Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Dec. 22. 11:09


Quoting: Peti
Dino: tesó, tudtam hogy van hangkártyát (több is), ezért nem is értettem hogy miért kell neked még egy (Prisma)?


A hegymaszo miert megy a hegyre? Mert ott van. :)
Amugymeg ez hardveres MP3 hangkartya, ugyan van egy oreg delfinam, de ilyenem meg nincsen...de mar nem bannam, ha megonne, most pont egy honapja, hogy rendelve lett.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Dec. 22. 11:44


Quoting: dino
van egy oreg delfinam

Ha ezt eladnád, s A600-ban lehet használni - nekem szólj elsőnek:-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Dec. 22. 13:35


Quoting: Kukacmarci
Ha ezt eladnád, s A600-ban lehet használni - nekem szólj elsőnek:-)


Zorros!

Amugy meg, egyenlore semmi sem elado.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 05. 10:55


Van baj.

accelerator. persze. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 05. 11:27


Kicsit szet neztem a vateran/jofogason.
Arulnak C64-et mar 60.000 Ft-ert is. Bakker! Par eve amelyik tobbe kerult, mint 5000 Ft, az mar draganak szamitott.

Alap 1200-es 130.000 Ft-ert. Ez most komoly?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Jan. 05. 11:54


Quoting: dekanyz
Alap 1200-es 130.000 Ft-ert. Ez most komoly?


Úgy néz ki, erre haladnak az árak... Aki betárolt ezekből a gépekből, elégedetten hátradőlhet, akinek nincs, az anyázik... :-(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 05. 13:07


Quoting: ratman
Van baj.


Ez mar regen fent van :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jan. 06. 01:58 - Szerkesztve: dh1


Hol?
En egy 95 000 ft-os A1200-t latok es egy 159 000-es CDTV-t, persze mindketto muhahahaaaa, de hol a 130 000-es?

SZERK: jah jofogas .. ki jar oda? :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 17. 18:23


Szegény pára ...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 21. 19:01 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1
En egy 95 000 ft-os A1200-t latok es egy 159 000-es CDTV-t, persze mindketto muhahahaaaa, de hol a 130 000-es?


itt

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jan. 21. 19:11


Quoting: thomassd
SZERK: jah jofogas .. ki jar oda? :)


:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 09:44


Ennek a csavonak valaki tudja az elerhetoseget? Koszi!

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 10:11


Quoting: dino
Ennek a csavonak valaki tudja az elerhetoseget? Koszi!

Mail ment.

GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 10:12


Lett egy felesleges ilyenem, a másik teljesen jól működik az A1200-ben, ha valakinek kell, sikítson:

https://www.jofogas.hu/budapest/Uj_PCMCIA_CF_atalakito_63196294.htm

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 10:39


Quoting: siz
Mail ment.

Koszi!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 10:39 - Szerkesztve: dino


Quoting: gk

Lett egy felesleges ilyenem,


Nem lett jo? Vagy mi?
Sikerult eletet verni bele azzal a cuccal amit kulkdtem?

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 14:32


Quoting: gk
Lett egy felesleges ilyenem, a másik teljesen jól működik az A1200-ben, ha valakinek kell, sikítson:

https://www.jofogas.hu/budapest/Uj_PCMCIA_CF_atalakito_63196294.htm


Ez amúgy mire jó ? Adatforgalom amiga meg pc között ?

GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 25. 10:30


Dehogynem, tökéletesen működik, csak lett két ilyen kártyám, mert amire az első ideért Kínából eluntam és vettem egyet helyben.

GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 25. 10:31


Quoting: pointer4
Ez amúgy mire jó ? Adatforgalom amiga meg pc között ?


Igen, pontosan

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 20:20


... pontosítok, adatcsere :D
amúgy nem rossz, elég gyors is (bár szerintem picit kényelmetlen :D), fat95fs kell hozzá és világbéke. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 19:24


Amibay ügyileg kinek vannak tapasztalatai? Tegnap előtt felraktam egy hirdetést, de a mai napig nem látom. Azt írták, moderálást követően jelenik csak meg, de két napig moderálják?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 20:47


Emlekeim szerint amig nem szolsz hozza Amibay-en egy-ket forumban addig nem engednek hirdetni, se privatot kuldeni ... regebben igy volt.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 20:51 - Szerkesztve: Morkath


Yellow Dog: az AmiBay eredetileg azzal a céllal jött létre, hogy fékezzék az Amigával kapcsolatos kufárkodást, amennyire csak lehetséges. Persze kiderült, hogy egyáltalán nem lehetséges (ott is ugyanolyan árak vannak, mint eBay-en, sőt..), de ettől függetlenül szeretik nyomon követni a vasak életútját, és megszabni, ki mit csinálhat az ott vásárolt dolgokkal.

Lehet, hogy a te cuccodnál (nem tudom, mit raktál fel) is ez a helyzet: akkor aktiválják a hirdetést, amikor egy moderátor ráér kideríteni, hogy nem múlt héten vetted X-ért, és most AmiBay-en akarod elsózni 1,5*X-ért..

Igen, nevetséges az egész. Ettől függetlenül viszont érdemes használni, mert néha nagyon jó dolgokat lehet kifogni megbízható nyugat-európai Amigásoktól, akik nem nyerészkedési célból vannak ott.

A moderátorok hozzáállásáról viszont kb. ennyit: van egy topic "mit változtatnál az AmiBay-en?" címmel. Oda egyszer beírtam, hogy jó lenne, ha a hirdetéseket nemcsak az utolsó hozzászólás (érdeklődés) dátuma, hanem a hirdetés felrakásának dátuma alapján is sorba lehetne rendezni. Erre figyelmeztetés nélkül kaptam egy IP-bant. :) Nincs szoros összefüggésben a kérdéseddel, de ez alapján nagyjából be tudod lőni, mire számíthatsz.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 21:58


Saját fejlesztést tettem fel, vagyis szerettem volna. Az az IP-ban az elég érdekes, akkor várok még pár napot, aztááá megpróbálom ismét, ha akkor sem megy, hagyom a fenébe :-)
Köszönöm az infót.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 01. 12:01


Bár se nem Vatera, se nem e-bay, de ajánlom mindenkinek:-)
Szerintem állat.
Wooden keycaps

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 01. 12:53


Quoting: Kukacmarci
Szerintem állat.

Szerintem is. De mekkora erdőt kell elpusztítani egy komplett billentyűzethez? Baromi sok a hulladék, amit generál.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Már. 01. 13:14


Quoting: siz
De mekkora erdőt kell elpusztítani egy komplett billentyűzethez? Baromi sok a hulladék, amit generál.

+1
Amugy talaltal nekem valamit a padlason?
Vagy nincs szerencsem? :)

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 01. 14:09


Nézegetem az ebay-t, és egyre durvábban mennek fel az árak. Normális A1200-at már nem is nagyon találni 100.000 Ft alatt. Megvannak őrülve???

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Már. 01. 14:56


Quoting: awe74
Normális A1200-at már nem is nagyon találni 100.000 Ft alatt.


Csinalok most egy RPI emulatoros happiga cuccot, ha megtetszik a gumino, minden realvasamat kiarulom. Vagy varjak meg vele? Vajon meddig mennek az arak folfele? Lehet nem sokaig, par ev. Na akkor bukok nagyot, ha pl az A4000T 060 al ,meg CV643D + scandoubler, delfina-val majd 3ezer ft ot er csak... :D

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 01. 16:16 - Szerkesztve: Morkath


Quoting: dino
Vajon meddig mennek az arak folfele?


Hosszú verzió:

Ennek a végiggondolásához először azt kell belátni, hogy az univerzális kereslet-kínálat alapelv alól a "piac" egészét tekintve az Amiga sem kivétel.

A kifogástalanul működő, fúrás-faragás-kókányolásmentes állapotban megmaradt - valószínűsítem, hogy ezt érti Awe normális alatt - klasszik Amiga vasak száma sokkal gyorsabb ütemben csökken, mint a retrózni vágyó dudék száma, hiszen az utóbbiak zöme jelenleg a harmincas-negyvenes korosztályt erősíti.

Az Amigás retrózni vágyás szempontjából pedig észrevételeim szerint már túl vagyunk a precedensteremtő "de megbántam, hogy eladtam.." hullámon (~2003-2006 közötti időszak). Kinek nincs legalább egy olyan ismerőse, aki de megbánta, hogy eladta, hogy aztán 2010 után fogcsikorgatva vegyen egy másikat alsó hangon kétszer annyiért, és megfogadja, hogy soha többé nem fogja eladni. :)

Szerintem még egy ilyen hullám nem lesz, mert mindenki tanult vagy a saját, vagy az ismerőse(i) hibájából.

A mostani klasszik vasak zöme emiatt már azokhoz vándorol, akik a kipurcanásukig (mármint a vas kipurcanásáig) meg akarják tartani azokat, és legfeljebb minigarzonba költözés vagy az életkörülményeik drámai megváltozása miatt válnának meg tőlük. Azaz valószínűleg pár évig még diszkrét ütemben emelkednek a már most is csillagászati árak, utána pedig újabb pár évig stagnálnak. Hogy ezt követően (~2025 után) mi fog történni, azt akkori kereslet- és kínálatmódosító tényezők alapján lehet majd megmondani. (Pl. készül-e addig tökéletes illúziót nyújtó guminő - és hányan érik be ennyivel, elkezdik-e tömegesen eladni az akkor már 50+ korú Amigások a vasaikat, hogy helyette az unokázásra koncentrálhassanak, stb.)

Rövid verzió:

Még kurva sokáig. :)

<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024