Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retro pumpák, villanybalalajkák és bináris abakuszok.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 19. 14:14


Ez a terv, hogy szetfotozom meg szettesztelem hetvegen. Remeljuk odafer a kartyara mert eleg surun van az A2386sx-en minden, pl. a ROM, jumperek, az FPU socket is utban lehet, meg mittudomen... Elvileg ramegy, de azert most meg nem fogadnek nagy osszegben. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 19. 23:57


Gyors update - ráment kis feszegetéssel, és működik. A CPU melletti jumpert félre kell hajtani és a ROM-ból alacsonyabb kell, szerencsére az egyik A2386sx-ben ami nálam van alacsonyabb ROM IC volt, szóval ki tudtam cserélni. Kb. 1mm hiányzott, most kb. fél mm hely van a ROM és a CPU upgrade között, de ráment és bebootolt és látja is a 486-ost! :)

A cache enablert még hegesztem, unboxing videó is lesz, talán, meg csináltam egy rakás képet.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 02:01


Megy. Megszoptam először, istenverte tuskópécé, de megy. :)

https://twitter.com/chainq/status/1053431601810624513

A fő hűbazmeg az volt, hogy ugye nem csak a cache, hanem az órajelduplázó is ki van kapcsolva ebben a prociban alapból. Úgy meg csak minimálisan volt gyorsabb mint a gyári 386sx. A cache-t bekapcsolni triviális volt, és segített is sokat (a gyári 3,5" lemeze 720K-s simán beolvasta az A2000 CrossDOS-sal), de az órajelduplázó bekapcsolásától (20->40Mhz) szétfagyott.

Kiderült (két óra masszívan gúglizós szopás árán), hogy erre van Amineten workaround:

http://aminet.net/package/misc/emu/BBcpuclk1.0

És most eddig faszán megy. Majd lehet h. tolok egy 50mhz-s kavicsot a bridge-be, és akkor 50Mhz-n fog zörögni eme fos. De egyelőre bőven jóezígy.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 09:20


Quoting: charlie
, hogy erre van Amineten workaround:

Beszarok, Amigahoz minden van :)
Vegre ujra peces lettel... :D :D
Fasza cucc. Gratula. Bevallom ferfiasan, ilyen upgrade kartyarol eletembe nem hallottam.
Elso korben meg azt hittem, hogy forrasztgatni kell a CPU t, tegnap mar lattam, hogy csak dugni kel :)
Meg ilyent!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 11:47 - Szerkesztve: charlie


Magyarorszagon nem nagyon hallottunk ezekrol az upgrade-szarokrol, mert hozzank a tech ugye atlag 2-3-4 ev kesessel ert el, amikor mar eleve csak az vett 486 helyett 386sx-et aki amugy is eleg csoringer volt, nem pedig mert 386sx-volt a "standard" amikor a gepet vetted, es ki akartad terjeszteni a draga penzen vett 386-os rendszered elettartamat 2-3 evvel. A 90-s evek masodik felere ezek teljesen kikoptak, nyugaton is, mert ugye a ZIF foglalatos procikhoz nem nagyon kellett semmi upgrade magia, kicserelted oszt jovan, es a high-end hardverek ara is joval lejjebb ment addigra.

Amugy ilyen 486 upgrade 286-oshoz is van, sot 8086 alapu XT-hez is lattam valahol... :) (8088 ugye maceras, mert az csak 8 bit adatbusz.)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 14:32


Szinte kedvem támadt egy CGA-s Doom-ot rittyenteni csak hogy lássam hogy fut Viaduct-tal ezen a 486-os kártyán :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 14:52 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
Hajra! :D

Van CGA szinu "addon" Doom-hoz de ofkoz sztem az csak a szineket csereli le meg ditherel, effektiv nem megy CGA modban, ha jol ertem. :P

Amugy a Doom pont az a game, aminek tok jol allna a sarga-piros-zold CGA paletta... :D

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 15:15 - Szerkesztve: BSzili


Ja, azok csak palette + colormap hack-ek. Most nézegetem egy E1M1 screenshottal, hogy melyik CGA paletta passzolna a legjobban, de igazából mozgásban lehetne jól látni, gamma korrekció után. Az ECS ADoom-hoz hasonlóan gondoltam megoldani, hogy minden lehetséges palettához előre leszámol egy LUT-ot, aztán azon keresztülnyomná a páros meg páratlan sorokat a megfelelő címre, és kész. Így a palettaváltás is megoldható, bár a Mode 5-ös trükközésnél valami olyasmit olvastam, hogy abból nem lehet egyszerű visszaváltani.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 20:39


Ooo, ize, ez nem ugy mukodik, hogy az emu kartya melle beteszel egy ISA VGA s kartyat, azt lesz VGA s grafikad? Nekem a Vortex igy mukodik, ha jol emlekszem...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 21:02


Bazzeg kerem a topic bezarasat! :) Alig van ertekelheto Amigas ware erre CGA Doom... nemar :P :D

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 22:29


Bizonyos értelemben az is Amigás ware lenne. Ott futna szépen a Viaduct-ban Workbench-en, gyönyörű 4 színben pompázva :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 23:30


bizonyos ertelemben az Amiga nem halott :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 20. 23:46 - Szerkesztve: charlie


@dino:
De igen, az is mukodik nyilvan, de abban mi a fun es a kihivas? :P

@Bszili:
En nem vacakolnek Mode5-tel, Mode4, es akkor max. 2 regiszter iras valtani 4 fele paletta kozott.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 21. 09:26 - Szerkesztve: BSzili


A Boom meglepően egyszerűen lefordult DJGPP GCC 5.4.0-val kis pofozgatás után. Innen már egyszerű a dolog, a FreePascal graph unitból kilesem hogy kell a CGA-t böködni.

kéremkapcsojjaki:


Ide felraktam:
https://drive.google.com/file/d/1z89kTZrFLLFVxM3noafdAu0CWHRlfatL/view?usp=sharing

A -cgapal <0-2> argumentummal lehet változtatni a színeket indításkor. Végül beleraktam a Mode 5-ös palettát is, mert egész jól passzol némelyik maphoz. Majd várom az élménybeszámolót, hogy hogy fut ;D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 22. 17:35 - Szerkesztve: charlie


Jezus fasza... :) Kiraly... Most Edinburghben vagyok az Embedded Linux Conference-n, szerdaig, de utana probalom tesztelni majd ASAP.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 24. 21:49


@Bszili: Állat! 4000! :D

Teljesen más... dekkol nálam egy ideje a magyar ipar kiváló terméke, egy "mezei" 386-os lap, az SZKI-től.
Pár hétig matekoztam rajta, hogy mi kell bele, mert picit hiányos volt.
A twitteren már megénekeltem, de akkor belinkelem ide is a sok vackot.
Megy. Jelenleg 12,5Mhz-en, mert nincs 40Mhz-es rezgőm. :D

https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1054792856840351744

https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1054796911226601473

https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1055182719003623424

https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1055183293472227328

... egyéb érdekes dolog, hogy jelenleg egy 160g-s diszkről megy a motyó, mivel kisebb működőképes PATA diszket nem találtam.

Énkérekelnézést.
Leülök én magamtól is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 25. 07:02


Quoting: ratman
Énkérekelnézést.


El kene, hogy gyere hozzank, tele van a padlas ilyen szarokkal.
Sztem tudnal magadnak mit valasztani...:)
pl. MFM HDD is van.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 25. 10:28


@dino:

.
Quoting: dino
pl. MFM HDD is van.


"Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb."

:D

Ettől függetlenül, ja..... egyszer meg kéne csinálni. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 25. 14:02


Quoting: ratman
egyszer meg kéne csinálni.


Szolj, mikor josz, keszitem a sört is :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 25. 20:33


Quoting: ratman
belinkelem ide is a sok vackot.

Ez nem egy A4000 alaplap véletlenül? Csak kérdezem... ;-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 25. 21:10


Quoting: yellowdog
Ez nem egy A4000 alaplap véletlenül? Csak kérdezem... ;-)

Nem. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 28. 03:25 - Szerkesztve: charlie


További PC-zés zajlik. Először is, meghegesztettem az AdLibomat, amit kb. húsz éve vettem az egerszegi bolhán, 110 forintért, majd kb. tizenöt éve kiforrasztottuk belőle a hangerőszabályzó potit valami Amiga-hekkelés-tákoláshoz. Ne kérdezzétek.

Kb. három éve rámjött, hogy meg kéne csináltatni, szóval rákérdeztem egy pumpa-fan fórumban (vogons.org), hogy ugyan mégis milyen potit kéne bele venni, és szerencsére kőprofin útbaigazítottak. De aztán a szokásos tempómban szűk három év alatt, vagyis kb. két hete sikerült is megrendelni a kibaszott potit, ami tegnap megjött és ma beforrasztottuk.

Működik a kártya, jelentem. :)

Képek: https://twitter.com/chainq/status/1056245130255052800
Videó: https://twitter.com/chainq/status/1056368947648479232

És most megyek csinálok helyet a Doom-nak, mielőtt BSzili megnyúvaszt, hogy még mindig nem teszteltem a művét.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 28. 08:53


"Made in Canada" :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 28. 15:52


Quoting: yellowdog
"Made in Canada" :-)

A rendes hangkártyák (mint ez is) ott készültek.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 28. 16:08


Na igen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 12:37 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
Na vegre sikerult kiprobalnom a cucct, de nem megy. :( Elinditom a boom.exe-t, tolt aztan azonnal kilep, no hibauzenet, no nothing.

FPU nelkul van ez forditva? Mert az nincs pl. Es a gepben 8MB RAM van, szoval ha annal tobb kell, az sincs.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 12:54 - Szerkesztve: charlie


Na a DOSBox-ot visszavettem CGA-ra es 8MB RAM-ra, de igy is elindul, szoval az biztos nem a baj, viszont az FPU emut nem lehet a DOSBox-ban letiltani ugy latom...

Szerk: Viszont szétdöntöttem a binárist, és tele van FPU utasításokkal. Szóval gyanús, hogy ez lesz a baj.

Szerk #2: Megprobaltam betolni ala a DJGPP-fele emu387.dxe-t, de nem akarja az igazat...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 16:36 - Szerkesztve: BSzili


Na erre nem figyeltem, mindjárt újrafordítom soft-floattal.... Ez nem működik, viszont találtam némi plusz infót:
http://www.delorie.com/djgpp/v2faq/faq11_1.html
szerk:
Még valamit észrevettem. Az eredeti makefile a libm.a-t és a libemu.a-t is linkelte. Az előbbit kiszedtem, és újrafordítottam vele az exe-t, hátha ettől jobb belátásra tér.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 19:19 - Szerkesztve: charlie


Ugyanaz. Olyan szinten semmit se csinal, hogy egyszeruen csak kilep. Siman lehet h. nem az FPU a baja, mer' nezegetem itt a CWSDPMI-t es annak egybol szolnia kene ha valami FPU-t hasznal mikozben a gepben nincs (es lekezelne az exceptiont) de addig se jut el.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 03. 20:08


Kozben Free Pascallal ferditettem egy GO32v2-s 'Hello, World!'-ot, ez legalabb lefut, az altalad adott CWSDPMI-vel meg mindennel, szoval ez legalabb mukodik. Szoval valami arulas csak a BOOM.EXE-ben lesz. :(

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retro pumpák, villanybalalajkák és bináris abakuszok.
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024