Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 22. 11:07


Amikor megunják a vaterázás/jófogásozást, amihez az kell, hogy senki ne vásároljon tőlük. Mondjuk erről a magas árak gondoskodnak.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 15:31 - Szerkesztve: charlie


Keresnek kolcsonbe PCI-os (*NEM* PCI Express, hanem a regi PCI) Radeon HD kartyat tesztcelra ha esetleg van valakinek.

Pl: ilyet:
https://www.ebay.de/itm/PowerColor-ATi-Radeon-HD5450-512MB-DDR2-PCI-HDMi-DVI-VGA-Grap hics-Card-BOXED/132357442293

Vagy ilyet:
https://www.amedia-computer.com/en/components/188-club3d-radeon-hd5450-512mb-pci.html

Sajnos nincs garancia arra h. mukodik arra amire hasznalni akarjuk, es most nincs penzem 100-150 EUR-t kibaszni egy teszt kedveert, aminek lehet h. a kimenete massziv fail.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 17:56


Ilyenem van:
https://www.amazon.de/Club-3D-Radeon-Grafikkarte-Speicher/dp/B002WDCENY

De postara nem adnam. Mas megoldas?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 18:59


Köszi dh1, most találtam egyet olcsón eBayen, licitáltam rá (légyszi SENKI ne licitáljon innen, mert bemérgedek! :P), de még három nap mire lejár, addig most az Amiga32 miatt úgy sincs időm foglalkozni vele, ha addig elviszik előlem ezt a kártyát, akkor majd visszatérünk rá. Van ilyen háztól-házig futárszolgálat, ami nem posta és annyira nem is horror, legfeljebb azzal.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 19:48


volna egy kerdesem ezzel kapcsolatban...
van a SAM440EP-m ami eleve proto hibaval kuzdott (HDMI-n rossz szinek) es kontakthibas is volt ... de amugy mukodott
odaadtam Lazinak egy reballra, sajnos azota se kep se hang
van valaki HW guru ismerosod aki ra tudna nezni egyszer, hatha nem kidobando?
ha egyszer itthon jarsz elvinnem a komplett gepet ezzel a Radeonnal hozzad (volt benne egy Radeon 9250 vagy 9000 mar nem emlexem, low profileos de Lazi nem talalta a reball utan, szal most ez az egy PCI kartyam van amivel amugy kiprobaltan ment a SAM de rosszabb volt meg 2D-ben is mint egy sima 9000-es, lassabb aka szar driverek). Szal nem kene kidobni a vasat de itt nincs aki ra merne nezni ... :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 26. 00:38 - Szerkesztve: charlie


Marmint mit reballoztatok, a Radeont? Hat egy BGA tokos barmit tenyleg nem nagyon tud senki javitani kezzel, ott max annyit lehet csinalni h. addig reballozod amig megy vagy meg nem rohad alatta a nyak vegleg, ill. hat atnezed korulotte a mindent. De erre nem tudok embert, sajnos.

Legkozelebb csak jovo Function partyra megyek haza. Addig meg barmi lehet. De ha addig nem sikerul vele semmit okozni, akkor esetleg tehetek egy probat vele itt-ott, meg korbekerdezhetek, de sztem egy eleve szar es eleve proto boarddal senki sem akarna szopni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 26. 02:43


nem, a SAM-ot
A Radeon hibatlan

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 26. 02:48


Nem ugy ertem. A Sam440EP-n levo Radeon chipet, vagy mit?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 13:05 - Szerkesztve: dh1


Quoting: charlie
Nem ugy ertem


komplett mobot, vagy faxtudja nem voltam jelen, volt egy kontakt hibaja
a gep allando jelleggel bekapcs utan ha reset / ujrainditas volt valamiert es lassuk be AOS4.x alatt ez rendszeres lehetoseg :) a gep nem indult ujra, hanem 5-15 perceket varni kellett

akkoriban a SAM VGA kimenetet hasznaltam az alappali Radeonrol, ami jo szint adott mikozben a HDMI kimenete meg szar szineket

aztan szereztem egy lowprofileos ATI Radeon 9000-es 128 megaval, gepbe szerelve megtortent a csoda, a gep allando jelleggel ujrainditast sikeresen vette, semmit nem kellett varni

azt hittem a PCI-ba dugott kartya a megoldas, de aztan egy szetszereles utan ugyan ugy visszajott ez a bug, kiderult, hogy ha kicsit is arebb van a rogzitese a kartyanak mar a mobo ujrainditas utan nem megy, varni kell ... gondolom a hoterheles megszunte utan a kontakt hiba nem jelentkezett. A Radeont sikerult ugy rogziteni, hogy pont ugy nyomhatta az alaplapot, hogy a kontakt hiba nem jelentkezett. De minden szetszereles utan keresni kellett azt a pozicot amiben a gep rendesen megy ... uncsi

mikor Lazinak lett reballozos gepe, megkertem csinaljuk meg, hiszen ez 99%, hogy kontakt hiba ...

aztan odaadtam, nemi ido utan szolt, hogy megvolt a reball de a gep nem megy azota

meg amikor mukodott vettem ezt a Club 3D PCI Radeon 4350 (4352PLI) kartyat, mondvan csak jobb es erosebb lesz mint a 9000-es, de sajnos akkor meg (vagy azota is :) szar volt az OS4-es HD Radeon driver, es bar mukodott a 4350-essel az OS4 a kartya elegge melegedett (bar pasziv hutesu egy igen meretes bordaval szal lehet mas gepben is melegszik) viszont dramaian lassu volt 2D/3D-ben a 9000-hez kepest ...

Tehat a felajanlott HD Radeon kivaloan mukodik, szar kartyat nem is ajanlottam volna :)

csak gondoltam a PPC-t es A4000T-t megjavito haverjaid hatha eletet tudnak bele lehelni ...

a gep bakapcsol, ledek egnek, hallni, hogy a CD eled, vinyo eled, de a boot folyamat eddig jut, vga nem eled, feketeseg. mobon csereltem elemet, hatha, de nem segitett ... az en tudomanyom eddig ert ... ACube-nak irtam, hogy megcsinaltatnam. Bekertek a gep adatait, csodalkoztak hogy kerult hozzam a proto, elmeseltem, majd kozoltek, hogy vegyek masikat ok nem javitanak ... szep support ... :(

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 13:22


TiedLehet helyzetjelentés: sikerült belebotlanom ismét Steve Jackson néven. Az Amigahoz nem ért, de ki tudja hozni az emberből a szögestalpút. Ment a spambe a kis mocsok. Szerintem amúgy nem férfi, hanem egy csajszi. Egy hisztis picsa. Erős a gyanúm. Óvakodjatok! ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 13:42


Szerintem inkább skizofrén.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 14:32 - Szerkesztve: yellowdog


Azért a sümegi "havercsávó" is tudja mi a pálya, 50eFt egy C64-es... Lassan tényleg mindenki megbolondul? Persze a vevők a hüyék, le kellene állni úgy 5 évre az esztelen gyűjtögetéssel, pillanatok alatt leesne az ára mindennek a normál(is) szintre.

Jut eszemben, tudja valaki mi az a "billentyűzet keyboard"? Vatera.hu-n egyre többször lehet beleszaladni ilyen érdekes számítástechnikai kifejezésekbe, hiába no, nehéz a dolga a kortárs nyelvújítóknak :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 14:46


Quoting: yellowdog
leesne az ára mindennek a normál(is) szintre.

Sztem, sosem fog mar leesni.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 14:57 - Szerkesztve: yellowdog


De, csak azt nem érjük meg. Miután a generációnk "kihull" nem lesz többé és főleg nem ekkora felvevő piaca ezeknek a dolgoknak. Néhány megy múzeumokba, a nagyrésze pedig a szeméttelepre. Az unokáink, de már a gyermekeink sem fognak ezekkel a dolgokkal bohóckodni...

Egyébként van itt olyan bátor ember aki ki merné próbálni EZT? Természetesen a saját gépeivel :-)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 15:41


Hát figyi, én 37 vagyok, és még nem készülök meghalni. Szerintem is "Bírjuk még a gyűrődést!!" - Lethal Weapon 4.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 20:09


Quoting: Aragon
Szerintem is "Bírjuk még a gyűrődést!!"

37 evesen meg en is birtam, de mara mar gyurodok rendesen...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 27. 21:05


Quoting: dino
, de mara mar gyurodok rendesen...

"Szugeráld Mörtó!" - Martin Ricks

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 03. 22:15


Mi a véleményetek, az Amigakit-ről vagy a Vesalia-ról érdemesebb rendelni? Gyorsan küldik a stock státuszos cuccokat?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 03. 22:18


Amikit eleg lassu ...
Vesalia regebben gyors volt, mostanaban nem rendeltem

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 04. 00:30 - Szerkesztve: peachman


Elbox vagy amiga store milyenek? Van infód róluk?
Rendelni szeretnék, de nem tudom, hogy a 4 fajtából melyik mennyire megbízható.

amigakit - vesalia - elbox - amigastore

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 04. 02:16


Elbox kiba draga :)
Amigastore gyors volt a nyaron, 1-1,5 het max

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 04. 08:22


Amigastore-tól én is most rendeltem ősszel, nagyon gyors volt, kb. 1 hét alatt itt volt. Vesalia-tól évek óta nem rendeltem, de hasonlóan gyors volt. Nekem speciel Amigakit-tel sem voltak rossz tapasztalataim (emlékeim szerint), de sok helyen hallottam, hogy van, hogy rengeteget kell várni.

edem
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 20:38


https://www.jofogas.hu/budapest/Amiga_500_Computer_Nagyon_szep_72608121.htm

Izlesek es pofonok, ugye...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 20:57


Rendeltem az amigastore-tól. Kíváncsi leszek mikorra ér ide :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Nov. 07. 08:29


Quoting: edem
https://www.jofogas.hu/budapest/Amiga_500_Computer_Nagyon_szep_72608121.htm

Izlesek es pofonok, ugye...

Száznevű "barátunk" újabb elmebeteg produkciója. :-( (Nemtiedlehet, ez egy másik száznevű ;-) )

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 07. 18:20


Szép LEGO színei vannak :-)

edem
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 21:49


Olcso C65 valakinek?

http://tinyurl.com/y99vhc4l

Gizz
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 09. 12:21


81450-ért ment el.... már ha valóban megvette valaki.

jah ajróban |:---P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 09. 12:27


Huszonot misi. Nem rossz. "Keveset futott C65-om elcserelnem kismeretu lakohazra."

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 09. 12:44


Konkrétan az én házam (nem tudom, hogy 121 négyzetméter kisméretű vagy sem) olcsóbb volt. Bár ez ugye megyeszékhely, nem főváros és agglomerációja.

<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024