Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
mc68k
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 12. 12:44


Biztosan azért ennyire drága, mert retro. És a retro jó (ezt hallották sokan...). Namármost, a 286-os userek is esküdöztek a gépükre 1991 körül, hogy az is van ugyanolyan jó, sőt, sokkal jobb is, mint az A500. A 286-os is ilyen keresett most, mert retro és mert nagyonnagyonjó? :D

mc68k
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 12. 12:47


Közben meglett a magyarázat a magas árra:

"512 MB-os bővítőkátya van benne"

Tehát 0.5 GB. :) :) :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Feb. 12. 13:31 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
tessek felkeszulni hogy ez a tendencia csak rosszabb lesz :(


YEEAH!!! Akkor ki lehet jelenteni, hogy millimolyos lettem...:)
Haat, egyebkent egy MIST FPGA t felaron lehet venni, kis helyen elfer. Olcso VGA monitor minden hokuszpokusz nelkul rakotheto, egy alom gep, plane egy oreg kontaktos, meregdraga :) A500 hoz kepest.

Egy hatranya viszont van, erteni kell hozza....:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Feb. 12. 15:32


melyik az az olcso vga? ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 12. 20:01 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dh1
olcso vga? ;)




thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 12. 21:10


Quoting: mc68k
Közben meglett a magyarázat a magas árra:

"512 MB-os bővítőkátya van benne"


És igen tényleg ott van!
:D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Feb. 13. 07:43


Akkor meg is van miert kerul ez ennyibe...
(draga a RAM)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 07:14


Quoting: dh1
nem beszolasbol, de ennyi az ara!

Szerintem nem ennyi az ára. Aki ennyit ad érte, meg is érdemli. Hirdetni, s eladni is a cuccot, az két külön dolog. Nem a hobbisták, hanem a nyerészkedők verik fel az árakat. Persze sz@ra fizetés és vele a forint is, de ez hobbi/nosztalgia, s a helyén kell kezelni a dolgokat. Nem ér minden sokat, csak mert boltban már nem kapni. Elmerengek a régmúlt időkön egy korabeli gép társaságában, ha az ár is megfelelő. Persze ez mindenkinek más, de nagyon sokan beleesnek a mindent ide nekem bármi áron csapdába. A nyerészkedők meg ezt használják ki. Kell neki, hát majd ennyiért is megveszi. 20 év, mi megöregszünk, s már senkit sem fog ez érdekelni. Kezeljük helyén a dolgokat. Ha tisztességes az ár, jöhet, ellenkező esetben már mindenre van modern alternatíva. Jah, hogy az nem autentikus? Miért, a mostani csoda hardvereknek sincs sok köze az eredetihez....
Aki meg csiliókért vesz PC-s hardvert, ahelyett, hogy konzolt venne valamilyen előfizetéssel a játékokra, meg is érdemli.
PS5 350k fölött is elment, mert mindenki azt akart. Játék nem volt rá, de az nem is számít, neki kell. Megkapta. Hiány van belőle? Lósz@rt. Tucatszám van bontatlan eladó a neten. Jutna mindenkinek, ha a sok buzi nyerészkedő fel nem vásárolná.
Barátunk meg csak hirdetgesse a matricás gépét amennyiért akarja, "szabad" országban élünk...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 08:50 - Szerkesztve: peachman


Egy ideje nem követem már az árakat, mivel alapvetően annyira magasak, hogy úgysem vásárolok semmit. Saját, meglévő gépeimet sem bővítem már.
Ez persze nem csak Amiga vonalon van így, hanem más területeken.
(Például ősz óta a kazettás dekkek árai emelkedtek +100-200%-al)

Tény, hogy magasak az Amiga gépek és komponensek árai és persze akad azért egy-egy vásárló aki megveszi így is.
Én alapvetően két vásárló kategóriát különböztettem meg eddig.

Van aki "vitringyűjtő". Így hívom azokat, akik a tökéletes külsőre, eredeti komponensekre és a gyári csomagolásra gyúrnak. Ők hajlandóak többet fizetni az adott termékért, ha megfelel az általuk támasztott kritériumoknak.
Nem feltétlenül felhasználók, sokszor csak értékként tekintenek az adott termékre és szépnek látják őket. Műtárgyként tekintenek a műszaki termékekre, sokszor a felújítás is elmarad emiatt (pl.: nem akarják megbontani a sértetlen garancia jegyet) és akár termék is leromlik műszaki szempontból. (pl. kondifolyás, gumi alkatrészek elfolyósodása, fém belső részek rozsdásodása)

Van aki "retromókus". Így hívom azokat, akik a termék "romantikus" mivolta miatt vásárolnak. Vagy azért, mert anno használtak egy adott eszközt, amit most újra megtennének felidézendő a régi emlékeket. Esetleg nem használták az adott terméket régen, de ismerték, ismerősnek volt. Vagy csak valamelyik olcsóbb/egyszerűbb verzióját használták, de mindig szerették volna és most megtehetik, ezért vásárolják meg. Vagy éppen sohasem használtak ilyesmit (akár fiatalabb korosztály is), de érdekli őket milyen lehetett. A lényeg, hogy ők a terméket tovább használnák. Nekik a funkcionalitás, működőképesség az elsődleges kritérium.
Nekik számít az ár is, hiszen legtöbbször további bővítéseken is gondolkodnak a felhasználhatóság/kényelem érdekében.

Persze akad átfedés is. Hiszen sok "retromókus" használja a gépet, de közben törekszik a minél autentikusabb külső/belső állapot megörzésére. (pl. bővítésnél ne kelljen gépházat faragni, etc.)

Egyik kategória sem jobb/rosszabb a másiknál. Csupán más alapján látnak értékesnek egy terméket. Az eladók pedig természetesen a többet fizető vásárlónak szeretnék eladni a terméküket valódi állapottól függetlenül. Vagy mert nem tudják sokszor helyesen felmérni, vagy azért, mert próbálkoznak. De ez már üzlet és az üzlet pedig ilyen.
Nekik a varázsszavaik a "retro" és a "ritka". Ezek a termék árában a 2x szorzót jelentik.

Itt egy srác például egy ideje már árulja az A500-at. És ugyan nem annyira "szép" állapotú (matrica sincs hozzá, sem doboz), mint az említett 149.000HUf-ért eladni kívánt darab, de ha vásárolni akarnék biztosan inkább ezt venném meg 69.000HUF-ért. Nem hiszem, hogy a másik megér +80.000HUF felárat.

Ez csak egy saját meglátás a dologgal kapcsolatban.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 09:11 - Szerkesztve: yellowdog


"minőségi Würth kondikkal..." :-D
Jaj, de vicces a gyerkőc :-)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 09:25


De legalább igaza van. Bár a Würth mostanra, ahogy sok európai cég, eladogatta a részlegeit, a mai napig kiváló kondikat gyártanak ezen a néven. Extra low ESR és valódi Long Life paraméterek jellemzik őket. A mai napig használják például audio technikai eszközök felujításához ahol a Nichicon túlzás lenne.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 09:49


Jovanah, ezeket ennyiert uccse veszi meg senki, tobb mint egy honapja van egy lepusztult A4000 felmillioert felteve a jofogasra, tobbi Amigas cuccrol mar nem is beszelve. Itthol kicsi a piac ezeknek, es a berek is kicsik...ezzel el is mondtam mindent.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 11:33 - Szerkesztve: charlie


Hát azért a százötvenet egy ötszázasért kicsit indokolatlannak tartom, még külföldi szemmel is. A német eBayen 200 EUR-ért lehet ötszázast venni perifériákkal, talán még bővítővel is, de egy 512K-s bővitő vadiújan is kapható és nem összeg.

Még dobozos is van, ami most 150 EUR-ről indul, nyilván az elérhet hasonló összeget, de kétlem.

Szerk: Az utóbbi időben erősen lassult a piac, és nem nagyon megy már ez a bármit felteszek bérmennyiért, elmegy annyiért. Amúgy is eBayen már csak az hirdet aki konkrétan pénzt akar csinálni. Ha jó gép kell, akkor kicsi utánaásással meg lehet találni azokat a community fórumokat, ahol az eBayes belépő árakon vagy kicsit olcsóbban lehet gépeket venni és szerezni, azon egyszerű oknál fogva hogy pl. itt Németországban a pandémia alatt trend lett, hogy többen felszámolták a nagy gyűjteményük, mivel a homeoffice alatt rájöttek, hogy akármennyi szabadidejük is van, ennyi gépre nincs idejük és nem is lesz, és annyira nem is érdekli őket a gyűjtés maga, hanem inkább megtartanak 2-3 gépet max és használgatják őket, de annak ellenére szeretnék ha a gyűjteményük darabjai jó helyre kerülnének, nem csak random eBay vásárlóhoz. Nekem is egy ilyenből lett pl. még egy kétezresem, meg 1551 pl. Plus/4-hez és hasonlók, legalább sacc per kb. emberi árakon.

(És itt nem arról a méretű gyűjteményről beszélek ami nekem van, hanem akinek tíz darab ötszázas van a polcon, nyolc ezerkettes, tizenhat C64, meg három PET, hét VIC20, szóval érted. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 16:58


Quoting: peachman
a Würth mostanra, ahogy sok európai cég, eladogatta a részlegeit, a mai napig kiváló kondikat gyártanak ezen a néven

Hát... lassan a kínai ócsó átcímkézése lesz a fő profil, felélni a névben rejlő potenciált, ahogyan azt teszik az egyéb (volt) jól csengő és minőséget sugalló márkák esetében is. Cégnél is van konkrétan Würth raktár, kb. annyival tud többet, hogy tripla áron kapjuk a szerszámokat, anyagokat, amelyek természetesen már rég nem német termékek... :-(

Quoting: charlie
Az utóbbi időben erősen lassult a piac

Ezt jó hallani, annak ellenére, hogy itthon azért egyre inkább másra és máshogyan kell beosztani a pénzkeretet.

Quoting: dino
kicsi a piac ezeknek, es a berek is kicsik...ezzel el is mondtam mindent.

Igen, ráadásul egyre kevesebb a vásárlóértéke :-(

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 14. 17:21 - Szerkesztve: peachman


Quoting: yellowdog
lassan a kínai ócsó átcímkézése lesz a fő profil

Lehet, hogy a szerszámok esetében így van, nem tudom.
De az biztos, hogy a Würth kondenzátorok a mai napig átlag feletti minőségüek. Legalábbis még.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Feb. 17. 12:51 - Szerkesztve: dino


Nem Olcso de ez legalabb nincs elpusztitva...

Beszaras, valaki a vaterarol megvette a szazotvenezres matricazott occazast.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Feb. 17. 14:28


sracok, neten egy jo allapotu A1200 + TRA1200 siman 200e gepestol, szal en azon csodalkozom, hogy ennyire nem vagytok kepben ar ugyileg... ;)

egy A3000 siman 6-700e Ft, 040-el +100e szal...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 18. 11:42


Lassan eladom az A3000-esem és veszek belőle egy házat. :D UwU

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 18. 13:42


Quoting: dh1
egy A3000 siman 6-700e Ft, 040-el +100e szal...

S van, aki ad is érte ennyit?
Szerintem ez nem normális dolog....

Nem Amiga, de annál is ritkább. Van egy dobozos 10/10-es 3DO Blasterem....
Lehet irigykedni. Jah, 2003-ban vettem még.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Feb. 18. 13:57


Quoting: Kukacmarci
S van, aki ad is érte ennyit?
Szerintem ez nem normális dolog....

Konkretan en ez eletbe nem gondoltam volna, hogy itthol elkel az ominozus matricas A500zas.... szazotvene???? WTF???

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 18. 16:48


dino
Nagyon akarhatta..

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Feb. 20. 00:43


persze, van, nem a levegobe beszelek ;)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 04. 19:40 - Szerkesztve: Scifi


Üdvözlet mindenkinek!

Nincs valakinek eladó Toccata kártya? Az e-bay- en akartam venni, de a német tag nem akarja M.O.-ra küldeni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Már. 08. 01:41


mennyiert lett volna Toccata?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Már. 08. 01:49


@Scifi:
Ha meg aktualis, kuldesd hozzam, aztan kb. 15 EUR-ert haza tudom kuldeni neked, ha meg megoldhato. E-mailben egyeztethetunk: charlie (kukucs) amigaspirit (potty) hu

kszgd
Tag
# Elküldve: 2022. Már. 15. 18:37


Nem tudom, hogy ezt pontosan hova kéne, szóval ide írom: spam van az apro.amiga.hu-n:
http://apro.amiga.hu/index.php?abs=1&i&apro=11221#11221

Scifi
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 15. 19:10


Quoting: charlie
Ha meg aktualis, kuldesd hozzam, aztan kb. 15 EUR-ert haza tudom kuldeni neked, ha meg megoldhato. E-mailben egyeztethetunk: charlie (kukucs) amigaspirit (potty) hu

Köszönöm szépen, sajnos már eladták...De ha lesz ilyen legközelebb, szólnék...

Scifi
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 15. 19:12 - Szerkesztve: Scifi


Quoting: dh1
mennyiert lett volna Toccata?

Vlab 1.3-al együtt 300 euro

Scifi
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 15. 19:16


Bocsi, az előbb elnéztem...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Már. 15. 21:35


Majdnem megvettem mikor lejárt, mert sejtettem h. melyik aukció kéne, de mondom nem írtál vissza és most nem akartam ennyit belerakni egy esetleges kártyába, amit utána csak visszatennék én is eBayre.

<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024