Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Copyright
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 08:41


Lattatok ezt?

http://eab.abime.net/showthread.php?t=76750

A Smurf Rescue backbone jatek szerzojet le akarjak huzni egy rakas penzzel szerzoi jog megsertese miatt.

Ez komoly, hogy non-profit sem lehet felhasznalni jogvedett tartalmat?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 08:54


Jah lattuk, volt is rola szo itt a spiriten valahol.

Amugy a jatek megvan valakinek? KELL! :)

Szegenyt, 2000 eurora akarjak lehuzni.

Amugy a Torpikes cegenek nem ez az elso ilyen esete.

Mar tobb ilyet hallottam.

Hat igen, nem nezik, hogy nonprofit cucc volt, mondhatni fan made ... oket a zse erdekli, ebbol elnek.

Egebkent kis adalek, hogy a OnEscapee interjunk nem tartalmazott mindent, viszont skpyeon keszult es kerult felvetlere ahol tobb olyan info is elhangozott ami az ujsagba mar nem fert el.

A csapat dolgozott egy nagyszeru animacioval megaldott jatekon is ahol is Disney figurak voltak a fohosok. Aztan szinten jogi problemak miatt az egesz projectet dobni kellett ... kerdesunkre, hogy mas figurakkal nem lehetne-e most kiadni, csak a tavolba elhalo halk kacaj volt a valasz, es egy odasuttogott nem ... :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 11:22


Olyan ez a szerzői jog mizéria, mint a ma (sajnos) egyre divatosabb "hozzáadott érték" ökörség. Egy újabb trükk az USA-tól és a talpnyaló Nyugat-Európától, hogy minél tovább tudják (mások kárán) fenntartani azt az életszínvonalat amely valódi kézzelfogható produktum nélkül adatik meg nekik. Persze van még bőven trükk a tarsolyukban, pl. a kamatos kamat, de az már egy más téma...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 12:03 - Szerkesztve: charlie


Én mondjuk nem fizetnék... Nyilván országfüggő, hogy mi ezeknek a felhasználási lehetősége, de gyakorlatilag mindenhol van egy "fair use" és "fan use" mindenhol, amit enged a jogszabály. Egy tök ingyenes játék szerintem simán befér a "fan use" kategóriába, főleg ha felszólításra leveszed és együttműködsz az anyacéggel...

Ilyen alapon semmilyen cartoon-remix meg részletek, újraszinkron és egyebek sem lennének legálisak, amikkel tele van a YouTube. Vagy az ötletek nagy része pl. a Lego Ideas oldalon... Vagy ha rajzolsz egy pókembert és feltöltöd h. én rajzoltam... Stb... Az összes képzelt univerzum tele van "fan fictiön"-nel, Star Trek, Star Wars, képregények, LoTR, mittudomén... És semmi különbség nincs egy játék vagy egy könyv között, ebből a szempontból (amíg nem keresel vele pénzt).

Szóval véleményem szerint a csávónak nem lenne mitől félnie, mert simán megvolt a JOGA, hogy csináljon egy ilyen játékot, mert törpikék-fan, más kérdés, hogy ennek a jognak a bíróságon való megvédése valszeg több pénzébe (mint befektetés) kerülne mint az a 2000 EUR amit egy ügyvédi iroda akárki nevében le akar róla gombolni... És ez a geciség...

Egyébként már maga az összeg is nevetséges, egy ekkora franchise-nak mint a Smurfs mit számít az a 2000 EUR? Ha 2000 EUR káruk lett ebből, akkor kijelenthető h. kvázi nem lett káruk... WC papírra többet költenek egy hónapban egy komolyabb helyen. Viszont egy magánembernek éppen elég nagy beszopás egy ekkora összeg és "elrettentő ereje" van.

Mondjuk én még így sem fizetnék, mert ha már fizetek, akkor legalább mondják ki a végén, hogy az ő büdös kurva anyjuk, és nem csináltam semmit senki jogai ellen, de nem mindenkinek van töke beleállni egy ilyen helyzetbe.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 12:11


Quoting: charlie
az ő büdös kurva anyjuk

Ha csúnyán beszélsz, ki leszel moderálva:-)

Ez viszont egy jó reklám a játéknak, most már az is ki akarja próbálni, aki eddig nem ismerte...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 12:14 - Szerkesztve: charlie


Jaja. :) Ugye elég közismert hogy a Nintendo hogy járt a Giana Sisterssel... Mario koppintásként letiltatták (ugye ott más volt a helyzet, mert a GS eladásra készült), végül a letiltás miatti felhördülés vezetett oda, hogy a Giana Sisters hirtelen mindenkinek kellett és így lett az egyik leglegendásabb C64 játék, pedig előtte keveseket érdekelt egy Mario klón... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 14:23


Nekem kene ez a jatek, hol lehetne hozzajutni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 19:10


Nekem megvan :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 19:42


Defasza csavovagy Teso, koszi.
:)

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 21:18


Dino!

Ment mail! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 21:52 - Szerkesztve: dino


Koszi, ki is probaltam. 030/50 blizzardon...
kicsit darabos a kepernyo mozgasa, egyebkent fasza game lenne.
de boven jatszhato kategoria, bar nem egy szuperfrog....
ha nem lenne ilyen darabos, akkor sokat dobna a jatekelmenyen

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 22:00


Nem értem Én ezt! :)
Anno a Superfrog egy nagyon jól sikerült játék volt! - Most is az! :)
Hogy nem lehet 22 év elteltével hasonló színvonalút írni?! :(
Ja,annak nem kellett 030! :)))

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 22:20 - Szerkesztve: dh1


Ezek mind amator programozok nagyreszt AMOS programjai ... bar abbol is lehet kivalot, de valahogy nekik ez nem megy.

A regi jatekok meg nagyreszt ass-ban keszultek ...

Pl. a most a Games Awardson nyert 68k jatek annyira gaz, hogy csak a teszt miatt tolja a tesztelo, egyebkent bottal nem piszkalna, annyira szar minosegileg ... es szegyen es gyalazat :( 14 eurot nem ert ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 06:13 - Szerkesztve: dino


Szerintem pusztan azzal van a baj, hogy basznak bekapcsoli az Amigat, mindent UAE vel csinalnak, majd a vegen betoljak Amiga ala, aztan itt a vegeredmeny.
pedig a jatek aranyos, meg jo koncepcio, rohadtul idegesito, hogy darabos az a hattermozgatas, soot, hogy kicsit tegnap tobbet toltam, valahogy ugy ereztem, hogy a karakter mozgatasa is kesik..

nzo
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 09:48


Backbone-nal készült, azért olyan a sebesség, amilyen.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 10:09


Amugy, a tortenetben ez a legjobb:

" Also seen a few unlicensed conversions of games. Now I don't think you have to be worried because I think I know who it was who did this to me. A guy in the community does not like me very much. So I'm sure it was him who told Studio Peyo about it. (nope, I will not mention his name here). There is so many things that makes me suspect that lamer."


Meg ez:

"So Smurf Rescue and my other game SuperTed (just in case) has been removed. And no more Amiga games from me"


Igy kell valakinek letorni a lelkesedeset egy jo idore (ha nem orokre).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 10:15 - Szerkesztve: dino


Nyilvan felnyomta valami joakaroja, maskent nem foglalkozott volna vele az eg vilagon senki.

Amigara nagyon keves uj produktum szuletik, ami veletlenul megis megszuletik, azt is kettefureszelik, meg meg kette, meg beszantjak, bevetik izzo plutoniummal, de azt is 6x. A csavot meg ugy elviszik a jogvedok, hogy lobog a haja...

Szanalmas...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 15:36


Quoting: nemazoty
Backbone-nal készült, azért olyan a sebesség, amilyen.

Ez mondjuk nem mentség. Az Amiga illetve a játékai pont attól mások, hogy a custom chip-eknek köszönhetően tökéletesen folyamatos a smootscroll, amit pl PC-n képtelenek elérni. Emiatt én soha nem is játszottam anno a 90-es években sem ez utóbbi platformon, mert olyan progik, mint a Pre2 meg társai is olyan szánalmas játékélményt adtak, hogy teljesen elveszett, pontosabban hiányzott belőlük valami, amit csak az Amiga előtt ülve érezhettünk és élhettünk át ;-) később PS2, PS3-on...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 17. 08:45


Quoting: yellowdog
Ez mondjuk nem mentség.

Szerintem az ajandek lo esete forog fenn!
Lehet, hogy nem tokeletes, viszont csinalt (volna, ha hagynak) valamit tok ingyen...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 18. 22:08


Quoting: dekanyz
viszont csinalt (volna, ha hagynak) valamit

Persze, nem is rosszból mondtam, csak egy laggos játék pont azt veszi el az Amiga experience-ből (XP) :-D ami miatt anno születésekor is és talán a mai napig más mint bármely egyéb platform.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 15:46


Szerintetek ezt, hogy kell erteni?

>This code is copyright (c) Marc Espie, 1995.
>It is loosely based on the original powerpacker decruncher code,
>copyright (c) Nico Francois.
>Original PowerPacker algorithm by Nico Francois.
>
>THIS SOURCE-CODE CAN BE USED FOR NON COMMERCIAL PURPOSES ONLY,
>IN PPDECRUNCH OR TRACKER.
>
>PLEASE CONTACT Nico Francois (nico.francois@scala.com) FOR ANY
>OTHER USES.

Ha csinalok belole egy ingyenes library-t (Hollywood plugint), akkor az gondolom rendben van. Foleg ha ezt a szoveget tartalmazza a csomag.
De mi van ha ezt egy kereskedelmi cucc hasznalja? Esetleg hasznalhatja, de nem lehet vele egyutt terjeszteni?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 21:27


Szerintem még terjeszteni is lehet, feltéve, hogy a terjesztett cuccért sem kérnek pénzt. De a legtutibb az, ha megkérdezed ezt a Nico-t.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 21:44


Meglepo, de a Scala mint ceg meg mindig el. Lehet, hogy meg a cim is stimmel Nico-hoz, bar az idezett szoveg nem az o programjahoz tartozik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 23:29


Nem is vagy igazi Amigas ha meg nem pereskedtel valakivel! :)

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 00:15


Á, tényleg, benéztem: Marc-ra gondoltam.

forum.amigaspirit.hu / Általános / Copyright
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024