Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 19. 06:38


Bejött,de azért a sajátomat nem adnám el! :)

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 25. 22:31


Üdv Amígók!

Ma pihi volt itthon, holnap folytatódik a Karácsonyi mizéria. Úgyhogy kihasználva a mai szusszanásnyi időt, benéztem íbéjra és le is csaptam egy 1200-asra. Ma rakta fel emberke. Ez lenne:

A1200 3.1 Kickstart
ACA 1233/40Mhz 128MB RAM
4GB CF kártya telepített rendszerrel, WHDLoad 17.2
Egér, Competition Pro Joystick, Scart kábel, ja meg a táp

325 euróba volt és 28 euróért biztosítással együtt postázza.

Asszem jó hogy rácsaptam és bódosságot érzek...

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 25. 23:26


Na megint itt... Ugyan sebtiben utána néztem ennek az ACA turbókártyának, de kérdezném, hogy van e valakinek konkrét tapasztalata vele?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 25. 23:42


Lego Commodore 64

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 28. 11:33


16 BIT - too fast to live - Commodore AMIGA 500

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 28. 12:59


Azért hallgass bele Kukacmarci, mielőtt licitálnál rá. :)

16 Bit - Too Fast To Live (1988) Official Video

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 28. 13:49


Quoting: agimA
Na megint itt... Ugyan sebtiben utána néztem ennek az ACA turbókártyának, de kérdezném, hogy van e valakinek konkrét tapasztalata vele?


Nekem 1220/20 van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

Új tervezésű kártyák, kisebb valószínűséggel halnak be pár éven belül, mint 20+ éves társaik, bár a procik nyilvánvalóan ezeken is abból a korszakból származnak. Ár/érték arányban szerintem jelenleg a legjobbak, ha figyelembe vesszük, hogy eBay-en a legalapabb korabeli 8MB FastRAM bővítő kártya is 30k + posta körüli összegről indul..

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 28. 22:55


Szia Morkath!

Örömmel olvasom amit írsz. :)

Quoting: Morkath
Ár/érték arányban szerintem jelenleg a legjobbak


Sőt, ami azt illeti, gyanúsan olcsók. Ez a 60000 forint körüli összegnek megfelelő 190 euro egész elmarad a mostanában látható horror összegektől. És ennek a 1233-nak egész meggyőző a specifikációja. Az ACA kártya egyébként kb. két hetes, úgyhogy még garis is.

Remélhetőleg már úton van a csomag, már nagyon várom életem első 1200-esét... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 07:12


Havernak most halt meg ACA1231 a gepeben.
Fel eve vette kb.
Ebbol a gep az utso ket honapban elpakolva allt.
Most elovette, se kep se hang.
ACA nelkul minden rendben. Masik turbinaval is.
Szal Qualität aus deutschland... vagy Schönfeld?
Azt mondja, hogy annyira szar a kartyan a foglalat ami ramegy a Channel Z-re, hogy szabalyosan lotyog rajta a kartya, mig egy Blizzardot alig tudsz raeroszakolni olyan szoros...

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 09:43


Quoting: dh1
Azt mondja, hogy annyira szar a kartyan a foglalat ami ramegy a Channel Z-re, hogy szabalyosan lotyog rajta a kartya

Szerintem ez sem általános. Nekem is 1231 van és az enyém baromi szoros, alig tudtam lehúzni a múltkor.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 11:27


Én már rátenni is alig tudtam a sajátomat, de néhány mintából nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. (Több, mint valószínű, hogy a lötyögős kártya egy olyan szériából származik, amihez gyengébb "fogazatú" csatlakozókat tudtak beszerezni.)

A behalt kártyát egyszerűen ki lehet cseréltetni - valami értelme mégiscsak van a 2 év garanciának. Nem tudom, a mostanában vásárolt korabeli kártyákkal mi a helyzet ilyen téren. Aki aranyáron megvesz egy ilyet, azt aligha lehet majd azzal vigasztalni, hogy 1994-től 2004-ig tökéletesen működött, aztán 10 évet pihent, így örüljön, hogy utána ment még fél / egy / két / ... évet az ő gépében is - elvégre hallottam már olyan ACA kártyáról is, ami fél év után padlót fogott.

A se kép - se hang jelenséget produkáló kártyáknál érdemes lehet kipróbálni a jumper nélkül, aztán jumperrel indítást is.

J.S. néhány fórumhozzászólása alapján az én szimpátiatartományomból is kikerült, de ettől az ACA széria még nem lett automatikusan ultraszar a szememben.

Az árban egyébként semmi gyanús nincs, egyszerű kereslet-kínálati összefüggésekről van szó.

Mivel a régi turbókártyák ára csillagászati tartományokban mozog, viszont kényelmesen nosztalgiázni (WHDload és barátai) a ma is működő alapgépeiken továbbra is sokan szeretnének, adja magát a megoldás: új tervezésű PCB + filléres, forrasztott DRAM + viszonylag olcsón beszerezhető, régi 680xx CPU-k => földközeli árképzés => big sales.

A 60e Ft-ot egyébként nem mondanám kevésnek, de a szóban forgó horror összegekhez képest nyilván nem is drága. Az viszont biztos, hogy így is van rajta profit bőven, elvégre nem egy jótékonysági intézményről beszélünk.

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 12:53


Minden viszonylagos. A 60 000 forint egy 120 000 forintos kártyához képest pont a fele, viszont ez a 60 000 forint, van akinek a havi fizetése.

Egyébként mindettől függetlenül a magam véleménye az, hogy egy ilyen kártya korrekt esetben 10-12000 forintnál nem kerülhetne többe. A retro számítógépek piacán jelenleg egy csúnya kapzsi jellegű árképzés folyik, amit nagyrészt ilyen megélhetési retrokereskedők okoznak. Az árak jóval meghaladják azt a mértéket, amit egy megbecsült és szeretett régi számítógépért, alkatrészért, vagy kiegészítő eszközért illene kérni.

Jó példa erre egy eset, amikor pár hónapja egy C64-est akartam megvenni cakk-pakk sok kiegészítővel nagyon szép állapotban volt. Felhívtam az illetőt, kiderült, ingyen adja oda, de már aznap megy érte egy emberke. Mondtam neki, ha nem menne érte az illető, akkor szóljon, én még egy jelképes összeget is adok érte, vagy ha szereti, akkor legalább egy jó bort viszek neki.
Sajnos az a ganéj elvitte előlem. Nem azért ganéj mert elvitte, hanem azért, mert másnap, az ingyen kapott készletet már 30 000 forintért árulta, még az eredeti hirdetés fényképeit is felhasználta, nem készített sajátot. Ha mondjuk 10000 forintért adja, akkor is talált pénz.
De nem is ez a lényeg, hanem hogy csak eladásra kellett neki, pedig tényleg szép csomag volt, hófehér szűzies burkolatokkal... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 17:16


nem mondtam hogy rossz a kártya viszont nem árt tudni hogy ezekkel az új sorozatokkal is vannak problémák a gép működőképes állapotban lett eltéve nem nyúlt hozzá senki két hónap után sehogy sem működik ezt pedig nem jumper probléma

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 17:17


Jól látod a kérdést.

A retro-computing azért speciális műfaj ilyen szempontból, mert sokan nincsenek tisztában a régi (és régen eldobozolt) kedvenceik jelenlegi értékével.

A C64 pl. anno tömegtermék volt, ezért aki 20+ éve patika állapotban eldobozolta a gépét, és azóta egyáltalán nem követi a retro-scene alakulását, az sokszor kizárólag a "nálam csak a helyet foglalja, más meg talán használni is fogja" alapvetésből indul ki. Így aztán gyakran meg sem nézik, kinek adják el, ebből kifolyólag másnap már tovább is van kuffantva a cucc sokszoros - a konkrét esetben végtelenszeres :( - áron.

Egy 25+ éve csúcskategóriásnak számító hi-fi berendezéssel ez pl. ritkán történik meg, mert a (hozzáértő) tulajdonosa 99%-os valószínűséggel tisztában van az eszköz akkori és jelenlegi értékével egyaránt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 00:55 - Szerkesztve: charlie


@Morkath:
Több, mint valószínű, hogy a lötyögős kártya egy olyan szériából származik, amihez gyengébb "fogazatú" csatlakozókat tudtak beszerezni.

Öööö, additional info, a Schönfeldnek raktáron van ötven tonna A1200 alaplapi csatlakozó, mert egyszer - még sok éve - beugratták valami OS4 alá készülő PPC kártya projektbe, amiből semmi se lett. Ő vállalta volna a gyártás előkészítését, meg is rendelt egy tonna ilyen csatit valahonnan, ráment egy rahedli pénze aztán rajt rohadt az egész. Évekig próbált túladni rajtuk, sikertelenül. Végül elszakadt nála a cérna, közölte, hogy mostantól senki nem kap egy darabot se, ezután megvette az Apollo turbo-k know-howját és azokon az alapokon meg a rajtrohadt csatlakozókon felépítette az ACA12xx sorozatot. Amennyire tudom. :)

Hogy aztán ezen belül milyen minőségi vagy egyéb gyártásbeli szórás van, azt nem tudom.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 01:18


Quoting: agimA
A retro számítógépek piacán jelenleg egy csúnya kapzsi jellegű árképzés folyik, amit nagyrészt ilyen megélhetési retrokereskedők okoznak. Az árak jóval meghaladják azt a mértéket, amit egy megbecsült és szeretett régi számítógépért, alkatrészért, vagy kiegészítő eszközért illene kérni.

A4000T
Ez is jó példa erre...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 02:44 - Szerkesztve: charlie


@agimA:
A retro számítógépek piacán jelenleg egy csúnya kapzsi jellegű árképzés folyik, amit nagyrészt ilyen megélhetési retrokereskedők okoznak.

Két meglátásom van ehhez:
1., az egy dolog, hogy a csúnya geci kereskedő drágán adja a cuccot, de valakik meg is veszik ezeket! És nem csak a ritkaságok, de átlagos, azért viszonylag gyakori cuccok is drágán mennek. És eBayen meg AmiBayen is brutál felverik az árakat, nem hiszem h. erről csak kereskedők tehetnek. Amíg keresleti piac van (már pedig sok szempontból az van) addig a kereskedők és eladók diktálnak.

2., ismét elmondanám, hogy egy rakás ár csak otthoni szemmel tűnik horrornak. Ha nincsenek napi megélhetései gondjaid, évente 1-2 alkalommal kiadni párszáz EUR-t a hobbidra nem téma. Ezért létezhet még egyáltalán bármiféle amigás kártyagyártás és piac, másképpen még ennyi sem lenne.

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 08:44


1. Ez nagyjából így van. A kínálat és kereslet viszonya... ez mindig létezett, viszont te sem vársz éveket ha valamit meg akarsz venni, hátha addigra lemegy az ára, néha kiadunk egy-egy dologra többet, mint amit érne.
Lehet, hogy a valódi Amigó spiriteknek egy kereskedelmi közösséget kellene alkotnia, amin belül csak korrekt árakkal cserélnének gazdát a cuccok?
Hogy kiszűrjük a szarrágókat, szekta taggá kell válni, vérszerződést is kötünk, az árulókat pedig levadásszuk... :)

2. Ez azért így nem teljesen igaz. Az az 1200-es ami éppen utazik hozzám az ACA kártyával... szóval kérdeztem az emberkét, hogy ugyan árulja már el, mért ad túl egy ilyen csodás gépezeten?
A válasz az volt, hogy "anyagi gondjai akadtak"....
Szerintem kis országunk azon állampolgárai, akik ilyen cuccokra ennyi pénzt adnak ki, mára már nincsenek rosszabb anyagi helyzetben, mint a nyugatabban élők. Sőt...
Ha meg valaki úgy ad ki ennyi pénzt ilyesmire, hogy közben kilóg a segge a nadrágjából.. nos akkor az egy baro... akarom mondani nagyon megszállott Amiga fan.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 10:21


Szerintem:

1, A piac határozza meg az árakat!
Volt itt nem rég linkelve egy Blizzard 030-as kártya,3 nappal az aukció lejárta előtt állt 30€ körül,a vége 200 € felett lett,Én biztos nem adtam volna érte annyit,mert nekem nem éri meg azt az árat! Csak zárójelben jegyzem meg,hogy kb 1 éve 160€ volt az enyém géppel együtt!

2, A kinti piacot (kereslet-kínálat)ne hasonlítsuk össze az itthonival!
Azt szoktam mondani,hogy a "nyugati" semmi nem ugyan az mint a Magyar semmi! :)

agimA!

Lehet,hogy azt írta,de nem biztos,hogy úgy is van! :))
A fricceknél 300-400 € szinte "semmi" - nem az fogja kihúzni a sz@rból az emberkét... (szerintem)
Onnan tudom,hogy két rokonom is kint melózik...

Nálunk viszont jó ha egyhavi kereset! - Sajnos!

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 10:48 - Szerkesztve: Morkath


1. Ez másoknak is megfordult a fejében már: http://www.amibay.com/misc.php?do=vsarules&cfrset=6

Az elképzelés jó, de érdemben sehogy nem tudod kiküszöbölni a jelenséget.

A probléma az, hogy itt már rég nem a szimpla számító szarrágók (mint pl. az orrod elől a C64-et elhappoló fazon), hanem a hard-core kufárok alakítják az árakat. Attól, hogy valaki Amiga rajongó, egyúttal még lehet kapzsi, és egyben tehetős is.

További probléma, hogy idővel minden mezőnyben felbukkannak az univerzális megakufárok is: azok, akiknek adott esetben életében nem volt használati célú retro gépe (nem is lesz), de folyamatosan nyomon követik bizonyos termékcsoportok árainak alakulását, és egy bizonyos ponton beszállnak a versenybe. Lényegében olyan típusú spekuláció ez, ahogyan a tőzsdén adják-veszik a részvényeket, csak valamivel biztonságosabb: itt az árak kb. egy évtizede csak felfelé mennek, és ez a folyamat online is szépen lekövethető.

2. Az árak annak nem tűnnek horrornak, aki jól él (akár a nyugati szinthez viszonyítva él átlagos színvonalon, akár itthon számít jómódúnak) és hardcore retrofan is egyben.

Nyilván mindig voltak, vannak és lesznek olyan elvakultak, akik az egyetlen hobbijukra akkor is csengetni fognak, ha emiatt fél évig kenyéren és vízen kell élniük. A többi ("mezei") rajongó számára viszont egyértelmű, hogy az árak alakulásával valami nincs teljesen rendben.

Ha az A1200 turbókártyák árainak változását hasonlítod össze nyugaton és keleten (és nem látsz nagy különbséget), akkor azokat a specialitásokat kell figyelembe venni, amik konkrétan erre a vasra jellemzőek.

Itt nem olyan hardverről van szó, ami arrafelé már senkinek nem kell, ezért nyomott áron lepasszolnák ide, mint a tökéletes állapotú 5-6 éves A3-as Merciket, amiket kis szerencsével 3000 EUR-ért ki lehet fogni Münchenben.

Ezeknek a kártyáknak nincs igazi alternatívája, és ezt nemcsak azok tudják, akik a régi kártyákkal kufárkodnak, hanem azok is, akik manapság ilyeneket terveznek.

Vajon J.S. miért nem gyárt például faék egyszerűségű, CPU nélküli, 8MB Fast RAM bővítőkártyát? (Korabeli viszonyítási pont: http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=1045 ) Meg merem kockáztatni, hogy az A1200 tulajok kétharmada beérné egy ilyennel, ráadásul ott a meghibásodás kockázata is jóval kisebb lenne, mint a fullos kártyáknál.

Nem nehéz kitalálni, hogy azért, mert a legegyszerűbb ACA1220 kártya árához képest (~100 EUR) egy ilyenért még 40 EUR-t sem lehetne reálisan elkérni, az pedig nem biznisz.

(Ha pedig nem a profit lenne a fő motiváció, már rég továbbadta volna az Amiga közösségnek legalább azt a know-howt, ami egy ilyen kártya tervezéshez és gyártásához szükséges.)

Valahogy így megy ez.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 12:30


Quoting: agimA
Lehet, hogy a valódi Amigó spiriteknek egy kereskedelmi közösséget kellene alkotnia, amin belül csak korrekt árakkal cserélnének gazdát a cuccok?

De hogy allapitod meg a korrekt arat?
Ahogy elhangzott csak a kereslet nyomja felfele az arakat. Lefele a keresletnel nagyobb kinalat nyomna, de az meg csak akkor alakul ki ha magas a velheto profit. Mivel itt gyartas teren nincs varhato komoly profit, marad elsosorban a regisegkereskedes, meg a restauralas. Ezek mas teruleten is magas arakkal jarnak.

Annak idejen, mikor Carl Sassenrath par eve visszajott megnezni, mi a helyzet Amiga teren, arra jutott: neki az Amiga az, ami konnyen elerheto (olcso) es tobbre alkalmas, mint az arabol szamithatnank ra. Ilyen sajnos ma nincs.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 16:59


Mindenkinek más az ingerküszöbe. Van akinek a 100 EUR is sok, van akinek az 1000 sem. De ha megnézzük a mindennapi megélhetési dolgokat, - kaja, ruha, rezsi - már nem is tűnik olyan magasnak az ár.
Ettől függetlenül egyre több olyan cucc van, ami nekem már nem ér annyit.
A mai retro-zással nekem az a bajom, hogy sok a hiéna, aki csak keresni akar a cuccokon. Ami alapjában véve nem baj, de ezzel éppen az élvezetet ölik ki az egészből... Én nem azért veszek valamit, mert olcsó, s majd jól eladom tripla áron, hanem mert gyerek fejjel nem tudtam megszerezni, hiába vágytam rá. Mert drága volt, s 20-25 évvel ezelőtt nem lehetett ilyet kapni itthon. De mai árakon már nem "esik jól " megszerezni, mert annyira elszálltak az árak.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 06. 08:08


Ahha, persze, hát hogyne. KELL! ;-)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 06. 23:29


adsr
Ez szerintem hülyeség. Már mint az ára. Csak mert commodore logó van rajta? Nehogy már annyit érjen, mint egy A4000T....

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 07. 19:54


Quoting: Morkath
Meg merem kockáztatni, hogy az A1200 tulajok kétharmada beérné egy ilyenne


Így van, november körül majdnem sikerül is egy MTEC 8MB bővítőre lecsapnom az eBay-en, pár percen múlott :-( 50EUR körül ment el, annyit még áldoztam volna rá én is.

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 09:38


Hujj de morcos vagyok! :(

A német gyíkarc, mindenféle kamu körítés keretében visszaküldte a pénzemet, nem jön az A1200-esem.
Valószínűleg meggondolta magát, nekem meg előadott egy ilyen kamu történetet, hogy épp a postára vitte a gépezetet, amikor karambolozott....
Most megint vadászhatok...

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 10:58


Igazából az a 325 EUR sem volt kiemelkedően olcsó, de újdonsült kufár barátunk valószínűleg rájött, hogy el lehet sózni ezt a csomagot bőven 400 fölött is. Ahogy említettem is, a jelenség sajnos nemzetközi.

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 15:17


Quoting: Morkath
Igazából az a 325 EUR sem volt kiemelkedően olcsó


Hát nem bizony, viszont a jelenlegi árakat és gépeket nézve, bizony azt kell mondanom, hogy megérte volna. A gép teljes kondicserélt volt (kb. 1 éve), az ACA kártya két hetes volt (számlát is küldte volna természetesen), szép hófehér külső, stb. Nagyon rendben volt a kis gépezet.
Valamit az elején makogott nekem az emberke, hogy anyagilag megszorult azért kell megválnia tőle. Úgy látszik aztán sikerült kievickélnie az anyagi problémából.
Egyébként emberileg megértem, én sem szívesen válnék meg szeretett 1200-asomtól anyagi okok miatt. Ha ezt így megírta volna a kamu helyett, akkor nem adnék neki negatív fídbekket. Viszont a kis majom mint kiderült, 10 napig még postára sem adta a cuccot. Akkor befenyegettem, hogy ha másnap reggel nem adja postára és küldd tracking numbert akkor esetet nyitok az ebaynál. Reggel már írt is, hogy épp vitte postára a cuccot, amikor belé jöttek autóval, úgyhogy küldi a pénzt.... :)

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 15:22


Ja és valami ami idegesít, hogy közben én meg az Amibay-ről már rendeltem egy wireless hálókártyát hozzá.
Úgyhogy az majd valószínűleg eladó lesz, ha érdekel valakit.

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 17:50


Én aliexpress-en jártam szerencsétlenül. Leütöttem egy 50db-os MC68060RC50 packot 18.000Ft-os áron. Kifizettem, erre a japán gyíkarc kérte, hogy cancelozzam az aukciót, mert elfogyott a cucc. Volt belőle 999 pack. Gondolom rájött, hogy elárazta, de nem akarta bevallani. Kérdeztem, hogy mikor lesz belőle megint, mert én ráérek. Erre benyögte, hogy kicsikét változtatott az aukción. Hát elég szépen felnyomatta az árat, pontosan az 50x-ére. Gondoltam jelentem az aukciós oldalon, de aztán mégis inkább semmissé tettem a megrendelést. A pénzt visszakaptam, de elég bosszús vagyok, mert szép kis haszon lett volna belőle.

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024