Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 09:21


2,2 euro / karakter volt a forditas es kellett talalni egy spanyolt is aki tud angolul! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 09:21


szomoru:

http://tinyurl.com/cx2cldu

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 10:24


Haromezer tem meg nekem sincs :(( csak sima haromezresem van.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 10:33


Quoting: csico
Currently ACA accelerators are being firmware updated by the manufacturer.

Valami fórumon láttam, hogy Jens is aktív volt. Egy csókának volt gondja a kártyával, valami túlmelegedés védelem állandóan lekapcsolta neki. Lehet, hogy ezt javították. Mondjuk én ezt nem tapasztaltam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 10:45


Ma az AM-et nyomo nyomdasz sracot (Robi) viszem a klubba, mert neki meg egy ACA1230-a van, es egyszeruen nem mukodik rendesen ... lehet neki is ez lesz a gondja ...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 11:35


Siz: a kártyán van lehetoseg firmware update-re? Neten nem talaltam infot errol..

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 12:21


Igen van.
Van valami ACATune vagy mi nevu ware, meg egyebek

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 12:28


Az acatune az megvan, hogy lehet tweekelni meg fimonhangolni a cuccot, csak az nem volt meg, hogy ezen belül van-e fw update opcio..

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 12:43 - Szerkesztve: siz


Quoting: csico
Siz: a kártyán van lehetoseg firmware update-re? Neten nem talaltam infot errol..

NINCS! Az ACATune csak finomhangol, a kártya különböző módjait kapcsolgatja. FW upgrade-re vissza kell küldeni a kártyát az Individual-nak. :(
Remélem nem lesz benne részem, mert nem szívesen postázok külföldre. Nem bízom a remek postánkban. Egyszer vettem Hong-Kongból egy laptop optikai meghajtó helyére beszerelhető vinyó keretet. A csóka PATA-s helyett SATA-t küldött, mondta, hogy küldjem vissza. Az egész cucc volt postával együtt 1500Ft, visszaküldeni majdnem 5000 lett volna. :( Szóval remélem nem kell visszaküldeni.

Quoting: dh1
Ma az AM-et nyomo nyomdasz sracot (Robi) viszem a klubba, mert neki meg egy ACA1230-a van, es egyszeruen nem mukodik rendesen ... lehet neki is ez lesz a gondja ...


Nem tudom, nem biztos. A cikkben is írtam, hogy az egyik újdonság az, hogy toleránsabb a különböző A1200 revíziókkal, mint az ACA-1230, szal lehet, hogy az a gáz. Fórumokon találtam egy két utalást régebben, hogy timing fix, meg ilyenek itt is bejátszik, csak 1231-nél nem kell már.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 12:50


Találtam még egy ilyet.
Innen egy részlet:
customers (...) are asked to contact Vesalia and request a firmware upgrade.


Az enyémen egyébként szerintem már ez a hűtő van, mint itt a képen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 13:38


Mondjuk ez a huto rohadt igenytelen :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 13:53


Quoting: siz
FW upgrade-re vissza kell küldeni a kártyát az Individual-nak


Nem lehet, hogy a 1230-nak meg volt ilyen opcioja?

Amugy eleg gaz, ha ezert vissza kell kuldeni ... ismet egy "remek", "logikus" Amigas HW :(

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 20. 14:11


Quoting: dh1
Nem lehet, hogy a 1230-nak meg volt ilyen opcioja?

Biztosan nem, mert az ACATune leírása nem említ semmi ilyesmit, más progi meg nincs hozzá. Fogalmam sincs, hogy miért nem lehetett in-system-programming felületet adni hozzá. Azt sejtem, hogy elég kényes lehet a programozás az időzítésre és emiatt az AmigaOS multitasking-ja keresztbe tesz neki, de ma már ezek mennek Wind*ws meg Linux meg minden más alatt is, szal ez nem kellene, hogy probléma legyen.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Ápr. 21. 11:05


Amigához Genlock

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 21. 15:15


@siz:
Tegnap szoptam énis egy sort a klubban az ACA1230-cal, hááát... Háááát... Kínombanröhögés megvolt... Véleményem az, hogy ezeket a korai Schönfeld turbokat el kell adni amíg kereslet van rá, aztán venni egy ősöreg Blizzard 1230/IV-t, mert az működik is...

És bízni, hogy a következő ACA majd rendesen működik már...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 21. 15:21


Leirhatnad okulasul pontosan mi volt, bar en vittem oda a kollegat de lefoglaltak kozben es nem figyeltem mit szivtatok!

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 21. 15:32 - Szerkesztve: siz


@Charlie: én is szívesen venném, ha leírnád, hogy mi van vele. Nekem a 1231-el nincs gondom, bár összesen 6 óránál többet nem használtam még szerintem. Sajna Amigára csak ennyi idő jut, amivel még mindig jobban áll, mint a plus/4-em. :/

Ha egyszer sikerül úgy összeszerveznem, hogy péntek este Pesten legyek, ráadásul még autóval is, akkor lemegyek a klubba, leviszem az 1200-est, megmutatom a 1231-est is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 21. 15:41


Okay! Varjuk!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 21. 19:20 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Nagyjából annyi, hogy a kártya telis tele van régi, első szériás A1200-es turbókra jellemző bugokkal, például hogy jumperrel kell neki megadni, hogy 3.1-es vagy 3.0-s ROM-od van-e, mert attól függően hekkeli szét a memória alrendszert, hogy a saját RAM-ját a rendszerhez adja.

Hab a tortán, hogy ez általában nem sikerül neki. Pl. ilyen, hogy:

1., beteszed a kártyát. Bekapcs. Elinduláskor ACATune nélkül 1MB RAM-ot lát. ACATune-nal szoftveresen(!) hozzáadod a többi RAM-ot, plusz még MapROM-ot is kapcsolsz. Reboot.
2., Ha véletlenül nem adtad hozzá ACATune-nal a többi RAM-ot, a második(!) softreset után eltűnik az addig meglévő 1MB is...
3., Szerencsés esetben MapROM után még a gép is elindul. Szerencsétlen esetben random kifagy.
4., A bootmenüben hiában nyomsz BootWithNoStartup-ra, teljesen random() a teljes rendszer indul el.
5., Van rajta ugyan jumper a 3.0 és a 3.1 ROM megkülönböztetéséhez (ez mondjuk alapból LOL, szerintem), de bármely kombinációban ugyanúgy bugzik, csak legfeljebb kissé eltérően produkál változatos és nem reprodukálható összevissza tüneteket a RAM hozzáadásával kapcsolatosan.
6., Néha egyszerűen elfelejti a saját RAM-ját. Ilyenkor hardveres kikapcs-bekapcs(!) után sem találja meg néha, és ACATune-nal sem lehet bekapcsolni. Ekkor várni kell egy kicsit, és újra megy...

Én ennél a pontnál dobtam el a fonalat és mondtam, hogy na jó, akkor a továbbiakban szorítkozzunk a működő hardverekre, és ez nem minősül annak.

Szerk: még annyi jutott eszembe, hogy a kártya kapcsán még említettem is a klubban, hogy bakker efféle változatos összevissza tüneteket meg timing-fix igényeket az alaplapokkal mindenféle régi Apollo kártyák produkáltak. Aztán meg jött a hír, hogy Cosmos túráztatja a Schönfeldet, hogy adja ki az Apollo kártyák cuccait, amik nála vannak... Nos erre mondják azt hiszem, hogy "ez sokmindent megmagyaráz".

Szerk: Na és még ugye azt se felejtsük el, jutott így sokára eszembe, hogy én már azon is felvontam a szemöldököm, hogy a fenti hibátlan működés mellé 1230 csak úgy fér rendesen a gépbe, ha megreszeled hozzá a házat, mert amúgy nem... Na nee.... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 21. 20:23


Quoting: charlie
ha megreszeled hozzá a házat, mert amúgy nem... Na nee.... :)

Hol kell megreszelni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 00:47 - Szerkesztve: charlie


@dino: Van az a "perem" a házban a trapdoor alatt, amire felfekszik a legtöbb turbó. Azt kell valahogy moddolni, másképp ferdén áll a cucc...

@All:
Találtam egy ilyet, hogy pontosan miért is szarakodik az ACA 1230 és mit csinál a Kickstart jumper rajta:

"The ACA1230 has non-autoconfig memory, which nevertheless is detected by exec.library >= V40.

When you set the Kickstart 3.0 jumper, 1MB of memory is mapped at $c00000-$cfffff, which is the memory where the Amiga 500 maps its trapdoor memory expansion. This area is detected by all Amiga OS revisions from V1.2 up. The reason for this feature is allowing the OS to put important system structures into faster memory on boot-up for all Kickstart revisions below 3.1. After starting ACATune, the rest of the memory is then added manually."

Idézet innen.

Lefordítva: az ACA 1230-on egyáltalán nincsen AutoConfig memória, de a Kickstart 3.1-ban módosították a memória detektálást, (exec.library v40 az 3.1-et jelent) és megtalálja a RAM-ot ennek ellenére, hogy nincs AutoConfig. Ezért 3.0-hoz van egy feature, amely a RAM-ból az A500 trapdoor bővítés helyére mappol 1MB-ot, amelyet minden AmigaOS verzió autoconfig nélkül is lát, hogy az alapvető rendszerstruktúrák a Fast RAM-ba kerülhessenek már induláskor is, majd az ACATune tool hozzáadja a többit.

Ez az elmélet. Ezen felül meg vannak az általam leírt bugok... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 01:19


Nem is tudom, ez az ACA kartyacsalad egyre gazabb nekem ...

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 10:15 - Szerkesztve: siz


A 1231-en már nincs jumper. És az ACATune-ban volt nemrég valami bug, ami pont ilyesmiket okozott, az 1.5e verziót kell használni (minden kártyához). A 1231 már pontosan illeszkedik a házba, nem kell reszelni.
Egyébként az itt is igaz, hogy alapból $c00000-ra tesz be 1 megát, 3.1-nél régebbi kick csak ezt látja, ott ACATune kell a többi belapozásához. Illetve nagyon oda kell figyelni, hogy az ACATune tényleg az első legyen a Startap-Sequence-ben, mert különben valóban rebootol a MapROM-ra, ha valami addigra már betöltődött.
És itt már tényleg valamit javítgattak az időzítéseken is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 10:38 - Szerkesztve: charlie


@siz: Pont az 1.5e verziót használtuk...

Egyébként nekem az jön át, hogy az ACA630 meg a 1230/31 pont úgy aránylik egymáshoz mint az Indivision ECS meg az AGA. Az előbbi valamiért egy tök jó kiforrott, kvázi problémamentes cucc, a nagy testvére meg szopás és nem véletlenül jön az MkII belőle...

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 11:16


Ha valakinek van kedve/ideje elszórakozni vele, én szívesen kölcsönadom az ACA-1231-et egy-két hétre egy alaposabb tesztre. Egyrészt én Amigához egyébként is láma vagyok, másrészt meg várhatóan még legalább 1 hónapig úgy el vagyok havazva munkával, hogy nem lesz időm az Amigá(ka)t elővenni. :/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 11:38


Quoting: siz
Ha valakinek van (...) ideje

HAHAHAHAAHAHAH LOOOOL! Ilyet szól a csávó: "Idő" érted, hahaha LOL! :) (Bocs... :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 13:00


:D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 14:29


Idom lenne, A1200-m nincs :D

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 14:54


Idom/kedvem lenne, de a sajna messze :(

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 22. 14:59


Quoting: dh1
Idom lenne, A1200-m nincs :D

Azt is adjam? :D

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024