Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
vico2004
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 18. 12:56


Quoting: Pista
Vico2004 segitenék ismeretlenül is hogy öreglány ujra muzsikáljon örömödre ha gondolod,idéznék"AMIGA ÉL ÉS ÉLNI FOG ÁLTALUNK IS"nem önfényezésböl irom soraimat.

Irjál nekem mailt és távjavitásban segitek amit lehet,nem átverés amit irtam


Szia Pista!

Írtam a profilos emailedre, de lehet, hogy azt már nem használod. Örömmel élnék a felajánlásoddal, csak kontaktoljunk.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 21. 10:51


Hátha valaki rákattan.

Szemezek vele Én is, de lehet durva lenne két púder itthon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 21. 17:31


Quoting: jkesz
Hátha valaki rákattan.


ugyan az a szeria mint az enyem ... kivancsi lennek ezt is sujtja-e a leallas problema

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 22. 23:19


Amiga tarsasjatek?!

http://tinyurl.com/n68ttsn

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 22. 23:29


Ez a kartya mire jo?

http://tinyurl.com/ob3l4sn

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 22. 23:50


Quoting: dh1
Amiga tarsasjatek?!

EUR 199-ért? Pizza dobozból én is csinálok ilyet..... Max 3000-ért. "The Big New Yorker Pizza"
Láttam már én is, nem először próbálkozik eladni. Viccnek nem rossz, feldobta a napomat. :-)

szalai56
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 23. 00:23


Eprom temető? Milyen táp kellhet hozzá?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jún. 23. 08:17


Quoting: dh1

Amiga tarsasjatek?!

http://tinyurl.com/n68ttsn

Szerintem ez inkább valami házi barkács cucc lehet...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 25. 14:39


Bammeg, en nem ertem a vaterazokat, e-bayezoket ...

Nem az lenne a lenyeg, hogy minel olcsobban juss valami ahitott cucchoz?

Licitaltam egy Elbox MKIV FastATA 4000-re ... 30 euro volt a cucc mikor talaltam, 5-6 licittel ... megneztem, Elboxnal ez most 150 euro korul van.

Ok, licitalok, de valaki automatice felullicital ... es most mar ott tartunk arban, hogy lassan az ElBoxtol rendelek inkabb, mert 100 euro felett nem eri meg annyira mar a bayrol idehozatni ...

De akkor akinek ennyi zseje van, es beallitotta, hogy faxom 150 euroig mindenkit felullicital, az mi a faszert nem vesz egy gyari uj vasat???

five-p
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 25. 17:11


He' szvsz a hardverapró az ahol az árak normál használt cucc árak, vagy az alá alázzák az eladót :D
Aukció/licitálás a lényege hogy minél fainabb áron add el a szarodat nem?
150 juróbol meg legalább már kijön 1-2 kisfröccs :v

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 25. 17:13


Valószínűleg nem 150 EUR-ig van beállítva a licit, hanem kb. 120-ig, plusz egy olyan országból licitál, ahová max. 5 EUR a posta.

Másrészt az ilyen cuccnál, ahol mindig benne van a pakliban, hogy holnap eladják belőle az utolsó darabot, aztán ki tudja, mikor lesz újra elérhető - ha ugyan egyáltalán - a kőkemény kufárkodási megfontolások is benne vannak a pakliban.

Azaz megveszi 120-ért, aztán 2 hónappal azután, hogy már nem elérhető semelyik webshopban, teszi is fel 180-ért..

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 12:18 - Szerkesztve: charlie


NAGYON OFF (pécé haterek ne olvassák tovább):

... de mivel eBay téma ezért inkább ide, semmint az offtopicba. :)

Mivel mások is retróznak más gépekkel (pl. hurkafostömlőbányahogyishíják) is mint az Amiga, gondoltam szólok, hogy valaki felrakott 1 tonna AMD K6-III+/400-at az eBayre. New old stock CPU-k, latest revízió, állítólag szinte mind megy 500-550Mhz környékén, ha az alaplapod bírja még 600-on is. (Aktív hűtéssel, de gyárilag ezek a procik passzív hűtésre vannak tervezve és emiatt bőven van bennük tartalék.) És világszerte szállít. Én most rendeltem 2-t, 9 EUR-ért darabját, meglátjuk.

Ugye a K6-2+ és a K6-III/III+ abban különleges az egyéb Socket 7 (Pentium 1 alaplap) procikhoz képest, hogy van bennük integrált L2 cache (128K ill. 256K), az alaplapon lévő (lassú) cache-et pedig csak L3 cache-nek használják. Ezáltal egy kategóriával nagyobb teljesítményt nyújtanak mint a "sima" K6-2 és egyéb Socket 7 procik, főleg modernebb OS-ek futtatása közben (a használhatóság kedvéért), miközben megtartható a régebbi alaplap retrozás szempontjából minden előnye (sok ISA slot az alaplapon, ilyesmi).

Ha minden jól alakul, az Intel-mentes PC-mben egy AMD K6-2/450@500-at fogok egy ilyen K6-III+-ra cserélni és ha bírja 550-en, ha nem bírja akkor 500-on tolni... És akkor tényleg lehet tolni a legbrutálabb HW igényű DOS-os cuccokat is ezerrel, plusz a warék letöltögetéséhez feltett Linux-Windows-OS/2-akármi sem lesz dürhő lassú. Ez a terv. Meglátjuk! :)

OFF VÉGE.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 13:53


OFF2.

Ha mar DOS os gep, nekem van egy par 486DX2 fent a pallason, meg egy komplett iskola szamitastechnikai berendezeseinek a leselejtezesebol szarmazik. Ugyan nem K6-2 AMD,hanem Cyrix DX2/80 de teljesen ingyen van. Es van benne VESA Local is az alaplapon, na az az igazi retro, plane, hogy talaltam Tseng ET4000 VESA kartyat is bele. Meg tolok bele egy Gravist, vagy es SB t az ISA ba, meg egy CF kartyat HDD gyanant, mer SSD t nem erdemel, meghat DOS ra tok jo lesz, merthogy semminemu kindozt nem kap az tuti, egyebirant van itt a nagy retrolazba egy videjo is egy hasonlo geprol, mint amit en is csinalok...ha lesz ra idom..kb egy ev mulva...muhahahahaha
https://www.youtube.com/watch?v=BoD0KNEdXnY
Egyebkent a csavonak a videojai kozott meg 286 os is fel van oltoztetve:
https://www.youtube.com/watch?v=S_ZEWvokp3o&list=UUNgkgID3bO8T3R5_V03lc4A
de en egy ilyennel bizta nem kinlodnek...:)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 18:08 - Szerkesztve: Morkath


OFF 3!

Az AMD K6 2/3 előnye, hogy nagyobb időtartományt lehet vele retro szempontból lefedni, mint egy 486 DX2-vel, viszont a régebbi cuccoknál az irdatlan sebesség miatt időzítési problémák léphetnek fel, esetleg el sem indul a játék, stb.

Ilyenkor kerülnek a képbe ezek az eszközök:
http://www.sierrahelp.com/Utilities/SlowdownUtilities.html

További probléma lehet, hogy ilyen kaliberű gépbe azért már nem 16 vagy 32 MB RAM-ot pakolna az ember - főleg, ha Win9x is kerül rá -, márpedig bizonyos DOS cuccoknak a túl sok memóriával is gondja van, például a GUS PnP drivernek biztosan.

Persze ha csak ~1992-től felfelé érdekes a dolog, mindez nem számít sokat.

Ha viszont a 80-as évek nagy kedvenceihez is visszanyúlna az ember, oda pont egy DX2 + 16 MB + (SB Pro true OPL3 + GM daughterboard) + (Roland MT-32 + intelligens MPU-401 ISA kártya) kombó a verhetetlen megoldás. Demózásra értelemszerűen elég egy single GUS is.

Természetesen itt már be is lépünk az aranyárak világába, dehát Amigásoknak úgysem ismeretlen ez a dimenzió. :)

sodreg
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 18:28


Van egy RCA 120-as fastram kártya Vaterán:
http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep/retro_szamitogep_kiegeszito/a miga/amiga_a1200_8_mb_fast_ram_memorai_bovito_1935175895.html
Kérdeném a nagyérdeműtől, hogy megér-e ennyi pénzt?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 18:52


Szerintem ez van fent az http://apro.amiga.hu/ -n is.

Ha a cél az "alap" OCS + AGA WHDload játékok futtatása, és semmi más, simán megéri. 8MB Fast RAM-mal már szépen elfut minden.

Ilyen kártyák az eBay-en alsó hangon ennek a duplájánál kezdődnek, akkor meg már vesz az ember egy alap ACA-t ugyanannyiért, garanciával. (Kivéve, ha mint sokan, utálják J.S-t, de ebbe ne menjünk bele). :)

Eredetileg én is ilyesmit kerestem, de mivel baromi ritkán bukkan fel, vettem ACA-t.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 19:42


Quoting: korni
Van egy RCA 120-as fastram kártya Vaterán:
http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep/retro_szamitogep_kiegeszito/a miga/amiga_a1200_8_mb_fast_ram_memorai_bovito_1935175895.html
Kérdeném a nagyérdeműtől, hogy megér-e ennyi pénzt?


Azt nem árt tudni,hogy 8MB-nál nincs PCMCIA! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 08:51 - Szerkesztve: dino


Hat ennek is megkerik azt arat:
LINK

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 09:36


Ja, behaltam, megnéztem poénból mennyiért lehetne egy Tseng ET6000-t venni a fent leírt hurkatöltőbe, bakker 160 EUR meg ilyenekért mennek Ebayen... Mivan?! De úgy általában a jobbfajta retrópécé hardvernek is teljesen indokolatlan ára kezd lenni úgy tűnik. A végén még 15 év múlva házat veszek a GUS gyűjteményből bakker... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 10:43


Aszem lehozom a pallasrol a VESAs ET4000 meg ma...(remelem muxik)
Van meg ET3000 is ISA s, van rajta egy nagy halom oscillator, a multkor gondolkoztam rajta, hogy kiforrasztom a picsaba, majd jo lesz valamire...hat jo hogy nem forrasztottam ki...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 14:13


Ritka A3000T

http://tinyurl.com/oxr8ect

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 14:36


Lassan minden Amiga ritka lesz...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 14:49


OFF:
Német posta rúlz, hétfő-keddre írta az eBay h. megjönnek a procik, az előbb megjött mindkettő.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 15:10


Jah, kulfoldon ursebessegu a posta ...

Az Atari1040STFM-et mikor leutottem ebayen az elado irta de 10-kor, hogy feladta a csomagot ... haver aki kint van Londonban, mondta, hogy holnapra itt lesz (nekem mar az is urido volt), aztan delutan 2-kor viberezett, hogy megjott a csomag (aznap) ... padlot fogtam ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 19:10


Bizony, ezek az öreg vasak most már kezdenek megát érni, bármi is legyen az. Amik most már durva összegekért mennek, kábé bármilyen állapotban azok a ritkább 8 bites hardverek, de miggyért, sőt pécékért is elképesztő összegeket hajlandóak kifizetni. :) Nem baj, aki gyűjti ezeket, még ne adja el. Nyugdíjra jó lesz bőven. :) (Mert más nem lesz. :/)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 11. 19:21 - Szerkesztve: siz


Pont ma mondta kollégám, hogy 610-es és 710-es Commodore-okat 5 éve cserélt el 1 az 1-ben Spectrumra. Volt hozzá mindene, floppy, nyomtató, stb. Mikor mondtam neki, hogy ezek ma mennyit érnek verte a fejét a falba. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 14. 12:06


Ujra kaphato ACA1232:

http://amigastore.eu/en/278-aca-1232-40-mmu.html

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 14. 13:18


az oraert kulon fizetni kell? hehehe, mekkora lehuzas mar...
maradok a Blizzard/Apolloknal, azok legalabb meg osszevannak rakva...
....tudom...tudom...de ez UJ!....hm, jo hogy lehet kapni... :/

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 14. 14:50


Igen külön kell fizetni, gondolom ennek két oka van:
1) sokan nem is akarnak órát, mert kifolyik az akku
2) ugyanazt az óramodult el tudják adni mindegyik kártyához, nem kell rátervezni a nyákra

Az mondjuk érdekes, hogy a korábbi ACA kártyákon (pl. az én ACA-1231-emen) még integrált óra volt, csak gombelem kellett bele.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 14. 15:00 - Szerkesztve: charlie


@siz:
1) sokan nem is akarnak órát, mert kifolyik az akku

Szerintem ez nettó marketing bullshit... :) Kevesebb funkcióért is el lehet kérni ugyanazt a pénzt. Azt elhiszem, hogy az emberek egy része amúgy nem venne rá plusz órát... A hordóakkus alaplapokon a 80-as évek technológiájával ez valóban egy jellemző hiba volt a megfolyás, de manapság már nem az, főleg nem a garanciadőn belül, ilyen 8-10 év távlatában esetleg... Arról nem is beszélve, hogy ahogy te is írod, egy foglalat és kész...

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024