Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
kszgd
Tag
# Elküldve: 2023. Jan. 07. 14:15


Quoting: charlie
de ha azt az egy órát én ehelyett arra fordítom, hogy az egyik ügyfelemnek szabadúszó fejlesztőként kódoljak valamit inkább, akkor abból vehetek egy fél tucat ilyen kábelt, kb. Mindenféle túlzás nélkül.
Jó neked. Érezzem magam kevesebbnek?
Quoting: charlie
Ha neked a pénz fontosabb mint az időd, csinálj magadnak.
Magyarisztánban vagyunk még egy páran így. Érezzük magunkat kevesebbnek?

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2023. Jan. 07. 14:26


Nyilván 15€-ért sem olcsó, de ha megnézed, hogy mennyibe kerül (lehet-e kapni egyáltalán) szögletes DIN-dugót, meg lengő DIN7 anyát, meg a kettő közé normális vezetéket, ami elbírja a szükséges teljesítményt, de nem otromba, ráadásul ez normálisan össze is van rakva (fröccsöntött csatlakozók), akkor azt mondom, hogy árában van.

kszgd
Tag
# Elküldve: 2023. Jan. 07. 14:36


Lehet. De nem muszáj csúcsminőségű csatlakozókat használni, semmi baja nem lesz sem a gépnek, sem a tápnak, ha a csatlakozó olcsó. A vezeték pedig pár cm-es; ez még egy drága vezeték esetén sincs többezer Ft.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Jan. 07. 15:14


@kszgd:

Te háborodtál fel azon, hogy mi kerül ezen annyiba. Én csak rávilágítottam, hogy mi, és hogy ez miért éri meg másoknak, pl. nekem. Szó szerint arról beszéltem, hogy az idő és a pénz közötti prioritási döntés egyéni, és hogy van egy másik perspektíva mint amin a saját nézőpontodból felháborodtál. Én is voltam már olyan helyzetben (és még leszek is, nincsenek illúzióim) amikor a prioritási sorrend az ellenkezője volt.

De látom ez most inkább arról szól, hogy valamin fel lehetett háborodni, és hogy ez ígyis úgyis lehúzás, pl. mert túl jó minőségű a csatlakozó és nem is kell annyira jó minőségű... Ööööö... OK. :)

kszgd
Tag
# Elküldve: 2023. Jan. 07. 15:30 - Szerkesztve: kszgd


Nem háborodtam fel. Csak leírtam a véleményem, hogy "IMHO, ez még 15 Euróért is drága." (És direkt kiemeltem, hogy ez csak az én véleményem, de a jelek szerint hiábavalóan.) Meg megkérdeztem, hogy mi kerül rajta ennyibe. Háborgásról szó sem volt.

Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy te háborodtál fel azon, hogy mit spúrkodok itt rongyos 6000 Ft-on. (Legalábbis a válaszod vehemenciájából ítélve te inkább háborogtál...feleslegesen.)

Lehúzásról én pedig nem beszéltem. Ne adj szavakat a számba, ha megkérhetlek. Én arról beszéltem, hogy szerintem drága.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Jan. 07. 21:17 - Szerkesztve: thomassd


Öveket tessék becsatolni!

pisorm32

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Jan. 07. 23:44 - Szerkesztve: charlie


Hamarosan lesz EU-n belüli PiStorm32 eléretőség is, szerintem. Ez most UK eladó, ugyi, ami nem EU.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Jan. 18. 11:01


Eközben megjöttek a "drága" C64 to Plus/4 tápadaptereim. Mind a kettő, amit rendeltem. Jól néznek ki, van bennük anyag. Kiváncsi vagyok hány készült közben itt saját magadnak forrasztós módon, mert fórumba büfögni mindenki tud, de kábelt forrasztani tud nagyon nagyon bonyolult és frusztráló is lenni, igaz siz? :P (Bocsi...)

kszgd
Tag
# Elküldve: 2023. Jan. 18. 11:09


Akinek nincs rá szüksége, mert pl. nincs is olyan hardware-e, az minek készítsen magának? (Egyébként ha célzás volt, meg tudnám csinálni magamnak; elektrotechnikusnak tanultam.)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Jan. 20. 09:30 - Szerkesztve: mc68k


A WC-tisztító szakra jártam (sajnos diplomát ott sem szereztem...), viszont amatőr módon összetaknyoltam egy ingyenes megoldást a Plus 4 tápcsatlakozó problémára: rossz C64 alaplapból átszereltem a kör alakú DIN aljzatot; szerencsére 100% lábkompatibilisek.

Amatőr joy-adapter kábelt is készítettem. Ehhez sem kellett diploma, csupán 10 év készülődés. :) :)





Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Jan. 20. 10:38


Tudom, hogy a Plusi moddolható kerek tápra, és hogy még olyan is van, ami gyárilag kerek tápdugós, de az enyémek nem azok és meg akartam tartani az "eredetiségüket", meg a két gyári tápot is. Szóval nekem ideáis az adapter.

(És még gyári/korabeli DB9 Joy adapterem is van az egyikhez, szóval azt sem kellett csinálni vagy venni! Állat! :) )

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2023. Jan. 20. 16:28


Én ilyen joy illesztőt vettem a TED védelme érdekében (lehet, hogy parasztvakítás, de így alszom nyugodtan):
https://idoregesz.hu/product/db9-joystick-converter-for-c16-and-plus-4/

siz
Tag

# Elküldve: 2023. Jan. 21. 20:13


Quoting: Dr.OG
lehet, hogy parasztvakítás

Nem az. Ez TLC tervei alapján készült, buffereli a vezetékeket a joy és a TED között, tényleg védi a TED-et.

YADA
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 03. 01:48


No kerem, ez is egy megoldas ATA SSD hiany esetere:

https://hackaday.com/2023/01/19/that-old-thinkpad-needs-an-open-source-2-5-ide-ssd/

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 03. 21:08


ATX tápegyséhgez kultúrált átalakító annak aki nem szeret forrasztgatni.
A kisebb méretű házzal együtt kb 1500 pénz, és még a telódat is töltheted Amigázás közben. :)
Itt

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 27. 08:18


Találkozott-e már valaki ilyennel?
Ebay, angol oldal. Ahogy megy feljebb a licit, értelemszerű, hogy a import összege is emelkedik. Ez eddig OK. De ahogy emelkedett a licit, vele együtt nőtt a postaköltség is.... Mi van? 10 GBP esetén még 15 volt, 137-nél már 40 fölött...
Egy 137 GBP - s licitnél vége nekem már GBP 225 volt...
Innen elengedtem. Posta miért megy feljebb? Ilyet még nem láttam.
Valaki hasonlót?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Jún. 30. 14:45 - Szerkesztve: dino


Tyááá, már egy szaros szép állapotu öccázast is százé, adnak.
https://www.jofogas.hu/budapest/Commodore_Amiga_500_139787483.htm
Nem is olyan rég, még öt-tizezerért vettük darabját, hogy mi a faszé nem vettem akkor vagy ötven darabot??? :D :D
Most meg egy rohadt alaplapot nem tudok itthol hozzá venni, mert csak egybe árul mindenki, azt is horror áron...
Annó pedig mennyien jósolták már, hogy majd a kutyának nem kell, mert itt az FPGA, meg az emulátor, az eredeti vas, meg nem kell majd a kutyának se...
Mindig mondtam, olyan ez, mint a veterán autó, mindig drágább, drágább, de senki se hitt nekem...na tessék itt van.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Jún. 30. 17:51


dino
Egy dolog hirdetni, másik meg el is adni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Jún. 30. 20:18


az ár erősen állapotfüggő manapság már

van egy gyönyörű rev8A A500Plus-om 2 mega chippel, akkufolyás nincs, pöpec

150e alatt nem adnám el és az eléggé valid ár manapság, ilyen állapotban az a fenti standard A500 az Jófogás ár simán valid ;) szerintem simán el lehet adni ennyiért (akár idehaza is), de azt tudni kell, hogy a magyarországi állapotok miatt nem sokan ugranak már rá (de akinek kell az nem fog gondolkodni rajta)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Jún. 30. 21:35 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dino
már egy szaros szép állapotu öccázast is százé, adnak.


2009 ben kb 10k ert vettem egy 1200 est. Ott volt a blizzard 1230 is de arra mar nem volt penzem.
Az is 10k volt.
Kb 130k t kerestem akkor ami szerintem jo love volt.

Tehat ha ezt az arat nezzuk ma kb 30k ert kene hogy adjak az 1200 est.

Vatera is tele van amigas cumokkal.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 02. 13:04


A Vatera tele van pofatlanul draga Amigas cuccal, lathatoan nem is vesz toluk senki (tisztelet az egy-ket kivetelnek)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 02. 23:48


Quoting: dh1
van egy gyönyörű rev8A A500Plus-om 2 mega chippel, akkufolyás nincs, pöpec

KB. másfél éve adtam el egy ilyet 10/10-es állapotban. Nagy nehezen 90-ért....
Decemberben vettem helyette, mert nagyon hiányzott egy 9/10-es dobozost. Erre mindig jó ránézni a polcon:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 04. 13:59


Az rossz dontes volt

Fácsén: "Retro számítógép és videojáték klub" 10/10-eseket adtak el nem egyszer 100e felett

nem eleg csak egy helyen nezni az eladasokad :)

es akkor Amibay-t nem is neztuk

(bar az Amibay mostansag ehhh... keves eladas van es azok is egyre lejebb mennek)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 06. 17:42


dh1
Jófogás, Hardverapró, senki...
Hetek múlva jött egy fazon, vitte.
Ennyit ér. Az, hogy néha valami félnótás horror áron megvesz valamit, előfordul.
Nem ez a jellemző.
S én nem szeretném évekig hirdetgetni. Ha mennie kell, menjen gyorsan.
Vettem helyette egy Rev6-os dobozost árában:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 08. 02:19


"Jófogásról" nincs a pénz, hogy vásároljak,
"Hardveraprón" meg alig van egy egy eladó cucc, kb. Amiga szinten halott az a site
"Retro számítógép és videojáték klub" ottani fácsén vannak Amigas cuccok (hetente havonta egy kettő) én is ott hirdetek ha épp van eladnivaló
na meg "Amibay", ott van minden és már nem annyira drága, 200-300 eurót is engednek néha, nameg ott minden is van (bár ott is eléggé visszavonulót fújtak avagy USA eladás szintén gazdagok játszótere)

ebayen meg csak a gazdagok és hülék vásárolnak ;)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 09. 14:51


Quoting: dh1
ebayen meg csak a gazdagok és hülék vásárolnak ;)

Akkor én hüle vagyok:-)
Commorore Amiga CD32 Disc Reference Guide

Commodore CDTV Sherlock Holmes On A Disc

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 09. 15:04


szerintem elég drága kiadvány nem túl jó minőségben (ragasztó-kötött) de úgy egyébként azt veszel amit akarsz
nem igazán értelek, mi a probléma?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 09. 15:20


dh1
Nem volt olcsó, s a minőség is gyengébb, mint a CDTV-s, de nincs másik. S akartam.
Probléma az nincs:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 09. 16:11


én azt hiszem inkább megveszem feláron, digitálisban ;) (és az sosem megy tönkre)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 10. 08:02


Ennek ugy megy felfele az ara, mint az elelmiszereknek.
Amiga_occcaa_szazotvene:D

<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024