Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 19:31 - Szerkesztve: Morkath


Ilyenkor mi van, ha közlöd, hogy nem vagy hajlandó visszamondani az aukciót? Minden valamirevaló árverési oldal kiköti, hogy csak azt lehet aukcióra bocsátani, ami birtokodban van, illetve olyan sincs, hogy "időközben elkelt másutt". Az utóbbi szánalmas is: ilyen alapon bárki benyöghetné ezt, ha a végösszeg nem ért el a megcélzott tartományig.

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 20:25


Quoting: Morkath
Ilyenkor mi van, ha közlöd, hogy nem vagy hajlandó visszamondani az aukciót?


A srác azt kamuzta, hogy belejöttek autóval az Amiga - az eladás tárgya - tönkre ment. Ez ugye vis maior helyzet, őt nem terheli ezért felelősség.
Ez van. Nem tudsz vele mit csinálni. De ha mondjuk pár nap múlva meglátom, hogy ugyanezt a gépet úja hirdeti ott, vagy akár máshol felsrófolt áron, ebben az esetben jelenteni fogom. De mondom, szerintem meggondolta magát és nem akarja már eladni...

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 08:55


95,58% a valószínűsége, hogy el akarja adni. Csak nem annyiért..
Szerintem itt is ugyanaz a helyzet, mint a procikkal Awe esetében.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 17:39


Én is jártam már úgy, hogy a Vaterán árult termékem tönkrement. Írtam a nyertesnek, hogy elhitte-e nem tudom, de elfogadta a tényt. Ha azt nézzük pl. az eBay-en is mennyi eladó használt (és esetleg nap szinten használt) termék van, akkor a nagy számok törvénye alapján belefuthatunk mi is, persze ha "kilóg a lóláb" az más.

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 10. 21:20


Uraim!

Ha az ebay-ról valaki pénzt refund-ol nekünk vissza paypal-on keresztül - lásd fenti témát -, kb. mennyi idő múlva kerül a pénz a számlánkra? Szerdán volt a refund, paypal-on látom is, hogy megtörtént, de a pénz még nem jött meg. Van ezzel tapasztalata valakinek? Olvastam olyat, hogy min. 3 nap. Ez igaz lehet?

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 10. 22:36


Banktól függ,3-4 nap!
Amilyen szar a forint,még lehet,hogy többet is kapsz vissza! :)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 10. 22:52


A pénz csak akkor jön meg a bankszámládra, ha a számlaszámodat is megadtad a PayPal-en a "withdraw" menüpont alatt.

Nekem az új bankkártyám regisztrálásakor levontak kb. 400 Ft-ot az ellenőrzés miatt, jelezve, hogy ezt utána visszatérítik.

Meg is tették, látom a PayPal egyenlegemen a pénzt.

Visszautalni magamnak azonban nem tudom, mert nem fogadja el a számlaszámomat... "not valid". (OTP-s egyébként.)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 10. 23:51


Quoting: agimA
mennyi idő múlva kerül a pénz a számlánkra?

Ha minden igaz, a visszautalt, de fel nem vett pénz 1 hónap után automatikusan visszakerül a számládra. Nekem legalábbis így volt. Évekkel ezelőtt....

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 11:01


Quoting: Morkath
A pénz csak akkor jön meg a bankszámládra, ha a számlaszámodat is megadtad a PayPal-en a "withdraw" menüpont alatt.


Withdraw alatt ilyen beállítási lehetőséget nem találtam, viszont a Profile/Add or dit bank account alatt beállítható és ott nekem valóban nincs beállítva.
A refund típusa Funding Type:Credit Card. Ebben az esetben is kell bankszámla szám? Úgy gondolnám, hogy ebben az esetben a kártyán keresztül a számlára kerül. Ugyanúgy, mint mikor vásárolok, mert ugye akkor is a kártyán keresztül, a bank számláról leemelődik a pénz. A jelenlegi beállítások mellett, csak credit card megadása setén a vásárlás megy, de ha valaki refundol nekem, az már nem jön vissza, csak ha számlaszám is meg van adva?? Ez érdekes.
Ha ez így van, akkor a pénzem jelen esetben megrekedt a virtuális térben...
Hétfőt még megvárom, aztán nekimegyek a Paypal-nak...

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 11:06


Quoting: Kukacmarci
Ha minden igaz, a visszautalt, de fel nem vett pénz 1 hónap után automatikusan visszakerül a számládra.


De nekem ezzel a refunddal kapcsolatban a paypal utolsó tranzakciója:
"Credit to Credit Card Completed"

Tehát a Paypal balance-om 0 HUF, mert ugyan a refund során, amiko a srác nekem visszalökte a pénzt, az ugyan egy pillanatra megjelenhetett a balance-omon, viszont egyből pattant a Paypaltól tovább a kártyámra...
Tehát nekem nincs semmi pénzem jelenleg a Paypal-nál, mert azt ő már továbbította nekem. Hétfőn kiderül.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 11:16


Ha a Paypal tranzakciók között látszik a refund, akkor nincs ok aggodalomra, pár napon belül megérkezik a bankszámládra.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 19:43


Na ennyit nem ért...

http://www.ebay.de/itm/131393040435?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AME BIDX%3AIT&autorefresh=true

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 20:02


Ez tényleg nevetséges, ez viszont a CD32 rajongókat esetleg érdekelheti:
CD32

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 20:41


Morkath
De ez hibás!

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 20:42


Természetesen, ahogy a címben lóbetűkkel szerepel is. Ha tökéletesen működő lenne, kb. 10x ennyibe kerülne, de alkatrészként lehet, hogy érdekel valakit.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 20:44


Quoting: Morkath
Ez tényleg nevetséges, ez viszont a CD32 rajongókat esetleg érdekelheti:

20 rugóért + posta....
Pöttyet húzós.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 20:47


Quoting: Morkath
Ha tökéletesen működő lenne, kb. 10x ennyibe kerülne

Ha tényleg 10x annyi egy működőképes, nekem van egy eladó:-)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 21:06


Múltkor alig többért láttam elmenni működőképeset. Ez tényleg drága ennyiért.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 19:40


Tyűha...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 19:47


Valaki talált németbe a konténer mellett egy valag A500-ast? :-) Na de komolyan szerintem több értelme lenne külön meghirdetni mint így egybe. Én ráadásul alapból nem licitálnék olyasmire aminek rejtett minimálára van.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 20:13


Logostino
Amiga 500 gyűjtemény

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 21:10


120e? Nane ...

Felet se eri

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 21:58


Komplett A500-ak 20-25k körül mennek mostanság. Ezért az ár nem tűnik reálisnak ugyan, de a piaci viszonyok figyelembevételével justified (nem tudom magyarul).

Annak jó, aki egyesével ki tudja szórni belőle a neki nem kellő komplett gépeket ennyiért (20-25k), plusz a kisalkatrészeket is, piaci áron. Akkor a végén ott lesz, hogy van a birtokában egy A500, táppal, egérrel, ingyen.

Vagy egy kufárnak, aki a mostani tendenciákat elnézegetve ül rajta kb. 1 évig, aztán 30% haszonnal egyesével továbbpasszolgatja a cuccot.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 23:31


Ez nem igaz.

Par gep volt amit nem komplettek megvettek 20 korul (A500), de atlagban 9-10000 egy A500 Vateran vagy ebayen is. A1200 mas teszta, de az se erne tobbet 25-nel (nem am 50e-et)

Egy szep allapotu gepert ugy 6000-10000 kozotti a realis ara, aki tobbet ad nem szazas. (25 000 egy utolso szerias 1,67-es PB ...)

Ezek a gepek meg a fos foton is lathatoan nincsenek jo allapotban, darabja 3-5000 se ... a bonusz meg nem kiemelkedo ... szal ezeket bayen 1 eurokert dobaljak ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 17. 08:24


DH1 véleményével értek egyet, elképesztően túl van árazva...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 17. 08:25


Ráadásul azt írja, hogy a két bővítőkártyát nem tesztelte. Ja, persze...

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 17. 09:27 - Szerkesztve: Morkath


Ha átlagban 10k körül lenne Vaterán, holnap vennék hármat.
De nem tudok, mert nincs, ha pedig van, akkor 25k-ról indul a történet.
Mikori árakat néztetek? Az OLX-en is hasonló a helyzet:
OLX A500

eBay-en is a mezítlábas, AS-IS roncsokat adják 10k + postáért.
A szép állapotú, faragásmentes, tökéletesen működő, táppal (esetleg + egérrel) kínált példányok ott is a fenti ártartományban mozognak.

Tavaly tavasz környékén volt egy széria, amikor 10-12k körül véletlenszerűen felbukkantak Vaterán és más oldalakon szép állapotú, legfeljebb kishibás példányok. Én is akkor csaptam le az enyémre (bill. mátrix hibás), még a hirdetés megjelenése napján. Délelőtt kezdtem egyeztetni az eladóval, és mire délután nyélbe ütöttük az üzletet, megrökönyödve mondta, hogy szerencsém, hogy gyors voltam, mert 26-an (!) hívták, és többen azonnal mentek volna érte a világ végére is. Még ő kérdezte tőlem, hogy mitől ekkora az érdeklődés egy ilyen régi gépre - holott annak idején értett az Amigához, mert készített hozzá izmosabb tápot és belső-külső floppy kapcsolót is.

Valószínűleg csak terminológiai kérdéseken vitázunk. Szerintem is 10k lenne a reális ár, de ennek semmi jelentősége, mert a piacot nem ez érdekli, hanem a kereslet és kínálat viszonya.

Sajnos.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 17. 12:47


Morkath
+1
Teljesen egyetertek, hiaba vernenk a seggunket a foldhoz, hogy ennyit nem er, ha dragan viszik, kint a cukrot, miert adna oda szarehugye?
Vazz, lassan be sem merem kapcsolni a gepeimet, olyan draga lesz minden...

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 17. 12:54


Quoting: dino
Vazz, lassan be sem merem kapcsolni a gepeimet, olyan draga lesz minden...



Az áram még "olcsó" ! :)))))))))))

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 19. 10:30


milyen pofas ki haz, mini A3000?

egy A600 talan beleferne?!

http://tinyurl.com/q5cxbtj

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024