Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 27. 17:37


A néha induló gép eléggé zsákbamacska, mert annak ezer oka lehet.
Viszont a jelenlegi árak alapján csak a {tökéletes, faragásmentes burkolat, billentyűzet, bill. fólia, működő alaplapi alkatrészek, floppy, tápegység} kombó is megérhet ennyit.

A HDD-ről nem bootoló példány viszont tipikusan az, amit személyesen célszerű tesztelni. Ott nemcsak a HDD lehet a ludas, hanem az IDE vezérlő is, az meg már kicsit keményebb dió. Oda kell menni egy kicsi, hibátlan laptop vinyóval, rádugni, bootolni floppyról, telepíteni WB-t és megnézni, hogy erről a HDD-ről bootol-e a gép. Ha nem, kapásból kérdőjelessé válik a 35K.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 27. 19:57


Quoting: Morkath
Oda kell menni egy kicsi, hibátlan laptop vinyóval, rádugni, bootolni floppyról, telepíteni WB-t és megnézni, hogy erről a HDD-ről bootol-e a gép.

Na , ezt nem fogja senki neked bevállalni....
Kell viszed, nem kell otthagyod. Én sem szeretném, ha valaki elkezdene nálam szerelgetni/installálni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 27. 20:48


Mar nem is kell, mert elkelt. Ennyi volt, kerem oszoljanak, nincs itt semmi latnivalo :D

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 27. 21:13


Úgy is lehet azt, hogy a tulaj kezébe adod, aztán szereljen ő...
De ha már úgyis okafogyott a kérdés, trollkodjunk más vonalon tovább. :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 27. 23:39 - Szerkesztve: Kukacmarci


CD32 Laser Lens

edem
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 04. 20:55


"Vajon J.S. miért nem gyárt például faék egyszerűségű, CPU nélküli, 8MB Fast RAM bővítőkártyát? (Korabeli viszonyítási pont: http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=1045 ) Meg merem kockáztatni, hogy az A1200 tulajok kétharmada beérné egy ilyennel, ráadásul ott a meghibásodás kockázata is jóval kisebb lenne, mint a fullos kártyáknál.

Nem nehéz kitalálni, hogy azért, mert a legegyszerűbb ACA1220 kártya árához képest (~100 EUR) egy ilyenért még 40 EUR-t sem lehetne reálisan elkérni, az pedig nem biznisz."

Elsat E1208-as az ebay-en:

http://www.ebay.de/itm/Amiga-RAM-/181653777224?pt=Klassische_Computer&hash=item2a4b68 ab48

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 04. 21:37


Ha jól látom ACA1220 sem készül már, csak a 030-as, 200 EUR áron... azért ennél olcsóbban ki lehet hozni egy 4/8MB bővítőt, persze 40 EUR-ból tényleg nem jön ki és akkor még hol van a biznisz...

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 04. 22:39


Az Elsat E1208 a működőképességére vonatkozó információ teljes hiányában, ellenben a "Privatverkauf, keine Garantie, keine Rückgabe!" figyelmeztetéssel AS-IS-nek tekintendő és akként is kezelendő. Nyilván így is fel fog menni 60-70 EUR környékére.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 11:28


Nem, hanem mert aki egy faek egyszeru membovitovel beeri az egyszeruen nem gondolja komolyan az Amigazast es nem lehet ra piacot epiteni. Jens meg ehenhalna ... ezert ...

Aki siman ADF-ekkel meg WHD-val akar jatszogatni annak igazandibol eleg a sima floppy is 2 mega rammal ... felesleges fejleszteni gyartani mert a budos eletbe mast nem fog venni a gepehez ... szal formazzatok meg 100 lemezt, beszeljetek egy mar osszerakott gepu Amigas haverral es egy delutani copypartyn szepen ki lehet irni azt a 100 lemeznyi stuffot ami nektek orokre eleg :)

En pl. most tervezem beszerezni A4000-hez az Elbox Mirage tornyot, Mediatorral ... ram lehet piacot tervezni :D :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 13:26


Teljesen jol el lehet lenni egy rambovitovel is.
A ket megas ezerkettes, na az a vekony tenyleg.
Viszont egy +4 vagy 8MB os Amiga mar nagyon kenyelmesen hasznalhato, es egy szep wb t is lehet ala csinalni, alapgeprol ezt nem mondhatni el...
Nem ertem miert baj az, ha valaki nem hardkor Amigas es csak rambovitest szeretne?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 14:18 - Szerkesztve: dh1


Basszus nem magyarul irok vagy mi van?

Senki nem mondta, hogy nem lehet elleni vele. De nincs, hogy miert nincs lasd feljebb.

Nekik semmire sem kell a WB leginkabb, azert, csak jatszani akarnak es demozni. Ehhez pedig egy alapgep eleg, ugy ahogy regen is eleg volt. Egyszeruen az olcso rambovitok kivaltoja a Gotek drive. Tessek 5-10 000 Ft. Megy rola 95%-ban minden. Van is piaca (driveok miatt is).

Az egyszeruen nem erv, hogy valami 70 euro, de szerintem meg 30-40 kene, hogy legyen ... egyszeruen nem eri meg gyartani Amigas viszonylatban. Nehogy azt higyjetek ACA-kbol ezerdarabokat adnak el ... lofaxt. Akkor rambovitobol? Mennyit? Negyedet? Lasd amit mc68k a gyartasrol irt, de Dezzt is meg lehet kerdezni ...

Emberek, egyedi hw-krol beszelunk ... nem millios gyartasu gyufarol.

Tessek, itt a piaci res ... miert nem rohantok betomni? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 14:47


Quoting: dh1
Basszus nem magyarul irok vagy mi van?


Szeretlek teso :)

Quoting: dh1
Egyszeruen az olcso rambovitok kivaltoja a Gotek drive.


Inkabb akkor megiscsak a memoriabovites es egy HDD=CF kartyaval.
Azert a floppy az megiscsak egy szar floppy (sebessegre is), meg ha emulatorbol megy, akkor is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 14:49


Mondom, itt a szabad piaci res! Milliomos lehet valaki, aki bevallalja ... hajra :)

En is szeretlek teso! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 14:54


A szentistvani TV par honapja helyettesitette az A1200 at (sajnos) egy pc vel.
A kovetkezo volt a konfig: A1200/8MB fastram meg egy genlock. A gep egyebkent egy evtizede ment 24h ban. Scala MM400 al dolgoztak vele.
Persze ez mas tema, tudom. (jatekra sohasem hasznaltak) Csak erdekessegkepp irtam le.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 15:03


S mi lett vele?
A szekszardi varosi teveben egy A4000 csinalta ugyan ezt 10 evig, elcsereltem egy A1200-re szoren :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 15:10 - Szerkesztve: dino


Aki csinalta a TV t, kivalt, vitte az Amigat is, viszont ugytudom mar o is eladta az apron...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 19:20


Quoting: dh1
Egyszeruen az olcso rambovitok kivaltoja a Gotek drive.

Sajnos A1200-n ez pont nem igaz. Én alig találtam "hibátlanul" futó programot, és amik mentek, azokat sem játszottam végig, szóval lehet, hogy még azokból is nem egy valahol valamelyik pályán elhasal...

A CF + WHDLoad sokkal reményteljesebb, van egy cégtől hazapottyant 2MB PCMCIA bővítőm, ami nem 4MB és nem is igaz FAST RAM, de a próbált WHDLoad progik ezen is elindultak szépen. Igaz így meg a LAN kártyának nincs helye... :-) szóval az én álmom az alábbi konfig, ami szerintem az alacsony költségvetés mellett vállalható és használható is:
CF HDD + 4MB FAST RAM + PCMCIA LAN kártya.

Ezzel nagyjából "mindenre" lehet használni az alapgépet, pl. programozáshoz is kellemes környezetet biztosít, ha valami kell a netről vagy a PC-ről, könnyen le/áttölthető bármi, és emellett tökéletes JÁTÉKgép válik (végre 25 év elteltével) belőle :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 21:53


yellowdog

A PCMCA lanhoz, sajnos az emlitett alomgeped keves lesz. A tobbi az oke.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 06:26


Miért lesz kevés? Kizárólag FTP vagy Samba file átvitelre szeretném használni. Nem ezen akarok böngészni, torrentezni, filmet/videót nézni, arra természetesen jobb alternatíva egy mai PC, csak arra szeretném használni amire való és ami az erejéből futja.
Esetleg hálózaton keresztüli vezérlés amit még el tudok képzelni, szigorúan hobbi és érdekesség szintjén. Az ehhez való progi fejlesztése, ezek mind hálás témák :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 07:13


yellowdog
Az mar ugy talan....de bongeszot ne is probalj telepiteni.

nzo
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 08:54


yellowdog Szerintem fájlcseréhez jobban jársz egy PCMCIA-s SD kártya olvasóval. Ilyen van nekem. Ez teljesen jól műxik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 09:02


Quoting: yellowdog
Miért lesz kevés?


Itt egy 060-as adat

amiga= a1200
cpu= 68060/50 (bliz)
ram= 192 mb
os= 3.9 bb2
ethernet= 3c589.device
tcp/ip= amitcp/easynet or/and miamidx
speed= about 300 to 500 kb/sec max

akkor alapgep 100-150 kb/sec ...?

edem
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 09:04 - Szerkesztve: edem


Irtam az eladonak az Elsat 1208 mukodesevel kapcsolatban, ezt a valaszt kaptam:

"Die Karte ist bis zuletzt funktionsfähig gewesen."

45 euroert hirdette meg, vegul senki sem licitalt ra...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 10:09


Quoting: yellowdog
Nem ezen akarok böngészni, torrentezni, filmet/videót nézni, arra természetesen jobb alternatíva egy mai PC

Micsoda? PC?
Nem inkabb egy NG Amiga? ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 10:32 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Micsoda? PC?
Nem inkabb egy NG Amiga? ;)

+1
:D

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 10:36


Quoting: yellowdog
..csak arra szeretném használni amire való


Nemamigás! Eretnek! Máglyára vele! LOL.

Egyébként ha csak az adatcsere a cél, valóban praktikusabb lesz egy PCMCIA SD vagy CF olvasó hosszabb távon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 11:08


Gratula! :) Mibol jottel ra? :) :P

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 16:10


Pár hete rendeltem meg az alkatrészeket egy 4Mb-os PCMCIA kártyához. Sajnos régi project, és a 4Mb-os SRAM elég nehezen beszerezhető és drága hozzá. Sikerült aliexpresz-en találnom hozzá potom 5.000ft-ért. Az FPGA nem vészes, a többi alkatrész simán beszerezhető. A NYÁK legyártása az, ami némi költséggel jár, ill. a PCMCIA csatlakozó is macerás kissé. Ha sikerül összeraknom egy működő példányt, akkor közzé teszem a tapasztalatokat és gyárthatunk belőle pár darabot.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 19:14 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: awe74
Pár hete rendeltem meg az alkatrészeket egy 4Mb-os PCMCIA kártyához

Én mindenképpen igazi FAST RAM-ban, tehát 32 bites kiépítésben gondolkodok, az illik igazán egy Motorola(j) processzorhoz ;-)

Az SRAM típusa ill. elérhetősége publikus?

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 06. 20:13


Igen, ez egy publikus project, csak régi, ezért az alkatrészek beszerzése macerás, de találtam alternativ megoldásokat.
Ez az eredeti project

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024