az IDBEHOLDL cheat sokat javít a kinézetén. Ez kikapcsolja a "ködöt" vagy távoli sötétedést.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 04. 19:46


Meg nem neztem meg ezt a latest verziot, de azon filoztam amugy milyen GCC CPU targettel forditod te ezt? Mert hogy az is bemaceralhat.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 04. 21:17


Semmi extra, 486-ra fordítom: -march=i486

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 04. 23:52 - Szerkesztve: charlie


Kiprobaltam, tovabbra is semmi... :( Az exe-t tolti egy jo darabig, aztan egybol visszajon a DOS prompt, mielott barmi tortenne.

Szerk: Feltolod valahova a forrasodat? Van fosX-re is DJGPP cross, majd lehet takolok valamit, hatha akkor kiderul h. megis miert nem hajlando.

Szerk #2: Na, most megprobaltam futtatni az eredeti BOOM.EXE-t, hogy legalabb addig eljut-e hogy a WAD-ot keresi, de az sem megy. Ami felsiker, de legalabb tudjuk h. nem a te portodra haklis feltetlenul. Beleneztem a forrasaba, a main() fuggvenyben van egy __djgpp_nearptr_enable() sor mielott meghivna a D_DoomMain()-t, azt korberaknad nekem debug printf-fel, hogy lassuk hogy egyaltalan a main()-t meghivja-e, es aztan az a nearptr hack sikerul-e? Gyanus...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 05. 08:32


Mailben átdobtam a forrását, így egyszerűbb.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 05. 09:56


Koszi, megkaptam. Most megint kezdodik egy agyverzeses het, szoval gondolom majd jovo het vegen... :(

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 05. 10:44


Oké. Csak sikerül a végére járni, ez már becsületbeli ügy :D Remélem nem a nearptr cucc a ludas, elvégre az az eredeti verzióban is végig engedélyezve van. Na majd egy adag printf megmondja hol akad meg.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 05. 11:29 - Szerkesztve: charlie


Ja, becsuletbeli! :D

Amugy kozben kiprobaltam tovabbi "nagyobb" CWSDPMI-s binarisokkal, es minden mukodik, pl. a MIDAS 1.1.2 setup-ja egy minimalis FPC-vel osszeforditva siman mukodik. Az IRQ kezelest a hangkartyakhoz meg mindig nem irtam meg, de legalabb a setup bejon, es az egy 400K-s exe, rendesen vedett modban, raadasul valami GCC-vel forditva, es mukodik, siman bedetektalja az SB-t, stb, szoval nem az van, hogy "hello world!" es csak annyi megy. Szoval remelem eleg hamar kiesik ha sikerul leforditanom, h. mi a fasz a baja, es akkor jok leszunk.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 05. 23:41 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
A Z_Init()-ben a while-loopban levo malloc fagy el, helyesebben ott csak egyszeruen kilep. Befos bzmg. Az a vicces, hogy ugyan tenyleg nincs neki eleg fizikai RAM - 7MB-t kerne, ennel kevesebb van -, de ha DOSBox-ban ugyanugy 8MB-t allitok be, kevesebb RAM van szabadon, es megis megy. Most matekolok, hogy vajon miert... Lehet h. swap fajlt akarna gyartani, ami DOSBox-ban sikerul neki, az A2386sx-en meg valamiert nem?

Szerk: bazmeg lejjebb vettem a MIN_RAM-ot 5MB-re, es tovabbment! Gondolom majd valahol meghal, most kiveszem a vegtelen debugot, aztan meglatjuk. :D

Szerk: Nyilvan belehal a hanginitbe is, nemtom a kurva Allegro micsinal, de utalom azt a szart. Most kihekkelem belole a hangot...

Szerk: MEGY BAZMEG! Hang nelkul, de megy! :D Befos... Es lassu nyilvan *DE* annyira nem! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 02:18


Azt a budos beborult picsa:

https://twitter.com/chainq/status/1059615298201047040

Szilard, maga egy allat! :D Legjobb. (A videoban a hang fake, utolag kevertem ala, de majd megbaszom az Allegrot is elobb utobb. Most aludnom kene leginkabb.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 07:48


szomoru, de CD32-n sokkal lassabb ennel ...
tenyleg nem lehet vmi ECS verzios CD32 iso-t csinalni?
mert amikt eddig homebrew kiadtak az fos ...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 08:37


charlie
Király! Basszus, pedig gondoltam rá, hogy a fixen lefoglalt heap gond lehet, de azt hittem van annyi esze a játéknak, hogy akkor kiír valamit. Ezek szerint nem. Ebben benne van az Allegro 3.0 amit használtam binárissal meg forrással:
http://members.ziggo.nl/broerslee/download/MBF204_S.zip

dh1
Jah, a CD32 sokkal lassabb. Kb egy táposabb 286 / gyengébb 386SX-nek felel meg ami a nyers erőt illeti, a Doom-hoz pedig elég sok kell abból. Sajnos az elaggott Amiga chipsetben sincs semmi (pl. DSP), amivel számolni lehetne pluszban.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 08:41


Quoting: dh1
szomoru, de CD32-n sokkal lassabb ennel ...

Nalam tok jol megy az SX32 Pron... :D :D :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 09:52


@BSzili: Amugy arra gondoltam, mar akartam beletenni a Viaductba ilyen gigahack "hack" videomodot, ami mind a 16 szint lehetove teszi... Persze ehhez olyan szoftver kene PC oldalon, ami ismeri ezt, ha erted amire gondolok... :D

(Igazabol meg kene nezni, hogy valami fellabas PCjr vagy ilyesmi emulaciot lehet-e, hatha lenne "gyari" szoftver is, amit meg lehet inditani valahogy...)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 10:00


Quoting: charlie
ami mind a 16 szint lehetove teszi...


Kivancsi lennek mennyit romlana a sebessege, mert ez igy nem annyira gaz.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 12:47


Az Amiga oldalon valamennyit biztos, mert jelenleg minden színt külön blittelek (ill. egyet a háttérrel együtt), azaz 3 helyett 15 blit művelet lenne a dolog per scanline, 16 színben. Lehet h. ezen még lehet optimalizálni valamit, nem gondoltam át annyira...

Valamint a PC oldalon is 2x akkora lenne egy frame, 16KB helyett 32KB.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 12:58


charlie
Úgy érted rendes 320x200 grafikus módot, amiben 16 színt elérhető? Szerintem erre mindenképp valami "szabvány" PCjr / Tandy mód lenne a nyerő. Vagy lehetne 160x100 text mode-ban is tolni, bár nem tudom, hogy mennyire rugalmas most a szöveges mód megjelenítés.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 13:08 - Szerkesztve: charlie


A Viaductban semennyire, kb. hardwired szinte minden. Szerencsére a CGA kártyák egymás között sem voltak túl kompatibilisek, ezért a 160x100-as módon kívül kevés hacket vezettek be, annak támogatása meg rajta van a listán, de az a textmód kód módosítása lesz, érthető okokból.

Nézegettem már a PCjr/Tandy módokat nyilván, nem is maga a bitmap formátum támogatása a szívás, hanem hogy nincs meg hozzá PC oldalon a BIOS support és a memory layout is lehet h. totál különbözne, de ezt még nem gondoltam át. Olyan minimál megoldás nyilván relatív egyszerű, hogy nem csak a $B8000-tól kezdődő 16K-t hanem valahogy 32K-t használok ott a környéken VRAM-nak (pl. $B0000-tól, ahol normál esetben az MDA screen lenne), és akkor onnan blittelek, de nem biztos hogy A., a PC memóriába írás IRQ, amit a PC kártyától kapok működne B., nem biztos hogy az így kapott memória layout kompatibilis azzal, amit a PCjr appok várnak, amikbe nyilván ezek a címek be vannak drótozva.

És még van pár további nehezítő körülmény is, szóval ja. Egyszerűnek hangzik, de ahhoz képest ami már megvan elég nagy ugrás, ráadásul teljesen ismeretlen terület, és azt a PC korszakot sem ismerem annyira, bár lehet a DOSBox emulációjával lehetne szórakozni és kiismerni... Van időkibővítő készüléked? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 13:18


Quoting: charlie
Van időkibővítő készüléked? :)

Nekem van idogepem, gyertek uljetek be a szekrenybe az Amigak melle, majd szolok megint 20 ev mulva, addig tutira megfejtitek.. :D

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 13:30 - Szerkesztve: BSzili


charlie
Meggugliztam, és a wiki szerint a PCjr 320x200x16 mód ugyanazt a memóriakiosztást használja mint a CGA, vagyis csak 16KB látszik $B8000-tól ami $BC000-n tükrözve van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 13:38 - Szerkesztve: charlie


És akkor honnét jön a maradék 16KB, mert hogy akárhogy számolom, a 320x200 4 bit (16 szin) az 32KB...? :)

Szerk: Jahogy pont nem. A wiki azt irja, hogy azok a warek, amik a $BC000-n tükrözött VRAM-ot várják PCjr-en pont nem mennek, merthogy itt ottvan a további 16K RAM. Na most azt ne kérdezd meg, hogy a tükrözött RAM-ot a PC bridge emulálja-e. Ha igen, beszoptuk, mert akkor nem lehet PCjr módot támogatni, akkor csak custom megoldással lehet 16 szín. Ha nem tükrözi, akkor van esély, de erre írni kell valami tesztwarét.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 15:21 - Szerkesztve: BSzili


Én másképp értelmeztem. A Tandy-n van 32 KB folytonos memória B8000-tól, a PCjr-en meg 16KB + tükrözés a CGA kompatibilitás miatt. Hogy ott a maradék 16KB hol van azt nem tudom, de a DOSBox forrásából talán kiderül.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 17:38 - Szerkesztve: charlie


Az találtam némi kutakodás után, hogy elvileg a PC kártyán lévő CGA emuláció 32K RAM-os. Legalábbis az A2386sx esetében. Szóval még az is lehet h. valami működhet...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 20:21


Közben utánanéztem a DOSBox-ban is ennek a 16k vs 32k mizériának:
https://sourceforge.net/p/dosbox/code-0/HEAD/tree/dosbox/trunk/src/ints/int10_modes.c pp#l448
https://sourceforge.net/p/dosbox/code-0/HEAD/tree/dosbox/trunk/src/ints/int10_put_pix el.cpp#l85

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 06. 21:39


@Chainq
@BSzili

Engedjétek meg, hogy azt mondjam: asztakurva! :D

Ti mind átkozott zsenik vagytok....

... nekem meg kellene valahonnan szerezni még egy 2386sx-et. :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 07. 08:14


Én meg azt sem tudom, miről megy itt az értekezés ;-)
Azt meg meg sem kérdezem, hogy mi értelme :-D

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retro pumpák, villanybalalajkák és bináris abakuszok.
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024